vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, dkostas, Tem, FaniFox, JohnDag, gama, Doubt

Twitter

eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 19:23 »
Για να θυμούνται οι παλιότεροι και να μαθαίνουν οι νέοι στο άτμισμα
Καλύτερος από πολλούς άλλους της αγοράς και δεν ξέρω γιατί δεν επικράτησε έναντι των άλλων  :hmmm:
[youtube]sbCHZHUL51o
[/youtube]

Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 19:57 »
Μήπως γιατί δεν είναι καλύτερος τελικά ?  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 20:02 »
Συμφωνω......
δεν προχωρησε διοτι πραγματι δεν ειχε κατι αξιολογο. αντιθετα ειχε τρελλες διαρροες και μπουρμπουληθρα καργα.......
η μονη καινοτομια του ηταν οτι κατεργησε την σολδερινη στον κεντρικο αξονακι..κατα τα αλλα τιποτα.
τον σκεπασε ο c4+ σε χρονο μηδεν............. διοτι γιαυτην την εποχη μιλαμε......
και παρουσιαστηκε σαν μερικως επισκευασιμος αταν εσκασαν μυτη οι πρωτοι crystal.......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2013, 20:08 από KINGGREECE »

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 20:39 »
Περίεργα αυτά που λέτε γιατί εγώ τον είχα για αρκετές μέρες και δε μου έβγαλε προβλήματα.
Ίσα ίσα που έμεινα με την απορία  :hmmm:
Μπορεί να είναι μια βελτιωμένη έκδοση αυτή που έχω και να μην έχει σχέση με αυτές που κυκλοφορούσαν τότε, αλλά δε βρήκα κάτι που να το επιβεβαιώνει.

Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 21:39 »
Ένας ατμοποιητής δεν κρίνεται μόνο από το αν έβγαλε προβλήματα, αλλά και από άλλα πράγματα
όπως είναι η ευκολία αποσυναρμολόγισης και καθαρισμού των μερών του.
Σε αυτό πάνω πιστεύω δεν προχώρησε. Και μην ξεχνάς πως άργησε να μπει στη αγορά αν θυμάμαι
καλά ... πάνε και 7-8 μήνες από τότε που βγήκε  :D

Αποσυνδεδεμένος mitsos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 23:01 »
καλησπερα
 
  ατμιζω επι 2 μηνες με ce5 και δεν μπορω παρα να συμφωνησω με τον Gewre οτι ο συγκεκριμενος ατμοποιητης ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλος.
 
διαρροες ποτε (απο που αλλωστε?) ???
 
οποιος καταφερει καταφερει να ακουσει μπουρμουληθρες με αυτον τον ατμο τι να πω??Μπραβο του αν και αδυνατον..
 
το οτι δεν επικρατησε αλλων δεν με απασχολει καθολου μου αρκει οτι μπορω και τον βρισκω,ειναι φτηνος και μου προσφερει πολυ ντουμανι αλλα και το κυριωτερο πολυ ωραια γευση σε ολα τα υγρα που τον δοκιμασα

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 22, 2013, 07:48 »
Η αλήθεια είναι ότι στη Θεσσαλονίκη που που ήμουν είδα αρκετό κόσμο να ατμίζει με CE5 και μου έκανε εντύπωση.
Δε νομίζω αν είχε τόσα θέματα ή δυσκολίες στην συντήρηση του να τον προτιμούσε ο κόσμος.
Άλλωστε τα καταστήματα έχουν όλη την γκάμα των clearomisers και με το παραμικρό πλέον ο καθένας θα μπορούσε να πάρει κάτι άλλο.

Φυσικά όλα είναι θέμα γούστου οπότε δεν έχει ουσία να το αναλύουμε και περισσότερο.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Lord

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 04:12 »
Χρησιμοποιω αυτο τον ατμοποιητη γυρω στους 5 μηνες. Εμενα, την γυναικα μου αλλα και τους φιλους μου (που επιτελους τους επεισα να αρχισουν το η.τ.) μας βολευει παρα πολυ ο συγκεκριμενος ατμοποιητης. Ελαχιστα εως ανυπαρκτα προβληματα που λυνονται πολυ ευκολα. Γεμισμα πολυ ευκολο, και καθαρισμα... δεν χρειαζεται, απλα αλλαζω το ανταλακτικο καθε 10 μερες - 2 βδομαδες οταν αισθανθω οτι δεν μου αρεσει πια η γευση και αυτο ειναι.

Μαυριλα μεσα η αντισταση μαζευει παρα πολυ απο τις πρωτες μερες κιολας αλλα καμενο δεν βγαζει ευκολα. Μπουρμουληθρες κλπ πολυ σπανια.

Να πω και τα αρνητικα, 2 ανταλακτικα μεσα σε αυτους τους μηνες μου βγηκαν μαπα εντελως. Απαισια γευση, μπουκωνε συνεχεια κλπ. Τα αλλαξα μεσα σε μια δυο μερες αναγκαστικα.

Αποσυνδεδεμένος panos207

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 15:07 »
Τον πήρα και εγώ σήμερα, μέχρι τώρα ικανοποιητικός καθώς τον πήρα για αλλαγή απο τον Τ2 (πήρα και τον Τ3 αλλά θα σχολιάσω αλλού για αυτόν).
Μέχρι τώρα ούτε μπουρμουλήθρες ούτε τίποτα, αντίθετα παρόλο που ''φοράει'' αντίσταση 2,5 ακούω τα σκασίματα πράγμα που δεν τα άκουγα σε άλλους (με 2,5). Περισσότερες εντυπώσεις εν καιρώ!  ;)

Update: τον ατμιζω 2 μέρες συνεχόμενες,μου έρχεται συνέχεια η γεύση των υγρών που έχουν οι ατμοποιητες όταν τους ατμιζεις πρώτη φορά (αυτή η περίεργη λαδιλα).Τον χρησιμοποιώ με αντίσταση 2,5 μπαταρία Ego c και tribeca 12. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό με την "λαδιλα";

Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2013, 12:10 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Lord

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 04:16 »
Αυτο με την λαδιλα καμια φορα συμβαινει. Σαν να μπουκωνει, δεν μπορεις να παρεις καλες τζουρες και αυτες που παιρνεις εχουν γευση περιεργη. Εγω τον καιω λιγο (παταω το κουμπι χωρις να ρουφαω για μερικα δευτερολεπτα) και συνηθως συνερχεται. Αν δεν συνελθει τον βγαζω απο την μπαταρια, βαζω ενα χαρτακι απο κατω και φυσαω να φυγει το παραπανισιο υγρο που εχει μαζεψει.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 11:02 »
και που ειστε ακομα.......
σιγα σιγα επιβεβαιωνομαι και εγω και o Giannis pap ..........
εγω τον ειχα τεσταρει εδω και 10 μηνες ποιο πριν σχεδον.......οταν τον ειχε στειλει η vaporbreak σαν δωρο μαζι με κατι αγορες που ειχα κανει σε φιλαρακι αλλο........
τον εβαλα στην ακρη διοτι δεν ειχε τιποτα να δωσει παραπανω απο ενα C4+ .
ουτε καν το ειχα αναφερει...παρολο που εκεινη την εποχη ημουν και εγω ποιο ενεργο μελος στο ''ψαξιμο'' προιοντων..........!!!

Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 11:51 »
Εδώ να πω το εξής:
Έχω μια υποψία πως επειδή έχουν βγει νέα μοντέλα που είναι ο παλιός ce4+ V3 με νέες αντιστάσεις
dual coils, βλέποντας πως κάποιες εταιρείες τους ονομάζουν C5+ φοβάμαι μήπως κάποια μέλη μιλούν
για αυτούς!!
Στο παραπάνω βίντεο του μέλους Gewre είναι ο κανονικός Ce5 ενώ μερικές εταιρείες που τους
ονομάζουν έτσι είναι ο ce4+ V3 με νέες αντιστάσεις dual coils .
Καλό θα είναι να διευκρινιστεί σύντομα.

Ce4+ V3

Ce5+

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 12:26 »
Καλησπέρα και απο μενα.
Αθορυβο Μέλος του φόρουμ εδω και ενα χρόνο...τον συγκεκριμένο τον χρησιμοποιώ εδω και 6 μήνες και ειμαι
Απόλυτα ικανοποιημένος.
Απίστευτο ντουμανι γευση (βλέπε κεραμικο) με μια τροποποίηση κόψιμο το σιλικονακι για καλυτερη τροφοδοσία (atmos vg).
Αυτα που βρήκα σε αυτόν δεν μου τα έδωσαν αλλοι πολλα υποσχόμενοι όπως μίνι βιβι μόνα τ2 τ3 θόρ κλπ.
Τα αρνητικά τωρα δύσκολο γέμισμα οπωσδήποτε μπουκάλακι με βελόνα και
Οχι πολυ σφηξιμο το ντριπ γιατι βγαίνει το δαχτυλίδι με τα πάσα..αυτα


Sent from my iPhone using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 12:36 »
εγω λεω για αυτον. οχι οτι ειναι για πεταμα...αλλα δεν εχει κατι παραπανω ατμιστικα απο εναν ego-w........

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 12:50 »
Και εγω σε αυτόν αναφέρομαι. Απο ολους οσους έχουν περάσει απο τα χέρια μου όπως ego-t c imist t2 t3 mini vivi nova (απο αυτόν απογοητευτεικα περισσότερο σύμφωνα με τις προσδοκίες που ειχα με αυτα που διάβαζα ). Προσωπική μου γνωμη πάντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8344 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180663 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237520 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136151 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12