vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

GS-H2, THOR BCC και παρόμοια Clearomizer bottom coil (evod κεφαλή)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
O H2 είναι ένα από τα πολλά clearomizer bottom coil που έχουν κατακλύσει την αγορά τελευταία, λόγω της συμβατότητάς τους με evod κεφαλές.


Η διαφορά του από τα υπόλοιπα της αγοράς είναι ότι αποτελείται εξ΄ολοκλήρου από  διαφανές πλαστικό, πέραν του απολύτως απαραίτητου μετάλλου στη βάση του.
Το tube του ατμοποιητή είναι ενιαίο με το επιστόμιο.
Ακόμη και ο σωλήνας διαφυγής του ατμού είναι από διαφανές πλαστικό.


To αισθητικό αποτέλεσμα το βρήκα όμορφο, ιδιαίτερα όταν με το καλό κυκλοφορήσει σε όλη τη γκάμα χρωμάτων του.
Προς το παρόν κυκλοφορεί μόνο σε φυμέ.
Οι διαστάσεις του είναι πολύ συμμαζεμένες, 3 χιλιοστά μόλις ψηλότερος από τον evod, αλλά πιο λεπτός στο πάνω μέρος και πολύ πιο ελαφρύς.


Ποιοτικά η κατασκευή δε με προβλημάτισε. Η βάση βιδώνει εύκολα, δε δίνει την εντύπωση ότι θα σπάσει, αλλά οπωσδήποτε στο σημείο που ενώνεται το πλαστικό με το μέταλλο χρειάζεται μια προσοχή αν συνηθίζεται να πετάτε το η.τ. σας στην τσέπη.


Πολύ εύκολο μου φάνηκε και το γέμισμα, λόγω μεγαλύτερης ορατότητας από τον evod.
Αυτό που ίσως χαλάσει αρκετούς είναι οι ορατοί υδρατμοί στο σωλήνα διαφυγής και το επιστόμιο.


Φοράει όλες τις κεφαλες evod της αγοράς. Μη δοκιμάσετε να βάλετε κεφαλές protank. Το μεταλλικό "καλαμάκι" τους είναι πιο φαρδύ από του evod και δε χωράνε στο σωλήνα διαφυγής ατμού του GS-H2


Η ατμιστική του συμπεριφορά τώρα.
Ιδιαίτερη πλαστικίλα δε μου έδωσε, ίσως ελάχιστη.
Από κει και πέρα, η απόδοσή του είναι τόσο καλή, όσο καλή είναι και η κεφαλή evod που φοράει.


Οταν τον αγόρασα φορούσε την πρώτη κεφαλή που βλέπετε στη φωτογραφία, μάλλον κατασκευής του εργοστασίου που τον παράγει. Επί μισό μλ μου έδινε καμμένο ακόμη και στα 7βατ (3.8 βολτ) Την έβαλα σε έναν evod και συνέχισε τα ίδια, οπότε πετάχτηκε.
Στη συνέχεια του φόρεσα την κεφαλή που είχα στον evod μου, που ήταν ήδη αρκετά χρησιμοποιημένη. Λειτούργησε καλά για 2 μέρες, κατά 90% οπως στον evod, ακόμη και στα 9,5 βατ-4.3 βολτ και μετά την αντικατέστησα επειδή άρχισε να παρουσιάζει συμπτώματα γεροντικής ανεπάρκειας.
Η καινούρια κεφαλή που του φόρεσα εξωτερικά δείχνει ίδια με την πρώτη, αλλά λειτούργησε για 2 γεμίσματα συμπαθητικά και μετά καλά (8.4 βατ, 4.0 βολτ) Πιο πάνω δίνει κατά διαστήματα καμμένο.
Και οι τρεις κεφαλές είχαν ονομαστική αξία 1.8 ομ, αλλά στην πράξη ήταν 1.9


Αν παρατηρήσετε στη φωτογραφία, η καλή κεφαλή έχει πιο κοντό "καλαμάκι" και ελαφρώς πιο φαρδιά τοιχώματα.


Με τόσα εργοστάσια που παράγουν τώρα evod κεφαλές, τρέχα γύρευε.
Αν βρείτε προμηθευτή με καλύτερες κεφαλές (έχω δοκιμάσει και καλύτερες) ο GS-H2 θα λειτουργήσει ακόμη καλύτερα. Η απόδοσή του είναι ανάλογη της ποιότητας κεφαλής που θα χρησιμοποιήσετε.


Συμπέρασμα: ο GS-H2 είναι ένα συμπαθέστατο clearomizer, ελάχιστα κάτω από τον evod σε απόδοση, όμορφο, ελαφρύ κι ... ευκολογέμιστο.


Κορυφαίο δεν είναι, αλλά ταιριάζει όμορφα σε ego μπαταρία, δε θέλει τα βολτ ενός μοντ για να δουλέψει και δίνει τη δυνατότητα στους χρήστες των bottom coil να τον δοκιμάσουν χωρίς να χρειαστεί να στοκάρουν ανταλλακτικές κεφαλές.
 
Toν ατμοποιητή τον προμηθεύτηκα από το Vape Collection
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2013, 14:31 από petra »

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: GS-H2, THOR BCC και παρόμοια Clearomizer bottom coil (evod κεφαλή)
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 16:07 »
[youtube]K9hKDPaosu0[/youtube]



Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: GS-H2, THOR BCC και παρόμοια Clearomizer bottom coil (evod κεφαλή)
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 16:18 »
το περιμενω και εγω απο μερα σε μερα.....και με προλαβατε........
https://www.fasttech.com/products/1411/10005576/1437010

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GS-H2, THOR BCC και παρόμοια Clearomizer bottom coil (evod κεφαλή)
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 18:17 »
Εξαιρετική ενημέρωση , ειδικά για εμας τούς σχετικά πρόσφατους χρήστες του η.τ. Αξίζει ,από οτι φαίνεται να μπώ σε 10ήμερη αναμονή ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 20:08 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GS-H2, THOR BCC και παρόμοια Clearomizer bottom coil (evod κεφαλή)
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 19:50 »
THOR BCC Clearomizer 2,0 ml με evod κεφαλή

Να που η συνταγή έπιασε και ένας νέος τύπος κλιαρομάιζερ δημιουργήθηκε. Με μονοκόμματο διάφανο σωλήνα (ενσωματωμένο επιστόμιο) διαφανή σωλήνα εξαγωγής ατμού και πανδαισία χρωμάτων, ήρθε η σειρά της trueman - μετά τον πετυχημένο CE4 thor - να κυκλοφορήσει και τον thor BCC (bottom coil changable) βασισμένο στην γνωστή κεφαλή evod που πρώτη η kanger λανσάρισε.
Στη γνωστή πλέον συσκευασία, άτμο με 3 κεφαλές (1 στα 2.4 ohm και 2 στα 1.8 ohm) και διαγράμμιση μέχρι τα 2μλ ήρθε στα χέρια μου για δοκιμή.
Μισό περιπου εκατοστό ψηλότερος από τον Η2 και χωρίς την εγχάρακτη διαγράμμιση, είναι ίσως λιγότερο κομψός αλλά έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα.

Από απόδοση ισχύουν κι εδώ τα ίδια. Λίγο χειρότερη από τον evod σε γεύση και χτύπημα κι από κει και πέρα καλή οσο καλή είναι η κεφαλή που θα του φορέσετε.
Η πρώτη κεφαλή του πακέτου, η 2.4 έδωσε από την αρχή καμμένο που δε διορθώθηκε. Βάζοντάς την σε έναν evod λειτούργησε καλύτερα.
Η δεύτερη κεφαλή, στα 1.8 λειτούργησε άψογα μετά την αφαίρεση ενός εξτρά o-ring που έχει στο πάνω μερος της, εκει που ειναι τα φιτίλια (άγνωστη η χρησιμότητά του, ίσως ως ανταλλακτικό - ριξτε το στο συρτάρι και κάπου κάποια στιγμή θα το χρειαστείτε) Προσοχή όμως, οι κεφαλές του thor BCC δεν αγαπούν τα πολλά βολτ, αν έχετε μπαταρία πολυβολτική ή μοντ ξεκινήστε από χαμηλά. Μια ακόμη λεπτομέρεια: τα ohm της κεφαλής είναι χαραγμένα κάτω από το φιτίλι.
Με άλλη κεφαλή από evod που δοκίμασα τον ατμοποιητή, ήταν πλήρως συμβατός και ανέβαινε εύκολα σε βολτ.

Συμπέρασμα: ένας συμπαθητικός ατμοποιητής, με όμορφη σχεδίαση και ικανοποιητική απόδοση χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Ο ατμός του είναι στα δεδομένα των bottom coil - ψυχρός. Αν συνηθίζετε να κακοποιείτε τους ατμοποιητές σας σε τσέπες, θα πρέπει να είστε λίγο προσεκτικοί. Ο Η2 μου έσπασε στο κάτω μέρος από δική μου αδεξιότητα και ούτε ο συγκεκριμένος μου εγγυάται με την εμφάνισή του ότι θα αντέξει ιδιαίτερα σε παρόμοια καταπόνηση.

Τον ατμοποιητή τον προμηθεύτηκα από τη fabvape.




« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 19:58 από petra »

Αποσυνδεδεμένος kokoyroy

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GS-H2, THOR BCC και παρόμοια Clearomizer bottom coil (evod κεφαλή)
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 13, 2015, 19:06 »
καλησπερα! ειμαι καινουριος στο χωρο του η.τ. και στο φορουμ επισης! οποτε παρακαλω δειξτε μια επιοικεια σε οποια λαθοι κανω και θα πρωσπαθησω να ειμαι προσεκτικοτερος στο μελλον!

λοιπον σαν καινουριος στο η.τ. πηγα σε ενα μαγαζακι της γειτονιας μου και αγορασα ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο χωρις πολλες πολλες ερωτησεις... με αποτελεσμα να μην ξερω τι εχω αγορασει... ψαχνοντας στο ιντερνετ για να βρω ανταλλακτικα για το καινουριο μου χομπι ανακαλυψα οτι υπαρχουν τα bdc clearomizer και πηγα στο μαγαζι και αγορασα ενα τετοιο. μου εδωσε ενα που εχω και στην φωτογραφια GS-H2S και δεν ξερω πως να ψαξω κεφαλες στο fast tech γιαυτο τον ατμοποιητη...


επισεις εχω και εναν αλλο ατμοποιητη που ηταν πανω στο τσιγαρο οταν το αγορασα κ ουτε αυτο ξερω τι εινια και πως μπορω να το ψαξω... σας παραθετω και μια φωτογραφια με τη μπαταρια και τους εν λογο ατμοποιητες και ο θεος βοηθος!

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και καλο ατμισμα!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12