vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 7 χρήστες
bloodlessz, dkostas, dallaskdp, manoslykos, Jorge, kon95, Xxristos

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
εγώ είμαι ένας απο αυτούς που συμφώνησε.
μήπως θες να μας βάλεις και χέρι εγκαλέσεις επ΄αυτού?
μην τρελαθούμε απωλέσουμε το λογικό μας κι όλας....
όπως θέλει ο καθείς βουλεύεται...
πάτρωνες δεν σηκώσαμε στα δύσκολα χρόνια...
για να συνέλθουμε pull ourselves together λίγο... :)


...χμ καλύτερο τώρα... ευγενικότερο... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2017, 01:06 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
@nikosallos, καλησπέρα. Ποιος σε πατρονάρει, εγώ; από τη στιγμή που λέω πως συμφωνώ κι εγώ μαζί σου. Δεν θα με δεις πουθενά και σε τίποτα, πώς να σε οδηγήσω εκεί που θέλω; 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
καταλαβαίνω...καταλαβαίνεις....καταλαβαίνει....... άστο να πάει...
...να συλλογιστούμε... να δούμε παραπέρα... :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@nikosallos, δεν υπεκφεύγεις, φαντάζομαι. Όλοι καταλαβαίνουμε. Ποτέ δεν θα σε πω χαζό, άλλοι θα μας πουν. Ε, σε αυτό δεν θα πω και μπράβο, μου αρέσει. Προσωπικά, δεν έχω κανένα φιλικό περιβάλλον εδώ, δεν γνωρίζω κανέναν, δεν θα με δεις ποτέ και με κανένα τίτλο, δεν θα περάσω ποτέ το όριο της ανωνυμίας μου. Ελπίζω να σου αρκούν αυτά. Τέλος πάντων. Αγάπη παντού.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
για να κανουμε το κλιμα ποιο ελαφρη πιανω το τελευταιο που εγραψες

 Αγάπη παντού.



Μηπος εισαι ο αγαπη μονο??


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
...φυσικά και υπεκφεύγω.... δεν έχω τι να πώ....
:bye:

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
θεμα αρχης ηταν αλλα οι υποψιες κ οι υπονοιες δε βοηθησαν ποτε κανεναν.πισω απο ενα πληκτρολογιο ποτε δε βγηκαν ασφαλη συμπερασματα.Ας ειναι.Θα ψηφισω για πρωτη φορα στη ζωη μου στα τυφλα.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Πιο ευγενικο παιδι από τον joeBarTeam στο ΦΟΡΟΥΜ δεν νομιζω να υπαρχει.
Εγραψε μια σκεψη,θεμιτη.
Εκφρασεις όπως -θα μας βαλεις και χερι?-νομιζω πως δεν αρμοζουν ......
Κακο κανουν παρα καλο.
Ειπαμε ολοι μαζι για ένα σκοπο.
Αν αρχισουμε τετοια στην Γ.ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ τι θα γινει?
Πετρος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
..sorry, ξεχάστηκα, διορθώθηκε.
:)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@mode plagal, μία τελευταία μου σημείωση πρέπει να υπομείνεις και βάζω τελεία, κι έχω μόνο 1 ώρα ύπνου. “Πίσω από το πληκτρολόγιο”. Ναι, όντως, είναι μία πραγματικότητά μας, ένα χαστούκι για όλους μας. Καθημερινά και για χρόνια το βιώνουμε. Έπαψα ν’ ανοίγω τιβί διότι με βλάπτει η “κακή” ενημέρωση, έπαψα χρόνια τώρα να διαβάζω εφημερίδα (και λυπάμαι -λέω- που κλείνουν οι “άρρωστες φυλλάδες”, η μία πίσω από την άλλη), δεν ακούω ραδιόφωνο -αχ, ξαναλέω, τι ρομαντικό, ραδιόφωνο άκουγαν οι ηλικιωμένοι μας γείτονες. Ακούγονται γραφικά, έτσι δεν είναι; όμως δεν είναι περισσότερο γραφικά από λόγια όπως, “σιγά μην ενημερωθώ από άγνωστους σε μένα, ίσως και τυχάρπαστους, ίσως και κατευθυνόμενους”, “σιγά μην πάω να ψηφίσω π.χ. σε βουλευτικές εκλογές. Κλέφτες και απατεώνες, όλοι”, “σιγά, αφού δεν ξέρω τι να ψηφίσω, δεν έχω άποψη και δεν θέλω να έχω άποψη”.[/justify]

[justify]Λέμε πως εδώ κάτι νέο γεννιέται. Δεν έχει υπάρξει ξανά κάτι τέτοιο. Περιμένουμε να γεννηθεί ένα μωρό, δεν το προορίζω για πλανητάρχη, ελπίζω και βοηθάω να μεγαλώσει σωστά, ένας τίμιος και χρήσιμος άνθρωπος, αυτό πρέπει να μ’ ενδιαφέρει. Πώς να ψηφίσω στα τυφλά, όταν σαν μέλος έχω καταθέσει τα βασικά μου στοιχεία όπως όλοι. Πώς θα έρθει ο JoeBarTeam να πει “ελάτε εδώ! Είμαι το απόλυτο όπλο, το απόλυτο αρσενικό, κλικ κλικ κλικ!”. Οι υποψήφιοι για ΔΣ θα παρουσιάσουν εαυτό και προτάσεις, (γι’ αυτό δεν υπάρχει και θερμή ανταπόκριση για ΔΣ) / χίλιες φορές να είμαι στην άκρη μου, λέω, / γι’ αυτό δηλώνουν μόνον όσοι πιστεύουν πως διαθέτουν τις ικανότητες αλλά και έμπρακτα αγαπούν κι αυτοί όσα πιστεύουν, και διεκδικούν τη δική μας εμπιστοσύνη. Πώς να ψηφίσω στα τυφλά; δεν βλέπω κανένα πρόβατο ανάμεσά μας. Αν δεν με πείσει κανένας και βλέπω μόνο κόψιμο κορδέλας ιλουστρασιόν εγκαινίων, τότε έχω επιλογές αντίστοιχης ψήφου. Μαύρο, κατάμαυρο. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
αυτο που λεω ρε συ joebarteam ειναι οτι στο γραπτο λογο ειδικα οταν δεν γνωριζεις τον αλλο ειναι πολυ ευκολο να οδηγηθεις σε λαθος συμπερασματα.μου παρουσιαζεις την αποψη σου που δεν την κρινω.ειναι σεβαστη γιατι ειναι τεκμηριωμενη.Ειναι λαθος ομως το συμπερασμα οτι η δικη μου θεση ειναι μια laid back σταση.Βγαλτε το φιδι απο την τρυπα κ ερχομαι δηλαδη.Στο δικο μου το μυαλο ειναι το ακριβως αντιθετο.Δεν ειμαι χαβαλες τυπος.Ειμαι βαθεια πολιτικοποιημενος.Δεν υποχρεουσαι να το αποδεχτεις αλλα στο γραπτο λογο μενουν πολλες φορες λαθος εντυπωσεις.Το δικαιωμα της ψηφου στη δικη μου κοσμοθεωρια εχει εκφυλιστει.Εχει περιοριστει στο τελευταιο του σταδιο.Οι εκπροσωποι στο μικρο μου το μυαλο βγαινουν μεσα απο το διαλογο.Οι διαδικασιες τους γεννουν οχι τα προσοντα ή η ευφραδεια ή η πιστη στον εαυτο μας.Στα πλαισια της δικης μου αποψης ειναι επιβεβλημενο να συμμετασχουν στις εκλογες οι 21 αυτοι ανθρωποι που παλεψαν κ ετρεξαν για τη δημιουργια του.Τελος παντων.Η συζητηση η συγκεκριμενη δεν ξερω τι χρησιμοτητα εχει για τους υπολοιπους συνατμιστες καθως εχουμε δυο καπως διαφορετικες οπτικες γωνιες.Το κοινο σημειο ειναι οτι και οι δυο πιστευουμε την αναγκαιοτητα αυτου που γινεται.Στις διαδικασιες διαφωνουμε λιγο.Ειναι μεγαλη κουβεντα ομως και στο γραπτο χανεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2017, 10:49 από mode plagal »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Κι επειδή αρκετά ενδεχομένως χάνονται στο γραπτό λόγο και επομένως η σχετική συζήτηση μπορεί να μην έχει ιδιαίτερο νόημα, θα έλεγα να αρχίσουμε σιγά-σιγά να επικεντρωνόμαστε στην επερχόμενη διαδικασία των εκλογών και στην κατά το δυνοτό μεγαλύτερη συμμετοχή. 
Θεωρώ βέβαια και επιβεβλημένη τη συμμετοχή των 21 ιδρυτικών μελών στη διαδικασία των εκλογών με την ιδιότητά τους ως υποψηφίων. Εννοείται φυσικά ότι στα πλαίσια της ανοιχτής διαδικασίας θα υπάρξουν και άλλες υποψηφιότητες.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
... θα έλεγα να αρχίσουμε σιγά-σιγά να επικεντρωνόμαστε στην επερχόμενη διαδικασία των εκλογών...

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Θεωρώ βέβαια και επιβεβλημένη τη συμμετοχή των 21 ιδρυτικών μελών στη διαδικασία των εκλογών με την ιδιότητά τους ως υποψηφίων.
ακυρο δεν προσεξα καλα την λεξη 

Θεωρο

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Τι εξυπηρετεί η ύπαρξη του gvc.gr στα εικονίδια των μελών του forum που είναι ταυτόχρονα και μέλη του συλλόγου? Προσωπικά, δεν μου αρέσει καθόλου.
Το θεωρώ, ψυχολογική πίεση. Εξάλλου μιλάμε για διαφορετικά πράγματα, έτσι δεν είναι? Άλλο το forum, άλλο ο σύλλογος.

Τέλος πάντων, εύχομαι τα όνειρα των ανθρώπων που συμμετέχουν στον σύλλογο να πραγματοποιηθούν.

Προσωπικά δεν θα γίνω μέλος, για πολλούς λόγους. Κυρίως γιατί δεν πιστεύω στην έμμεση δημοκρατία. Δεν θέλω να με αντιπροσωπεύει κανείς και πουθενά! Για αυτό τον λόγο, θεωρώ το forum πολύ αξιόλογο και δημοκρατικό μέσο. Άν θέλω να καταθέσω μια άποψη, αν θέλω να ρωτήσω κάτι, μπαίνω και το κάνω.

Ξέρω ότι θα ακούσω τα εξ'αμάξης, αλλά προτιμώ να είμαι ειλικρινής. Το άτμισμα είναι προσωπική υπόθεση. Τα συμφέροντα του ατμιστή/καταναλωτή έχουν πράγματι πληγεί. Το forum θεωρώ ότι έχει δύναμη, η φωνή ακούγεται, η ίδια η αγορά αφουγκράζεται. Δεν σπέρνω διχόνοιες, απλά ανεξαρτητοποιούμαι. Δεν θέλω, προσωπικά, συλλογικό όργανο στην προσωπική μου απόλαυση.

Καλή συνέχεια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180569 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237412 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12