vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 9 χρήστες
Joskoil, domaze, dkostas, th3ofilos, teo77, Tem, FaniFox, camber, kyrgiannis

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 10, 2012, 00:41 »
Γιάννη μακάρι να ήταν αυτό τα έχω κάνει όλα αυτά επισεις να σου πω πως τον άνοιξα κιόλας να δω τι γίνετε και με το φιτίλι .... και είναι άθικτο δεν έχει κάν αλλάξει χρώμα λες και όλο αυτό έρχεται από την αντίστασή το σύρμα ! ίσως αύριο να αλλάξω άπλα το φιτίλι και να ξαναδοκιμασω να δω τι γίνετε ???

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:09 »
Λοιπόν, τον πήρα και εγώ μόλις εχθές από Νοbacco για να αντικαταστήσω τον ce4+ που μου έβγαζε καμένο. Χρησιμοποιώ πάντα:
α) DYI 50/50 pg/vv στα 14mg νικοτίνη με RY69 (από Νοbacco)
β) giant μπαταρία 900mA

Εχθές λοιπόν τον γέμισα με το παραπάνω υγρό χρησιμοποιώντας τα 2.4 Ohm και με την χρήση passthrough (4,1 V max) έκανα απανωτές ρουφηξιές για να τον τεστάρω. Οι παρατηρήσεις μου:
1.   Σφιχτή τζούρα μου εμένα με ικανοποιεί
2.   Στο πρώτο μισάωρο όλα καλά (γεύση, χτύπημα, ντουμάνι)
3.   Μετά όμως μου ήρθε μια πλαστικίλα όλο αηδία. Το έβγαλα από το pass αλλά τίποτα. Δοκίμασα με μπαταρία 650mA (3.6max) και ψιλό – διορθώθηκε. Πάλι μάλλον παίζουν τα βολτάζ ρόλο σε συνέργεια με το υγρό και το πώς ατμίζεις

Την επόμενη μέρα (σ.σ. σήμερα) επανήλθα (giant 3,93V) χωρίς pass. Τα πράγματα σαφώς καλύτερα. Δεν μου ξανάρθε η πλαστικίλα αλλά δεν με ικανοποιεί η γεύση που βγάζει. Ίσως να θέλει στρώσιμο ή να θέλει πρώτα χρήση χλιαρού νερού όπως προτείνεται. 

Με τον 1,8 Ohm δεν το έχω τεστάρει ακόμα. Επίσης να πω ότι καταναλώνεται το υγρό πολύ πιο γρήγορα από το ce4+ (ίσως τα φιτίλια).

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:34 »
Πάντα έχου πει να πλένουμε καλά τον ατμοποιητή πριν τη χρήση με χλιαρό νερό
ή με οινόπνευμα. Επίσης όταν κάνεις το πρώτο γέμισμα να περιμένεις 10 λεπτά
να ποτίσει το φιτίλι του και μετά να κάνεις χρήση. Δοκίμασε το και να μας πεις  8)

1. Τί λες για το dry burning αντί για νερό ή οινόπνευμα;
2. Τί είδους οινόπνευμα; μλπε ή διάφανο;

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:41 »
Το μπλέ ή φωτιστικό έχει βάση το πετρέλαιο, οπότε δώρον άδωρον και επίσης δεν είναι
υγιεινό για σκεύη και τρόφιμα - απαγορεύεται μάλιστα όπως και για ανθρώπινη κατανάλωση.
Θα κάνεις απολύμανση με αιθυλική αλκοόλη μη μετουσιωμένη 93% που πουλάνε σε φαρμακεία
ή θα βρείς λίγη από ποτοποιία που θα ναι 96% Vol.
Καλό πλύσιμο και στέγνωμα

Αποσυνδεδεμένος IAPETTOS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:42 »
OXI ΜΠΛΕ !! προς Θεου !!! καθαρο οινοπνευμα ή βοτκα (εφτασε να ειναι πιο φτηνη  :idiot1:  ) το "στεγνο καψιμο" καλυτερα να το αποφυγεις, ..

εμενα απο την αλλη πλευρα με τα μακρια φιτιλια κολυμπαει??.. τα εκοψα ισα να βρισκουν το τανκ (οριζοντια) και ειναι μια χαρα !! σαν τον vivi nova.. χμ.. ενα κλικ πιο κατω σε αποδοση... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 10, 2012, 16:05 »
Εγώ τον πήρα την παρασκευή και πήρα και μία έξτρα αντίσταση τον 1.8ohm.

Χρησιμοποίησα εξ'αρχής την 1.8 αλλά δεν άφησα τα φιτίλια να μουλιάσουν 2-3 λεπτά όπως αναφέρει η nobacco και μετά από μερικές ώρες άτμισης άρχισε να μου πετάει σταδιακά δόσεις καμένου πλαστικού αλλά και πέρα από αυτό σε κάθε τζούρα ένοιωθα τον λαιμό μου να καίγεται.

Την επόμενη μέρα δεν άντεξα και χρησιμοποίησα τον 2.4ohm αλλά αυτή την φορά τον άφησα 3-4 λεπτά να ποτίσουν τα φιτίλια και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την γεύση και από την ποιότητα κατασκευής του (αν και ίσως είναι λίγο πρώιμο να βγάλω συμπεράσματα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα)

Μου παρουσιάζει όμως ένα περίεργο πρόβλημα στην μία μπαταρία (έχω 2 x 900mAh giant)

Το πρόβλημα ξεκίνησε αφού γύρισα στον 2.4ohm (μπορεί να είναι και απλή σύμπτωση) τον χρησιμοποίησα εκείνο το βράδυ κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά κάποια στιγμή το επόμενο πρωί όταν χρειάστηκε να τον ξαναγεμίσω όταν τον έβαλα επάνω στην μπαταρία το φως άναβε κανονικά αλλά ο ατμοποιητής δεν άτμιζε!
Δοκίμασα και ανέβασα τον πόλο λίγο με ένα κατσαβιδάκι (μιας και το έχω ξανασυναντήσει αυτό το πρόβλημα αλλά και πάλι δεν άτμιζε.
Ο μόνος τρόπος που καταφέρνω να τον κάνω να ατμίση με την συγκεκριμένη μπαταρία είναι να την έχω πάρα πολύ λασκαρισμένη στο σπείρωμα (τόσο σε σημείο να κουνιέται ενοχλητικά ο ατμοποιητής επάνω στην μπαταρία!)

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το διορθώσω ή να πάω να πάρω έναν άλλον?


Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 10, 2012, 16:13 »
Χρησιμοποίησε έναν αντάπτορα 510 eGo και κοίτα αν σου κάνει το ίδιο  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 10, 2012, 16:13 »
Νομίζω, πως οι συγκεκριμένες μπαταρίες δεν είναι για υψηλής αντίστασης ατμοποιητές και δεν ενεργοποιούνται σωστά.... :hmmm:
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις πάλι με την κεφαλή 1.8 Ohms, αλλιώς μπορεί να φταίει το σπείρωμα του ατμοποιητή ή της μπαταρίας...
Ας με διορθώσει κάποιος, γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με εμπορίου...

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 10, 2012, 16:33 »
απο οτι βλέπω όλοι την έχουν την πλαστηκιλα με τον συγκεκριμένο δυστυχώς μάπα το καρπούζι  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 10, 2012, 20:30 »
Τόσο δύσκολο είναι πια να βγάλουν και έναν CE4+ με κεραμεικό. Τόσους και τόσους έχουν βγάλει..

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 10, 2012, 22:21 »
Εγώ τον πήρα την παρασκευή και πήρα και μία έξτρα αντίσταση τον 1.8ohm.

Χρησιμοποίησα εξ'αρχής την 1.8 αλλά δεν άφησα τα φιτίλια να μουλιάσουν 2-3 λεπτά όπως αναφέρει η nobacco και μετά από μερικές ώρες άτμισης άρχισε να μου πετάει σταδιακά δόσεις καμένου πλαστικού αλλά και πέρα από αυτό σε κάθε τζούρα ένοιωθα τον λαιμό μου να καίγεται.

Την επόμενη μέρα δεν άντεξα και χρησιμοποίησα τον 2.4ohm αλλά αυτή την φορά τον άφησα 3-4 λεπτά να ποτίσουν τα φιτίλια και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την γεύση και από την ποιότητα κατασκευής του (αν και ίσως είναι λίγο πρώιμο να βγάλω συμπεράσματα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα)

Μου παρουσιάζει όμως ένα περίεργο πρόβλημα στην μία μπαταρία (έχω 2 x 900mAh giant)

Το πρόβλημα ξεκίνησε αφού γύρισα στον 2.4ohm (μπορεί να είναι και απλή σύμπτωση) τον χρησιμοποίησα εκείνο το βράδυ κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά κάποια στιγμή το επόμενο πρωί όταν χρειάστηκε να τον ξαναγεμίσω όταν τον έβαλα επάνω στην μπαταρία το φως άναβε κανονικά αλλά ο ατμοποιητής δεν άτμιζε!
Δοκίμασα και ανέβασα τον πόλο λίγο με ένα κατσαβιδάκι (μιας και το έχω ξανασυναντήσει αυτό το πρόβλημα αλλά και πάλι δεν άτμιζε.
Ο μόνος τρόπος που καταφέρνω να τον κάνω να ατμίση με την συγκεκριμένη μπαταρία είναι να την έχω πάρα πολύ λασκαρισμένη στο σπείρωμα (τόσο σε σημείο να κουνιέται ενοχλητικά ο ατμοποιητής επάνω στην μπαταρία!)

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το διορθώσω ή να πάω να πάρω έναν άλλον?
δοκιμασε να σφιξεις καλα το επισκευασιμο κομματι και επισης καλα το κατω κομματι που τον ανοιγεις

Αποσυνδεδεμένος atel

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 11, 2012, 08:56 »
Καλημέρα και από μένα. Αγόρασα χθες τον ατμοποιητή από την Nobacco και οι πρώτες εντυπώσεις είναι οι εξής:

1. Σφιχτή τζούρα (προσωπικά μου άρεσε περισσότερο στον ce4)
2. Με αντίσταση 2.4 καταναλώνει το υγρό (10άρι ry69 diy / 50-50)
3. Μικρή αίσθηση πλαστικούρας (πως αποφεύγεται?)

Ερώτηση:
Εάν κόψω τα φιτίλια θα τελειώνει πιο αργά το υγρό?
Σε μπαταρία ego 900ρα ποια αντίσταση προτείνεται? 1,8 ή 2.4 ?
Όταν λέτε να πλένουμε το φιτίλι πως να το κάνουμε αυτό? Σε ένα φλιτζάνι να μουλιάσει ή με το χέρι?

Οι ερωτήσεις μου ίσως είναι χαζές αλλά επιτέλους θα ήθελα να καταλήξω σε ατμοποιητή που να είναι καλός και οικονομικός

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 11, 2012, 10:16 »
Στην κατανάλωση δεν παίζουν ρόλο τα φιτίλια αν είναι κοντά ή μακριά.
Η καλύτερη αντίσταση για eGo μπαταρία είναι 1,8 Ohm έχει πιο πλούσιο ατμό αλλά αδειάζει και
πιο γρήγορα η μπαταρία σου.
Το φιτίλι μπορείς να το πλένεις με χλιαρό νερό ή και για απολύμανση με αιθυλική αλκοόλη.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 11, 2012, 14:26 »
Λοιπόν, τον πήρα και εγώ μόλις εχθές από Νοbacco για να αντικαταστήσω τον ce4+ που μου έβγαζε καμένο. Χρησιμοποιώ πάντα:
α) DYI 50/50 pg/vv στα 14mg νικοτίνη με RY69 (από Νοbacco)
β) giant μπαταρία 900mA

Εχθές λοιπόν τον γέμισα με το παραπάνω υγρό χρησιμοποιώντας τα 2.4 Ohm και με την χρήση passthrough (4,1 V max) έκανα απανωτές ρουφηξιές για να τον τεστάρω. Οι παρατηρήσεις μου:
1.   Σφιχτή τζούρα μου εμένα με ικανοποιεί
2.   Στο πρώτο μισάωρο όλα καλά (γεύση, χτύπημα, ντουμάνι)
3.   Μετά όμως μου ήρθε μια πλαστικίλα όλο αηδία. Το έβγαλα από το pass αλλά τίποτα. Δοκίμασα με μπαταρία 650mA (3.6max) και ψιλό – διορθώθηκε. Πάλι μάλλον παίζουν τα βολτάζ ρόλο σε συνέργεια με το υγρό και το πώς ατμίζεις

Την επόμενη μέρα (σ.σ. σήμερα) επανήλθα (giant 3,93V) χωρίς pass. Τα πράγματα σαφώς καλύτερα. Δεν μου ξανάρθε η πλαστικίλα αλλά δεν με ικανοποιεί η γεύση που βγάζει. Ίσως να θέλει στρώσιμο ή να θέλει πρώτα χρήση χλιαρού νερού όπως προτείνεται. 

Με τον 1,8 Ohm δεν το έχω τεστάρει ακόμα. Επίσης να πω ότι καταναλώνεται το υγρό πολύ πιο γρήγορα από το ce4+ (ίσως τα φιτίλια).

Επανέρχομαι πάλι για τις παρατηρήσεις μου μετά την δοκιμή με τον 1,8 Ohm (όλα τα παραπάνω ισχύουν) με τη διαφορά ότι πριν την χρησιμοποίηση του ξέπλυνα τα φυτίλια με χλιαρό νερό και έκανα 2-3 φορές dry burning.

Λοιπόν: Πλαστικίλα και πάλι από τις πρώτες τζούρες. Θα επανέλθω και αύριο

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 11, 2012, 14:39 »
Σε καινούργιο ατμοποιητή που σου βγάζει οσμή πλαστικού να ποτίζεις τα φιτίλια
περιστρέφοντας τον πριν την τζούρα ή γέμισε την δεξαμενή ως το ύψος του φιτιλιού
Δώσε χρόνο στον ατμοποιητή να αρχίσει να "ρολάρει" μετά από 5,6 ml περίπου :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8349 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180671 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15700 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12