vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 7 χρήστες
giorgoscr, th3ofilos, mathimatikos1966, Tem, gfilip, bloodlessz, Jorge

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #570 στις: Αυγούστου 06, 2013, 15:33 »
Παίδες εγώ τελείωσα πια με τους thor :/

Δεν ξέρω πάλι αν έπεσα σε περίπτωση αλλά για μια ακόμα φορά είχα διαρροές στον πόλο μετά το γέμισμα (χωρίς να έχω καν πλησιάσει τα 1.6ml),  μπουρμπουλήθρες, υποτυπώδη ατμό γενικά δεν είχα με τίποτα την εμπειρία που είχα πέρσυ όταν τους πρωτοδοκίμασα. Ίσως φταίει το οτι «ωρίμασα» ατμιστικά και θέλω πια κάτι παραπάνω από τότε. Είμαι και στο χωριό και δεν έχω χώρο για πειραματισμό, ευτυχώς έχω και τον Gemini Mini μαζί.

Θα μου λείψει το χτύπημα του, δεν λέω, αλλά... αλλά.

Εννοείται αυτή είναι η προσωπική εμπειρία μου, εξακολουθώ να τους προτείνω σε νέους ατμιστες, απλά όπως λένε και στο αμέρικα, your mileage may vary :)

Sent from my ViperX+ powered HTC One X+ using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος jajavax

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro atmum
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #571 στις: Αυγούστου 21, 2013, 18:54 »
Πήρα έναν θαλασσί Thor, επειδή ήμουν ευχαριστημένος με τους Black Mamba.
Έβγαλε τόσο πολύ πλαστικίλα, που δεν μπορούσα να πιστέψω ότι είναι σχεδόν το ίδιο μοντέλο ή και το βελτιωμένο αν θέλετε.
Διότι το ελατήριο από κάτω στον πόλο, αποτελεί σαφέστατη βελτίωση.

Οι 2 ''συγγενείς'' του τελικά, ο Nobaco Epsilon XL και ο CE4 Black Mamba, είναι πολύ πιό ''ουδέτεροι'' ως προς το πλαστικό στη γεύση.         

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #572 στις: Αυγούστου 21, 2013, 19:50 »
Νόμιζα ότι μπορώ να λύσω όλα τα προβλήματα που προκύτουν κατα καιρούς με τα ηλ.τσιγάρα μου αλλά έκανα λάθος (απ'οτι φαίνεται). Είχα να γράψω πάρα πολλούς μήνες για απορίες αλλά τωρα συνέβη κάτι το ανεξήγητο!
Έπεσε ο έψιλον κατω (συνιθισμένο) και παραδόξως δεν έφυγαν τα πλαστικά του μέρη, σταμάτησε όμως να λειτουργεί :-\ στην αρχή τσέκαρα τη μπαταρία (ειναι και ολοκαίνουργια) κι όταν διαπίστωσα ότι ειναι οκ, σκεφτηκα ότι θα 'παθε καμιά ζημιά ο ατμο από την πτώση. Τον άλλαξα με νέο αλλα πάλι δεν λειτουργεί :hmmm: Φαντάζεται κανείς τί μπορει να έπαθε; έχει συμβεί κατι παρόμοιο σε κάποιον;

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #573 στις: Αυγούστου 21, 2013, 20:02 »
Όταν λες τον άλλαξες με νέο εννοείς πως άλλαξες αντίσταση-κεφαλή ? αν ναι και δεν παίζει κοίτα μην πιέστηκε ο πόλος στο σπείρωμα eGo και αν έχει φύγει ελαφρώς πίεσε να ξαναμπεί, ίσως μπορεί να μετακινήθηκε και μισό χιλιοστό  :)

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #574 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 12:31 »
Καλημέρα παιδιά και καλως σας βρήκα!
Είμαι νέος στον χώρο του ατμίσματος και όπως είναι λογικό έχω αρκετές απορίες. Θα μπορούσα για κάποιες από αυτές να ρωτήσω σε κάποιο κατάστημα αλλά επειδή είμαι της άποψης ότι εκεί πιο πολύ θα ενδιαφερθούν να μου πουλήσουν παρά να με βοηθήσουν να κάνω ανέξοδα την δουλειά μου, απευθύνομαι σε εσάς που είστε και γνώστες του αντικειμένου.
Μία από τις πολλές ερωτήσεις που έχω είναι σχετικά με το πως μπορώ να καθαρίσω έναν τέτοιο ατμοποιητή. Δεν ξέρω ποιο ακριβώς μοντέλο είναι αυτό που έχω αλλά έχει 4 φυτίλια (ή δύο διπλά αν λέγονται έτσι) και χωράει μέχρι 2,4ml. Σε περίπτωση λοιπόν που θέλω να αλλάξω υγρό και το νέο έχει διαφορετική γεύση από αυτό που είχα, πώς γίνεται να καθαρίσω τα φυτίλια ώστε να μην υπάρχει η γεύση του προηγούμενου; Μήπως θα ήταν προτιμώτερο να βάλω καινούρια αντίσταση;

Επισυνάπτω και μια φωτογραφία του ατμοποιητή για να καταλάβετε για ποιον μιλάω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 13:26 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #575 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 13:35 »
Αν δεν κάνω λάθος, από τη φωτογραφία μου μοιάζει με τον T2.
Σχετικά νήματα στο forum, είναι τα εξής:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11511.0.html


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11957.0.html


Σε γενικές γραμμές τον καθαρίζεις με νεράκι βρύσης. Την κεφαλή, αν θέλεις να ξεφορτωθείς τις μυρωδιές, μπορείς να την αφήσεις για μερικές ώρες μέσα σε ένα ποτηράκι στο οποίο έχεις βάλει βότκα. Αυτό θα πρέπει να το κάνεις αφού έχεις αφαιρέσει τα πλαστικά της μέρη. Εναλλακτικά μπορείς να την καθαρίσεις και αυτή με άφθονο τρεχούμενο νεράκι (αφού την αποσυναρμολογήσεις).
Φρόντισε πριν τον ξαναχρησιμοποιήσεις  να τον έχεις στεγνώσει καλά και ιδιαίτερα το κάτω μέρος που θα έρθει σε επαφή με την μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #576 στις: Ιουνίου 06, 2014, 23:28 »
Αγόρασα πριν λίγες ώρες έναν black mamba με φυτιλάκια...τι γνώμη έχετε γι αυτόν;;;Έχει διαρροές;;;

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #577 στις: Ιουνίου 10, 2014, 06:44 »
Καλημέρα,
Έχω την εξής απορία ο ce4+ v2 αποτελείτε από φιτιλάκι και αντίσταση...άνοιξα μια κεφαλή και δεν είδα κάτι το πολύ περίπλοκο ή ιδιαίτερο η κατασκευή του είναι πραγματικά απλή ... δεν μπορούμε να αντικατασκευάσουμε την αντίσταση αντί να την αντικαταστήσουμε;;;

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #578 στις: Ιουνίου 10, 2014, 06:55 »
Φυσικά και μπορούμε. Και αυτό ισχύει ουσιαστικά για όλους τους εργοστασιακούς "μη επισκευάσιμους" ατμοποιητές-clearomizers.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2014, 07:00 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #579 στις: Ιουνίου 10, 2014, 07:04 »
Άρα ουσιαστικά κάνουμε τον εργοστασιακό επισκευάσιμο χαχαχα...
Μιας και σε βρήκα θα σε ρωτήσω και το εξής έχω διαρροή υγρού στο ce4+ στο στόμιο όταν τον έχω ξαπλωμένο, μη φανταστείς λίμνες αλλά όταν ρουφαώ μου έρχεται υγρό στο στόμα...τι μπορώ να κάνω;;;


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #580 στις: Ιουνίου 10, 2014, 07:21 »
Το μόνο που μπορείς να κάνεις με τον συγκεκριμένο clearomizer είναι να σκουπίζεις τακτικά το εσωτερικό του επιστομίου. Υπάρχει φυσικά και η εναλλακτική λύση επιλογής ενός πιο εξελιγμένου clearomizer.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #581 στις: Ιουνίου 10, 2014, 07:35 »
Φυσικά και μπορείς. Είναι μάλιστα από τα πιο απλά και εύκολα στησίματα. Αν κοιτάξεις στο you tube για επισκευή vivi nova θα καταλάβεις και το πως, θα χρειαστείς σύρμα και φιτίλι μόνο.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #582 στις: Ιουνίου 10, 2014, 23:57 »
Επιπλεον μπορεις να διαβασεις το νημα που εχουμε στο φορουμ
για επισκευη της κεφαλης αυτου του τυπου ατμοποιητη (link).
Οτι αποριες εχεις σχετικα με την επισκευη της κεφαλης μπορεις να τις ρωτησεις σε εκεινο το νημα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #583 στις: Ιουνίου 11, 2014, 09:36 »
Μιας και σε βρήκα θα σε ρωτήσω και το εξής έχω διαρροή υγρού στο ce4+ στο στόμιο όταν τον έχω ξαπλωμένο, μη φανταστείς λίμνες αλλά όταν ρουφαώ μου έρχεται υγρό στο στόμα...τι μπορώ να κάνω;;;

Αν δεις η κεφαλη σου εχει απο πανω ενα σιλικονακι που πρεπει να εφαπτεται πληρως με το επιστομιο οταν το βιδωνεις. Καμια φορα (απο κατασκευαστικη ατελεια θες, οτι δεν το βιδωσες απλα τερμα το επιστομιο, κλπ) δεν εφαπτεται πληρως και μπορει να περναει λιγο υγρο οταν ειναι ξαπλωμενος. Αν δεις οτι δεν εφαπτεται καλα βιδωσε τερμα. Αν παλι δεν ακουμπαει πληρως, βγαλε την κεφαλη, σηκωσε ενα χιλιοστο το σιλικονακι και ξαναβιδωσε τα ολα. Βιδωνοντας το επιστομιο τερμα, θα κατεβασει το σιλικονακι στο οριο που πρεπει ωστε να εφαπτονται καλα.

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #584 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 21:03 »
εγω χρησιμοποιω και τον ce 5 με την top coil μονης αντιστασης και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος και κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερος απο τους bdc και bvc
1ον φοβερο χτυπημα ακομα και με χαμηλης περιεκτικοτητας νικοτινης
2ον φοβερο ντουμανι
3ον απολαμβανεις ολο το αρωμα του υγρου
4ον μπωρεις παρα πολυ ευκολα να του αλλαξεις φυτιλι οταν βγαλει καμενο(χρησιμοποιω εναν πανω απο 1,5 μηνα και του αλλαζω συχνα φυτιλι και η αντισταση δουλευει μια χαρα)
και τον εχω πανω σε μια απλη μπαταρια ego 650  οταν τον εβαλα πανω στην spinner 2 μιλαμε για τρομερα ντουμανια που στα 4,8v σε κρουβει (εμενα πρωσοπικα σε αλλον μπωρει να αρεσει) και τον εχω δοκιμασει με διαφορα υγρα και εχει τα ιδια αποτελεσματα ανεξαρτητως υγρου.
το μοναδικο μειονεκτημα που εχει ειναι οταν των γυρισεις αναποδα εχει διαροη απο το πιπακι

λαθως CE 4 ΟΧΙ  CE 5

συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2014, 21:37 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12