vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 4 χρήστες
Lazy Dog, dkostas, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος kkmaria68

  • **
  • 102
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #735 στις: Μαΐου 15, 2014, 16:14 »
Εδω που τα λετε εχεται να προτεινεται καποιες καλες ανταλακτικες κεφαλες για τον evod απο fastteck ??

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #736 στις: Μαΐου 15, 2014, 16:28 »
Η διαφορα που εχουν οι protank και ο Evod , ειναι οτι το σωληνακι της κεφαλής , ειναι μεγαλυτερο στον protank.
Σαν κεφαλες ομως ειναι οι ιδιες.  Και οι δυο κεφαλες μπορουν να δουλεψουν και στους δυο ατμ/τες.
Εγω παντως ....το ιδιο τους ειδα..... ;D

Στους BDC για να εχεις καλη αποδωση , θα πρεπει να εχεις και λιγο παραπανω ρευμα , ωστε να μπορεσεις να εχεις ικανοποιητηκη θερμοκρασια στις δυο αντ/σεις που θα πρεπει να αναψεις.
Μπορει σαν Ωμ να εχουν τα ιδια οι δυο κεφαλες , αλλα αυτη που εχει μια αντ/ση εχει το μισο μηκος απο τις BDC.

Μια πηγη (μπαταρια) θα πρεπει να δωσει ρευμα σε δυο αντ/σεις στην BDC . Δηλαδη θα ειναι το συρμα Χ2..........ευκολα καταλαβαινει καποιος οτι θα υπαρχει και πιο μεγαλο ζορι για κατι τετοιο.
Αρα πρεπει να εχεις και περισσοτερη δυναμη.

Με μια απλη δοκιμη , μπορει ο καθενας μας να δει το αποτελεσμα ευκολα .
Αν τραβηξει τζουρα 5 δευτ/των με τον ενα και 5 δευ/των με τον αλλο , το αποτελεσμα θα ειναι οτι αυτος που εχει μια αντ/ση , σε απλη EGO μπαταρια , θα εχει καλυτερο ατμιστικο αποτελεσμα απο αυτον που εχει δυο αντ/σεις.


kkmaria68 ,
απο Ελλαδα ξερω οτι πολλα καταστηματα εχουν καλες κεφαλες.  Απο FT δεν εχω αγορασει ποτε κεφαλες.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #737 στις: Μαΐου 15, 2014, 16:49 »
Οι κεφαλές της φτ είναι πολύ καλές και ειδικά αυτές που έχουν λεπτό μονοτικό λαστιχάκι. Αν θυμάμαι καλά έχουν ολικό ύψος 20,4 mm αντι 22 mm. Αυτές με το χοντρό λαστιχάκι έχουν πολύ φιτίλι και μπουκώνουν. Αν αφαιρέσεις όμως λίγο ή το αντικαταστήσεις με βαμβάκι είναι τέλειες

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #738 στις: Μαΐου 15, 2014, 17:00 »
Μπορει αυτες που λες να ειναι πιο κοντες , αλλα το μονωτικο αυτο δεν ειναι ουτε αντοχης , ουτε μονωνει κανα την κεφαλη.

Αντιθετως με λιγο παραπανω σφηξημο , μπορει να ακουμπησουν και τα ποδαρακια της αντ/σης με το μοντ/μπαταρια , κονεκτορα ego-510 κλπ. , με αποτελεσμα να εχουμε βραχ/μα.
Ακομα πολλες φορες δεν απομονωνει καλα και ρουφαμε και αερα με αποτελεσμα υπερτροφοδωσια ή και διαρροη.

Αυτα τα εχω διαπιστωσει μονο με αυτο το σιλικονακι , ενω με το χοντρο (ασπρο) , δεν ειχα τετοια θεματα.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #739 στις: Μαΐου 17, 2014, 22:23 »
Σε ποσα volts ατμιζετε με τις 1.8 ohms?
Αναφερομαι σε 'μαμα' κεφαλες χωρις καμμια 'επεμβαση' στην φ/α...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #740 στις: Μαΐου 17, 2014, 22:37 »
Προσωπικά στα 5 αλλά μην με πάρεις και σαν χαρακτηριστικό παράδειγμα. Ατμίζω με χαμηλή νικοτίνη και υγρά 75/25 vg και μου αρέσει το πολύ ντουμάνι.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #741 στις: Μαΐου 17, 2014, 22:53 »
 :o :o :o
Δε σου βγάζει καμένο;;;  :confused1:
Εγώ με το ζόρι να πάω στα 4!!!


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #742 στις: Μαΐου 17, 2014, 22:57 »
Και όμως όχι. Στο VV No.1 το έχω, όταν κάνω διάλλειμα από τον επισκευάσιμο, και μονίμως στην κίτρινη λειτουργία. Καμένο μόνο όταν αδειάζει! Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, από τις πολλές κεφαλές που έχουν περάσει από πάνω μου, απειροελάχιστες βγήκαν σκάρτες, οπότε δεν συνάντησα ποτέ πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #743 στις: Μαΐου 17, 2014, 23:13 »
Αμα φτανει στα 5 volts χωρις καμενο μιλαμε για πολυ μεγαλη ανοχη η κεφαλη.
Εγω προσωπικα στα 3.7 με 3.8 πανω σε vision spinner 1300 χωρις να εχω νιωσει την αναγκη να δοκιμασω πιο πανω..

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #744 στις: Μαΐου 17, 2014, 23:20 »
3.7 και σπάνια 3.8 (ανάλογα το υγρό) σε evod με 1.8ω
Μετά τα 8 βατ πάντα καταλαβαίνω καμμένο ή μισοκαμμενο.

Sent from my G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #745 στις: Μαΐου 17, 2014, 23:22 »
4.0 χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα, με 15 mg/ml.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #746 στις: Μαΐου 17, 2014, 23:48 »
Τόσο στις εργοστασιακές όσο και στις επισκευασμενες, 3,8-4,0 Volts. Παρακάτω υποτονικος, παραπάνω καμμενο.

Στάλθηκε από τον προσομοιωτή εικονικής πραγματικότητας "Hellas 2014 - V2.0"


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #747 στις: Μαΐου 18, 2014, 00:04 »
3.7 και σπάνια 3.8 (ανάλογα το υγρό) σε evod με 1.8ω
Μετά τα 8 βατ πάντα καταλαβαίνω καμμένο ή μισοκαμμενο.

Sent from my G using Tapatalk Pro



Συμφωνώ απόλυτα , πριν μια ώρα τον έβαλα στα 8.5 watt κάθισα αναπαυτικά και πήρα μια τζούρα μέχρι τα νύχια … τόσο καμένο δεν έχω καταπιεί στη μέχρι τώρα ατμιστικη μου πορεία … αφού συνήλθα το κατέβασα στα 8 και όλα οκ

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #748 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 00:53 »
Για να ξεθαψω λιγο το θεμα, σημερα "ανεστησα" τον πολυαγαπημενο μου αλλα old-school πια Evod.
Η αφορμη δοθηκε καθως χαζευα στο fasttech και ειδα την τιμη που πουλανε τις αυθεντικες Kanger κεφαλες. 4.98$ η πενταδα. Επειδη εχω βαρεθει να σπαταλαω κεφαλες bdc και bvc καθε φορα για να δοκιμαζω διαφορα υγρα, θα καθιερωσω τον Evod σαν ατμοποιητη για δοκιμες, τουλαχιστον στα απλα υγρα. Στα πιο γκουρμε-στυλ Five Pawns κτλ- περιμενω τον κλωνο Kayfun Lite (αν τα βρουμε βεβαια καθοτι ο πρωτος μου επισκευασιμος).
Με 1.5 ml χωρητικοτητα και τις κεφαλες να βγαινουν γυρω στα 0.65 η κεφαλη, πιστευω ειναι ιδανικος για δοκιμες.. 8)

και link για οποιον ενδιαφερεται. Αυθεντικοτατες και ερχονται στο κουτι τους  https://www.fasttech.com/products/1476404

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #749 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 11:00 »
Αν δεν σου κάνει κόπο, όταν με το καλό παραλάβεις και δοκιμάσεις, θα ήθελα μια απάντηση στο εξής:

Οι αρχικές κεφαλές Evod-T3-Protank I - II και λοιπές παρόμοιες, ήταν εξαιρετικές. Από ένα σημείο και μετά, απέκτησαν υπερβολικά σφιχτή τζούρα με αποτέλεσμα να παροπλίσω και εγώ τον δικό μου ως "backup plan". Θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο αυτές που παράγγειλες είναι σαν τις αρχικές ή όπως οι τελευταίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12826 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123696 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos