vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, dkostas, Sergios, th3ofilos, tsiv, maprix, bloodlessz, polydimi5

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος Xaris.

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Ατμός Μας Ενώνει ? ή Μας Διχάζει ?...
 Από το συντονισμό:
Παρακαλώ τα μέλη που γράφουν σ' αυτό εδώ το νήμα να μην αρχίζουν συζητήσεις για σεταρίσματα φιτιλιών, σπείρες αντιστάσεων, σύρματα και άλλες τέτοιες "μικροχειρουργικές" επεμβάσεις. Οι ατμοποιητές αυτοί έχουν έτοιμα ανταλλακτικά σετ
του πυρήνα τους (έτοιμα σετ φιτλιοαντίστασης μαζί με τη βάση τους). Τα ανταλλακτικά τους σετ, τα οποία μπαίνουν πανεύκολα με ένα βίδωμα, είναι μιας χρήσης και όσο αντέξουν. Δεν φτιάχτηκαν για να βάζουν οι χρήστες δικές τους χειροποίητες αντιστάσεις και φιτίλια.


Όσοι θέλουν να συζητήσουν τέτοια ειδικά θέματα, ας το κάνουν στο ανάλογο θέμα στον πίνακα των modders με τίτλο Clearomizer Crystal CE4+ και Nobacco epsilon eGo ΜΙΚΡΟΕΠΙΣΚΕΥΕΣ (με ανταλλάξιμη κεφαλή)


Αναλυτική παρουσίαση-δοκιμή του ατμοποιητή Crystal THOR υπάρχει στα παρακάτω ποστ του νήματος από τα μέλη KINGGREECE, GIANNIS PAP, TEM, SAL κατόπιν παραχώρησης 4 κομματιών από το κατάστημα FAB VAPE



Νέο προιόν απο την NOBACCO , το έχει δοκιμάσει κανείς ??


Ο νέος ατμοποιητής NOBACCO “Epsilon” με αποσπώμενη "κεφαλή" . Διαθέτει μακρύ φυτίλι για αρμονικότερη τροφοδοσία και εξασφαλίζει εξαιρετικές επιδόσεις παραγωγής ατμού και ποιότητας γεύσης , χάρις στην χωρητικότητα των 1.6ml και την αντίσταση των 2.4 Ohm (διατίθενται κεφαλές αντίστασης 1.8 Ohm και 2.4 Ohm ) 

 
     

ΑΛΛΑΓΗ ΤΙΤΛΟΥ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2022, 02:43 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος panoz

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Σαν το ce5 μου φαίνεται..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

ce4+ V2 crystal είναι
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10988.0.html

και εδώ review

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Tη Δευτέρα το φέρνουν στη Λάρισα όπου και είμαι. Θα προμηθευτώ και θα γράψω εντυπώσεις

Αποσυνδεδεμένος Xaris.

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Ατμός Μας Ενώνει ? ή Μας Διχάζει ?...
Μόλις παρέλαβα τον eGo EPSILON 2.4ohm με αποσπώμενο ατμοποιητή . Μέχρι στιγμής όλα καλά,ουτε διαρροή  ούτε τίποτα. Οσο για την διάρκεια του θα επανέλθω μόλις γίνει η πρώτη αλλαγή (γάζας)   :))  :laugh1:   ατμοποιητή.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Στην γευση φιλε μου....?
ποιοτητα κατασκευης...?
χτυπημα...?

Σε σχεση με αλλους που εχεις δοκιμασει, τον προτιμας?

Αποσυνδεδεμένος Xaris.

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Ατμός Μας Ενώνει ? ή Μας Διχάζει ?...
Στην γευση φιλε μου....?
ποιοτητα κατασκευης...?
χτυπημα...?

Σε σχεση με αλλους που εχεις δοκιμασει, τον προτιμας?

όλα ειναι τα ίδια .....ντουμάνι / χτύπημα / κατασκευή  , απλα απο θέμα αντικατάστασης του ατμοποιητή θα δω τι λέει και πόσο μου αντέχει ...πιστεύω γύρω στο 10ήμερο να την βγάλει καθαρή.

Μετά απο καμια 6άδα ατμοποιητές εχω κατασταλάξει στο DCT 6ml  και στο καινούργιο EPSILON 1.6ml τον οποίο και θα δω αν θα μείνει στην επιλογή μου για έξτρα κατάσταση.

Αυτά προς το παρόν.  8)


Αααα ... ξέχασα να πω οτι του φόρεσα κατευθείαν τον μικρό ατμοποιητή 1,8 ohm ,τον μαμίσιο 2.8 ohm δεν ξέρω αν θα τον χρησιμοποιήσω με τις GIANT μπαταρίες γιατί δεν θα αποδώσει τόσο καλά ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2012, 12:01 από Xaris. »

Μπορεί και να στραβώθηκα από τα κόκκινα γράμματα αλλά αν κατάλαβα καλά του φόρεσες 1,4 Ohm αντίσταση είπες ? ή την έχεις φτιάξει μόνος ? γιατί είναι λίγο περίεργο μιας και από τι ξέρω βγαίνει από 1.8 Ohm και πάνω  :hmmm:  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
μαμισιο βγαινει 2,4 και τα ανταλλακτικα ειναι 1,8 - 2,4 ;)

Ναι αυτό λέω και εγώ! το 1,4 Ohm που βρήκε? , μάλλον κάνει λάθος δηλαδή τι μάλλον  :D



ΥΓ.Crypton 2,8  ;)

Αποσυνδεδεμένος Xaris.

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Ατμός Μας Ενώνει ? ή Μας Διχάζει ?...
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 07, 2012, 11:50 »
Ναι αυτό λέω και εγώ! το 1,4 Ohm που βρήκε? , μάλλον κάνει λάθος δηλαδή τι μάλλον  :D


Σωστά, είναι 1.8 ohm ,απο κεκτημένη ταχύτητα το έγραψα ....

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 10, 2012, 00:09 »
Παιδιά τον πήρα και εγώ σήμερα τον είχα σε διάφανες από τηv vision την εταιρία  που βγάζει και τον νινι nova άλλα τον ήθελα και σε μαύρο χρώμα και τον τσιμπησα με μια εχτρα αντίστασή στα 1.8 να σας πω πως μετά από καμία ώρα την πεταξα ήδη την 1.8  και τον παράτησα γενικότερα ... στην αρχή δούλευέ για λίγο κανονικά όχι βέβαια με τόσο ατμό και γεύση όσο του vision άλλα ικανοποιητικά άλλα σε κάποια φάση μου έκανε ένα σκασηματακι και από εκείνη την ώρα κάθε τζούρα είναι θάνατος πλαστικιλα θανάτου... δεν ξέρω αν έτυχε άλλα ξενερωσα  ακόμα και τώρα που το γράφω μου έρχεται η γεύση και ξενερωνω .... :-\

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 10, 2012, 00:17 »
Ο πιο αξιόπιστος εργοστασιακός ατμοποιητής της αγοράς είτε λέγετε Epsilon
είτε ve4+ V2 όπως είναι το σωστό  :yes:
Οι αντιστάσεις αλλάζουν ανάλογα με τι θα χρησιμοποιήσουμε τον ατμοποιητή
Αν βάζεις eGo μπαταρία η αντίσταση των 1,8 Ω είναι ιδανική.
Αν χρησιμοποιείς VV ανάλογα με τα watts θέλει προσοχή να μην σου βγάζει καμένο
αλλά σε αυτό φταίει ο χρήστης και όχι ο ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 10, 2012, 00:20 »
Συγνώμη ξέχασα να πω πως τον έβαλα σε μπαταρία ego-c επίσης Γιάννη να συμπληρώσω πως δεν μου έβγαλε καμένο όπως το ξέρουμε το καμένο άλλα μια βρομερη  πλαστηκιλα που δεν μου έχει ξανάρθει πότε κάτι παρόμοιο...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2012, 00:30 από jsirios »

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 10, 2012, 00:37 »
Πάντα έχου πει να πλένουμε καλά τον ατμοποιητή πριν τη χρήση με χλιαρό νερό
ή με οινόπνευμα. Επίσης όταν κάνεις το πρώτο γέμισμα να περιμένεις 10 λεπτά
να ποτίσει το φιτίλι του και μετά να κάνεις χρήση. Δοκίμασε το και να μας πεις  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8454 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34089 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59984 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237950 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12