vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης, testament, Tazz, manoslykos, Jorge, GeorgeGTS

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 03:52 »
Αρα για να γυρισουμε και στο θεμα μας, και οι δυο ηβοντ υπο κανονικες συνθηκες λειτουργουν κανονικα?

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 12:55 »
Αν και δεν φυγαμε απο το θεμα μας, ναι, δουλευουν και οι 2 κανονικα.
Καλη και καθαρη γευση, καλο χτυπημα, πλουσιος ατμος.
Εχω ενα μικρο παραπονο με την καταναλωση υγρου που θα μπορουσε να εινα και καλυτερη.

EDIT: Βασικα η καταναλωση δεν ειναι καλη. Ειναι πολυ φαγανο. Με γεματο τανκ εγραψα το μηνυμα, με μισο τανκ το κανω edit. Και χωρις διαρροες, ετσι? Με την 2,4Ω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2013, 14:17 από vato »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 14:22 »
Πλουσιο ντουμανι = πολυς ατμος = πολυ υγρο.
Εχεις ατμισει ηδη ενα δυο τανκ, εχουν αδειασει μεχρι κατω χωρις να παρουσιαστει διαρροη? (Μετα το θεμα με τον evic).

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 14:30 »
Απο χθες τον εχω γεμισει 4 φορες. Τις πρωτες δεν το ελαβα υποψιν διοτι το απεδωσα στα πολλα βαλε-βγαλε και στις διαρροες. Σημερα ομως, εκατσα στο pc με γεματο τανκ, ατμισα οσο ατμισα μεσα σε μια ωρα και τον βλεπω στο μισο. Διαρροη μηδεν. Δεν δικαιολογειται. Πριν λιγο αρχισε παλι να μου κανει κατι μπουρμπουλιθρες και ειδα οτι ειχε φτασει το 1/3. Εβαλα τη μαμισια την κεφαλη την 1,8 και τον ξαναγεμισα τωρα για να δω. Ας μας πει και ο Στελιος τη συμπεριφορα του δικου του που τον εχει απο την αρχη με την μαμισια κεφαλη.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 22:21 »
5-6 φορές γέμισμα εγώ από χθες. Σχετικά πιπίλα όμως. Φυσιολογικό το κόβω. Και με του ce4 το ίδιο έκανα...
Και παρα το γεγονός πως ο κύριος ατμοποιητής μου είναι επισκευάσιμος, από χθες που χρησιμοποιώ μόνο τον evod, τον ευχαριστιέμαι πολύ. Υγρό στο στόμα μηδεν ως τώρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2013, 22:38 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 04:17 »
Αδειαζει ολο το τανκ πριν το επομενο γεμισμα? Με/χωρις διαρροες?

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 10:37 »
Πολυκρατη ξεροντας την αδυναμια σου για τον C3 και τους bottom coil ατμοποιητες πιστευω πως τελικα ο evod ειναι ο καλυτερος σ' αυτη την κατηγορια των εργοστασιακων.
Χωρις να εχω δοκιμασει τον C3 τολμω,αν και νωρις, να πω πως ειναι ο μοναδικος που τον συναγωνιζεται.Χρησιμοποιωντας τον 6 μερες  κοντευω να παρατησω τους αλλους
(επισκευσιμοι ειναι) και δεν του βρισκω μειονεκτηματα.Διαρροες,υγρα στο στομα μηδεν και για να παρεις καμμενο πρεπει να τον αδειασεις.
Ντουμανι και γευση εχει,ευκολια χρησης εχει,τι αλλο να ζητησουμε απο τετοιους ατμοποιητες;
Εγω τον προτεινω ανεπιφυλακτα. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 20:19 »
Θα σας πώ και εγώ αύριο της εντυπώσεις . Πάντως προς το παρόν φαίνεται πώς είναι αναβάθμιση πετυχημένη !!!! . :yes:

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 21:08 »
Καταρχας να σας πω τι εχω οτι εχω παρει 2 eVod και 2 κεφαλες 2,4Ω.


Από που τους προμηθεύτηκες αν επιτρέπεται και είχαν 2.4Ω αντίσταση; Με ενδιαφέρει (για Ελληνικό κατάστημα ει δυνατόν)
edit
OK μόλις είδα ότι το atmistique προσφέρει και ανταλλακτικές στα 2.4Ω.

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 21:52 »
Τον πιπιλαω απο νωρις το απογευμα και εχω να πω οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο εναν επισκευασιμο.
Τον εριξα αμεσως στα δυσκολα με vg στοκο υγρο και παει μια χαρα.
Δεν εχω ουτε διαρροες ουτε σφυριγματα και η τζουρα του ειναι ελαφρως σφικτη οπως ακριβως την θελω.
Απο καταναλωση δεν βλεπω κατι περιεργο για να το πω.
Απο ομορφια το stainless ειναι αξιο ενος επισκευασιμου.
Μπραβο στην kanger.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 22:04 »
Συνεχίζει ακάθεκτος ο evod. Ούτε σταγόνα διαρροή στον πόλο κ στο επιστόμιο όλες αυτές τις μέρες. Ελαχιστοποιήθηκε και ο ήδη λίγος κλασσικός θόρυβος κατα το ρούφηγμα. Τη δεύτερη μέρα έστρωσε και η αντίσταση και παίρνω εντονότερη γεύση. Προβάρι και Κίλλερ μπορώ να πω πως δε μου έλειψαν ιδιαίτερα.
Πολύ αξιόπιστος εργοστασιακός λοιπόν... Καταναλώστε άφοβα! :))

Αποσυνδεδεμένος cv96144

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
    • Google+
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:07 »
μεταλικά επιστόμια είτε για τον Evod είτε για τον Τ3/ΜΤ3 δεν έχουν βγεί ακόμη, έτσι δεν είναι;
ή μάλλον να το θέσω αλλιώς: το επιστόμιο που έχει μπορεί να βγει ή πρέπει να τον "σπάσεις" για να το βγάλεις;
ή για να το ξαναθέσω! αλλιώς: να περιμένουμε και νέα έκδοση που θα δέχεται και ανταλλακτικά επιστόμια;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:19 »
Δε βγαίνει κ δε νομίζω να κόβεται. Το επιστόμιο, αν και σα σχήμα έχει ελαχιστες διαφορες με αυτο του Τ3, του evod μου αρέσει πολυ, του Τ3 καθόλου. 

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:21 »
Με την 1,8Ω εχει καλυτερη καταναλωση, με τη 2,4Ω ειναι ρουφηχτρα.
Κι εγω ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο γευση.
Γενικα ειναι παρα πολυ καλος εργοστασιακος ατμοποιητης που εχει τα προτερηματα ενος bottom coil, ειναι ευκολος στη χρηση και στη συντηρηση.
Καποια θεματακια τα εχει. Το μη αφαιρουμενο επιστομιο ειναι ενα θεμα τουλαχιστον ως προς τον καθαρισμο.
Επισης, το οτι το επιστομιο ουσιαστικα ειναι μερος του τανκ εχει ως αποτελεσμα αν τον αφησεις αναποδα (και χωρις βιδωμενη κεφαλη για να πεις οτι στραγγιζει) για 2-3 λεπτα θα δεις οτι στο σημειο που τον αφησες εχει υγρο, περισσοτερο απο οσο θα οφειλοταν σε υδρατμους κλπ, πραγμα που σημαινει οτι το επιστομιο-ουρα του τανκ χανει. Αν τον αφησεις κανα δεκαλεπτο θα δεις λιμνουλα.
Διαρροες δεν ειχα στον πολο απο την ωρα που εβαλα ανταπτορα, πλην της πρωτης φορας που τον εβαλα στο τσαντακι οπως ηταν βιδωμενος στο evic και οταν τον εβγαλα ηταν λουτσα. Απο τοτε οταν ειναι να βγω εξω τον ξεβιδωνω και τον εχω χωριστα.
Τεσπα, ειναι ενας ατμοποιητης που απο αποδοση ειναι ο καλυτερος εργοστασιακος που εχω δοκιμασει, εχει τα χουγια του τα οποια ομως μπορεις να τα αποφυγεις.

Αποσυνδεδεμένος cv96144

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
    • Google+
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:25 »
Δε βγαίνει κ δε νομίζω να κόβεται. Το επιστόμιο, αν και σα σχήμα έχει ελαχιστες διαφορες με αυτο του Τ3, του evod μου αρέσει πολυ, του Τ3 καθόλου. 

σίγουρα και σε μένα το διάφανο χτυπάει πολύ λιγότερο απ'το μαύρο.
το θέμα είναι ότι οι κινέζοι, κατά την προσφιλή τους συνήθεια, θα μας κάνουν να πάρουμε και την επόμενη έκδοση που θα βγαίνει με μεταλλικό ή ανταλλακτικό επιστόμιο.
όσους δηλαδή ψηνόμαστε για μέταλλο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180599 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237437 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12