vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Harris, bloodlessz, dallaskdp, manoslykos, Jorge, kon95

Twitter

Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2013, 12:22 »
Ένα από τα χαρακτηριστικά του mini Davide είναι η δυνατότητα αλλαγής του γυάλινου τανκ σε περίπτωση που αυτό σπάσει.
Ήδη έσπασα το ένα (είχε φάει αρκετά πεσίματα). Αλλά τα γυάλινα τανκάκια δεν υπάρχουν στην ελληνική αγορά. Επομένως είτε παραγγέλνεις από το εξωτερικό είτε αγοράζεις καινούργιο σετάκι. Έκανα το δεύτερο. Το πρώτο που παρατήρησα στο καινούργιο σετ ήταν ότι το σωληνάκι των τριών κεφαλών είναι σαφώς πιο παχύ. Παρατηρώ τώρα επίσης ότι στις ανταλλακτικές κεφαλές δεν αναγράφεται κάπου η ωμική αντίσταση. Δεν αποκλείεται να κάνω λάθος αλλά όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να δώ κάτι.
Η απόδοση όμως παραμένει πολύ καλή.   

Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2013, 18:43 »
Να μην θεωρηθει ως διαφημιση, αλλα στο κατάστημα http://assos-shop.gr/  που πήρα τον mini Davide έχουν όλα τα ανταλλακτικά του, επισης μου είπαν ότι θα φέρουν και για τον Davide.

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2013, 18:58 »
Ο μίνι για την ωρα , ειναι έντάξει. Αλλά στον  Davide 2,8 μλ , έχασα στό πλύσιμο τό o-ring τής βάσης καί χάλασα καί τα ο-rings tou drip-tip. Καλή η πληροφορία που έδωσες.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2013, 19:51 από nikospap »

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 23:55 »
Εβαλε κανείς κεραμικό ?? Αν ναι ας μας πει τον τρόπο και αν εχει καλύτερη γεύση??? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 00:12 »
Η προσθηκη κεραμικου αφορα τις κεφαλες evod/protank και ισχυει για καθε κληρομαιζερ που παιρνει αυτες τις κεφαλες. Αφορα επισης την επισκευη αυτων των κεφαλων, οποτε για περαιτερω συζητηση, απο εδω και κατω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17679.msg648646.html#msg648646

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 03:19 »
Υπάρχει σε μαγαζι το τζαμάκι του Davide mini για να το αντικαταστήσω.Εσπασε την τύχη μου μέσα.




Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 04:30 »
5 μονο μηνυματα πιο πανω  :)

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 15:51 »
Να εισαι καλά βρε Πολυκράτη για την υπενθύμιση.Τηλεφώνησα στο μαγαζι Atmosfaira και μίλησα
με τον Γιάννη.Παλικάρι εξηγημένο παλαιάς κοπής που λένε στο χωριό μου.Με το που σηκωσε το
τηλέφωνο ρωτήσα για τζαμάκι και χωρίς δεύτερη κουβέντα μου λέει.Θα χαλάσω ενα σετ και θα
στο στείλω να κάνεις την δουλεία σου.Τα συμπεράσματα δικά σας.Μπράβο στον Γιάννη απο
ατμόσφαιρα για τον επαγγελματισμό του. :respect: .

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 16:37 »
Τον πήρα κι εγώ σήμερα το πρωί.
Οπτικά πολύ όμορφος (αν κ διαφωνώ λίγο με το ντιζάιν του ντριπτιπακίου)
Ξεκινήσαμε στραβά όμως...καμμένο μετά από μερικές τζούρες (η πρώτη κεφαλή πήγε υπέρ πίστεως) και πρέπει να μην τον βίδωσα καλά γιατί τον άφησα όρθιο να ποτίσει με το υγρό στα φιτίλια και πότισε το τραπέζι! Κοινώς τον άφησα γεμάτο κ τον βρήκα άδειο! :idiot1:
Επίσης μου φαίνεται πιο αεράτος από τον Evod. Υπό δοκιμή λοιπόν  :)
Μάλλον συμφωνώ ως προς τη γεύση, δεν είναι τόσο "θαμπή" όσο του Evod

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 11:32 »
η μεγαλη του διαφορα με τον μινι προτανκ για μενα ειναι η πολυ αερατη τζουρα που εχει. οι κεφαλες ειναι ιδιες ετσι αλλες διαφορες γιαμενα δεν εχει.

Αποσυνδεδεμένος SchumyGR

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 14:59 »
Μεταφέρω τη δική μου εμπειρία για να βοηθήσω όποιον μελλοντικό αγοραστή.

Το έχω στα χέρια μου 3 μέρες, κατασκευαστικά έχει πάρα πολύ καλή ποιότητα και ωραία αίσθηση.
Ένα απο τα προβλήματα όμως που είχα είναι ότι τουλάχιστον για τη μικρή 1.6ml έκδοση υγρά VG όπως το Flavour Art - Virginia που έχω συνήθως, Δεν λειτουργεί καλά έως και καθόλου, υποτροφοδότηση.
Όταν το γέμισα με ένα PG της Halo λειτούργησε άψογα με ωραία γεύση και καλή παραγωγή ατμού.

Αυτα  ::)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 00:20 »
Το είχα πολύ καιρό στο συρτάρι και είπα να το χρησιμοποιήσω γιατί χρειαζόμουν κάτι που να έχει χωρητικότητα...
Ενώ πηγαίναμε καλά μιά εβδομάδα, μου κάνει τελευταία κάτι νούμερα που μου ήρθε να τον πετάξω από το παράθυρο....
Ξεκίνησε να μπουκώνει... κλασικό σύμπτωμα πλημμυρίσματος στον χώρο της αντίστασης.... τον φυσάω και βγάζει το έξτρα υγρό αλλά δεν σταματάει μέχρι να βγάλει όλο το υγρό από το τανκ.... (!!!) τον ανοίγω τον καθαρίζω, τον σκουπίζω, του βάζω καινούργια κεφαλή (τυπικά γνήσια), δουλεύει για λίγο... και πάλι τα ίδια... μπούκωμα και στο φύσημα φεύγει όλο το υγρό.... στό ρούφηγμα κάνει σαν να πίνεις με καλαμάκι.... με νευρίασε τόσο πολύ που του έδωσα ένα σούτ...... ούτε ξέρω που πήγε..... 

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 00:51 »
το φυσημα το κανεις προς τα κατω η προς τα πανω?....εννοω οταν το φυσας η αντισταση βρεχεται απο το υγρο η περιβαλλεται απο αερα?...μετα απο καιρο καταλαβα οτι πρεπει να κανουμε το δευτερο...αν εχει τοση υπερτροφοδοσια παντως νομιζω ενα εξτρα φυτιλακι πανω στην αντισταση θα ελυνε το προβλημα...τουλαχιστον σε μενα δουλεψε...

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 01:37 »
Προφανως οταν φυσας εναν bottom coil, το κανεις απο το σπειρωμα προς το επιστομιο, με το επιστομιο να κοιταει προς τα κατω - ετσι φευγει το πλεοναζον υγρο απο το θαλαμο της κεφαλης χωρις να μπαινει νεο υγρο απο το τανκ. (Το αντιθετο συμβαινει με τους top coil).

Slammer αν τα πηγαινατε καλα μια βδομαδα, ο ατμο ειναι καλος. Μπορει απλα να κορεστηκε η κεφαλη και να αρχισε να μπουκωνει. Μπορει απο διαβολικη συμπτωση οταν τον ανοιξες για καθαρισμα ξανακλεινοντας κατι να μη πατησε καλα και να παιρνει ενα ελαχιστο αερακι. Μπορει (το πιο πιθανο κατα τη γνωμη μου) απλα να τυχαινουν στη σειρα δυο τρεις κουλές κεφαλες. Δωστου μια ευκαιρια ακομα (αν τον βρεις εκει που πηγε).

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 04:03 »
Μωρέ τον φύσαγα και από πάνω και από κάτω.... μου την είχε δώσει με τρέλα....  :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2:  ήπια και 1-2 γουλιές ζουμί....
Πήρα πάλι τον Α7 μου και ησύχασα... απλά μερικές φορές μου τη δίνει να βγάζεις μπουκαλάκι να στάζεις, να ξαναβγάζεις μπουκαλάκι, και πάλι τα ίδια...
Στην τελική θα βγάλω τον Α2Τ από το "μουσείο"....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180572 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33956 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237419 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12