vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 6 χρήστες
thebull, dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, th3ofilos

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Όπως εμείς σε γενικές γραμμές δεν ξέρουμε τι ακριβώς περιμένουμε από το Συλλογο (και ασχολούμαστε με το 20ευρο),
έτσι και οι υποψήφιοι πιστεύω πως δεν έχουν ξεκαθαρίσει στο μυαλό τους ποιά θα είναι τα πρώτα πράγματα που θα κάνουν
και από που θα ξεκινήσουν.

Με καλή θέληση η διοίκηση που θα προκύψει συζητώντας μεταξύ τους ,ακούγοντας και προτάσεις των μελών νομίζω
ότι σιγά σιγά θα δρομολογήσουν τις ενέργειες που πρέπει να κάνουν και από που θα αρχίσουν.

Ας μην είμαστε αρνητικοί και απαισιόδοξοι.Κάνουμε όλοι μαζί μία προσπάθεια να δημιουργήσουμε καταρχήν ένα Σύλλογο
από το μηδέν.
Έχει ειπωθεί από τους υποψήφιους σε γενικές γραμμές που πρέπει να κινηθεί ο Σύλλογος.

Ας πάμε ενωμένοι χωρίς κραυγές , αναθέματα , κατήφεια ότι τίποτε δεν θα γίνει.

Ας πιστέψουμε ότι ο Σύλλογος θα πετύχει.

Στο κάτω κάτω εμείς και μόνο που είμαστε ατμιστές έχουμε κερδίσει πολλά πράγματα μα πάνω από όλα την υγεία μας,
θα κάτσουμε να κλαίμε ότι χάσαμε ένα 20ευρο;;;;

Δεν αξίζει ρε παιδιά.Και μόνο που το ακούω από κάποιους τρελλαίνομαι.Αν δεν έχεις μην κάνεις εγγραφή και
παρακολούθησε πως θα πάει.Κανένας δεν θα σε κατηγορήσει.
Ο Σύλλογος που θα προκύψει θα εκπροσωπήσει και τα δικά σου συμφέροντα αφού είσαι ατμιστής.

Είναι άσχημο όμως να βγαίνεις στα φόρουμ στο fasebook στο youtube και να λες συνέχεια το 20ευρο και το 20ευρο.

Edit.Ας με συγχωρήσουν κάποιοι για την έκφρασή μου "εμείς μόνο και μόνο που είμαστε ατμιστές"
Όπως είναι γνωστό στους περισσότερους έχω κόψει εδώ και αρκετό καιρό το άτμισμα,το οποίο όμως μου άλλαξε τη
ζωή θα είμαι εγνώμων σε αυτό και θα νοιώθω ατμιστής μέχρι να πεθάνω. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Ατάκα ΝΟ 33,5 στροφών ,και μιάς ευθείας,

Ολα τα πουρά στήν πίστα.....

Πριν ένα μήνα ,πήγα στον χασάπη μου και τού λέω...

Εχω 1 ευρό τί παίρνω ?
Μισό κάνει ο χασάπαρος ( εχει ένα μπαλτντά ο κοντοστούπης , παναγία μου βοήθα ,οπότε καλού κακού ας τον αναφέρω ως Χασάπαρο ,μπας και διαβάζει ).
Κάνει πού λέτε έτσι ,και μου τυλίγει ένα βαρβάτο κόκκαλο ,από βόδι .
Σκέτο κόκκαλο ,χωρίς μεμέ κλπ ,...
Γιά σούπα μου λέει ο βαρβάτος..

Πριν μιά βδομάδα που ξαναπήγα ,ειχα κάνει καβάτζα 20 ευρόπουλα ( είδες η επανάληψι ? όλα τα βλέπω σε είκοσι ) , και ρωτώ τι? τι? τι τι τι εεεε τιτι ?

Ο Αλκαίος μου λέει εισαι?
Οχι..... ο πειναλέος του αντιερωτηξάω.

Ρίξτο του λέω και μην με πρήζεις γέρο φαφούτη άνθρωπο.
Τί παίρνω με τα 20 ευρό , και 2 αυγά Τουρκίας( ειχα και 2 οικολογικά αυγά ,γιά ανταλλαγή ).....

Μού βγάζει που λέτε μάγκες μου κάτι ξεγυρισμένες μπριζόλες ,από σπαλ(ι)ά(ρα) τί να σε πώ ?

Ακόμα το σκέφτομαι και τρέχουν τα σάλια μου.

Τρέχουν γιατί δέν τίς πήρα ,αγόρασα το Modaki πού ανέφερε ο micro , γιατί λέω καλύτερα νηστικός και τιμημένος ,παρα χορτάτος ,και να μου τήν πεί στήν στάνη ο Μπαρμπαμπίλιος ..

ΕΕΕΕμμμ πώωωςςς ντές !
Μυαλό ..............

Μυθικό συμπέρασμα : Ανάλογα με τό πόσο μαϊντανό έχεις ,ειναι το πόσο κρέας μπορείς να πάρεις,και τί ποιότητας.
Αλλιώς ΟΥΤΕ τα σκυλιά δεν θα το τρώνε..



Αποσυνδεδεμένος Dionaegir

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Μισό κάνει ο χασάπαρος ( εχει ένα μπαλτντά ο κοντοστούπης , 
Νάνος από τη Μέση Γη, ο τύπος;  :))

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
  ..Όταν άλλο εννοείς ,και άλλο βγαίνει πρέπει να


Sory για το offtopic...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2017, 21:31 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μετά λύπης μου, βλέπω τις ίδιες παθογένειες που συνάντησα σε άλλους συλλόγους στο παρελθόν (ερασιτεχνική αστρονομία, λογοτεχνία του Φανταστικού) και που με κράτησαν εκτός. Ξερόλες και καναπεδάκηδες, γέροι του muppet show, με (κακή) άποψη για όλους και για όλα, που αν-ήταν-για-μια-μέρα-πρωθυπουργοί θα τα έκαναν όλα διαφορετικά και τέλεια, αλλά δεν το κάνουν καθώς είναι δύσκολο η παντόφλα και η πατούσα να πιουν από το πικρό ποτήρι του χωρισμού.


Θα μου επιτρέψεις να απορρίψω τελείως το παραπάνω κομμάτι σου καθώς α) Είναι αδύνατον να υπάρχουν παθογένειες σε ένα σύλλογο ο οποίος δεν έχει εξέλθει καν από το στάδιο διοίκησης από προσωρινή επιτροπή και β) το ότι ο κάθε πικραμένος αποφασίζει να γράψει το μακρύ του και το κοντό του σε ΜΚΔ, δεν είναι παθογένεια ενός συλλόγου, αλλά αποκλειστικά δική του.

Πίστεψέ με φίλε μου, από ειδικούς του πληκτρολογίου έχει δει το μάτι μας πολλούς το τελευταίο έτος. Ευχαρίστως να διευκρινήσω ότι μπορώ σε οποιονδήποτε έχει ενδοιασμούς, αμφιβολίες και καχυποψίες αλλά και όρεξη να τα επιβεβαιώσει ή να τα διαψεύσει. Άτομα όμως τα οποία δεν έχουν διαβάσει καν το καταστατικό και έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο στη διάθεσή τους ώστε να βγουν και να κράξουν κάτι το οποίο ούτε καν γνωρίζουν, δεν είναι άξια να εκμεταλλευτούν τον λιγοστό και υπερβολικά πολύτιμο χρόνο μου. Ας στηρίξουν την επιλογή τους και ας μείνουν εκτός να κράζουν. Αν όλα πάνε καλά, σε κάποιους μήνες θα τους ακούν μόνο τα συγγενικά τους πρόσωπα, μεταξύ αντικαταθλιπτικών και ηρεμιστικών.

Η συντριπτική πλειοψηφία των ιδρυτικών μελών, έχουμε θέσει εαυτούς στη διάθεση οποιουδήποτε έχει να κάνει σοβαρές ερωτήσεις. Σε ΜΚΔ, μέσω της σελίδας του Συλλόγου και σε φόρα που αφορούν το άτμισμα. Όποιος λοιπόν ενδιαφέρεται, ρωτάει και μαθαίνει. Δεν υπάρχει πλέον η δικαιολογία "δεν γνώριζα" καθώς είναι πλέον πανεύκολο να μάθει κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος Dionaegir

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Να σου πω την αλήθεια, πέραν της -όντως- λανθασμένης χρήσης της λέξης "παθογένεια" από μέρους μου,
πράγμα για το οποίο απολογούμαι, δεν βλέπω να διαφωνούμε κάπου. 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
1) Μετά λύπης μου, βλέπω τις ίδιες παθογένειες που συνάντησα σε άλλους συλλόγους στο παρελθόν (ερασιτεχνική αστρονομία, λογοτεχνία του Φανταστικού) και που με κράτησαν εκτός.

2) Δεν θα επεκταθώ περισσότερο, ... μόνο θα επαναλάβω προς όλους όσους πιστεύουν στην αξία της προσπάθειας, να γραφτούν στο Σύλλογο (προσωπικά, θα πάω στην Αργυρούπολη για να ολοκληρώσω εκεί τη διαδικασία και να ψηφίσω) και να δώσουμε τη μάχη όπου και όπως μπορεί ο καθένας.

3) ... υπήρξε ερώτηση τύπου "και τι θα γίνουν τα λεφτά μας αν ο σύλλογος διαλυθεί", δείγμα του ότι κάποιοι δεν μπαίνουν καν στον κόπο να διαβάσουν το καταστατικό για να τους λυθούν οι απορίες.
1) παίζει να είχαμε γνωριστεί, αν ήσουν 1/2 γενιά μεγαλύτερος (υποθέτω)

2) αυτό ακριβώς μας έμαθαν οι του (1) - δεν βρέθηκαν οι κατάλληλοι άνθρωποι την κατάλληλη στιγμή - η Επανάσταση στο 2100 το μελετά, αν θυμάμαι καλά

3) "και τώρα ΤΙ, ανθρωπάκο;" αν θες πράγματι να έχεις Ελπίδα, κάτι τέτοια θεωρούνται δεδομένα

Απλά, πιστεύει κανείς στην αξία της προσπάθειας και επιταχύνει.
Η αύξηση της εντροπίας υπάρχει, μέχρι να την μειώσει κάποιος....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2017, 00:03 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Να σου πω την αλήθεια, πέραν της -όντως- λανθασμένης χρήσης της λέξης "παθογένεια" από μέρους μου,
πράγμα για το οποίο απολογούμαι, δεν βλέπω να διαφωνούμε κάπου.
Μα δεν είπε κανείς ότι διαφωνούμε. Ίσα ίσα, άρπαξα την ευκαιρία της διευκρίνησης περί παθογένειας ώστε να δώσω και εγώ τις διευκρινήσεις μου για την στάση που θα κρατήσω τουλάχιστον μέχρι τη μέρα των εκλογών. Θέλω να ελπίζω πως από εκείνο το σημείο και μετά, το Διοικητικό Συμβούλιο θα είναι στην απόλυτη θέση να διευκρινίζει απορίες κλπ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα κάνω το ίδιο αν και όταν αυτό χρειαστεί.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Φίλοι συνατμιστές.
Ενα σύλλογο " ειδικού σκοπού " κάναμε, τουλάχιστον να μη πέσουμε αμαχητί.                                             " big deal ! " που λένε και τα Αμερικανάκια                                                                                               Ενα σύλλογο μέσα στους χιλιάδες που υπάρχουν και δραστηριοποιούνται στον Ελλαδικό χώρο.                   Αγοράσαμε κάποιες ελπίδες μόνο με 15+5 ευρώ.
    ΔΕΝ προσπαθούμε να τετραγωνίσουμε τον κύκλο και ας μη κάνουμε την τρίχα - τριχιά.

Ας βγάλουμε τα μέλη του ΔΣ και της Ε.Ε όμορφα και δημοκρατικά, ας τους βοηθήσουμε όπως μπορεί ο    καθένας μας , και του χρόνου στη 1η Γενική Συνέλευση θα κρίνουμε και θα κριθούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2017, 01:50 από PGIOURSIS »

τιν του ΜΚΔ ?

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
@PGIOURSIS

Νομίζω οτι η 1η γενική συνέλευση δεν θα πρέπει να γίνει του χρόνου... Για να μην πω ταυτόχρονα με τις εκλογές, θεωρώ οτι θα πρέπει να γίνει αμέσως μετά τις εκλογές. Πιστεύω οτι θα πρέπει να μέλη να καταθέσουν τις προτάσεις τους, να συζητηθούν και να ψηφιστούν προκειμένου το ΔΣ να τις πραγματοποιήσει (με τη βοήθεια εννοείται ομάδων εργασίας ή μεμονομένων μελών αν χρειαστεί). Χωρίς αποφάσεις μελών πως θα προχωρήσει το ΔΣ?... Αποφασίζουμε και διατάσουμε? :)) Νομίζω και οι ίδιοι δεν θα θελήσουν να προχωρήσουν χωρίς ένα πλάνο που θα έχει ψηφιστεί από τα μέλη... (για το καλό τους δηλαδή... :fight_knuppel:..... :)) )

Ίσως παράλληλα να ήταν καλό, να δημιουργηθεί ένας χώρος στο site και αυστηρά να τον βλέπουν μόνο τα μέλη, στον οποίο θα γράφονται προτάσεις μελών για δράσεις, ιδέες για καλύτερη λειτουργία κλπ (με απαγόρευση σχολιασμού). Μάλιστα θεωρώ οτι κάποια πράγματα πρέπει να μην είναι δημόσια... Υπάρχει πόλεμος όπως γνωρίζουμε και το τι σχεδιάζουν οι ατμιστές, καλύτερα να παραμένει κρυφό. Δεν νομίζω οτι ο ΣΕΕΗΤ έχει σε κοινή θέα τα σχέδιά του ή οι φαρμακευτικές, καπνοβιομηχανίες κλπ

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Υπάρχουν ήδη τέτοιοι χώροι στο site (προς το παρόν χωρίς περιεχόμενο μιας και στην ουσία δεν έχει ξεκινήσει "επίσημα" τη λειτουργία του ο σύλλογος) που είναι προσβάσιμοι μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη. Και δημιουργήθηκαν ακριβώς γι αυτόν το σκοπό και ανάλογους άλλους εξίσου χρήσιμους.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Ίσως έχει απαντηθεί, οπότε προκαταβολικά συγνώμη. Σε ποιά ενότητα του gvc.gr βλέπουμε το "λογαριασμό" μας  

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Επάνω δεξιά, έχει ένα "login". Κλικ, σύνδεση και έτοιμος  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8478 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238060 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10422 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12