vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Doubt, ZoeM, camber

Twitter

Clearomizer crystal 2.0 (τύπου C4+ με αποσπώμενη και ανταλλάξιμη κεφαλή φιτιλιού-αντίστασης)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Από το συντονισμό: το παρόν clearomizer κυκλοφορεί επίσης ως nobacco ego epsilon, ego V3 και πιθανόν με άλλες ονομασίες, για τις οποίες θα ενημερώνουμε εδώ.

 Από το συντονισμό:
Παρακαλώ τα μέλη που γράφουν σ' αυτό εδώ το νήμα να μην αρχίζουν συζητήσεις για σεταρίσματα φιτιλιών, σπείρες αντιστάσεων, σύρματα και άλλες τέτοιες "μικροχειρουργικές" επεμβάσεις. Οι ατμοποιητές αυτοί έχουν έτοιμα ανταλλακτικά σετ
του πυρήνα τους (έτοιμα σετ φιτλιοαντίστασης μαζί με τη βάση τους). Τα ανταλλακτικά τους σετ, τα οποία μπαίνουν πανεύκολα με ένα βίδωμα, είναι μιας χρήσης και όσο αντέξουν. Δεν φτιάχτηκαν για να βάζουν οι χρήστες δικές τους χειροποίητες αντιστάσεις και φιτίλια.
Όσοι θέλουν να συζητήσουν τέτοια ειδικά θέματα, ας το κάνουν στο ανάλογο θέμα στον πίνακα των modders με τίτλο Clearomizer crystal CE4+ και Nobacco Epsilon eGo ΜΙΚΡΟΕΠΙΣΚΕΥΕΣ (με ανταλλάξιμη  κεφαλή) 

Ειχα ανεβασει πριν λιγες μερες το ιδιο θεμα αλλα λογο καποιων προβληματων που ειχε η εταιρεια μου ζητησε να αφαιρεσω το ποστ διοτι δεχονταν πιεσεις απο καποια καταστηματα εν ελλαδι .
δεν ειμαι σιγουρος ομως κατα ποσο ισχυει αφου ουδεποτε δεν μου ειπε καποια επωνυμια.
παρολα αυτα σημερα παρελαβα σημερα παρελαβα 2 τεμαχια απο αυτους που θα δειτε ποιο κατω τα οποια τα εστειλε η εταιρεια προφανος για δοκιμη ? για καλοπιασμα? δεν ξερω.
εγω ομως οφειλω να παρουσιασω γρηγορα το προιον σε εσας τους συνατμιστες.
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ.
ΞΕΚΙΝΑΩ

εδω ειναι σε πληρη αποσυναρμολογηση .


πυρηνας με αντισταση.


ο πυρηνας μεσα στην δεξαμενη οπου παει βιδωτα.


πληρες συναρμολογηση.

μεχρι εδω ολα οκ.


η αντισταση δεν εχει καμια σχεση με το συστημα που εχει ο C4+ . δηλαδη δεν εχει το συστημα στηριξης και σφηνωσεως με το σιλικονακι . απλα βρισκεται μεσα σε ενα θερμομονωτικο <μακαρονακι> για αποφυγη βραχυκυκλωματος και πιανει τον αρνητικο πολο με μια ταπα στο τοιχωμα του πυρυνα και τον θετικο σε ενα μικρο τεμαχιο μεταλλικο παλι σφηνωτο . ειναι ακριβως η κεφαλη του vivi-nova v.1  .




δεν εμεινα ικανοποιημενος καθολου. ειναι δυσχρηστο στην επισκευη αντιστασης και επικυνδινο για βραχυκλωμα αφου δεν εχει το σιλικονακι που εχει ο c4 να αφηνει αποσταση ασφαλειας μεταξυ του + και -  .
χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι ακαταρθωτη η επισκευη...αλλα δεν θα την προτεινα σε καποιο συνατμιστη που δεν εχει βασικες γνωσεις του ηλεκτρισμου.

τον εναν απο τους 2 τον <χειρουργησα> αμεσως για να δω τι γινετε..εκει <ανακαλυψα> τον κινδυνο βραχυκυκλωματος.για την ιστορια δουλευει ο χειρουργημενος αλλα μου την εσπασε εξ'αρχης.

οποιος θελει εναν ατμοποιητη που απλα θα ανοιγει ευκολα να τον πλενει και να αλλαζει κεφαλη κατευθειαν ειναι οτι πρεπει.
εγω θα παραμεινω στους c4+ αφου εχω 2-3 τεμαχια που το δαχτυλιδι ανοιγει πανευκολα και δεν εχουν παρουσιασει ρωγμες...οποτε μενω εκει.

αυτα τα λιγα!!!!!

εαν καποιος κατασκευαστης εφτιαχνε το ιδιο συστημα κεφαλης με τον c4+ αλλα αποσπωμενο θα ηταν κορυφη.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2022, 20:21 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
απο αποδοση πως ειναι?οι
κεφαλες ποσο εχουν?

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Γεύση και ντουμάνι; όπως ο CE 4;

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Σε σχέση με τον ce4 έχει διάφορες στην γεύση χτύπημα ντουμάνι!!!!

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
απο αποδοση πως ειναι?οι
κεφαλες ποσο εχουν?
αν θυμαμαι καλα 0,80 $ .
δεν τους πληρωσα αυτους...ειχαν την διευθηνση μου απο αλλη παραγγελια ποιο παλια και τους εστειλαν στο ξεμπαρκο τελειως αφου ειχα αποφασισει οτι δεν θα επερνα απο αυτους αφου δεν μειωναν την ελαχιστη παραγγελια για ολο τον κοσμο.
απο αποδοση τι να σου πω? με πιανεις προκατειλημενο και δεν θα σου πω την ειλικρινη μου γνωμη.

αυτο που θα σου πω ειναι το εξης. εαν μου εδειναν 10 σαν αυτους ή 5 c4+ οπου το δακτυλιδι θα εβγαινε <αναιμακτα> θα επερνα τους c4+ .

ομως για ατμιστες οι οποιοι δεν ειναι <πειραχτηρια> και θελουν ευκολη προσβαση για πλυσιμο και αλλαγη αντιστασης γρηγορα θα τους ελεγα να παρουν κατι τετοιο.

Πάνο μπορεί να κάνω λάθος αυτός είναι ο Ε-1 v2 ? βελτιωμένη έκδοση του Ε1 έτσι δεν είναι ?
Αφού όλα είναι βιδωτά που υπάρχει θέμα ? μόνο σε περίπτωση αλλαγής φιτιλοαντίστασης ?
Με το βίδωμα στο κάτω μέρος δεν έχει διαρροές το tube ?

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
οχι για τον crystal λεμε..
αλλα και ο Ε1 βγηκε αναβαθμισμενος..προς το καλυτερο

ο crystal δεν εχει μεχρι στιγμης διαρροες
για τις επισκευες μιλαμε ποιο πανω
οι ετοιμες αντιστασεις λογικα δεν εχουν θεμα

πηρα και εγω αυτον τον επισκευασιμο ατμο και μετα απο 10-20 τζουρες μου ερχετε μια πλαστικιλα!!  :angry_orange: αυτο το εχω παθει με ολους τους c4 που εχω δοκιμασει και τους πιο παλιους..εχω παρει στο συνολο 6 ολους απο διαφορετικα καταστηματα και μου ερχετε ολο πλαστικιλα..τι μπορει να φταιει;  :wall: τους χρησιμοποιω μονο σε μπαταριες ego.

Κάνε πάντα σε καινούργια clearomizer καθαρισμό με οινόπνευμα ή με χλιαρό νεράκι πριν τη χρήση
αυτό συμβάλει στην αποβολή των οσμών των υλικών που χρησιμοποιούνται από το εργοστάσιο

οκ Giannis Pap θα το δοκιμασω και αυτο  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
πολυ καλη τιμη
και το "ονομα "του καταστηματος εγγυηση :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 :wall: :wall: :wall: :wall: E-1 version 2 δεν είναι αυτά ?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας

Πάνο έτσι δεν είναι ? νομίζω τον έχεις αυτόν  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15670 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12