vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος meiva

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #720 στις: Απριλίου 19, 2014, 00:26 »
Πηγα στο μαγαζι που τον αγορασα και μου ειπε πως αυτος ο ατμοποιητης εινα λιγο παλιος σαν μοντελο και θελει λιγο τιναγμα για να μη βγαζει υγρα στο στομα (ελεος). Αγορασα ενα aspire bdc και δουλευει μια χαρα. Φαινεται πως η τεχνολογια της αντιστασης παιζει σημαντικο ρολο.

Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #721 στις: Απριλίου 19, 2014, 03:41 »
Εντάξη... εδώ μπορεί να δεις άλλα προβλήματα...
Να ξέρεις οτιδήποτε και να πάρεις, πάντα θα υπάρχουν θεματάκια... 
Ολοι οι ατμοποιητές ή με πάνω ή κάτω την αντίσταση έχουν τα κουσούρια τους.  ::)


Αυτό που σου είπανε στο κατάστημα, μπορεί να είναι το φάρμακο για τον συγκεκριμένο  :)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #722 στις: Απριλίου 19, 2014, 04:52 »
Δεν ειναι φαρμακο το τιναγμα, ο evod ειναι μια χαρα ατμοποιητακος - το υγρο ειναι λαθος χειρισμος, το μαγαζι ειναι φαουλ.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #723 στις: Απριλίου 19, 2014, 10:10 »
Αγόρασα τον 1ο από τους πολλούς μου evod τον Σεπτέμβρη. Τον χρησιμοποιώ ακόμα, όπως και τους άλλους 4 χωρίς κανένα πρόβλημα.
O evod για μένα είναι από τους καλύτερους εργοστασιακούς που υπάρχουν κάτω από δέκα ευρώ και μάλιστα σε αντίθεση με τους bdc οι ανταλλακτικές κεφαλές λειτουργούν πάντα σούπερ και κοστίζουν 3€ οι 5!
Επίσης ενα θετικό του evod είναι ότι με ένα πανεύκολο τρικ, η γεύση απογειώνεται. Μόλις αλλάζεις κεφαλή, τραβάς το φιτίλι να βγει και περνας βαμβακι. Καμια σχεση με πριν

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #724 στις: Απριλίου 19, 2014, 10:55 »
Έχω κάνει μία μεγάλη βόλτα στην "αγορά" των εργοστασιακων ατμοποιητων με κόστος κάτω από 20 ευρώ. Σαν τον EVOD 1, τίποτα. Για εμένα, είναι ο κορυφαίος, με διαφορά. Ειδικά από τότε που επισκευαζω τις κεφαλές του και χρησιμοποιώ οργανικό βαμβάκι, βρίσκεται εκτός συναγωνισμού!
Πρόσφατα απέκτησα και έναν EVOD 2, αλλά προς το παρόν δεν νομίζω ότι μιλάμε για τον διάδοχο...

Στάλθηκε από τον προσομοιωτή εικονικής πραγματικότητας "Hellas 2014 - V2.0"


Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #725 στις: Απριλίου 19, 2014, 11:58 »
Αγόρασα τον 1ο από τους πολλούς μου evod τον Σεπτέμβρη. Τον χρησιμοποιώ ακόμα, όπως και τους άλλους 4 χωρίς κανένα πρόβλημα.
O evod για μένα είναι από τους καλύτερους εργοστασιακούς που υπάρχουν κάτω από δέκα ευρώ και μάλιστα σε αντίθεση με τους bdc οι ανταλλακτικές κεφαλές λειτουργούν πάντα σούπερ και κοστίζουν 3€ οι 5!
Επίσης ενα θετικό του evod είναι ότι με ένα πανεύκολο τρικ, η γεύση απογειώνεται. Μόλις αλλάζεις κεφαλή, τραβάς το φιτίλι να βγει και περνας βαμβακι. Καμια σχεση με πριν


Δεν ξέρω αν είμαι off topic, αλλά να ρωτήσω το εξής : οι κεφαλές του evod είναι ίδιες με του mini protank II ?
Βγαίνει εύκολα το φιτίλι και μπαίνει εύκολα το βαμβάκι ?
Αν ναι, τότε να κάνω μια δοκιμή  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #726 στις: Απριλίου 19, 2014, 12:05 »
Αν δεν κάνω λάθος ναι. Δοκιμασε αν βιδωνει και βλεπεις.
Το φιτιλι βγαινει πανευκολα. Βγαζεις την καμπανα απο πανω και απλως το τραβας. Μετα παιρνεις μια μικρη ποσοτητα βαμβακι, το στριβεις καλα να γινει λεπτο και το περνας προσεκτικα. Μολις βγει το τραβας απ´ την αλλη και κοβεις το περισευμα. Βαζεις πισω την καμπανα και ετοιμος. Μονο ασε δυο τρια λεπτα να ποτισει. Μετα απο 4-5 τζουρες απογειωνεται.
Κυκλοφορουν και βιντεο να δεις. Μονο να θυμασαι οτι δεν πρεπει να στεγνωσει το βαμβακι

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #727 στις: Απριλίου 21, 2014, 15:46 »
Νομίζω είμαστε λίγο εκτός θέματος.
Αυτός εδώ είναι ο υποπίνακας για επισκευές clearomizer http://e-kapnisma.gr/index.php/board,246.0.html
Θα συστήσω επίσης να θυμόμαστε ότι είμαστε στο νήμα για τον εργοστασιακό evod και αναφερόμαστε στην ατμιστική μας εμπειρία μόνο με τις εργοστασιακές κεφαλές.


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #728 στις: Απριλίου 22, 2014, 00:24 »

Και με τις εργοστασιακές κεφαλές, μια χαρά πάει! Τον θεωρώ κορυφαίο στο είδος του. Αν όχι ο καλύτερος, από τους πρώτους σίγουρα!

Δεν ξέρω αν είμαι off topic, αλλά να ρωτήσω το εξής : οι κεφαλές του evod είναι ίδιες με του mini protank II ?
...........
Οι κεφαλές είναι ίδιες με όλους τους protank, μίνι και μη. Μόνο ο protank III παίρνει και αυτές αλλά και διπλής αντίστασης κεφαλές. Οι διπλής αντίστασης που παίρνει ο ΙΙΙ δεν μπαίνουν όμως στους υπόλοιπους ούτε στον evod.

Αποσυνδεδεμένος Nico

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • I got 99 problems, but a smoke ain't one
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #729 στις: Απριλίου 22, 2014, 00:36 »
Η αλήθεια, κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι πως οι eVod είναι από τους πιο τίμιους ατμοποιητές. Έχουν ταβάνι μεν, αλλά σταθερή απόδοση δε. Αν δε ζητήσεις το "κάτι παραπάνω" ποτέ, δεν είναι ανάγκη να πας αλλού

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #730 στις: Μαΐου 08, 2014, 09:16 »
Δεν ξερω αν εχει γραφτει στις προηγουμενες σελιδες
Αλλα στο γεμισμα με το που βγαλω τη βαση σταζει 2-3 σταγονες απο τους υδρατμους μαλλον  και θελει πλυσιμο το επιστομιο καθε φορα.
Υπαρχει καμια πατεντα να κανω η ολοι το ιδιο θεμα εχετε?

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #731 στις: Μαΐου 08, 2014, 12:11 »
Όταν πάω να βάλω τη βάση πίσω για να τη βιδώσω, μαζεύονται 2-3 σταγόνες όπως λες. Αυτές έχω παρατηρήσει προέρχονται από την κεφαλή της αντίστασης εκεί που έχει το σιλικονάκι από πάνω. Συγκρατεί λίγες σταγόνες από το υγρό σ' εκείνο το σημείο, που μόλις ξαναγυρνάς ανάποδα τη βάση να τη βάλεις, ή όταν τη βγάζεις, γλύφουν αυτές οι σταγόνες στο σωλήνα της κεφαλής και πέφτουν στον εσωτερικό κύλινδρο που οδηγεί στο επιστόμιο και στάζουν.
Η λύση που έχω βρει εγώ:
Όταν τον γυρνώ ανάποδα για γέμισμα, έχω από κάτω ένα μικρό κομμάτι χαρτί κουζίνας, ή χαρτομάντιλο όπως είναι διπλωμένο. Έτσι δε με νοιάζει, τι κι αν στάξει μια σταγόνα, τι κι αν δεν στάξει!
Γεμίζω, ξαναβιδώνω τη βάση, και πριν τον γυρίσω από την καλή για να βιδώσω τον ατμο στη μπαταρία, ακουμπώ την άκρη του επιστομίου στο χαρτάκι που έχω από κάτω ή στο χαρτομάντιλο. Αφήνει έτσι εκεί τις λίγες σταγόνες που μερικές φορές έχει. Στην ανάγκη, το σκουπίζω και λίγο. Το γυρνάω το βιδώνω κι είναι άψογος!

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #732 στις: Μαΐου 12, 2014, 17:38 »
Παντως δε ξερω αν ειναι η ιδεα μου λογο πιο στιφτης τζουρας αλλα εχω την εντυπωση οτι ο evod μου βγαζει ενα κλικ καλυτερη γευση
απο τον protank mini που ειναι τριπλασιας τιμης σχεδον.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #733 στις: Μαΐου 12, 2014, 19:13 »
Ο EVOD, αγαπητέ, είναι μία πολύ σταθερή αξία. Μπορεί να υστερεί λίγο σε γεύση ( σε σχέση με ακριβούς εργοστασιακους ), αλλά η τιμή του και η ευκολία του σε κερδίζουν. Ας μην μιλήσουμε για ντουμανι... Ομιχλωδεις καταστάσεις!

Στάλθηκε από τον προσομοιωτή εικονικής πραγματικότητας "Hellas 2014 - V2.0"
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2014, 21:22 από 30SmokingYears »

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #734 στις: Μαΐου 15, 2014, 15:44 »
κ Εμένα ο Evod, μου έβγαζε καλύτερο ντουμάνι κ χτύπημα, σε σχέση με τους Mini Protan 2 / 3 , Aspire ET-S BDC που δοκιμάζω εδώ κ δυο εβδομάδες  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278716 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias