vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

465 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, manoslykos, thanos1071, th3ofilos, camber

Twitter

Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 07, 2013, 15:46 »
Επανέρχομαι με νεώτερες εντυπώσεις και πιο έγκυρες αφού έχει μεσολαβήσει ένα 24ωρο αποκλειστικής χρήσης με τον Davide:


1. To γέμισμα είναι εύκολο, δεν χρειάζεται μπουκαλάκι με βελόνα, ακόμα και με κατευθείαν στάξιμο στις τρυπούλες κρατώντας τον ατμοποιητή σε 45 μοίρες το υγρό πέφτει όμορφα στο τανκ χωρίς πρόβλημα.


2. Έχει σίγουρα πιο καθαρή γεύση από τον Evod, όμως όπως και στον Evod είναι κάπως υποτονική σε σχέση με dripping. Στο Evod αν τον ζορίσεις η υπαρξη πλαστικού γίνεται αντιλιπτή, στον Davide δεν υπάρχει αυτό.


3. Δεν κάνει μπουρμπουλήθρες μέχρι και την τελευταία σταγόνα σε αντίθεση με τον evod που θέλει γέμισμα λίγο πρίν το τέλος. Ισως η διαφορετική διαμόρφωση στο τέλος του τανκ βοηθά σε αυτό.


Σίγουρα έχουμε να κάνουμε με βελτίωση σε σχέση με τον Evod χωρίς όμως μεγάλες διαφορές στην γεύση και απόδοση... έχει γεύση Evod.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 07, 2013, 16:09 »
Θα συμφωνήσω σε όλα τα παραπάνω εκτός του γεμίσματος. Πιο εύκολα γεμίζει ο evod. Eδώ σε χαμηλό φωτισμό άντε να βρεις την τρύπα. Με το υγρό μου τα έχω βρει λίγο σκούρα τα πράγματα γιατί σίγουρα θέλει φύσιμα στις τρύπες πριν το γέμισμα. Αλλιώς και να βρώ την τρύπα υπερχειλίζει πριν καν παει στο τανκ το υγρό και αρχίζει να βγαίνει απ το driptip. Μπουκαλάκι με βελόνα και όλα λύνονται. Έχει γίνει ήδη ο βασικός μου.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 07, 2013, 16:15 »
Εννοείται ότι γεμίζει πιο εύκολα ο Evod, αυτό που λέω είναι ότι δεν είναι απαραίτητο το μπουκαλάκι με βελόνα, με λίγη προσοχή γεμίζει και με στάξιμο στις τρυπούλες.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 08, 2013, 17:11 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MpqJoatLouc[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 08, 2013, 20:23 »
Στην θεσσαλονικη υπαρχει και στο VapeClub Νεαπολεως
http://www.vapeclub.gr/index.php?id_product=264&controller=product&id_lang=7
οπως επισης και στο VapeClup στην Μ.Αλεξανδρου(αμπελοκηποι).

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 09, 2013, 14:27 »
Μετα απο την απογοητευση που ειχα απο τον evod δοκιμασα τον david καθως λατρης του ψυχρου ατμου.πολυ απλα καμια σχεση.καθολου μπουρμπουληθρες πολυ καλη γευση αν και καπως υποτονικη σε σχεση με τον epsilon xl που χρησιμοποιω συνηθως και το καλυτερο: λυνεται ολοκληρο και καθαριζει ολοκληρωτικα απο παλια υγρα.αριστο χαρακτηριστικο για εμενα.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Ppanos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 09, 2013, 15:45 »
Καλό αλλά ρουφάω πολύ αέρα.Δεν τον έχω αγοράσει απλά τον δοκίμασα.


Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 19, 2013, 23:51 »
Τον αγόρασα το μεσημέρι κ είμαι άκρωςς ικανοποιημένος . Ωραία τζούρα κ καλή γεύση κ ντουμάνι . Δοκίμασα κ κεφαλή evod 1.8 κ λειτουργεί κανονικότατα .

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 21, 2013, 20:18 »
Καποια "προεπισκοπιστικα" λινκς για τον μεγαλο του αδερφο, τον Davide 3ml Glassomizer, διαγραφτηκαν απο εδω, μιας και υπάρχει πλεον νημα-παρουσιαση γιαυτον: http://vaping.gr/index.php/topic,18507.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2022, 07:35 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 27, 2013, 19:07 »
Εχει δίκιο ο slammer!!!Τον εχω απο χτές το πρωί.Οσοι γουστάρουν τον Evod θα τον αρέσουν
στο ατμισμα  στην ποιότητα κατασκευής και στο ντιζαιν του.Εξαιρετικός με λίγα λόγια και με
τζόυρα πολύ αεράτη.Τον εβαλα στο γαλατάκι του οταν τον παρέλαβα με προσοχη οχι πολύ
ωρα στο καυτό μην και χαλάσουν τα λαστιχάκια και με δική μου αντίσταση 1.8 Ω με 3αρι φυτίλι
και λίγα ξεφτια απο πάνω και ειναι ολα τα λέφτά.Γεύση ντουμάνι αεράτη τζούρα χωρις μπουρμπουλήθρες
απο την αρχή μεχρι τέλους και ολα αψογα με αρκετά γεμίσμστα μέχρι τώρα δεν εβγαλε κουσούργια.
Κρίμα που θα γίνει ο Evod αναπληρωματικός τώρα.Δεν εχει αδικο ο Πολυκράτης που ελεγε οτι θα πάρει
και αλλους.Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 29, 2013, 09:01 »
Σαφώς ανώτερος από τον evod και πιθανότατα ένα κλικ (ίσως και περισσότερα) πάνω από τον Protank Μini. Αυτό είναι το συμπέρασμά μου μετά από μια εβδομάδα χρήσης του Mini Davide. Μια από τις καλύτερες, ίσως και η κορυφαία επιλογή, για κάποιον που θα αναζητήσει έναν clearomizer μικρών διαστάσεων. Ως προς την απόδοση δεν έχει να ζηλέψει κάτι από πολλούς επισκευάσιμους. 

Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 29, 2013, 16:53 »
Απο την ωρα που τον πηρα ( 1 μήνας ) ειναι ο βασικος μου ατμο  :thumpup:  Βρήκα και τις αυθεντικες κεφαλες Kanger στο γνωστο κινεζικο μαγαζι με 1 ευρω περιπου :yes: . Ειμαι καλυμενος και ευχαριστημενος απο ολες τις πλευρες  :)  Θα παρω και τον αδελφο του για μεγαλυτερη αυτονομια και για να μην μαζευει την σκονη το mod. :)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2013, 23:59 »
Σαφώς ανώτερος από τον evod και πιθανότατα ένα κλικ (ίσως και περισσότερα) πάνω από τον Protank Μini..............

Τελικά είναι πολύ πολύ καλύτερος από τον Protank Μini  :yes: :yes: :yes:
Με έχει εντυπωσιάσει το γεγονός της απόλυτης απουσίας υγρού στο επιστόμιο. Ακόμα και ανάποδα να τον γυρίσεις δεν πρόκειται να υπάρξει οποιαδήποτε διαρροή από το επιστόμιο. Ενας κορυφαίος μικρός ατμοποιητής που μπορεί να φιλοξενηθεί άφοβα σε οποιαδήποτε τσέπη....

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2013, 00:45 »
Χωρίς να εχω δει το νήμα αυτόν τοποθετουσα στό σπείρωμα κάνοντας ανάλογες σκέψεις :thumpup:
Καί δουλευει καλά΄και με απλες ego...
 

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2013, 04:50 »
Μετά απο 20 μέρες με τον davide mini εχω να πω οτι ειναι εξαιρετικός!!!!!!! σε ολα του.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536644 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15893 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35468 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12