vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Milarepa, th3ofilos, Koggiot, Tsimio, Parolos, JohnDag, Jorge

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Το εκτιμούμε savo. :yes:
Μια εταιρία στοχεύει στο συμφέρον της -μπορεί εύκολα να κάνει το σωστό αλλά δεν θέλει.
Εμείς στοχεύουμε στο συμφέρον όλων μας, οπότε πρέπει να εντοπίζουμε και να αφαιρούμε κάθε δείγμα "πονηριάς".
Δεν θέλουμε οι συνατμιστές να αντιμετωπίζουν πράγματα που δεν αρέσουν και σε εμάς τους ίδιους.
Τίποτα να μην μας αφαιρεί το δικαίωμα της ξεκάθαρης επιλογής, ακόμα κι αν είναι βολικό για λίγους.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Καλορίζικος και καλή επιτυχία.Πιστεύω ότι τα μέλη του Συλλόγου που είναι και μέλη του φόρουμ θα στηρίξουν μία τέτοια υποψηφιότητα. :thumpup:
Εύχομαι να είναι αληθινό,να μην είναι μία από τις συνηθισμένες πλάκες σου να μην το μετανοιώσεις και νάχουμε την ευκαιρία να σε γνωρίσουμε
και από κοντά με μια εκδρομούλα στην Αθήνα στις 19 Μαρτίου. :respect:
Γιώργη κατ' αρχάς σε ευχαριστώ από καρδιάς για τα καλά σου λόγια.:)

Πλάκα με κάτι σοβαρό ,δέν έχω κάνει ποτέ στην ζωή μου ( οκ εγω το λέω ,ελπίζω το ίδιο και όσοι με έχουν ζήσει.)

Το αν το μετανιώσω ,αυτό είναι ανάλογο τού μέλλοντος ,και μελλοντολόγος δεν ειμαι ,μόνο πραγματιστής ,αν και δέν με χαλάει να ονειροβατώ πού και πού ,σε κάτι πού μπορεί να είναι πραγματοποιήσιμο.( Τι είπα ? )

Ονειρικό θά ήταν να μπορέσω να έρθω κάτω,να δώ και μητέρα , συγγενείς ,αλλά ....αλλά...
Οκ τα πάντα ρεί ,οψόμεθα.

Οσο για το αν κάποιος ,αφού φτάσουμε με υγεία στήν ημέρα τών εκλογών με στηρίξει ,Ειλικρινέστατα είναι το τελευταίο πού με ενδιαφέρει.

Εκείνο που ιδανικό θά ήταν για εμένα ,είναι η υποψηφιότητα μου αυτή ,να " ταρακουνήσει " κάποια πολύ ποιο κατάλληλα άτομα ,για αυτές τίς θέσεις ,και να είναι στήν τελική αυτοί υποψήφιοι , από όποια φόρουμ ,μέσα κοινωνικής δικτύωσης ,και οτι αλλο υπάρχει να προέρχονται.

Σωστοί να είναι ,και η χαρά μου θα είναι να τούς ψηφίσω και εγώ ,και όλοι οι άλλοι ,και κανείς εμένα.

ΔΕΝ λέω για να λέω το ΕΝΝΟΏ .

Καλό βράδυ να έχουμε ΟΛΟΙ ,καλή Σαρακοστή με υγεία πάνω από όλα.

Τά λέμε .








Υποκρισία!! Είμαστε μια βαθειά υποκριτική παγκοσμίως κοινωνία σε κάθε της διάσταση, από την κορυφή μέχρι τα νύχια!!

Από τη μία, προφασιζόμενοι λόγους ασφαλείας, επιβάλλουν σωρεία περιορισμών στις συσκευές του ατμίσματος και στα υγρά αναπλήρωσης, από την άλλη επιτρέπουν αυτοκίνητα να πιάνουν ταχύτητες άνω των 200 χλμ./ώρα, όταν πουθενά δεν επιτρέπονται αυτές οι ταχύτητες.
Επιβάλλουν την εκ των προτέρων 6 μηνών κοινοποίηση στις αρχές κάθε νέας συσκευής προς έγκριση κάτι που δεν απαιτείται για καμιά άλλη ηλεκτρική/ηλεκτρονική συσκευή λες και διέπονται από διαφορετικούς νόμους της φυσικής και από άλλες αρχές λειτουργίας.
Επιβάλλουν περιορισμούς μέγιστης χωρητικότητας 10 ml στα υγρά αναπλήρωσης ενώ συνάμα άκρως επικίνδυνα τοξικά καθαριστικά βρίσκονται στα σπίτια μας σε λίτρα συσκευασιών.
Επιβάλλουν απαγόρευση του ατμίσματος σε κλειστούς χώρους με το αιτιολογικό ότι συνάδει σε καπνιστική συμπεριφορά ενώ ταυτόχρονα το κάπνισμα που επιτρέπεται στους "ανοιχτούς" προκάτ χώρους δεν συνάδει σε καπνιστική συμπεριφορά και επιτρέπεται.

Καλές οι διαπιστώσεις θα μου πείτε, αλλά τι μπορούμε να αλλάξουμε? Ας αλλάξουμε λιγάκι πρώτα τους εαυτούς μας. Ας σκεφτούμε πως κάθε φορά που υποκρινόμαστε αθροίζουμε στην δεξαμενή της παγκόσμιας υποκρισίας. Μόνο αν αρχίσουμε να μην προσθέτουμε, ίσως έχουμε κάποιες ελπίδες ως κοινωνία. Γιατί κάθε σταγόνα υποκρισίας που προσθέτουμε εμείς τα "νύχια",  μας επιστρέφεται πολλαπλάσια από την υποκρισία της "κορυφής".

Ας ενώσουμε τις δυνάμεις μας ως ατμιστές. Δεν είναι κάποιοι άλλοι, εμείς είμαστε.
http://www.gvc.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2017, 12:53 από vapestoregr »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Καλησπέρα σέ όλους  φίλους και φίλες .

Οχχχ αμάν αμάν θά γράψει ο Ato ήδη ακούγετε από τήν πλατεία ...

Θά γράψω ,ισως "στεναχωρήσω" ,ελπίζω να προβληματίσω ,και στήν τελική αν δέν "βγάζω " από μέσα μου ,αυτά που αισθάνομαι ποιό το νόημα?

Τό έγραψε τόσο όμορφα ο φίλτατος Vapestore ,μα τόσο όμορφα.

Οτι λέω το λέω ,και μιλάω εκεί που νοιάζομαι και αγαπώ.

Γιά τούς υπόλοιπους ,καλά να είναι ειλικρινά ,αλλά μακριά και αγαπημένοι.

Λοιπόν στο προκείμενο ,και στα ισα  ,χωρίς τεθλασμένες κλπ.

Έβαλα υποψηφιότητα για μέλος τής ελεγκτικής επιτροπής ,
για ένα και μόνο λόγο ( ο βασικός ).
Οπως είπα η ελπίδα μου ήταν να ¨ξυπνήσουν " και άλλοι ,από εδώ ,αλλά και από τα διάφορα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ,φόρουμ κλπ.
ΟΥΤΕ λογιστής είμαι για να γνωρίζω τα οικονομικά ,οκ ένας νορμάλ άνθρωπος είμαι ,με νορμάλ γνώσεις σε θέματα οικονομικά ,βιβλίων ,ενας μέσος όρος ,δηλαδή τίποτα σημαντικό και να  έχουμε να λέμε επί τού πρακτέου.

Το τρέχω το θέμα.....

Δεν βλέπω να κουνιέται φύλο ,εκτός από ενα γνωστό παλικάρι.

ΔΕΝ βλέπω άνθρωπο ,λές και ξαφνικά βρέθηκα στήν σκοτεινή πλευρά τής σελήνης.

Πού είναι ΟΛΟΙ αυτοί που καταχτυπιόντουσαν σαν φραπές ,πού είναι αυτοί με τα ετσι ,τα γιουβέτσι ,τίς χολές τίς γκρίνιες...

ΠΟΥ ?

Κάνανε τήν αρχή κάποιοι ,ο Λευτέρης περιέγραψε το ενα εκατοστό απο τα τρεξίματα που έπεσαν , οι 21 ΑΝΘΡΩΠΟΙ και οχι robot είπαν ορίστε παρακαλώ, και ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΕ ΦΥΛΟ !


Δηλαδή ΤΙ περιμένουν.?

Τόν Ato από ενα απομονωμένο μέρος ,χωρίς πρόσβαση καλά καλά ,κάποιες μέρες ,έως και μήνες σε πόλεις ( όχι Μεγαλουπόλεις ...σε μικρές έστω πόλεις  ) ,με χωρίς γρήγορα Ιντερνέτια ,γουα'ι'φάκια ,βλαμμένα κινητά ,υπερπανέξυπνα ακίνητα ,και και και ,να σώσει τό Ατμισμα ,να αλλάξει τήν κατάσταση ,να ελέγχει πανάθεμα τον ,πού τί να ελέγξει ,και μετά να μεταφέρει και κάποιους από το ανθρώπινο ΕΙΔΟΣ ,σε αλλους πλανήτες ,για να επιβιώσει η ανθρωπότητα ,ούτως ώστε να μπορέσει να καταστρέψει χαλαρά ,και τόν νέο πλανήτη πού θα εποικίσει..( Κανόνας ΑΛΦΑ και Μπράβο )

ΕΕΕ δεν πάει έτσι...

Και αντε οι αλλοι ,οί ποιό έξω από τα τού συλλόγου ΔΕΝ..
ΟΚ >>

Εδώ γίνονται συναντήσεις όμως , πλέων πάρα πολλά από τα μέλη τουλάχιστον αυτού τού φόρουμ ,αλλά και από αλλα ,γνωρίζονται και προσωπικά ,και face to face ,klp klp.

ΤΙ ΈΓΙΝΕ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ >.. ?

Από ΟΛΕΣ αυτές τίς συναντήσεις ,ιδικά Αθήνα δέν βρέθηκαν 5-10 άτομα ,τα οποία ανάμεσα σε ατμό κλπ ,να πούν η' να τούς πείτε  άντε ξεκινήστε ,η' να πουν οκ βάζω για αυτό υποψηφιότητα ?

ΟΚ στήν τελική οι έξω από τόν σύλλογο ,αναμένουν να πείς ,κάνουν τήν πάπια να πείς , ΔΕΝ γουστάρουν να πείς...
ΟΚ............. ( Αλλά καίει )

Εσείς που ξεκινήσατε ,ιδρώσατε ,φάγατε εκατοντάδες εργατοώρες αμισθί ,και ύπατε σωστά ,τό Ελάτε ΟΠΟΙΟΣ θέλει ,ας μπεί ,ας εκλεγεί ,ας διοικήσει ,αλλά βλέπετε πώς ΔΕΝ τραβάει , προσέξτε τι θα πώ ...

( Πάντα μα πάντα  προσωπικές γνώμες λέω ΧΩΡΙΣ να έχω καν ,οχι συζητήσει ,ούτε καν αναφέρει σέ κανένα τίς σκέψεις μου )


ΔΕΝ λέω να μπείτε και οι 21 σαν υποψήφιοι , ούτε να πείτε  αύριο τα κάνατε σαλάτα κάποιοι ( και γιατί να το πείτε άλλωστε δικό σας παιδί είναι τό πονάτε περισσότερο απο όλους ) , αλλά μήπως θά ήταν ΣΩΣΤΟ και ΛΟΓΙΚΟ τουλάχιστον ενα δύο ατομα ,από τούς 21 ,να θέσει υποψηφιότητα για ΔΣ ,και ενα δύο για ελεγκτική επιτροπή ,και πάλι οι υπόλοιπες θέσεις είναι ανοικτές για τόν οιοδήποτε ετσι ?

Θά τό πώ ΣΤΑ ΙΣΑ ..
Αυτή τήν στιγμή κάποιος κακόβουλος ,ή και απλά λίγο ποιό διστακτικός μπορεί να λέει....

Γιατί ρέ παιδί μου ΚΑΝΕΙΣ από τά ιδρυτικά στελέχη μα κανείς ΔΕΝ βάζει υποψηφιότητα..

Χαριτολογώντας θά έλεγε αυτός ο κάποιος...

Σύλλογος ατμιστών είναι Η' η Κομόρα και δέν θέλουν να φαίνονται στο ΔΣ κλπ ,και ψάχνουν να βρουν άλλους να μπουν στο ΦΑΤΣΑ κάρτα ?

Ο κακόβουλος..
Ο Διστακτικός...
Ο Περίεργος
Ο μή γνωρίζον
Ο ,Ο ,Ο ..
Μεγάλο ποσοστό για να αγνοηθεί πάντως.

Το παίζω δικηγόρος του Διαβόλου?
Είμαι περίεργος ?
Είμαι αλλοπρόσαλλος ?

Δεν ξέρω τί στήν ευχή είμαι ,εκείνο πού ξέρω είναι οτι εχω γνωρίσει ΕΔΩ ατομα ,τα οποία πλέων ειναι σημαντικά στήν ζωή μου ,γιατί έχουν ΠΟΙΟΤΗΤΑ ,σπάνια για τίς μέρες μας.

Αυτό από μόνο του μού απαγορεύει το να ΜΗΝ εκφράζω οτι ΝΙΩΘΩ ,ότι διαισθάνομαι οτι μπορεί να συζητιέται ,'η να "ψιθυρίζεται " σέ πηγαδάκια..

Εγώ με πηγαδάκια και Νια νια δεν έχω πάρε δώσε.
Στα ΙΣΑ και με γάργαρα νερά γουστάρω ,δημόσια.
Πρός ΟΛΟΥΣ και ΟΛΑ τα ενδιαφερόμενα μέρη ,ΧΩΡΙΣ διαχωρισμούς.

Αυτά και καλό βράδυ ,μήνα ,ΖΩΉ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



















Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Αγαπητέ atoner, θα απαντήσω τελείως προσωπικά, εκφράζοντας μόνο εμένα.

Ο θεωρητικός αυτός "κακόβουλος" θα ενοχληθεί αν υπάρχει σύλλογος, αν δεν υπάρχει, αν έχει ΔΣ, αν δεν έχει ΔΣ, αν υπάρχει συνδρομή, αν δεν υπάρχει συνδρομή, αν βάλουμε υποψηφιότητα, αν δεν βάλουμε υποψηφιότητα, αν είμαστε εμείς, αν είναι άλλοι, αν δεν είναι κανένας.
Ο ιδεατός "κακόβουλος" είναι ένα μίζερο ον που κάθεται φοβισμένο, δεν κάνει τίποτα, αφήνει τη ζωή του να του την τσακίσει ο οποιοσδήποτε, και απλά ψελλίζει γκρίνιες ή κακίες για όποιον πάρει οποιαδήποτε πρωτοβουλία.

Τελείως προσωπικά, λοιπόν, αρνούμαι να κατευθύνει τις πράξεις μου αυτός ο "κακόβουλος", παίρνω ευθύνη ο ίδιος για το τι κάνω και τι δεν κάνω, και τον γράφω εκεί που θεωρώ σωστό. Ας χαριτολογήσει με του ομοίους του. Και, ναι, εφόσον πιστεύει πως θα τον πιάσουν κορόϊδο... ας μην γραφτεί, κανείς δεν τον αναγκάζει. Μάλιστα ίσως είναι καλύτερα και για τους υπόλοιπους να μην γραφτεί.

Επειδή η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών είναι σύλλογος, δηλαδή κάτι με σαφή νομική υπόσταση, σαφείς κανόνες ύπαρξης και λειτουργίας, αν κάποιος μπορεί να μου υποδείξει πού είναι η "φάτσα" και πού το "μετόπισθεν", θα μου έκανε χάρη.

Αυτά τα γράφω με εκτίμηση προς εσένα -που ανάλαβες δράση και ευθύνη αμέσως- και σε καμία περίπτωση δεν εκφράζουν δυσαρέσκεια προς το άτομό σου.
 :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Από κοντά δεν έχω την τύχη να έχω γνωρίσω τον Atoner όμως έχω την εντύπωση (μπορεί και να κάνω λάθος) ότι
πρόκειται για άψογο και τίμιο χαρακτήρα.Αυτό που λέμε ανοιχτό βιβλίο.

Πιστεύω πως όλα όσα κάνει τα κάνει χωρις ανιδιοτέλεια,και θέλει να εκφράσει την αγωνία του γιατί νομίζει ότι κάτι στο
οποίο πίστεψε και στήριξε με όλες τους τις δυνάμεις από την πρώτη στιγμή κινδυνεύει από την αδιαφορία κάποιων.

Δεν νομίζω ότι έχουν κάποια άλλη σκοπιμότητα τα όσα γράφει.

Γιώργο θα σου έλεγα να μην αγωνιάς και στεναχωριέσαι.Να είσαι σίγουρος ότι τα πράγματα θα πάρουν το δρόμο
από μόνα τους.Ότι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει.
18 μέρες έμειναν.Υπάρχει ακόμη χρόνος για κατάθεση υποψηφίων. :yes:

Προσωπικά δεν θα ήθελα να δω να αποσύρεις την υποψήφιότητά σου.
Έκανες κάτι που θεώρησες σωστό να επιμείνεις μέχρι το τέλος.

Και αν τα μέλη σε ψηφίσουν , εκλεγείς , αλλά λόγω  απόστασης και άλλων λόγων διαπιστώσεις ότι δεν μπορείς να
προσφέρεις αυτά που θα ήθελες εσύ να προσφέρεις μπορείς και τότε με μία ωραία επιστολή προς το υπόλοιπο Συμβούλιο
να αποσυρθείς,να ευχαριστήσεις δημοσίως όσους με την ψήφο τους σε στήριξαν (νομίζω θα είναι αρκετοί) και τη θέση σου
να πάρει κάποιος άλλος.

Ξέρεις οι πολεμιστές στη μάχη ξεχωρίζουν και εσύ νομίζω ότι είσαι δυνατός μαχητής.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Φίλε μου καλέ BigSur ,ούτε ίχνος ,μα ουτε μιάς στάλας δυσαρέσκεια ΔΕΝ αισθάνομαι..

Αγάπη παίρνω ( νιώθω )

Αλλά ας ξεχάσουμε κακόβουλους( νοείτε δέν είπα οτι μας ενδιαφέρουν )  ,ας ξεχάσουμε δύσπιστους ,ας ξεχάσουμε τα πάντα .

Το οτι όμως κάποια πράγματα ειναι εκεί ,και αντικειμενικά, δέν μπορούμε αν κρυφτούμε πίσω από το δάχτυλό μας ,να πούμε και οτι δεν μας βλέπει κανείς.

" Επιμένω " ( και φυσικά μακάρι να είμαι ο μόνος που νιώθει ετσι..ειλικρινά μακάρι ) ,οτι έστω ένας από τα ιδρυτικά στελέχη , πρέπει να βάλει υποψηφιότητα ,για πολλούς και διάφορους λόγους ,καί επιμένω στό ότι από εκατοντάδες άτομα δέν βρέθηκε ένας ..

Εκεί στίς συναντήσεις ,στίς παρέες , μεταξύ φίλων..

Εμπάς περιπτώσει η αγάπη μου ,και ο σεβασμός ειναι δεδομένος και πρός εσένα προσωπικά ,και σέ πολλά άλλα παιδιά.

Απλώς ας το πώ αλλιώς ,γιατί μπορεί να φάνηκε κάπως..

Κάτι πρέπει να γίνει , από τούς γονείς του συλλόγου .

ΚΑΤΙ ......



Edit : Pap .....με έκανες ....      αλλά άλλοι αξίζουν τα μπράβο ..εγώ στόν καναπέ μου κάθομαι ( κρεβάτι για τήν ακρίβεια ) .
Αλλοι έριξαν τα τρεξίματα.




« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2017, 22:47 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Πολλούς καιρούς, ήταν κάποιοι, που έγιναν φίλοι.
Γιατί φίλος γίνεσαι, μέσα από ζυμώσεις.
Μια φορά, είπαν να πάνε για ψάρεμα.

Ε, λοιπόν, τους πλάκωσε ένα κύμα από την Ατλαντίδα και απέκτησαν περίεργες ιδιότητες...
Ο ένας έγινε σούπερμαν με μπλε μούρη.
Ο άλλος ανακάλυψε ένα σπάνιο είδος που πολλοί έψαχναν χρόνια... δικηγόρο.
Ένας άλλος έγινε τρένο, τύφλα να έχουν τα γιαπωνέζικα πυρηνοκίνητα πεπιεσμένου αέρα.
Ένας παράλλος έβγαλε ουρά, ψήλωσε, φόρεσε φουστανέλα και έγινε εξπέρ στα οικονομικά.
Άλλος ένας σου ανεβάζει τόσο πολύ τη διάθεση των άπειρων μικρών στιγμών της μέρας, που γελάς 5 μερόνυχτα και αντανακλάς λευκή αύρα.
Ένας άλλος έβγαλε τρίτο μάτι - κάποιοι μιλάνε και για κεραίες - και έγινε ο απόλυτος στηρικτής παντού. Φήμες λένε ότι έγινε λίσταρχος.
Άλλος έγινε σαρκαστής: χτυπούσε τις φοβίες και τους εφιάλτες σου, χωρίς ταμπού.
Άλλος δημιουργούσε σελίδες με ένα άγγιγμα.
Άλλος έμαθε να συντάσσει ολόσωστα, άλλος έγινε βατραχάνθρωπος, άλλος έστριβε με ακρίβεια λέιζερ, άλλος ανέλαβε το πολιτικό κόστος, άλλος σφραγίδες έφερε...

Γρήγορα βρήκαν συμπαραστάτες.
Άλλος μεταμορφώθηκε σε γιουτιουμπά, άλλος σε αγαθό, πανίσχυρο γίγαντα - τύφλα να έχει ο Οβελίξ, άλλος σε ποιητή, κλπ κλπ...

Κι όλοι ήταν έτοιμοι.
Να αντιμετωπίσουν κάθε εξωγήινο εισβολέα.
Ακόμα κι αν δεν είχαν πρόσβαση στο δελτίο πτήσης επικίνδυνων αστεροειδών... ένας περίεργος τύπος με καπαρδίνα, τραγιάσκα και φακό οσμιζόταν...
Το κύμα πρέπει να γίνει τσουνάμι.
Ακόμα κι αν ξεχάσει τους γονείς του, ΑΝ γίνει απαραίτητο.

Κι ένας τροβαδούρος υμνούσε στα πανηγύρια τα κατορθώματά τους.


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2017, 23:16 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Γιώργο θα σου έλεγα να μην αγωνιάς και στεναχωριέσαι.Να είσαι σίγουρος ότι τα πράγματα θα πάρουν το δρόμο
από μόνα τους.Ότι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει.
18 μέρες έμειναν.Υπάρχει ακόμη χρόνος για κατάθεση υποψηφίων. :yes:

Προσωπικά δεν θα ήθελα να δω να αποσύρεις την υποψήφιότητά σου.
Έκανες κάτι που θεώρησες σωστό να επιμείνεις μέχρι το τέλος.
+1 :)

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Ato απ' οσω ξέρουμε μέχρι στιγμής Εγώ και Εσύ είμαστε οι μόνοι υποψήφιοι.( για τον παπ δεν θυμάμαι συγνώμη)

Γνωρίζεις ότι κακόβουλοι πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν.

Δεν θα έβαζα υποψηφιότητα αν δεν πίστευα ότι μόνο καλό μπορέι να βγέι, έιτε με μένα είτε χωρίς εμένα.

Την γνώμη μου για τα Ιδρυτικά μέλη αν πρέπει να συμμετέχουν ή όχι,την έχω πεί.

Ποιό όμορφα από όσο τα έιπε ο Πάπ, δεν μπορώ.

Αλλά φίλε μου, δεν είσαι μόνος.
Και δε πας να κοκκινήσεις? αλλά είσαι μαχητής.

Οι μέρες έιναι αρκετές. Όποιος δεν θέλει να ασχοληθεί από κακεντρέχια, δεν μπορέις να κάνεις κάτι γιατί έιναι τρόπος ζωής, για μένα αυτός χάνει. Να μη θέλει επειδη δεν πιστεύει έιναι σεβαστό.

Άλλοι ξεκινήσανε επαναστάσεις με λίγα άτομα. Εμείς θα κολώσουμε?

Και να μήν αποσύρεις καμία υποψηφιότητα. Ποιός ο λόγος?

Δύναμη φίλε. Τα καλύτερα έρχονται και ας μην τα βλέπουμε. Το ταξίδι έχει τα γούστα, όχι ο προορισμός

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
@Atoner
Θα υπάρχουν υποψήφιοι και από τα ιδρυτικά και από τα μη ιδρυτικά μέλη.
Είναι μια κάποια απόφαση, δεν είναι εύκολη για κάποιους.
Το θέμα που έχει αρχίσει να μετατρέπεται σε πρόβλημα, είναι ότι γράφονται συνεχώς και από πολλούς, μόνο τα αρνητικά και μάλιστα υπερτονισμένα, της ενεργής συμμετοχής στις αποφάσεις.
Γνωστό κολπάκι, για να δικαιολογηθούν στον εαυτό τους όσοι βαριούνται.
Το ίδιο και για τους υποψήφιους, για να μας μοστράρουν για ήρωες.
Πάρε παράδειγμα το μήνυμα του spectrum.
Ο ένας έκανε αυτό, ο άλλος εκείνο, ο τρίτος μπλα μπλα μπλα...
Ας μην είμαι εγώ να καθαρίζω τις τουαλέτες και θα του πω τι θα τραγουδήσει ο Κακοφωνίδης.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Τέλος τα αρνητικά λοιπόν ιδικά εδώ.
Εγώ μιά πόρτα ζήτησα να είμαι, ο μπλέ είπε να μην βαράω ,είπα δεν θα βαράω έτσι να βαράω αλλιώς ,αλλά αν βρεθεί και τίποτα περίσσεμα δεν με χαλά.

Κέρδισαν οι μέν τούς δέ ,στά σαρβαηβάρια και πήραν κεφτεδάκια ,σαν παιδί και εγώ ( ακου παιδί   ) ζήλεψα  πού με έχει πλαντάξει στα φυτικά ,βελάζω σαν αγελάδος ,αλλά ευτυχώς δεν κουνιέμαι σαν εγκελάδος.
Είπα στήν κυρά και μου έφτιαξε 10 κιουφτέδες ,με ψωμάκι και ούλα ούλα μέσα  ,και ανέβηκα ψυχολογικά.

Τώρα είμαι έτοιμος ,αφού πρώτα έκανα εκπαίδευση σε χωριό που ειχε να κατοικηθεί 20 χρόνια ,μοναδικός κάτοικος εγώ ,εγώ παπάς ,εγώ ζευγάς ,εγώ πάρεδρος ,εγω αγροφύλακας ,προβατοφύλακας ,καντιλανάφτης και παπάς  σέ εκκλησάκι του αγίου Μάμα προστάτη τών ζώων.

Τώρα είμαι πλέων έτοιμος να αναλάβω και τό εντευκτήριο του συλλόγου ,αλλά ο Savo το διεκδικεί με αξιώσεις ,και μάλλον του αξίζει.

Επίσης βιβλιοθήκη ,πινκ πόνγ ( ναι θά έχουμε και τέτοιο ) ,κινέζους κλπ εδώ.

Τίς τουαλέτες κατόπιν λυσσαλέας μάχης τίς κέρδισε ο Chip μαζί με τήν Καλίόπη...Βοήθειά σου.

Το να μήν είμαι σωστός με νοιάζει οχι οι ευθύνες.

Ήρωας ειμαι με πτυχίο , από την στιγμή πού στο  χωριό όλοι το λένε......
Καλά ρέ Ato ΗΡΩΑΣ είσαι πού δέν εχεις ακόμα σφάξει τήν Φογκρα !

Γιά τήν υποψηφιότητα σιγά το ΟΥΙ οΥΙ ,και μήν έχανε η Βενετιά βελόνι ,ΔΕΝ θέλω να ξανα αναφερθεί Πλεάσε !

Οταν βλέπω ενα γιό να είναι ποιό δυνατός ,και επομένως ποιό χρήσιμος κάπου ,με "τρώει " τό γιατί να μην είναι αυτός μπροστα..

Εχει τούς λόγους του..
ΟΚ ΤΕΛΟΣ  συνεχίζουμε ΔΥΝΑΤΑ ,και ακου κάτι φίλε νεκροθάφτη..ΑΚΟΥ το και βάλτο στο μυαλό σου ρεεεε.

ΔΕΝ θα πεθάνουμε ποτεεεεεεεεε !


Τήν κάνω με έχει καλεσμένο ο Spectrum στόν μυστικό του πλανήτη ,για βραδινό Όργιο.

Edit : Μόλις μου ανακοίνωσε οτι εγώ θα είμαι το όργιο τής βραδιάς..
Χαλάλιιιιιιιιιιιιιιιι βρεεεεεε χαλάλιιιιιιι  αφού θα έχει και κεφτεδάκιααααα   



Καλημέρα και τα λέμε..

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Μόνο μία μικρούυυυυυυυυυυυυυυυυλα επισήμανση .

ΔΕΝ νομίζω πουθενά να είπα οτι υπάρχει εκ μέρους μου η πρόθεση να παραιτηθώ από τήν υποψηφιότητα .....

Εκτός αν το έγραψα κάπου και δέν το θυμάμαι.......

Μέ το καλό η Ανατολή τού Ηλίου να μας βρει.


Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Καλώς μας βρήκα και στον σύλλογο. Αντε να βαλουμε πλάτη όλοι μαζί και να αφήσουμε κατά μέρος τις έριδες. Μετά τον πόλεμο έχουμε χρόνο να φαγωθούμε σαν αυθεντικοί απόγονοι των προγόνων μας. 
Αν κάποιος άγιος άνθρωπος μπορεί να μου βάλει το σήμα του συλλόγου σε ασπρόμαυρη έκδοση στην φώτο του προφίλ, θα ήμουν υπόχρεος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8477 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537295 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12