vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Διαδικασία ίδρυσης της Κ.Ε.Α
Φίλοι συνατμιστές, νομίζω ότι υπερβάλουμε λίγο και λιβανίζουμε τα γένια μας.

Ο cruizer79 ανέλαβε σαν νομοτέχνης-φοροτεχνικός.Είναι η επιστήμη και το επάγγελμά του.
Η δικηγόρος ανέλαβε τις δημοσιεύσεις και τα σχετικά.
Η ομάδα (14 μαζί με τον Atmos) ανέλαβε την οργάνωση και διεκπεραίωση των διαδικαστικών.
Πως να το κάνουμε, έτσι ιδρύεται ένας σύλλογος. Εκτός αν αναθέσουν σε επαγγελματίες,
τους πληρώσουν αδρά για να αναλάβουν αυτοί όλη τη "βαβούρα"

ΑΛΛΑ εκείνο που υποτιμήθηκε είναι οι εργατοώρες που κόστισε, ο προσωπικός χρόνος που αναλώθηκε
χώρια η ταλαιπωρία και τα ξενύχτια, για να φτάσει ο σύλλογος στο σημείο που είναι σήμερα.
και έχουμε χρόνο μέχρι και τις αρχαιρεσίες ....

Επειδή γνωρίζω το "άθλημα" εκτιμώ ΜΟΝΟΝ τις 1000 τουλάχιστον ώρες (συνολικά από όλους)
που αφιέρωσαν από τη ζωή τους για να να γίνει και να λειτουργήσει ένας σύλλογος που θα φροντίσει και για τα δικά μου συμφέροντα σαν ατμιστής. 

Δεν τους δίνω τα εύσημα ΑΛΛΑ τους ευχαριστώ θερμά γιαυτό που έκαναν.
Παύλος Γιούρσης.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
θα γνωρισουμε κανεναν υποψηφιο?
και πως θα γινει αυτο?


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
θα γνωρισουμε κανεναν υποψηφιο?
και πως θα γινει αυτο?
Οι υποψήφιοι θα παρουσιαστούν στο site του gvc.gr αλλά και στα social media.
Δεν είμαστε των προεκλογικών συγκεντρώσεων, με σημαιάκια, κονκάρδες, κόρνες και Μπιρσίμ(οι παλιότεροι θα τα θυμούνται) :)
Φυσικά ο κάθε υποψήφιος μπορεί να οργανώσει αυτόνομα όποια "φυσική ή online εκδήλωση θέλει" για να στηρίξει την υποψηφιότητα του.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
ουτε και εγω ειμαι των σημαιων κονκαρδων κτλ οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι
προτιμω την ουσια.
στο μινι βιογραφικο που ανεφερε και ο Σπυρος στο live θα ηθελα να δω και ενα βιντεακι με τον καθε υποψηφιο, να μιλαει, να εκφραζετε...για δυο τουλαχιστο λογους,
θα μου αρεσε να τον ακουσω να επιχειρηματολογει "ζωντανα" γιατι ο γραπτος λογος εχει τα προβληματα του και
επισης το γραπτο κειμενο μπορει να το γραψει σε 20 ωρες, ομως σε βιντεο φαινετε αν τα "λεει" καλα εστω και αν μονταρεται.
αν τα κανει ολα αυτα σε ομαδες κτλ κριμα εγω δεν συμμετεχω πουθενα.
θα προτιμουσα στο σαιτ του συλλογου.
συγνωμη αν εχουν ειπωθει/λυθει αυτα

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Θα τήν ....πώ Antonelos γιατί αλλιώς ,πάλι θα το σκέφτομαι στόν ύπνο μου ,και θα σκάω ,και δεν θα κοιμάμαι.

Υπέρ σε ότι λές ,καθώς και εγώ εκτός από εδώ ,άλλους και αλλά ΔΕΝ γνωρίζω .

Οπότε θα ήταν ΥΠΕΡ του άλλου ( αν με βλέπεις Αλλε μελλοντικέ υποψήφιε ) ,πού δέν τον ξέρω ,και μπορεί να μου κάτσει και να τόν ψηφίσω ,αν δώ ( ακούσω ) λόγο

Το γραπτό εκτός των 20 ωρών και 2,5 ημερών ,μπορεί να το γράψει ας πούμε και ο  σύμβουλος του Λεβίνσκι ,και οχι ο ίδιος ,οπότε.........    

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
...γιατί ξέρει ο κώτσος τον λογογράφο του πούτιν :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Κάποιος μπορεί να κάνει υπερπαραγωγή video γιατί απλά ξέρει πως και έχει και τον εξοπλισμό.
Αλλος δεν μπορεί ούτε selfie..
Ας μην κρίνουμε τι μέσα έχει ο καθένας, αλλά τι "υπόσχεται".

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απλό
Να μπουν και εκεί κανόνες και όρια 
Εγώ θέλω να δω το πρόσωπο του και το ύφος του 
Με την ίδια λογική πληρώνεις και έχεις κείμενο 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Μία καλησπέρα κι από εμένα. Να πω κι εγώ ένα ευχαριστώ στον αγαπητό Atmos για την αξιοπρεπέστατη στάση τής Διαχείρισης του φόρουμ. Η ανασκόπηση που παρουσιάστηκε ήταν απαραίτητη κυρίως για τις φωνές που περιφέρονται ως κατήγοροι, δεν πρέπει να ξεχνάμε και τα πρώτα σπουδαία βήματα που είχαν γίνει, (επιστολές, συνεντεύξεις, παρουσίαση). [/justify]

[justify]Συμφωνώ απόλυτα με τη θέση του mode plagal, πως η ομάδα ατμιστών που έτρεξαν και τρέχουν ακόμα, πρέπει να διατηρήσουν τη δυναμική εμπιστοσύνης μας σε όλο αυτό που γεννιέται. Θα συμπλήρωνα πως, ασφαλώς, κανένας αναντικατάστατος, όπως και κανένας δεν έχει ικανό χρόνο για διεκδικήσεις των πολλών, όμως η παρουσία τους σε αυτό το δύσκολο ξεκίνημα είναι σημαντική απ’ όλες τις απόψεις. Οι κραυγές ή τα ψελλίσματα όσων βλέπουν το οτιδήποτε πονηρό σε αυτό, παραμένουν κραυγές, δεν πρόκειται ποτέ να στηρίξουν τις θέσεις τους γιατί απλούστατα δεν έχουν ούτε θέσεις ούτε καν το ελάχιστο θάρρος για να τεκμηριώσουν το οτιδήποτε -καρναβάλι και απαίδευτοι γαρ. Δεν πιστεύω πως θα εμφανιστεί ικανός αριθμός υποψηφίων για ΔΣ. Όλοι καλοί στα λόγια είμαστε, όλοι σκίζουμε γατιά και πιστεύουμε μόνο σε άμεσες δημοκρατίες και στον γίγαντα των Ιμαλαϊων. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Ακόμα ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΟ .

Μαζεύονται ΟΛΟΙ μαζί σέ ενα μέρος και λένε μπροστά στήν ιδια κάμερα  ( η' στο ιδιο Live ) για 2-3 λεπτά ο κάθε ένας 2 κουβέντες..

ΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ >>>>>>>>>>>

EEE μα βρε θεία Ευτέρπη δέν γουστάρεις να ζυμώσεις ,δέν το έχεις ,ασε τήν μάνα μου να τελειώνουμε να φάμε κανά καρβέλι ,και μην κοσκινίζουμε το αλευράκι 10 μήνες........

Το σταματάω εδώ..............................

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Ολα απλά είναι παιδιά, μέχρι να ασχοληθείς και να το οργανώσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Και ο κοτσος πως θα κατέβει από βεροια ?
Αμ εγώ από Κρήτη ?  :tongue_smilie::dontknow:

Θα μπορούσε επίσης να ορισθει την τελευταία Κυριακή πριν τις εκλογές ένα live ανοιχτό για τους υποψήφιους να παρουσιάσουν στον κόσμο τις θέσεις και τα οράματα τους. 
Οι επαρχιωτες να φροντισουν Skype /viber, ακόμα και τηλεφωνικά. 
Πέντε λεπτά ο καθένας χωρίς πολλά πολλά. 
Μπορεί να είναι δύσκολο δεν λέω.
Θα με βοηθούσε πολύ να αποφασίσω. 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2017, 21:26 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
ΕΙΠΑ ητε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ 'ητε ΣΕ ένα LIVE stream.
Και μην μου πεί κάποιος ΔΕΝ έχω Camera.
Να πάει στόν δίπλα η' στόν παραδίπλα που έχει.
Αν δέν μπορεί το ..αντε να πώ σχετικά απλό ,πώς θέλει να τόν εμπιστευτώ ,οτί θα κάνει πράγματα για τόν σύλλογο..
ΕΔΩ τά παιδιά που τόν ξεκίνησαν έχουν ( σορυ αλλά δέν μπορώ να μην τα πώ ) " σκιστεί " εδώ και μήνες .

Εδώ σε μερικούς μήνες θα έχω ολοκληρώσει τήν διασύνδεση ανάμεσα στα Μαντριά ,να τα λεν οι κατσίκες μου .

Διάβασα πώς ετσι θα ανέβει η απόδοση στο παραγόμενο γάλα τους.

Ο νοών νοητό ,και ο μή θέλων να κατανοήτο ,ποτέ ΔΕν θα , ακόμη και εάν εσύ 1000 χρόνια ΘΑ τού Αυτό  ,αυτός ΔΕΝ ............

Κεσκεβουζα?

Υ.Γ Οκ με τίποτα δέν κανουμε αντιπαράθεση οι εδώ.( ελπίζω )

Και επειδή φόρτωσαααα μετά από πολύ πολύ καιρό ,ας κάνει ότι θέλει ,όποιος θέλει ,με όποιο τρόπο το θέλει.

Ξεφόρτωσα ...

Ολοι κρίνουμε αλλά και  κρινόμαστε .

Αυτό που λέω π.χ εγώ είναι οτι κοίτα ρε αδελφέ ,ίδια μάνα μας έκανε ,σε αγαπώ σε εκτιμώ ,να πεθάνω για εσένα ειλικρινά ,αλλά αμα θές να σε ψηφίσω ,εφ όσον μου κάνεις τήν τιμή να θέσεις υποψήφιος ,οι ανάσες τών γύρο μου ακούω να λένε ,αυτά που αναφέρω ,και "μεταφέρω ".
Μεγάλο παιδί εισαι ,ότι και να επιλέξεις ΣΕΒΑΣΤΟ φυσικά.

Το να ΜΗΝ στό πώ ΤΩΡΑ και να το κάνουν αλλοι αυτό ,και μετά να πείς ..Ξέρεις ..ΑΔΙΚΟ εγώ ΔΕΝ ήξερα ..
Αυτό θά ήταν κακό ..

Μέ αγάπη άγνωστε ΦΙΛΕ ,η' ΑΔΕΛΦΕ το λέω...




Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Το ζητούμενο κατά τη γνώμη μου είναι αν και ότι γίνει από πλευράς παρουσίασης να είναι ενιαίο για όλους ώστε να μην υπάρχουν διακρίσεις που προέρχονται από τα τεχνικά μέσα, τις γνώσεις ή τα χρήματα του καθενός.
Αυτό μάλλον σημαίνει ότι κάποιος πρέπει να μαζέψει τους υποψήφιους σε κάποιο διαδικτυακό κανάλι ίσως? και να τους βγάλει στον αέρα, όχι με την φυσική παρουσία του κάθε υποψήφιου, αλλά μέσω τηλεδιάσκεψης.
Όλα αυτά είναι δικές μου απόψεις...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180776 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536752 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237785 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 607 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12