vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Nobacco Epsilon BDC

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 15:07 »
Μιχαηλ μια συμβουλη μονο..Αν χρησιμοποιησεις BVC κεφαλη(Κατα προτιμηση 1.8 ohm)μην χρησιμοποιησεις τον ατμοποιητη με απλη μπαταρια καθως θα εχεις προβληματα με μπουρμουληθρες στις BVC..Βαλε τον ατμοποιητη σε αυτη την περιπτωση πανω σε μοντακι και παιξε σε λιγο περισσοτερα watt-volt απότι επαιζες εως τωρα με τις BDC :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 15:14 »
να συμπληρωσω κι εγω σε αυτο που λεει ο φιλος imjp1982 αν χρησιμοποιησεις απλη μπαταρια ή ακομα και πολυβολτικη πχ vision spinner προτιμησε τις χαμηλοτερες αντιστασεις,αν χρησιμοποιησεις μοντακι επελεξε οτι θελεις

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 15:26 »
Με την μικροτερη αντισταση 1,6 BVC το προβλημα με τις μπουρμουληθρες ειναι μεγαλυτερο απότι με αυτο της 1.8 ohm αντιστασης ακομα και με χρηση μοντ..Δοκιμασμενο..Γενικως εχουν τελειως απροβλεπτη συμπεριφορα οι BVC των ΜΗ ναυτιλων

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 15:50 »
ναι ξερω αλλα ξερεις τι με ανησυχει? οτι αν βαλει 1,8 με απλη μπαταρια δεν θα καταλαβαινει τιποτα σε αποδοση λογω περιορισμενης δυναμης μπαταριας κατα τα αλλα τα εχω δοκιμασει στις πρωτες μου μερες ατμισματος ολα αυτα και πολυ σωστα ειναι απροβλεπτες
δεν το γλιτωνει το μοντακι καλυτερα να παρει τις thor ή τις aspire bdc αν δεν παρει 1.8 bvc

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 12:47 »
Στον Epsilon μου δοκίμασα bdc 1.8 και bvc 1.6. Με την bdc συνεχίζω να μην έχω διαρροή, εκτός από τώρα που πήγα ήρθα στο χωριό, και μάλλον από το κούνημα βρήκα υγρό στην μπαταρία. Με την bvc έχω συχνά υδρατμούς, και επειδή εχει 2 τρύπες αέρα έιναι πολύ αεράτη η τζούρα ( πολύ πιο πολύ από ότι θα μου άρεσε). ¨οταν ξεκίνησα το η.τ, άκουγα συχνά μπουρμπουλήθρες με την bdc όταν το υγρό έφτανε στη μέση περίπου. Μετά από 25 μέρες τώρα δεν το έχω ξανά συναντήσει. Πιστέυω ο λόγος είναι ότι δεν τραβάω μεγάλες παρατεταμένες τζούρες. Επίσης υγρό έβρισκα και με τις δύο αντιστάσεις αν στην καινούργια αντίσταση έσταζα 2-3 σταγόνες, για να μην περιμένω 2-3-4 λεπτά για να βραχεί μόνο του. ¨οταν το έκανα αυτο΄έιχα πολλές μπουρμπουλήθρες και εννίοτε και υγρό στην μπαταρία. Τώρα συνήθησα και έχω σχεδόν μηδενικά προβλήματα. Επίσης τώρα που δοκίμασα την Bdc μου σε πολυβολταική που είχε ένα παλικάρι, μπορώ να πώ σχεδόν με βεβαιότητα ότι η bdc τουλάχιστον, χαραμιζεται με απλή μπαταρία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2015, 14:00 από NekosAthina »

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 16:29 »
Παιδιά εγώ ξεκίνησα το άτμισμα με Epsilon-S BVC προ τετραμήνου. Είναι ό,τι πρέπει αν θέλει κανείς να ξεκινήσει το άτμισμα. Φθηνές κεφαλές και χαμηλό κόστος. Όντως χάνει σε γεύση και έχει αρκετά συχνές μπουρμπουλίθρες όπως και διαρροές στην μπαταρία. Η τζούρα αρκετά σφιχτή για τα γούστα μου (σε σχέση με delta 19 από joytech που κάνω τώρα). Για τους πρώτους 2 μήνες είναι ό,τι πρέπει αλλά μετά θα μείνει στο συρτάρι και θα χρησημοποιείται μόνο ως δεύτερος και αν.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 17:45 »
Στον Epsilon μου δοκίμασα bdc 1.8 και bvc 1.6. Με την bdc συνεχίζω να μην έχω διαρροή, εκτός από τώρα που πήγα ήρθα στο χωριό, και μάλλον από το κούνημα βρήκα υγρό στην μπαταρία. Με την bvc έχω συχνά υδρατμούς, και επειδή εχει 2 τρύπες αέρα έιναι πολύ αεράτη η τζούρα ( πολύ πιο πολύ από ότι θα μου άρεσε). ¨οταν ξεκίνησα το η.τ, άκουγα συχνά μπουρμπουλήθρες με την bdc όταν το υγρό έφτανε στη μέση περίπου. Μετά από 25 μέρες τώρα δεν το έχω ξανά συναντήσει. Πιστέυω ο λόγος είναι ότι δεν τραβάω μεγάλες παρατεταμένες τζούρες. Επίσης υγρό έβρισκα και με τις δύο αντιστάσεις αν στην καινούργια αντίσταση έσταζα 2-3 σταγόνες, για να μην περιμένω 2-3-4 λεπτά για να βραχεί μόνο του. ¨οταν το έκανα αυτο΄έιχα πολλές μπουρμπουλήθρες και εννίοτε και υγρό στην μπαταρία. Τώρα συνήθησα και έχω σχεδόν μηδενικά προβλήματα. Επίσης τώρα που δοκίμασα την Bdc μου σε πολυβολταική που είχε ένα παλικάρι, μπορώ να πώ σχεδόν με βεβαιότητα ότι η bdc τουλάχιστον, χαραμιζεται με απλή μπαταρία.
οι παρατεταμενες αργες τζουρες παιζουν σημαντικο ρολο,ειναι λογικο να βλεπει κανεις λιγο υγρασια στον πολο λογω κατασκευης της κεφαλης αν ειναι ανοικτη απο κατω,αν και πιο σφικτη τζουρα η bdc εχω να πω πως για μενα ειναι καλυτερες σε αποδοση (βεβαια αυτα ειναι προσωπικα γουστα) οι bvc λογω κατασκευης τους ειναι πιο ευκολο να κανουν υπερτροφοδοσια,οπως και να εχει αποδιδουν καλυτερα ολες αν εχεις mod

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #82 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 04:51 »
Ξεκινησα με Epsilon BDC και δεν εχω κανενα απολυτως παραπονο, αυτος ο μικρος μ εχει ικανοποιησει παρα πολυ.
Με τον Aspire BDC δεν εχει καμια απολυτως διαφορα.
Προσοχη αν εχετε θεμα με την γευση γιατι διαβασα παραπανω για σκοτωμενη ισως να οφειλεται η αντισταση.
Γι αυτο ζητηστε τις νεες αντιστάσεις με τις δυο τρυπες και οχι τις παλιες με τις 4 τρυπες.

Αυτα απο μενα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12