vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Chris66, manoslykos, Jorge, thanos1071, th3ofilos, camber

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Δεν μπορεί η ΠΔΕ να κάνει κάτι για το ποσό εγγραφής και συνδρομής.
Δεν μπορεί να πάρει τέτοιες αποφάσεις. Δεν έχει δικαίωμα.

Προσωπική άποψη:
Το εκλεγμένο ΔΣ μπορεί να κινηθεί προς μια τέτοια απόφαση -αν και εφόσον εγκριθεί και από τα μέλη. Αυτό δεν σημαίνει πως θα γίνει οπωσδήποτε.
Οποιαδήποτε κίνηση θελήσει να κάνει ο σύλλογος έχει κόστος. Αν βρεθεί με άδειο ταμείο δεν παίζει ρόλο αν έχει 200 μέλη που δεν πληρώνουν ή 1500 μέλη που δεν πληρώνουν. Δυστυχώς δεν θα μπορεί να κάνει δράσεις.
Έχω ζήσει την ανεργία. Επανειλλημένα. Και έχω ζήσει και τι θα πει να είσαι στο ΤΕΒΕ, να μην θεωρείσαι άνεργος και με το που μπαίνει ο μήνας να χρωστάς αυτόματα 400 ευρώ μόνο και μόνο για να έχεις επάγγελμα: μπορεί να ζεις χειρότερα από άνεργο, χωρίς να το πιστοποιεί καμία κάρτα. Το πρόβλημα της ανέχειας είναι δυστυχώς περίπλοκο. Πάντως κανείς δεν θα ωφεληθεί με το προνόμιο να ανήκει σε ένα σύλλογο που δεν μπορεί να κάνει απολύτως τίποτα. Θα είναι απλά σαν να ανήκεις σε μια ομάδα που έφτιαξε και λογότυπο για να αρέσει στα μέλη της.
Συνεπώς δεν θα είναι εύκολη η λύση σε αυτό το πρόβλημα, ούτε χωρίς τίμημα. Η μεγαλύτερη ασφάλεια είναι η ύπαρξη πολλών μελών. Όσο ισχυρότερος ένας σύλλογος τόσο πιο ευέλικτη και ευαίσθητη μπορεί να είναι η στάση του προς τους συνανθρώπους μας που δοκιμάζονται σκληρότερα.
:hmmm: 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Αυτό με το ΤΕΒΕ, αν μπορούσατε να το συναισθανθείτε, θα ήταν αρκετό...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μην λέτε ΤΕΒΕ! Ας κρατήσουμε ένα επίπεδο!

Υπερθεματίζω τα όσα είπε ο Big εκτός από ένα σημείο: Δεν χρειάζεται απόφαση της ΓΣ για μείωση ή κατάργηση συνδρομής για κάποιες κοινωνικές ομάδες. Μπορεί να την πάρει και μόνο του το ΔΣ. Με την ελπίδα να περάσει στην έγκριση των πεπραγμένων στην επόμενη ΓΣ φυσικά.

Από κινητό.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Η πρότασή μου είχε σκοπό να "γλυκάνει" αυτούς που το 20ρικο τους φαίνεται πολύ. Όχι βέβαια ότι θα άλλαζε κάτι σημαντικά. Όποιος είναι "ψημένος" με τον σύλλογο θα κόψει λίγο τις αγορές ατμιστικών και θα το εξοικονομήσει.
Όντως η κάρτα ανεργίας δεν καλύπτει όλους τους άνεργους, είναι όμως αυτό που έχει χρησιμοποιηθεί κατά κόρο για απόδειξη της ανεργίας ακόμα και σε διαγωνισμούς του φόρουμ 

Αποσυνδεδεμένος lazkov

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Σεβαστές όλες οι απόψεις αλλά δεν πείθομαι οτι υπάρχει ατμιστής που δεν μπορεί να διαθέσει 1,25€ το μήνα για να είναι μέλος του συλλόγου μη τρελαθούμε κιόλας.
Άλλους λόγους μη εγγραφής τους δέχομαι αυτόν όχι. Ακόμη και clochard να είσαι θα το βρεις το ποσό για να συμμετάσχεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
ΤΕΒΕ ειπε κάποιος ΤΕΒΕ ...η μόνη λέξη που μέ ανάβει περισσότερο από την Φογκρααααααα

Κάποιος μου έχει πάρει κάποια εκατομμύρια( δρχ οκ ) και εμένα προσωπικά ,και από την μητέρα μου , και δεν μπορώ να τόν σφάξω ,να τόν πάω στα δικαστήρια ,να έχω ένα ευρο το μήνα έστω απολαβή απο αυτά που πέταξα ,κάποια χρόνια κάπου κάποτε....
Ουτε καν στα συντάξιμα μέχρι τώρα..

ΟΜΜΜΜΜΜΜ... ΟΟΟΟΜΜΜΜ χαλάρωσε Ato ..OMMMMMMM...............

Τα ειπε με μια φράση ΟΛΑ ο Τρύφωνας.......


Τώρα για τα 20 ευρο ενα θα πώ..
Αν έχει κάποιος το ελαχιστότατο μυαλό ,και αν καταλάβει οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κανένα αλλο θεσμικό όργανο -ΦΩΝΗ ,να κοντράρει ΟΧΙ αυτά που έχουν ψηφιστεί ,αλλά αυτά που έπονται ,οτι αν θέλει να συνεχίσει να μπορεί να έχει το δικαίωμα στο ατμισμα ,να μην τόν θεωρούν μεχρι τα βαθειά γεράματα σαν έσωγήινο τρολ οι ανενημέρωτοι  πολίτες ,να μπορεί να ατμίζει και εκτός του ιδικού θαλάμου που θα του επιβάλουν στο τέλος μέσα στο σπίτι του ,εάν ΔΕΝ ανέχεται να τον κοιτάζουν στραβά ,αλλά θέλει να τόν βλέπουν και να λένε ...ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΓΚΑ ΜΟΥ ,σωραίος ρεεε που κατάφερες να ξεφύγεις απο το τσιγάρο ,και είσαι σε πράσινη ενέργεια ,και υγιέστατος ,γουστάρουμε  και εμείς ...
Αν Αν Αν και χίλια ακόμα ΑΝ ,και στήν τελική και χρηματικά να το πάρεις να γλιτώσει πιστεύω σε μια διάρκεια ζωής Χ+Ψ= οσο πάει ,αλλά για εσάς τους ποιό νέους ,κάτι σε πολύ πάει και παραπάει λόγο και ατμού ,τότε ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ειναι ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ,,
Χωρίς αυτόν ανάχωμα στήν πλημμύρα ΔΕΝ,,,
Όποιος κατάλαβε κατάλαβε....

4 πακέτα 1,5 μέρα καπνίσματος..20 ευρο

ΕΕΕΕ σου έδωσε ο ατμός ρε μάγκα μου..

Και μπορεί παραπάνω ,και ζωή και ποιότητα ..
Ολα αυτα ανταποδοτικά αξίζουν τα 20 ευρο?
Αξίζουν 20 ευρό για να μπορείς να φωνάξεις επιτέλους ,μέσα σε αυτό το δωμάτιο τής ΜΟΥΓΚΑΣ πού λέγετε ΕΛΛΑΔΑ ?

Αν Ναι ΓΡΑΨΟΥ...Αλλιώς μην ξαναγκρινιάξεις ΠΟΤΕ ,και οταν γεράσεις ΜΗΝ χτυπιέσαι και λές..


ΡΡΡΕΕΕΕΕΕΕ κάποτε νέος μου δόθηκε η ευκαιρία κάτι να αλλάξω..και εγώ ΔΕΝΝΝΝ .

ΙΣΩΣΣΣΣΣΣΣΣ να μπορούσαααααα ΙΣΩΩΩΩΩΣΣΣΣ ..

Για 20 ευρό ομως που ΔΕΝ ,ποτέ ΔΕΝ θα μάθω το ΤΙ?

Καλό βράδυ ,και καλημέρα με υγεία και χαμόγελο..




« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2017, 02:35 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Ναι αλλά η ΠΔΕ αποφάσισε για το 5ευρο. Δεν θα μπορούσε τουλάχιστον μέχρι τις εκλογές να πάρει μια απόφαση (προσωρινή). Το ΔΣ μετά αποφασίζει για τα περαιτέρω. Δεν πιστεύω να υπάρχουν κάποιοι που θα είναι αντίθετοι σε μια τέτοια απόφαση. Εκτός αν "νομικά" δεν γίνεται να παρθεί τέτοια απόφαση
Άγγελε, να μου επιτρέψεις μια σοβαρή διόρθωση των λεγόμενων σου, μιας και μας διαβάζουν πολλοί.

Το καταστατικό, προβλέπει τα 5€ της εγγραφής και τα 15€ της ετήσιας συνδρομής (άρθρο 6, παράγραφος 1, εδάφιο δ' του καταστατικού) και δεν είναι απόφαση της Π.Δ.Ε..
Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω η Π.Δ.Ε. το μόνο που μπορεί να κάνει (έχει το νόμιμο δικαίωμα) είναι: εγγραφές μελών και να οδηγήσει τα μέλη στις πρώτες εκλογές.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
η μηνιαια/διμηνιαια/τριμηνιαια κτλ συνδρομη κολλαει καπου νομικα?
μιλαω για τους ανεργους που θα μπορουσαν να γραφτουν για μικρο διαστημα και να ενισχυσουν την δυναμικοτητα

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Ακόμα για τα 20 συζητάμε.  Οκ το καταλαβαίνω για μερικούς ειδικά όταν δεν έχουν δικό τους εισόδημα να φαίνεται λιγάκι στην αρχή σαν χρηματικό ποσό που φεύγει υπερ πίστεως γιατί προτίστως δεν μεταφράζεται σε ύλη η υπηρεσία άμεση. 
Οκ όμως νισάφι πια. Δεν θα ψηφίσουν και δεν θα συμετέχουν για τα επόμενα δύο χρόνια που θα μπορούν να βάζουν στην άκρη καθημερινά  το ατρονομικό ποσό των 0,02739726 ευρώ για να προλαβούν τις επόμενες. Απλά τα πράγματα. Γι αυτούς χωρίς αυτούς όμως.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
εγω μιλησα κυριως για τις επομενες εκλογες, μιας και η ανεργεια δεν φαινεται να μειωνεται.
σε αυτες ειναι λογικο οτι δεν μπορει να γινει κατι

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Για οσους απο εμας δεν υπαρχει η δυνατοτητα αμεσης εμπλοκης στα διοικητικα ποστα και κανω εγω την αρχη, καλο θα ηταν να θεσουμε εαυτον στην διαθεση της διοικησης του συλλογου αν μπορουμε να βοηθησουμε σε οτιδηποτε. 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Καταλαβαίνω Αντουάν τι λες και δεν αναφερόμουν στο ποστ σου.
Ο σύλλογος πρέπει να κάνει μέχρι το καλοκαίρι (που μειώνεται η ανεργεία εποχικά) κάποιες κινήσεις προσέλκυσης περισσοτέρων εγγραφών ίσως με κάποιο αντίκρυσμα σε επίπεδο προσωπικό. Όπως και να το κάνουμε θα υπάρχουν αυτοί που θα πούνε σίγα μην γραφτώ για να ψηφίζω απλά και να λέω την γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Άγγελε, να μου επιτρέψεις μια σοβαρή διόρθωση των λεγόμενων σου, μιας και μας διαβάζουν πολλοί.

Το καταστατικό, προβλέπει τα 5€ της εγγραφής και τα 15€ της ετήσιας συνδρομής (άρθρο 6, παράγραφος 1, εδάφιο δ' του καταστατικού) και δεν είναι απόφαση της Π.Δ.Ε..
Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω η Π.Δ.Ε. το μόνο που μπορεί να κάνει (έχει το νόμιμο δικαίωμα) είναι: εγγραφές μελών και να οδηγήσει τα μέλη στις πρώτες εκλογές.
Το καταστατικό από μόνο του προβλέπει; κάποιοι αποφάσισαν. Η πληρωμή για την εγγραφή είναι προϋπόθεση; υπάρχουν σύλλογοι που δεν έχουν εγγραφή επί πληρωμή;
Σε καμία περίπτωση δεν λέω να καταργηθεί, απλά να διευκολυνθούν κάποιοι που έχουν ανάγκη έστω και προσωρινά

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Άγγελε, έχει εξηγηθεί επαρκώς και εδώ και σε όλα τα Live που έχουν γίνει ανεξαιρέτως.

Το καταστατικό δεν προβλέπει από μόνο του. Προφανώς κάποιοι αποφάσισαν. Και έχουμε εξηγήσει πολλές φορές με ποιον τρόπο αποφάσισαν και πάρθηκε τελικά αυτή η απόφαση για αυτό το ποσό. Από τη στιγμή που μπήκε στο καταστατικό, τέλος. Δεν αλλάζει αυτή τη στιγμή. Αλλάζει μόνο με τους τρόπους που γράφτηκαν παραπάνω και μόνο μετά τις εκλογές. Δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Απαγορεύεται.

Ας μην διαιωνίζουμε μια συζήτηση, που ναι μεν είναι σημαντική, αλλά ταυτόχρονα είναι και άτοπη αυτή τη στιγμή.

Πίστεψέ με: αν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι θα το είχαμε ήδη κάνει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536653 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35469 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12