vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Τι εξυπηρετεί η ύπαρξη του gvc.gr στα εικονίδια των μελών του forum που είναι ταυτόχρονα και μέλη του συλλόγου? Προσωπικά, δεν μου αρέσει καθόλου.
Το θεωρώ, ψυχολογική πίεση. Εξάλλου μιλάμε για διαφορετικά πράγματα, έτσι δεν είναι? Άλλο το forum, άλλο ο σύλλογος.

Τέλος πάντων, εύχομαι τα όνειρα των ανθρώπων που συμμετέχουν στον σύλλογο να πραγματοποιηθούν.

Προσωπικά δεν θα γίνω μέλος, για πολλούς λόγους. Κυρίως γιατί δεν πιστεύω στην έμμεση δημοκρατία. Δεν θέλω να με αντιπροσωπεύει κανείς και πουθενά! Για αυτό τον λόγο, θεωρώ το forum πολύ αξιόλογο και δημοκρατικό μέσο. Άν θέλω να καταθέσω μια άποψη, αν θέλω να ρωτήσω κάτι, μπαίνω και το κάνω.

Ξέρω ότι θα ακούσω τα εξ'αμάξης, αλλά προτιμώ να είμαι ειλικρινής. Το άτμισμα είναι προσωπική υπόθεση. Τα συμφέροντα του ατμιστή/καταναλωτή έχουν πράγματι πληγεί. Το forum θεωρώ ότι έχει δύναμη, η φωνή ακούγεται, η ίδια η αγορά αφουγκράζεται. Δεν σπέρνω διχόνοιες, απλά ανεξαρτητοποιούμαι. Δεν θέλω, προσωπικά, συλλογικό όργανο στην προσωπική μου απόλαυση.

Καλή συνέχεια.
Φυσικά και δεν θα ακούσεις τα εξ αμάξης που λες.. Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και φυσικά είναι αναφαίρετο δικαίωμα σου να μην θες να σε εκπροσωπεί κανείς..
Απλά με αφορμή, τα λεγόμενα σου, να ξαναπώ για να είναι ξεκάθαρο, πως ο σύλλογος δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το φόρουμ..
Όσον αφορά την σήμανση στα avatar, ούτε ζητήθηκε ποτέ από τον σύλλογο να το βάλει κανείς , ούτε με κάποιον τρόπο το διευκολύναμε.. Ο καθένας, το έκανε επειδή το ήθελε από μόνος τουκαι με τον δικό του τρόπο..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Τα ιδρυτικά μέλη δεν είναι υπεράνθρωποι ή φωστήρες.  Πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο που θα πρέπει να κατεβούν ως υποψήφιοι.
Απλά είχαν μια ιδέα και με κάποιο τρόπο κατάφεραν μέσω προσωπικής δουλειάς και λίγων χρημάτων να κάνουν την ιδέα πράξη και να την παραδώσουν ανοιχτή σε όλους.
Σίγουρα υπάρχουν ικανότεροι, νεώτεροι, ομορφότεροι (ο spy εκτός συναγωνισμού βέβαια) που δεν είναι στην ιδρυτική ομάδα και καλό είναι να θέσουν υποψηφιότητα.
Σκεφτείτε και το εξής. Αν όλη η ιδρυτική ομάδα έβαζε υποψηφιότητα, καλώς ή κακώς έχει ένα προβάδισμα γιατί αποτελείται από άτομα που είναι λιγότερο, περισσότερο ή πάρα πολύ γνωστά. Αυτό θα αποθάρρυνε τους όποιους άλλους υποψήφιους.

relax_dv
θεωρείς ψυχολογική πίεση το avatar ενός μέλους, αλλά δεν σε ενοχλεί που σε κάθε σελίδα εμφανίζεται το link για την Ίδρυση του συλλόγου (που ομοίως υπάρχει και σε ομάδες fb)?

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2017, 14:14 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
@Relax
Λογίκα θα έπρεπε να σου προκαλεί την ίδια άισθηση με τα avatar που έχουν να κάνουν με ομάδες, ή πολιτικά μηνύματα ή κοροιδευτικά, με την έννοια ότι όλοι δεν αντιλαμβανόμαστε το ίδιο.

Δεν σου υποδεικνείω πώς πρέπει να το αισθάνεσαι. Απλά μια άλλη οπτική. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Νομίζω πως δεν χωράει συζήτηση και επικρίσεις για το πως "πρέπει" να αισθάνεται ο καθένας..
Ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε..

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Δεν σου υποδεικνείω πώς πρέπει να το αισθάνεσαι. Απλά μια άλλη οπτική. :thumpup:
Σε περίπτωση που δεν ήταν ξεκάθαρο ή δεν ήταν κατανοητό
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2017, 14:28 από NekosAthina »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Εγώ ερώτηση έκανα...δεν έκρινα. Όπως και να΄χει, δικαίωμα σεβαστό είναι η άποψη του καθενός.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2017, 14:28 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Θέλω να διευκρινήσω απλά (μιας και είμαι αυτός που το ξεκίνησε)
πως το τρίγωνο σηματάκι στα avatar αυτών που το επέλεξαν
δεν το θεωρώ "παράσημο" κάποιου τύπου, που το περιφέρουμε δεξιά κι αριστερά προς επίδειξη.

Είναι μια εξαιρετική απλή και δωρεάν κίνηση, για αυτό που ονομάζουμε "brand awareness".
Περισσότερα στο λεξικό ή στο Google.  ;)

Μεγάλα παιδιά τώρα , κάθεστε και ασχολείστε με άβαταρ... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Ο Σπύρος το έθεσε πολύ καλά. Δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό στο να έχεις δουλέψει για κάτι και να θες να το στηρίξεις και να το κάνεις γνωστό. Αυτά όσον αφορά την ομάδα των ιδρυτών. Για τα μέλη που έχουν γραφτεί μετά την ανακοίνωση, είναι δικό τους θέμα.

Επιπλέον, Ε, δεν θα πάρω και την άδεια κανενός για το τι avatar θα επιλέξω, εφόσον αυτό δεν προσβάλλει και δεν είναι αντίθετο με τους κανονισμούς του φόρουμ.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Είπα να μην γράψω, κρατιέμαι κάτι μέρες τώρα αλλά δεν πειράζει, θα το γράψω.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λέμε συνέχεια τα ιδια και τα ίδια. Και δωστου συνεντευξεις και ξαναματαδωστου live. Ενταξει. Και μετα απορούμε που μετά από 7 χρόνια κινδυνευει η χωρα να ξαναγυρίσει στη δραχμή.


Μνημόνια μεχρι να παγώσει ο ήλιος. Μόνο αυτό μας αξιζει.

ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είμαι στην ιδρυτική όμαδα. ΕΥΤΥΧΩΣ. Και φυσικά δεν είναι να απορούμε γιατί κανενας τους δεν θέλει να βάλει υποψηφιότητα.

Το να πρέπει να αποδείξω σε όλους οτι δεν είμαι ελέφαντας με κουράζει. ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
..κι όμως πρέπει.... γιατι στο αβατάρ σου υπάρχει κάτι σαν προβοσκίδα...το στόμα θυμίζει κάτι επίσης...το σώμα σου δεν φαίνεται και δεν ξέρουμε ΄τι κρύβεις.... και θυμάσαι τραγουδάρες που μόνο με μνήμη little dumbo θα έφερνες στο φώς :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
και εγώ είπα να μην απαντήσω, δεν οδηγεί πουθενά, αλλά... μια και μόνο φορά σε αυτό το topic θα απαντήσω.

Cruiser79, φυσικά και δεν χρειάζεσαι άδεια για να βάλεις ότι γουστάρεις στο avatar σου. Δεν χρειάζεται άδεια και ειδικά από μένα. Ούτε εγώ χρειάζομαι άδεια για να εκφράσω τις απόψεις μου. Ούτε με απασχολεί αν συμφωνείς μαζί μου ή όχι. Συμφωνώ ότι ο Σπύρος το εξέφρασε ευγενέστατα και όλα καλά.


Pugsang, το ψιλοτερμάτισες φίλος, μην γενικεύεις σε ζητήματα πέρα του ατμίσματος γιατί δεν ξέρεις με ποιόν μιλάς, τι απόψεις έχει και πόσο διαβασμένος είναι.. ;)
Στο θέμα δραχμή - Ευρώ, πάντως, να ξέρεις ότι είμαι υπέρμαχος του Ευρώ. Για τον αφανισμό του ελληνικού τρόπου σκέψης, δεν θα βρείς μεγαλύτερο κριτή από μένα. 

Χωνέψτε το, ότι δεν γίνεται όλοι να συμφωνούν με όλους, πολύ περισσότερο όταν δεν ιδρύεις κάτι σαν "Σύλλογος Ατμιστών Το Μακρύκαστρο" αλλά μιλάς για Πανελλήνιο Σύλλογο Ελλήνων Ατμιστών, όπου εξ'ορισμού με συμπεριλαμβάνεις (γιατί είμαι Έλληνας ατμιστής) δίχως να μου ζητήσεις την άδεια και δίχως να θέλω να γίνω μέλος, για τους λόγους που προανέφερα.  

Ελπίζω να έγινα κατανοητός παιδιά. Όσες φορές έχω γράψει εδώ, ήμουν ευγενέστατος και δεν έθιξα κανέναν, θα ήθελα το ίδιο να συμβαίνει και προς εμένα.


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
γιατί δεν ξέρεις με ποιόν μιλάς, τι απόψεις έχει και πόσο διαβασμένος είναι.. ;)
Γι αυτό το πράγμα μιλάω. Μεγάλωσα ακούγωντας αυτό και παντού αυτό ακούς ακόμα. Ακόμα και στα φορουμ ατμίσματος
ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ??
Φιλαράκι με όλη την καλή διάθεση όχι δεν ξέρω ποιος είσαι και τι κάνεις για να βγάζεις το ψωμί σου, αλλά δεν με αποασχολεί κιολας.
Αυτό που θα με χαροποιούσε σαν άνθρωπο θα ήταν αν όλοι σ αυτη τη χωρα σταματάγαμε να ρωτάμε τον άλλο αν ξέρουμε ποιος είναι αυτός.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Φυσικά και έχεις κάθε δικαίωμα να μην θέλεις να είσαι μέλος πουθενά και κάθε δικαίωμα να συμφωνείς ή να διαφωνείς με οτιδήποτε, όπως όλοι μας, αλλά αυτό:

μιλάς για Πανελλήνιο Σύλλογο Ελλήνων Ατμιστών, όπου εξ'ορισμού με συμπεριλαμβάνεις (γιατί είμαι Έλληνας ατμιστής) δίχως να μου ζητήσεις την άδεια

μου έβγαλε λίγο τα ματάκια.

Είμαι σίγουρος ότι όλοι οι υπόλοιποι "Σύλλογοι Ελλήνων Χ" πριν τολμήσουν να ιδρυθούν είχαν πάρει όλους τους Έλληνες Χ (ανά την υφήλιο) τηλέφωνο για να ζητήσουν την άδεια τους.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Πολλές "μάχες" άνευ λόγου και ουσίας, μέχρι και το ποιος πιστεύει στην ευρωπαϊκή ένωση αναφέραμε ρε παιδιά; Σε λίγο θα λέμε ποιος ψήφισε Τσίπρα και ποιος σκοπεύει να πάει προς Κούλη στο μέλλον; Για το badge στα άβαταρ δεν αναφέρομαι, απλώς δεν βρίσκω και τον λόγο να ενοχλήσει κάποιον. Πάμε παρακάτω με πνεύμα "ένωσης" για όλα αυτά που μας συνδέουν εδώ και μακρυά από αυτά που μας χωρίζουν έξω απ' τις οθόνες.
 Φτιάχτηκε ένας Σύλλογος με σκοπό να συμπεριλάβει όλους και όλες, όσους τέλος πάντως ζητάνε να υπάρξει ευοίωνο μέλλον για το άτμισμα, σε όποια του μορφή. Να ενώσουμε όλοι τις φωνές μας για να πούμε εκεί έξω ότι "Ναι, το άτμισμα υπάρχει κι είναι εδώ δυνατό και ενωμένο. Έχει φωνή που απαιτεί να ακουστεί, διεκδικεί χωρίς να καταχράζεται, ζητάει να συνεχίσει να υπάρχει στην επιφάνεια ο χώρος που του ανήκει".

Αυτό. Τίποτα λιγότερο και τίποτα παραπάνω. Όσοι περισσότεροι τόσες και οι απόψεις, τι πιο λογικό; Ας μάθουμε να συνυπάρχουμε όμως ακόμα κι αν οι περισσότεροι δεν συμφωνούν με εμάς, το ότι κατέχουμε την διαφορετική άποψη δεν σημαίνει ότι θα ισχύει κι αύριο το ίδιο για κάποιο άλλο θέμα που θα προκύψει. Κύκλους κάνει, έτσι πάει.
Είμαστε εγώ για να ενώσουμε τη φωνή σε αυτό που μας ενώνει και μόνο. Ας το κάνουμε, όσοι τουλάχιστον έχουμε τη διάθεση και τα πνευμόνια. Οι υπόλοιποι ας φερθούν όπως νομίζουν, ας πάρουν τον χρόνο που χρειάζονται. Χωρίς όμως "τρικλοποδιές", δεν υπάρχει κανένας λόγος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8490 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34138 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12