vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, th3ofilos, Ηρακλης, Jorge

Twitter

Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 22, 2013, 10:07 »
Διαθέσιμος πλέον και από την AltereGo
http://www.alterego.gr/new-products/bclear-mini.html

Επίσης διαθέσιμος και στο Vapeland με την ονομασία iSmoka Mini BCC.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 22, 2013, 10:49 »
Δε ξέρω, πάντως έχω την εντ'υπωση οτι είναι ο πιο <<διψασμένος>> ατμοποιητής που έχω δοκιμάσει.
Από τα 5 ml που κάνω ημερησίως με πήγε στα 8 σχεδόν


Από ντουμάνι και χτύπημα είμαι ευχαριστημένος προσωπικά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 22, 2013, 13:04 »
Δεν θα το έλεγα...Και βέβαια ο mini BCC δεν έχει ουσιαστικά σχέση με τον μεγάλο BCC. Μετά από ενάμιση μήνα χρήσης τον θεωρώ κορυφαία επιλογή. Αφού έσπασα και ένα δεύτερο tank στο ίδιο ακριβώς σημείο που αναφέρω παραπάνω, αγόρασα και έναν τρίτο. Αυτός είναι νεότερης παρτίδας, με διαφορετική μορφή διαγράμμισης. Μου δίνει την αίσθηση ότι είναι πιο ανθεκτικός.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 22, 2013, 14:25 »
Δε διαφωνώ, μάλιστα και εγώ τον θεωρώ ανώτερο του evod, που προτιμώ τον τελευταίο καιρό, αλλά σε θέμα κατανάλωσης υγρού είναι αρκετά πιο πάνω από το σχέδιο της kanger.
Συγκρινόμενος πάντα με το ίδιο υγρό (eden-el toro) και πάνω στο ίδιο μοντ.


Και εγώ άλλωστε παρήγγειλα ακόμα 2, να υπάρχουν βρε αδερφέ  :) [size=78%]  [/size]

και μια φώτο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2013, 15:50 από alkaz77 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 25, 2013, 13:55 »
Πήρα κι εγώ ένα σετάκι Bclear και το ατμίζω σήμερα.
Πολύ καλός ο ατμοποιητής. Πιο σφιχτή τζόύρα από τον λατρεμένο μου evod και λιγότερο θορυβώδης. Από ατμό, παρόμοιες -μεγάλες- ποσότητες. Γεύση, δεν μπορώ να κρίνω γιατί κάνω σκέτη βάση.
Μου αρέσει πολύ το επιστόμιο του σα σύνολο με τον ατμοποιητή, αλλά μου αρέσει και που μπορείς να βάλεις όποιο θες. Μου αρέσει που τα ποσοστά των ml δεν είναι απλά τυπωμένα πάνω στο τζαμάκι αλλά ανάγλυφα.
Σαν κατασκευή γενικότερα είναι πολύ καλός αλλά με μερικά μειονεκτήματα. Το ματ φινίρισμα γρατζουνάει εύκολα και προβλέπω σε 2-3 πτώσεις να σπάνε οι στροφές από το τζαμάκι όπως συνέβη και σε παιδιά πιο πάνω. Έναν evod πάνω στα νεύρα μου τις τελευταίες μέρες τον έχω πετάξει με μεγάλη δύναμη στο πάτωμα 2 φορές και συνεχίζει να δουλευει άψογα παρά το ότι οι μπαταρίες έγιναν κομμάτια.




Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 25, 2013, 15:23 »
Παιδιά εσεις που τον έχετε πείτες μας σας παρακαλω:
O μεγάλος BCC ανάλογα με το απο που ον ειχε αγορασει ο καθε ένας τύχαινε να έχει προβλήματα υποτροφοδοσίας υγρού και να βγάζει καμμένο με αποτέλεσμα να χρειάζεται να αφαιρεθεί τμήμα του φιτιλιού του ή έκανε διαρροές απο την βάση του.
Στον μίνι τί παίζει? Εχουν λυθεί αυτα τα προβλήματα? Πυροβολάει κανονικά χωρίς να χρειάζεται ο χρήστης να βάλει χέρι?  ???

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 25, 2013, 17:27 »
Θα ήθελα να κάνω και εγώ ακριβώς την ίδια ερώτηση με τον Pastafarai και επίσης να ρωτήσω αν αυτός εδώ είναι ο ίδιος ατμοποιητής (προφανώς σε άλλη μάρκα) και αν κάποιος τον έχει δοκιμάσει.
Το πρόβλημα με το σπασμένο σπείρωμα το έχω αντιμετοπίσει και στον μεγάλο VapeOnly. Ίσως αυτός της Ismoka να έχει καλύτερο ή χοντρότερο πλαστικό....

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 28, 2013, 16:45 »
Εγώ σπασμένο σπείρωμα δεν είχα. Κάθε άλλο απορώ πώς έγινε....
Αλλά στην πρώτη ερώτηση.... βάλτε κι εμένα μέσα....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 28, 2013, 16:56 »
Παιδιά εσεις που τον έχετε πείτες μας σας παρακαλω:
O μεγάλος BCC ανάλογα με το απο που ον ειχε αγορασει ο καθε ένας τύχαινε να έχει προβλήματα υποτροφοδοσίας υγρού και να βγάζει καμμένο με αποτέλεσμα να χρειάζεται να αφαιρεθεί τμήμα του φιτιλιού του ή έκανε διαρροές απο την βάση του.
Στον μίνι τί παίζει? Εχουν λυθεί αυτα τα προβλήματα? Πυροβολάει κανονικά χωρίς να χρειάζεται ο χρήστης να βάλει χέρι?  ???

Τον χρησιμοποιώ αρκετό διάστημα και δεν χρειάστηκε η οποιαδήποτε παρέμβαση  :yes:

Τέλος , όπως έχω αναφέρει ήδη η νεότερη παρτίδα με την ανάγλυφη διαγράμμιση δίνει την αίσθηση ενός πιο ανθεκτικού ατμοποιητή.

edit :  Μετά από πολλές μέρες μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι το νέο tank είναι όντως ανθεκτικό , δηλαδή δεν παρουσιάζει ευπάθεια στο σπείρωμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2013, 12:26 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 04, 2013, 01:49 »
Χρησιμοποιώ από χθες τον mini BCC της Vapeonly. (αυτός με την ανάγλυφη διαγράμμιση)
Πρώτες εντυπώσεις: Πολύ καλός. και καλή κατασκευή. Αν τον συγκρίνω πχ με τον mini vivi nova, θα προτιμήσω τον BCC.
Λίγο πιο κομψός, καλύτερη γεύση, λίγο πιο κρύος ατμός, καλύτερη αίσθηση με το πλακουτσωτό πιπάκι του. Φυσικά κι αυτός χωρίς ίχνος διαρροής. Άνετα γίνεται ατμοποιητής καθημερινής χρήσης. Η αντίσταση που έχει τώρα απάνω είναι στα 2,2 Ω και τον δουλεύω με μια απλή
ego vv στα 3,6 V.


Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 04, 2013, 14:06 »
απο χτυπημα?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 04, 2013, 23:13 »
Έχει καλό χτύπημα. Τον χρησιμοποιώ κάμποσες μέρες. Ίσως να έχει καλύτερο χτύπημα απο τον evod (όχι τρελή διαφορά). Το μόνο πράγμα που με έχει αποτρέψει απ το να τον κάνω τον μόνιμο ατμοποιητή μου, είναι πως μαζεύει στο ντριπ τιπ υγροποιημένο ατμό και έρχεται στο στόμα που και που. Φαινόμενο που στον evod συμβαίνει σπανιότατα.

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 05, 2013, 02:38 »
Αυτό το φαινόμενο με τον υγροποιημένο ατμό ισχύει.
Μου ήρθε λίγο στα τελειώματα. Δεν είναι πρόβλημα όμως. Με τους dripping έρχεται κανονικά στο στόμα το υγρό. Είναι αλλιώς.
Όσο αφορά το χτύπημα, είναι καλό. Αν ανεβάσεις και λίγο το voltaz.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 05, 2013, 03:29 »
Το χτύπημα είναι πολύ καλό με οποιαδήποτε από τις τρείς διαφορετικές διαθέσιμες φιτιλοαντιστάσεις. Προσωπικά θεωρώ καλύτερη την φιτιλοαντίσταση των 2.2 ohm. Αρκετά καλή και η 2.5 ohm. Αφήνω στην τελευταία θέση την φιτιλοαντίσταση των 1.8 ohm λόγω της μεγαλύτερης θερμότητας ατμού.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini vapeonly BCC(Bottom Coil Changeable) 1.6ml Clearomizer
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 06, 2013, 14:13 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2XRTr8D4MlM#at=19[/youtube]

Στο παραπάνω review o Busardo δοκιμάζει το αρχικό tank που ήταν όντως αρκετά εύθραυστο στο σημείο του σπειρώματος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537330 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60023 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12