vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, tsiv, dkostas, maprix, bloodlessz, polydimi5, camber, Jorge, stsoulos

Twitter

GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« στις: Ιουνίου 09, 2013, 21:18 »
O GEMINI CLEAROMIZER, το νέο μοντέλο της  trueman, είναι το δίδυμο (και διπλό) αδελφάκι του πολύ γνωστού και πετυχημένου CRYSTAL THOR CLEAROMIZER.
Εμφανισιακά είναι ολόιδιος με τον THOR και έχουν συμβατά μεταξύ τους ανταλλακτικά (tube, επιστόμια, βάση, κεφαλές)
Η διαφορά τους έγκειται στην «καρδιά» τους, που είναι η κεφαλή.
Ο GEMINI είναι ουσιαστικά το dual coil μοντέλο, με κεφαλή διπλής αντίστασης στα 1.8 ohm (μόνο) με διάταξη αντιστάσεων χιαστί.

Για να είμαι αντικειμενική και ακριβής στην παρουσίασή μου, κράτησα τον GEMINI για 6 ολόκληρες ημέρες πριν τον παρουσιάσω, ώστε να έχω την ευκαιρία να κάνω αρκετά μλ μαζί του (2 γεμίσματα την ημέρα) και να τεστάρω τη συμπεριφορά του σε βάθος χρόνου.
Μετά από 18μλ λοιπόν και με τον Gemini να συνεχίζει ακάθεκτος, η συνοπτική μου αξιολόγηση είναι ότι ο GEMINI είναι ένας εξαιρετικός ατμοποιητής, κατά πολύ καλύτερος όσων άλλων έχω δοκιμάσει (απλούς CE4, άλλους CE v2 &3, CE2, CE5, vivi nova, mini vivi nova, evod, nano κλπ)
Παραμένει δε, μαζί με τον thor ο μόνος ατμοποιητής που μου δίνει το ίδιο χτύπημα με τη μισή νικοτίνη στα υγρά (σε σχέση με οποιονδήποτε εργοστασιακό – τανκ – καρτο – ντριπερ – κλιαρομάιζερ έχω δοκιμάσει) διατηρώντας εξαιρετική γεύση, παρά το γεγονός ότι για να ρίξω στο ήμισυ τα mg της νικοτίνης, συνήθως αραιώνω τα έτοιμα εργοστασιακά ή DIY υγρά που έχω, με ίση ποσότητα σκέτης μηδενικής νικοτίνης, μειώνοντας την περιεκτικότητά τους σε άρωμα.

Συμπεριφορά κεφαλής:
Σε κάθε γέμισμα άλλαζα και υγρό, πειραματιζόμενη με διάφορα αρωματα και βάσεις (εναλλάξ έτοιμα και DIY) Στα 10μλ είχε μια κάμψη απόδοσης, που διορθώθηκε με μπάνιο σε κοκα κόλα, ξέπλυμα με κρύο νερό, dry burn και ξανά μπάνιο στο αναψυκτικό (χωρίς ζάχαρη) και ξέπλυμα στη βρύση. Για την ακριβεια, ξαναείδα σύρματα με φυτίλι ανάμεσά τους. Εκτοτε πυροβολεί ακάθεκτος, παρά την καταπόνηση από τις αλλαγές υγρών.
Αλλά… η κατανάλωση σε υγρό και μπαταρία είναι αξιοσημείωτη.
 
Σε σύγκριση με τον μονής αντίσταση thor είναι οριακά καλύτερος.
Αναλυτικότερα:


Πλεονεκτήματα
Εξαιρετικό χτύπημα
Εξαιρετική γεύση
Πολύ ατμός
Απόδοση ατμοποιητή σε διάρκεια χρόνου
Εμφάνιση
 
Μειονεκτήματα:
Υψηλή κατανάλωση υγρού
Υψηλή κατανάλωση μπαταρίας. 
Ελαφρώς «τραχύ» άτμισμα, με δυνατό απότομο χτύπημα.
 
Ως προς τη διάρκεια ζωής της κεφαλής, επιφυλλάσσομαι, επειδή αυτό είναι ένας μέσος όρος που βγαίνει μετά από 5-6 χαλασμένες κεφαλές. Αν και η αλήθεια είναι, ότι συνήθως μου χαλάνε οι κεφαλές συντομότερα από ότι σε άλλους ατμιστές.

Συμπέρασμα: σκέφτομαι σοβαρά να πετάξω ό,τι άλλο διαθέτω και να παραμείνω στον GEMINI (και τον thor) μια και έχω ήδη στοκ από tubes κι επιστόμια. Δοκίμασα παράλληλα να ατμίσω μινι vivi nova, evod και carto, αλλά στα 5 λεπτά τα ξαναέβαλα στη θήκη τους.

(Η δοκιμή του ατμοποιητή έγινε με egoV μπαταρίες 3-6 volt, και λειτουργία στα 4.2-4.9 volt)

Συσκευασία:
Η συσκευασία του Gemini είναι ίδια με αυτή του thor – καλαίσθητο κουτάκι με ατμοποιητή, κάλυμμα επιστομίου και 3 κεφαλές στα 1.8 ohm.
Ανάλογα με την πολιτική του κάθε καταστήματος, διατίθεται και μεμονωμένος, ενώ υπάρχουν ανταλλακτικά tubes, επιστόμια, αντάπτορες επιστομίων για προσαρμογή drip tip 510  και βέβαια διατίθενται ανταλλακτικές κεφαλές.
Οι ιδιοκτήτες thor μπορούν να προμηθευτούν μόνο τις ανταλλακτικές κεφαλές.
Ακόμη ο ατμοποιητής δεν έχει κάνει δυναμικά την εμφάνισή του στα καταστήματα, είναι όμως θέμα χρόνου.
Τον συγκεκριμένο τον προμηθεύτηκα από την FABVAPE

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 09, 2013, 22:02 »
πολυ ωραια παρουσιαση και αναλυτικη....
δεν ειδες καποια διαφορα στα σπειρωματα της κεφαλης η στο ''βυζακι '' του θετικου πολου της κεφαλης ετσι?
λογικα αν καποιος βρει αυτες τις κεφαλες μπορει ανετα να τις βαλει στο ''παλιο'' μοντελο thor.........?
αν και το γραφεις απλα ρωταω αν το δοκιμασες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 09, 2013, 22:21 »
Ρώτησα την FABVAPE για το θέμα της συμβατότητας και με ενημέρωσαν ότι είναι ίδια.
Εξωτερικά που τα κοίταξα, όντως είναι ίδια.
Αυτή είναι και η ουσία του θέματος δηλαδή. Ο χρήστης των thor να κάνει αναβάθμιση αλλάζοντας μόνο κεφαλή.
Το ίδιο ακριβώς που συμβαίνει και με τους epsilon



Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 11, 2013, 19:42 »
Χθες έκανα μια βόλτα στα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης και κανείς δεν είχε ιδέα για κεφαλή διπλής αντίστασης για τον thor  :thumpdown:
petra έχεις δοκιμάσει την dual coil κεφαλή της nobacco για τον epsilon XL? Θεωρητικά πρέπει να είναι απόλυτα συμβατές. Να μας πεις διαφορές.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 11, 2013, 20:17 »
Νομίζω πως όσοι φέρνουν thor σύντομα θα τις φέρουν. Οι συγκεκριμένες είναι όντως της εταιρίας που φτιάχνει τους thor, άλλα έχουν το διακριτικό ονομα gemini
Εψιλον δεν έχω δοκιμάσει dual coil. Δοκίμασα πριν 2-3 βδομάδες έναν μονό και έκανα και το τεστ. ΟΧΙ, δεν είναι συμβατές οι κεφαλές του thor/gemini σε σώμα εψιλον και το ανάποδο.
Αλλαξε προμηθευτή η νομπάκο όπως φαινεται και είναι άλλη κατασκευή. Αν γυρίσεις ανάποδα δυο κεφαλές - gemini thor & epsilon και δεις τις πατούρες τους, θα το καταλάβεις.
Και σε απόδοση έχουν διαφορά.
o epsilon υπολείπεται στη μονή αντίσταση, δεν έχω δοκιμάσει, δεν έχω άποψη για τη διπλή.

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 20, 2013, 12:00 »
petra αν είναι εύκολο ανέβασε φωτογραφία με την φυτιλοαντίσταση μόνο (από κάποια από τις άχρηστες)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 24, 2013, 22:33 »
Mετά από 45 περίπου μλ απέσυρα την κεφαλη και την άνοιξα.













Περίμενα να είναι σε χειρότερη κατάσταση οι αντιστάσεις, αν και η αλήθεια είναι οτι ο ατμοποιητής δούλευε ακόμη, αλλά με πεσμένη απόδοση






Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 26, 2013, 21:47 »
ΟΧΙ, δεν είναι συμβατές οι κεφαλές του thor/gemini σε σώμα εψιλον και το ανάποδο.
Αλλαξε προμηθευτή η νομπάκο όπως φαινεται και είναι άλλη κατασκευή. Αν γυρίσεις ανάποδα δυο κεφαλές - gemini thor & epsilon και δεις τις πατούρες τους, θα το καταλάβεις.
Και σε απόδοση έχουν διαφορά.

H nobacco δεν μπορεί να άλλαξε προμηθευτή κεφαλών. Έχω 3 epsilon από τον Νοέμβριο και οι κεφαλές που παίρνω από nobacco ταιριάζουν ακόμα μια χαρά.
Ήρθε σήμερα ο gemini από fabvape. Οι κεφαλές ταιριάζουν στον epsilon... παρά τρίχα  :tongue_smilie:
Στον έναν κούμπωσε χωρίς πρόβλημα. Στον άλλον έπρεπε να σπρώξω λίγο προς τα επάνω το θετικό πόλο του ατμο για να κάνει επαφή η κεφαλή. Η διαφορά είναι ότι οι κεφαλές του gemini έχουν κάποια δέκατα του χιλιοστού πιο χοντρό o-ring στο σπείρωμα, οπότε δεν κάνει καλή επαφή ο θετικός πόλος. Άλλαξα το o-ring με της nobacco και παίζει απροβλημάτιστα και στον gemini. Το θέμα βέβαια είναι γιατί να μπει κάποιος σ' αυτή την ιστορία.  :))

Μου άρεσε ο gemini αλλά δεν ξετρελάθηκα. Σε σχέση με τους epsilon διπλής αντίστασης είναι ακριβώς ίδιοι σε γεύση και χτύπημα. Το μεγάλο προσόν είναι η τιμή αφού η κάθε κεφαλή έχει 2 € αντί 3 € της nobacco.

Αυτό που δεν μου αρέσει στον thor είναι η σφιχτή τζούρα (όπως και στον epsilon βέβαια και τους άλλους CE4). Για το δικό μου γούστο ταιριάζει ιδανικά σχεδόν η τζούρα του innokin i-clear 16. Το χτύπημα είναι ίδιο, ίσως η γεύση ένα κλικ πιο κάτω.



Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 04, 2013, 10:19 »
20 μερες με δυο τουλαχιστον γεμισματα την ημερα, (πιστευω λογο χωρου που καταλαμβανουν τα φυτιλια δεν θα παιρνει πανω απο 1.2 ml) κ ντουμανιαζει ακομα παιδια, το εργαλειο ειναι απιστευτα καλο, καμια σχεσει με τις nobacco, αντικειμενικη κριτικη, αν λαβετε υποψιν, οτι μπαταριες που εχω ειναι ολες τις nobacco κ παντα εχω ενα tobacco τις nobacco μαζι μου, την θεωρω πολυ σοβαρη κ αξιοπιστη εταιρια!!!!!!!!!!

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 04, 2013, 20:12 »
Μου άρεσε ο gemini αλλά δεν ξετρελάθηκα. Σε σχέση με τους epsilon διπλής αντίστασης είναι ακριβώς ίδιοι σε γεύση και χτύπημα. Το μεγάλο προσόν είναι η τιμή αφού η κάθε κεφαλή έχει 2 € αντί 3 € της nobacco.

Παίρνω πίσω αυτό που είπα. Λίγο μετά που το έγραψα πήρα 2 νέες πεντάδες κεφαλών epsilon (από διαφορετικά καταστήματα nobacco). Άλλαξε προμηθευτή η νομπακο και οι κεφαλές πλέον είναι άθλιες. Η πρώτη 5άδα είχε 1 μακρύ φυτίλι και ένα κοντό. Η άλλη 5άδα είχε ένα κοντό και ένα μεσαίο. Ότι νάναι. Άλλες είχαν καλή γεύση, άλλες απαράδεκτη. Δύο μέχρι στιγμής ήταν βραχυκυκλωμένες. Κάποιες ήταν 2.5-2.8 αντί 1.8Ω.

gemini thor δαγκωτό πλέον.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2013, 22:00 από camber »

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 24, 2013, 13:55 »
Είμαι και εγώ κάτοχος ενός υπέροχου
Gemini Nova clearomizer head Dual Coil.


Η σύγκριση που κάνω είναι με τον Vivi Nova, που σχεδόν όλοι γνωρίζουμε.
Εχω λοιπόν να παρατηρήσω.


1) Σαφώς καλύτερη γεύση.
2) Περισσότερο χτύπημα.
3) Ποσότητα ατμού, περίπου τα ίδια.
4) Λίγο πιο σφιχτή τζούρα, και μου αρέσει πολύ.
5) Πολύ πιό όμορφος.
6) Αμεση λειτουργία χωρίς καμένο, σε χρόνο dt.
7) Είμαι στο 3ο γέμισμα. Στο 2ο το άφησα να στεγνώσει απο υγρό επίτηδες για να δω πότε θα μου βγάλει καμένο, [ ήδη έχω + μία κεφαλή ] και αφου απελπίστηκα, [ δεν μου έβγαλε ] το ξαναγέμισα.


 
Να προσθέσω, οτι την χαρακτηριστική κυκλική κίνηση που έκανα με τον Vivi για να ανεβάσουν υγρά τα φυτίλια, με αυτόν δεν το κάνω.. και αυτό πάλι επίτηδες   :) για να δω πότε θα φέρει καμένο.


Θα επανέλθω μετά απο καμμιά 15 ml εκει που οι άλλοι αρχίζουν να γερνάνε.
Τα υγρά που μπαίνουν είναι 50/50 με άρωμα, και ΘΑ μπει και σκέτη VG.

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 24, 2013, 15:29 »
 Τον χρησιμοποιώ μαζί με άλλους (άρα κάνω άμεση σύγκριση) μερικές μέρες . Πολύυυυυ καλός.
  Καθαρή γεύση χωρίς «πλαστικίλα». Βέβαια έκανα αμέσως παρέμβαση στη μια αντίσταση (μου έβαλαν από το fatvape μια δεύτερη δώρο).
 Τη «μαμίσια» δεν τη δοκίμασα άμεσα. Την έβρασα (με δυο-τρεις σταγόνες λεμόνι στο νερό) και ήταν άψογη. 
  Η δεύτερη στην οποία άλλαξα αντίσταση αποδίδει επίσης άριστα.
  Ξαναέφτιαξα διπλή αντίσταση αλλά όχι σταυρωτά. Επάλληλα, τη μια πάνω στην άλλη (χωρίς να εφάπτονται φυσικά) και την έβαλα στις κάτω-βαθύτερες εγκοπές. 
 Το έκανα έτσι γιατί ανησύχησα με το πλαστικό μονωτικό που είχε η πάνω αντίσταση για να μην έρχεται σ΄επαφή με την κάτω και βραχυκυκλώνει. Φοβήθηκα πως θα υπερθερμαίνεται και θα λιώνει-μυρίζει. Είναι απαραίτητο όμως το μονωτικό αν πάνε σταυρωτά οι αντιστάσεις.
 Τελικά δεν έχει (φανερό) θέμα ούτε η «μαμίσια»: Δε βρωμά η μόνωση. Επάλληλες θα τις κάνω πάντως καλού-κακού…
 Ίδια, πολύ ποιοτική, η απόδοση και των δύο: Πυκνός και γευστικός ατμός. Το χτύπημα δε με ενδιαφέρει. Αντίθετα θέλω «βελούδινο» ατμό. Τέτοιος είναι του Gemini. Σκέτη VG γαρ.
 Τελικά ή λίγες απαιτήσεις έχω ή πολύ καλοί ατμοποιητές κυκλοφορούν τελευταία: αρκετοί με καλύπτουν ικανοποιητικά, έχω μπόλικους στημένους και τους χρησιμοποιώ  συγχρόνως κατά τα γούστα της στιγμής.
 
Υ.Γ. Από εμφάνιση δε κουκλί

Αυτά.
Ατμοευτυχείτε   
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2013, 16:25 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 25, 2013, 07:23 »
Update 1


Εχθές του έκανα 5 ml


Διαπίστωση: _ Κλασσική περίπτωση διαρροής υγρού, στον πόλο, λόγω χαλάρωσης της κεφαλής.
Λύση : _Την έσφιξα ένα κλίκ, και συνεχίζω.  :)


 Update 2
Η περίπτωση διαρροής που αναφέρω παραπάνω, συνέβει ξανά, και με σφιγμένη κεφαλή. Προφανώς το κάνει εάν το αφήσεις να ξεκουραστεί αρκετά. Ισως τα φιτίλια φέρνουν υπερ του δέοντος υγρό, και αυτό μεταφέρετε στον πόλο την ώρα της ξεκούρασης ?  Κάπως έτσι το καταλαβαίνω.
Εάν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό, ας το αναφέρει. !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2013, 18:16 από OpenMind »

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 25, 2013, 18:10 »
ειναι καλος. θελει τουλαχιστον μια τυπου twist μπαταρια για να αποδωσει καλα.γυρω στα 4,2 με 4,5v ατμιζει καλα.παει και στα 5 αλλα στις συνεχομενες ζεσταινεται πολυ το ολο συστημα οποτε ερχεται και η πλαστικιλα.
τελειο μπακαπ για εξω αν χαλασει ο επισκευασιμος η και με 2 στην τσεπη περνας ανετα χωρις να χανεις πολλα.



Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 24, 2013, 02:39 »
Update:
Τον είχα πάρει αρχές καλοκαιριού. Πολύ καλό χτύπημα και γεύση αλλά η κεφαλή από τη 2η μέρα έβγαζε πλαστικίλα και καμένο. Εν όψη διακοπών τον άφησα στην άκρη. Τώρα τον έπιασα ξανά. Άλλαξα κεφαλή αλλά κι αυτή καμένο στη 2 μέρα. Την 3η κεφαλή της συσκευασίας την έβαλα σε epsilon XL μήπως και ήταν προβληματικός ο thor. Την 1η μέρα όλα τέλεια, την 2η μέρα καμένο. Την έπλυνα, δούλεψε άλλη μισή μέρα, ξανά καμένο.

Δεν ξέρω αν έτυχα στην περίπτωση αλλά η ποιότητα των κεφαλών....  :thumpdown:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8454 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34088 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12