vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

557 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, manoslykos, Jorge, thanos1071

Twitter

Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )

Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:21 »
Αν κοιτάξεις εδώ θα δεις τις ομοιότητες
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14291.msg530841.html#msg530841

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:26 »
Γιαννη, οσο ειναι ατοπο να πεις στον πατερα σου οτι σου μοιαζει αυτο ισχυει κ εδω, ο βιβι εχει αντιγραψει κ μπορουμε να πουμε μοιαζει με t2!!!!  ;)





 


Το καλο με αυτου του τυπου κεφαλες ειναι οτι πανω απο την αντισταση εχει αρκετο χωρο κ μαζευει τους υδρατμους κ δεν περνανε στο επιστόμιο κ για να μαστε κ δικαιοι, εχουν κανει μια μικρη βελτιωσει απο οτι φαίνεται, εχουν βαλει στοπ πανω απο το φιτίλι στο σιλικονακη που στις παλιες κεφαλες δεν ειχε κ με πολυ σφιχτο βιδωμα εκοβε την τοφοδοσια στα φιτιλια για αυτο κ οι t2 μυριζαν σε πολλους καμένο, (κατα την γνωμη παντα, γιατι εμενα ποτε δεν μύριζαν) , απλα η αντισταση στην κεφαλη του βιβη καρβουνιαζε σε μια βδομαδα ενω στον t2 σε μολις δυο μερες για αυτο τους παρατησα!!!!!! 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:44 από HliasKorin »

Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:52 »



 

Δεν είναι ίδια ?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 14:11 »
ολοιδια......
καμια διαφορα.....!!
αυτο που μενει να δουμε ειναι οι εφαρμογες τις αντιστασης με το καπακι....!!!
θα εχει τυχον ιδια προβληματα με τον Τ2 ? γιατι βλεπω ιδια σχεδιαση αντιστασης και καπακιου.
ας το λαβει υποψην αυτο ο φιλος που θα κανει την παρουσιαση........!!!
 

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 14:54 »
Και μόνο το γεγονός ότι ο V9-V10 προέρχεται, από μια όχι και τόσο αξιόπιστη εταιρεία, ενώ ο VT είναι της Vision για μένα είναι ικανή διαφορά, ώστε να γίνει σαφής διαχωρισμός των δύο μοντέλων.

Δε ξέρω πόσοι μπορούν να το δεχτούν αυτό και πόσοι απλά το προσπερνούν σφυρίζοντας αδιάφορα.

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει πως το λένε το μοντέλο γιατί έτσι κι αλλιώς με τις ονομασίες εκεί έξω έχει γίνει χαμός. Εμένα με νοιάζει που όταν το ατμίζω μου θυμίζει T2 και τελικά ανοίγει και η βάση του για να το καθαρίζω πιο εύκολα.

Όταν λοιπόν η Vision το παρομοιάζει με T2, που στην τελική, δεν είναι δικό της προϊόν και εμένα μου μοιάζει για Τ2, πως θέλετε να πω ότι είναι ο V9-V10?  :dontknow:

Τώρα όλα τα υπόλοιπα που διαβάζω δεν τα καταλαβαίνω  :dontknow:

Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 14:58 »
Έχουμε νήμα με τον ίδιο.
Αν είναι να ανοίγουμε για κάθε ένα εργοστάσιο κατασκευής νήμα με [Προεπισκόπηση] για τον ίδιο ατμοποιητή θα είχαμε 500 θέματα μόνο στα clearomizers.
Όταν με το καλό τον έχεις στα χέρια σου θα ανοίξεις νήμα με αυτόν.
Προς το παρόν το θέμα μας είναι [Προεπισκόπηση]


Ο V9 είναι με σπείρωμα eGo o V10 με 510 είναι ακριβώς ο ίδιος ατμοποιητής και δεν μεταβάλλονται
τα τεχνικά του χαρακτηριστικά.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 15:04 »
@ gewre
δηλαδη vision να ειναι και οτι να'ναι?
δεν ξερω.... απο την μικρη μου εμειρια σαν χρηστης απο τον οκτωβριο του 2011 εχω μαθει να κραταω μικρο καλαθι οταν ακουω οτι μια εταιρεια βγαζει μονο ποιοτητα.....!!!
εσυ δεν το βλεπεις οτι ειναι ακριβως ιδια?
τι μπορει να κρυβει δηλαδη ο vision σαν ατου? το μυστικο της συνταγης της coca cola?
και να πω οτι κανεις δεν ειπε οτι δεν ειναι καλος ..απλα θεσαμε καποιους προβληματισμους οι οποιοι μπορουν να ειναι και αβασιμοι απο την στιγμη που δεν τον εχουμε στα χερια μας και απο την στιγμη που εχουμε μονο μια γνωμη...την δικη σου στην περιπτωση αυτη.....
ειδαμε πολλες φορες προιοντα πολυδιαφημισμενα να ειναι πατατες , και ειδαμε θαμμενα να ειναι χαρμα ......
βλεπε cs3................

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 15:44 »
Δε λέω ότι αφού είναι Vision θα είναι και καλός απλά λέω ότι το έχουμε κάνει υπερβολικά μεγάλο θέμα χωρίς να υπάρχει λόγος.
Το έχουμε συνήθειο εδώ μέσα και πολλές φορές εσκεμμένα δεν απαντάω για να μη γίνει ότι έγινε και εδώ.  ;D

Μοιάζουν πολύ ο ένας είναι από Anyvape νομίζω, ο άλλος από Vision σίγουρα δεν είναι το ίδιο πράγμα.

Περιμένουμε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε και με αυτόν. Ούτε τον υποστηρίζω, ούτε τον κατακρίνω. ;D

Θεώρησα ότι ίσως είναι ποιοτικότερο γιατί είναι Vision, μπορεί να είναι και λάθος.
Θεώρησα ότι ίσως ενδιαφέρει όσους αρέσκονται στον T2 να έχουν μια θεωρητικά πιο ποιοτική επιλογή.
Πολλά θεώρησα και μάλλον έπεσα έξω  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Πάμε γι' αλλα  :bye:

Δεν έχω ούτε με ατμοποιητές ούτε με ανθρώπους τίποτε να χωρίσω  ;D

Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 15:51 »
Αν κοιτάξει κάποιος στο νήμα από την αρχή , θα διαπυστώσει πως μιλάμε για το ίδιο ατμοποιητή
αλλά από άλλες ....... φουρνιές, όπως σου αρέσκεσαι να λες.


Πρώτη φουρνιά : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14291.msg530841.html#msg530841

Δεύτερη φουρνιά : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14291.msg574445.html#msg574445

Τρίτη φουρνιά : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14291.msg581556.html#msg581556

Μόλις θα τον έχει κάποιος στα χέρια του θα μας τα πει καλύτερα ....... όταν και αν έρθει  8)

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 18:03 »
Άλλο διαφορετικές φουρνιές (που είναι οι δύο πρώτες που έδειξες) και άλλο προϊόν από διαφορετικές εταιρείες.
Μη μπερδεύουμε τα πράγματα.

Τα δύο πρώτα πες τα όπως θέλεις (Το ένα eGo το άλλο 510) αλλά το τρίτο είναι από άλλη εταιρεία.

Το ένα είναι vivi Nova με πιο μακρύ σωλήνα από την Anyvape και το άλλο είναι εξέλιξη του T2 ή όπως το έδειξες και πιο πάνω εξέλιξη του με λίφτινγκ όπως είπες VT της Vision, που όμως ανοίγει πλέον και από τη βάση.

Και μόνο που τα έγραψα κατάλαβα ότι δεν έχουν ουσία αλλά για να συνεχίζεται η κουβέντα  ;D

Έτσι κι αλλιώς Γιάννη μου οι Κινέζοι τα βγάζουν τα φράγκα και εμείς τρωγόμαστε για το πόσο υγρό έβγαλε ο κώνωπας που διυλίζουμε  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
 


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 19:27 »
Ξέρουμε ποιο Ελληνικο κατάστημα θα τον φερει?
Αυτή τη στιγμή ο vision vt είναι διαθέσιμος εδώ :
http://www.e-cigvapor.gr/index.php?route=product/product&path=60_69&product_id=325

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 12:15 »
Αν και νομίζω ότι δε κολλάει εδώ ο συγκεκριμένος ατμοποιητής για να μην ανοίξω νέο θέμα το βάζω εδώ.

[youtube]Nvqp_RO4ZTE
[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 04, 2013, 22:10 »

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 22, 2013, 20:29 »
Καλησπερα σε ολους/ες.

Το καταστημα e-smokers.gr μου το εδωσε και θεωρησα καλο να το κανω μια παρουσιαση.

Ενα πρωτο γρηγορο teaser ενος νεου ατμοποιητη που αλλαζει κεφαλη και ειναι με δυο αντιστασεις.
Αυτο που μου αρεσε ειναι το φινιρισμα και η διπλη αντισταση που ειναι σε σταυρο και ηθελα να μπω στη διαδικασια παρουσιασης.

Η πρωτη εντυπωση αρκετα καλη, αισθητικα μιλωντας.
Διαθεση: e-smoker.gr
Τιμη: λιγοτερο απο 10€
Ετοιμοπαραδοτο: Ναι








Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Mini Vivi Nova V9 ( i Thunder )
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 22, 2013, 20:37 »
Ενδιαφέρων φαίνεται αλλά γιατί ένα φιτίλι κοντό και ένα μακρύ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34036 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35469 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12