vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Nobacco Epsilon BDC

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 08:43 »
Η τακτική να διακινείται ένα προϊόν με διαφορετικές φίρμες, είναι κάτι συνηθισμένο. Το ίδιο συμβαίνει και με τις μπαταρίες.

Πάντως ο CE5 (ή Nobacco Epsilon) είναι πολύ καλή επιλογή. Πήρα έναν (CE5-S) μαζί με τους Aspire ET-S που είχα αγοράσει και μπορώ να πω ότι την καταβρίσκω μαζί του.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 12:28 »
οποιοσδήποτε Aspire με κεφαλές στα 1.8 είναι η απόλαυση του ατμίσματος...!!!

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 27, 2014, 12:21 »
Γεια σε ολους.
Αποφασισα χτες να παρω τον συγκεκριμενο απο Nobacco για να κανω μια αλλαγη απο τους C5+ που χρησιμοποιω (τιμιοι και ευκολοι).
Γεμισμα λοιπον, βιδωμα στο VV.n1 στα 4volt (πρασινο), αναμονη 1-2 λεπτα και μερικες "κουφιες" για να βραχει,  και βουρ.....
Ολα καλα, ολα ανθηρα για 3 γεμισματα. Μετα καμμενο. Κανω 2-3 "κουφιες"  και στρωνει για 2-3 τζουρες. Ξανα καμμενο. Ξανα τη διαδικασια κλπ......
Τον ανοιγω και με βελονα ριχνω υγρο στις τρυπιτσες της αντιστασης καθως και κατευθειαν πανω της.
Ξανα 2-3 τζουρες απολαυστικες και μετα καμμενο.

Τι γινεται? ??? ??
Καποια βοηθεια???

Υ.Γ Υγρα εχω DIY Umami 16mg VG (αν παιζει πολυ ρολο η πυκνοτητα)

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 27, 2014, 13:44 »
Η πυκνότητα του υγρού είναι το Α και το Ω σε αυτές τις κεφαλές λόγω του τρόπου τροφοδοσίας τους (2 μικρές τρυπούλες στο πλάι και εσωτερικά βαμβακερό περίβλημα)
Οσο πιο παχύρρευστο υγρό τόσο δυσκολότερη τροφοδοσία.



Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 27, 2014, 13:45 »
Προβλημα υποτροφοδοσιας εχεις.
Ποσο % αραιωση εχεις κανει στο υγρο σου?

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 27, 2014, 14:29 »
 Απο "μαμα" η Umami VG εχει 10% νερο.
Γιατι ομως δουλεψε για μερικα γεμισματα???
Θα δοκιμασω και με βαση Mist που χρησιμοποιω και νομιζω οτι ειναι λιγο πιο αραιη.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 27, 2014, 15:07 »
Η umami θέλει αραίωση φίλε μου, αυτό είναι το θέμα σου!

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 27, 2014, 15:21 »
Δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου... Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου άποψη με την συμβίωση μιας εβδομάδας με τον epsilon-s ήταν απογοητευτική! Με ίδιο diy υγρό αλλά και με την ίδια κεφαλή που έβγαλα απο aspire mini vivi nova bdc έπρεπε να βιδώνω μέχρι την μέση την βάση με το σώμα για να έχω κάποιο μηδαμινό, σε σχέση με τον βιβι, αποτέλεσμα! Το γέμισμα δεν με προβλημάτησε γιατί είναι ίδιο και στους 2! Δεν μου άρεσε επίσης ότι μετά από πλύσιμο στέγνωναν τα 2 o-rings και ήταν πολύ δύσκολο να βιδώσω την βάση με το σώμα (το ένα κόπηκε κιόλας μετά την εβδομάδα)! Για μια ώρα ανάγκης είναι καλός αν σπάσει το βιβι αλλά για όλη μέρα βαριέμαι όλα αυτα τα κουσούρια του για το μισό αποτέλεσμα σε σχέση με τον μινι βιβι με ίδιο υγρό - κεφαλή! Συγγνώμη για την έκθεση  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 27, 2014, 15:55 »
Η umami θέλει αραίωση φίλε μου, αυτό είναι το θέμα σου!
Ναι ισως εκει ειναι το προβλημα γιατι εχω δει μικρη διαφορα και στους C4+.
Οταν το υγρο αρχιζει και πηζει λιγο μεσα στον ατμοποιητη δεν τραβανε οι τρυπουλες μαλλον.
Θα δοκιμασω με βαση Mist (οταν παρω, γιατι δεν εχω τωρα  :)) ) και θα γραψω εντυπωσεις.

Αποσυνδεδεμένος karavid

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω άρα ελπίζω!
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 03, 2014, 23:34 »
Ατμίζω με τον epsilon bdc και την 1100  ego μπαταρία του για περισσότερο από 1 μήνα και μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα. Χτύπημα έχει, ο ατμός είναι  σε θερμοκρασία που δεν με ενοχλεί και ωραίο ντουμάνι. Θέμα με γέμισμα δεν έχω. Αλλαγή κεφαλής ανά 8-10 ml ή 2-3 κεφαλές το μήνα κάνοντας περίπου 1 ml τη μέρα. Ψιλοταλαιπωρία στο καθάρισμα του tank, που το κάνω σε κάθε γέμισμα. Με τη 1100 μπαταρία του αυτονομία για 1,5 ml (σχεδόν 1 tank).

Δεν βολεύει για να δοκιμάζεις υγρά, μιας και πρέπει να τον αδειάσεις, να το καθαρίσεις και μετά να βάλεις γύρω στα 0,5 ml για να ποτίσει και να κάνεις δοκιμή. Στη δοκιμή οι πρώτες 5-6 τζούρες θα είναι μίξη με την προηγούμενη γεύση.

Να σημειώσω ότι με τον epsilon ξεκίνησα ως ατμιστής. Οπότε σίγουρα μπορώ να τον προτείνω ως αρχικό πακέτο για κάποιον που ξεκινάει μιας και δεν με προβλημάτισε καθόλου. Επίσης αρκετά διακριτικός και αξιόπιστος για να μας συνοδεύει στην τσέπη μας.

Όταν καταφέρω να δοκιμάσω τα υγρά μου και σε κάποιον άλλο ατμοποιητή θα επανέλθω με σύγκριση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2014, 23:42 από karavid »

Αποσυνδεδεμένος karavid

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω άρα ελπίζω!
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 14, 2014, 23:49 »
Εδώ και 2-3 μέρες έχω παρατηρήσει το εξής στον epsilon και στον aspire C5 bdc που δουλεύω....

Έχω πολύ συχνά "σκασίματα" κυρίως στην πρώτη τζούρα. Γεύση και ντουμάνι παραμένουν, αλλά αυτό το δυνατό πουφ (σαν να σκάει τσιχλόφουσκα) είναι κάποιες φορές ενοχλητικό. Οι τζούρες μου είναι αργές και χαλαρές. Υγρό δεν ανεβαίνει στο στόμα.

Το έχω παρατηρήσει και σε eGo 1100 και σε spinner 1300 στα 3,7-3,8 V που δουλεύω. Αντίσταση 1,8Ω και υγρά nobacco apple και cappuccino και suprem-e il caffee.

Είναι κάτι φυσιολογικό;

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 23, 2014, 01:16 »
καλημερα παιδια,σε τι volt μπορω να δουλεψω αυτον τον ατμοποιητη εχω provari? ειναι καλος?

ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 23, 2014, 11:34 »
Μιάς και είναι dual coil, τα αντέχει τα βολτάκια του. Νομίζω μπορείς να ανέβεις μέχρι τα 4,4 - 4,6 V. Αν σου έρθει καμμένο ή παίρνεις υπερβολικό χτύπημα (σε αυτό έχει σχέση και η περιεκτικότητα νικοτίνης των υγρών σου), κατεβαίνεις.  :)

Αποσυνδεδεμένος karavid

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω άρα ελπίζω!
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 23, 2014, 11:44 »
Συνήθως τον δουλεύω στα 3.8V με τη spinner με 1.8Ω αντίσταση. Το όριο που μου δίνει αίσθηση καμένου είναι στα 4V. Δοκιμάζεις και βλέπεις πως συμπεριφέρεται.

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 08, 2014, 12:53 »
Ναι ισως εκει ειναι το προβλημα γιατι εχω δει μικρη διαφορα και στους C4+.
Οταν το υγρο αρχιζει και πηζει λιγο μεσα στον ατμοποιητη δεν τραβανε οι τρυπουλες μαλλον.
Θα δοκιμασω με βαση Mist (οταν παρω, γιατι δεν εχω τωρα  :)) ) και θα γραψω εντυπωσεις.

UPDATE

Λοιπον οντως εκανα δοκιμη με πιο αραια υγρα και διορθωθηκε.
Δοκιμασα με υγρο αραιωμενο με WFI αλλα και με Mist και ειναι ΟΚ.  :thumpup:
Ισως με τη Mist να θελει και ελαχιστη αραιωση αλλα δεν το δοκιμασα αφου σε γενικες γραμμες εμεινα ικανοποιημενος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536614 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12