vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
μια διορθωση γιατι παρεξηγηθηκε αυτο που εγραψα.
οταν λεω να παρει οριστικη μορφη δε λεω να περιμενω καιρο μεχρι να δω αποτελεσματα η επιτυχια.
αλλα να δουλεψει πληρως.να συσταθει το δσ να καθοριστουν οι τροποι πληρωμης κλπ.τα διαδικαστικα της ολοκληρωσης δηλαδη.
αυτα που γραφει και στο site.
η διαστροφη που αναφερω για τον εαυτο μου εχει κανει με το οτι ειμαι νομικος.κ εχω δει πολλα πραγματα να χαλανε εν τη γενεσει τους.κατι που δεν πιστευω σε καμια περιπτωση πως θα συμβει εν προκειμενω.
Επιπλεον θεωρω πιο σωστο για τον εαυτο μου , με την εγγραφη μου να στηριξω το νεο δ.σ που θα βγει παρα να συμμετεχω στις αρχαιρεσιες του καθως δεν εχω κριτηριο οσον αφορα στα προσωπα των συνατμιστων που θα αναλαβουν ολη αυτην την ευθυνη.Πολυ περισσοτερο απο τη στιγμη που δε θα συμμετεχουν εκεινα τα πιο προβεβλημενα μελη για τα οποια εχω καποια αποψη που ειναι προφανως θετικοτατη.

[justify]@mode plagal, καλησπέρα. Αν μου επιτρέπεις, θα ήθελα πάρα πολύ ν' ακούσω τη γνώμη σου. Η φιλική γνώμη ενός δικηγόρου ατμιστή, όπως εσύ, πάντα έχει ουσία και πρέπει ν’ ακουστεί. Ποια θα ήταν, λοιπόν, αυτή προς ένα υποψήφιο μέλος; Να θέσω, π.χ., χρονικό όριο ασφαλείας πριν κάνω το βήμα; το Καταστατικό απαντάει αναλυτικά σε όλα τα μικρά ή μεγάλα ερωτηματικά μας, έχει νομική αναγνώριση, όπως κάθε Σύλλογος.[/justify]

[justify]Απαντάει στο πώς θα λειτουργήσει, απαντάει στο πώς θα συσταθεί το ΔΣ, πως απαιτούνται εγγραφές μελών για να προχωρήσει. Οι τρόποι πληρωμής είναι απλοί και αναφέρονται, συνοδεύονται ασφαλώς με νόμιμη απόδειξη. Όλα τα διαδικαστικά είναι ορατά και καθαρά. Επίσης, ο φόβος πως ίσως κάτι στραβώσει, έχει να κάνει μόνο με μη ικανή προσέλευση μελών. Δεν έχει να κάνει με κάτι θολό ή ύποπτο ή ανίκανους. Το μοναδικό δισταγμό που μπορώ να φανταστώ σαν απλός ατμιστής, έχει να κάνει μόνο με το αν πιστεύω ή όχι στην ύπαρξη ενός Συλλόγου ατμιστών και κατ’ επέκταση στα οφέλη ή όχι τού ατμίσματος, μπορεί για παράδειγμα να λειτουργώ ατομικά (απόλυτα σεβαστό), αύριο σταματάω το άτμισμα, επομένως δεν με αφορά το μετά. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εγώ θέλοντας να χαλαρώσω λίγο το κλίμα, θα σας προτείνω να δείτε την εκπομπή του Σαββάτου στο Fellowship of the Void κανάλι, αλλά στη διπλή ταχύτητα. Είναι θεϊκό και επιπλέον ο Σπύρος δεν έχει και πολλές διαφορές σε σχέση με την κανονική ταχύτητα.

Αυτό βέβαια μόνο αν το έχετε δει ήδη κανονικά, γιατί καλός ο χαβαλές αλλά ειπώθηκαν κάποια εξαιρετικά πράγματα τα οποία αξίζει να ξοδέψουμε τις ώρες που χρειάζεται για να το δούμε.

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Τρύφωνα καλά τα λες αλλά δεν μας είπες το ψυχολόγο ποιος θα τον πληρώσει μετά...Μέσα σε μία εβδομάδα δύο φορές τον Σπύρο και θέλεις να τον δούμε και επανάληψηηηηηη :laugh1: :laugh1: :laugh1:...... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Κλασικό ελληνικό φαινόμενο: εμείς και οι άλλοι. Χωρισμένοι πάντα, το λιγότερο σε δύο κομμάτια, το περισσότερο σε εκατόν δύο κομμάτια. Έτσι μας έμαθαν, έτσι συνεχίζουμε.

Εάν κάποια στιγμή καταφέρουμε να ξεφύγουμε από τη νοοτροπία του "οπαδοποιημένου προβάτου", θα καταφέρουμε να πάμε μπροστά.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2017, 16:48 από Βασίλης Γ »

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
joebarteam
δεν περιμενα να εχει αρνητικη αντιμετωπιση το ποστ μου αλλα το καταλαβαινω γιατι απο οτι ειδα ηδη υπηρξαν ατομα που για μεταφυσικους και αστηρικτους λογους προσπαθησαν να ψεξουν την αυτονοητη και σημαντικη αυτη προσπαθεια.
Η ολη προσπαθεια γινεται με απολυτα διαφανη και ενδεδειγμενο τροπο.Αυτο ειναι εμφανες στον πλεον αδαη.Το ξαναλεω η επιλογη μου εχει να κανει με διαστροφη και μονο.Θεωρω πως επειδη δεν γνωριζω τα ατομα που θα συμμετασχουν ,προτιμω να μη συμμετεχω στις αρχαιρεσιες αλλα με την εγγραφη μου να ενισχυσω αυτο που θα επιλεξει η πλειοψηφια.
Πιθανον να θεωρησες οτι ειμαι επιφυλακτικος με το εγχειρημα.Σε διαβεβαιω πως δεν παιζει το σεναριο.καμια επιφυλακτικοτητα.Ειμαι τοσο καιρο στο φορουμ.το διαβαζω καθημερινα.Εχω συνδιαλλαγει κιολας με χαριστικά και ανταλλαγες κλπ με διαφορα μελη του φορουμ και εχω να πω μονο τα καλυτερα.Αν δεν εξεπεμπε αυτην την υγεια το φορουμ δε θα ενοιωθα καν την αναγκη να πω τη γνωμη μου.Πιθανον να εψαχνα την ενημερωση μου απο αλλου.
Τη συμμετοχη μου και τη στηριξη μου θεωρησε τις δεδομενες.
υγ.θεωρω οτι δινονται λαθος εντυπωσεις με αυτα που γραφω ρε παιδι μου.ισως με πμ να μη γινοταν καν θεμα.

Αποσυνδεδεμένος Zvoudas

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Κλασικό ελληνικό φαινόμενο: εμείς και οι άλλοι. Χωρισμένοι πάντα, το λιγότερο σε δύο κομμάτια, το περισσότερο σε εκατόν δύο κομμάτια. Έτσι μας έμαθαν, έτσι συνεχίζουμε.

Εάν κάποια στιγμή καταφέρουμε να ξεφύγουμε από τη νοοτροπία του "οπαδοποιημένου προβάτου", θα καταφέρουμε να πάμε μπροστά.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Καταλαβαίνω την δυσαρέσκεια που δημιουργείται από καταστάσεις πόλωσης και έντασης.
Ας θυμόμαστε όμως τους λόγους και τους σκοπούς αυτής της προσπάθειας.
Η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών δημιουργήθηκε για να αγωνιστεί για το άτμισμα, όχι για να αναλωθεί σε καυγάδες εντός των ίδιων των ατμιστών. Όπου υπάρχουν άνθρωποι αυτά συμβαίνουν, η εμπλοκή με τα κοινά έχει και τέτοια πράγματα. Προτείνω να μη μονοπωλούν το ενδιαφέρον μας γιατί τότε σταματούν οι χρήσιμες συζητήσεις για τους στόχους μας.
:)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ:

Αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε με τον σύλλογο δεν χωράει ούτε προσωπικές διαφορές ούτε συζήτηση για τη συζήτηση.
Ένα όργανο που τώρα γεννιέται, δεν το απασχολεί ούτε τι έγινε εχθές ούτε τι έγινε πριν τρία χρόνια.

Αν δεν κοιτάξουμε μπροστά και δεν καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε κάτι όλοι μαζί
το μόνο που θα έχουμε πετύχει στο τέλος της ημέρας είναι μια τεράστια τρύπα στο νερό.

Ας αφήσουμε τα "εμείς" και τα "εσείς".
Δεν υπάρχει το "εσείς".
Δεν υπάρχει "άλλη πλευρά".
Δεν υπάρχει "αντίπαλο στρατόπεδο".

Αν τα βγάλουμε από το μυαλό μας, δεν θα υπάρξουν ποτέ και στην κανονική μας ζωή.

Ας πούμε ένα "ΕΜΕΙΣ" που να τους αγκαλιάζει και να τους αφορά όλους!


Αντί να δυναμιτίζουμε το κλίμα, ας βάλουμε μια κοινή προσπάθεια μπροστά, και τον εαυτό μας στο τέλος.
Η προσωπική μας άποψη πάντα θα είναι λιγότερο ενδιαφέρουσα από τη συλλογική ενέργεια.

Ο σύλλογος θα είναι αυτό που τον κάνεις εσύ να είναι! Όχι ο άλλος.  :)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Γιά το Chat ήταν ,έγραφα και εκεί εδώ μπήκε....

ΑΚΥΡΟ το εδώ ..Νο Post.................................

Εδώ μόνο τα σοβαρά ....


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2017, 20:32 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Χωρίς να έχω διαβάσει τίποτα, τι γράφτηκε το Σ/Κ σε αυτό το νήμα, Και βλέποντας αποσπασματικά το βίντεο του Σαββάτου ( λόγω που τσαντίστηκα με σχόλια που διάβαζα) έχω να πώ τα εξής:
Υπάρχουν 21 άτομα που έλαβαν μια πρωτοβουλία, να αποκτήσει η ατμιστική κοινότητα "φωνή".
Αυτή η φωνή έιναι δική μου και ολών των ατμιστών ,έιτε έιναι μέλη του Συλλογου έιτε όχι.
Το να συμμετέχει κάποιος ή όχι και πότε θα πάρειτην απόφαση έιναι καθαράδικιά του επιλογή.
Αν θα συμμετάσχει τώρα ή του χρόνου, δεν θα χαθεί κανένα τράινο, ούτε θα είναι κανένας ριγμένος.
Τα ιδρυτικά μέλη έκαναν όλες εκείνες τις απαραίτητες ενέργειες που χρειάζονταν για να ξεκινήσει το όλο εγχείρημα. Και έιναι αυτοι που με κόστος τον προσωπικό τους χρόνο ( το ελάχιστο) έιναι έτοιμοι να μας λύσουν κάθε απορία.
Το αν κάποιος να διαφωνεί με το όλο εγχείρημα, δεν έιναι κατακριτέο. Ομοίως και με όποιον συμφωνέι. 
Με εάν, εφόσον, ίσως, αφού, για μένα είναι δικαιολογίες. Δικαιολογίες είτε συμφωνέις έιτε διαφωνείς. Δεν σου αρέσουν αυτά που ευαγγελιζονται τα ιδρυτικά μέλη? Βάλε ψηφοφορία και άλλαξέ τα. Δεν θές να ασχοληθέις? Μην ασχολιέσαι καθόλου. Θές να ασχοληθέις? Υποστήριξε. Σου αρέσουν αυτά που ακούς? Εμπλούτισε προτάσεις. 
Βάλε τον εαυτό σου να σκεφτεί, αφού έιμαι σε σύλλογο γονέων, σύλλογο μηχανών, σύλλογο ομάδας σύλλογο χωριού κ.α, τί εξυπηρετούν? Γιατί υπάρχουν? Γιατί έιμαι μέλος? Τι σημάινει Σύλλογος? Θέλω να ασχοληθώ η όχι?
Για μένα ο Σύλλογος Ατμιστών δεν έιναι ούτε μόδα, ούτε θα με κάνει καλύτερο από τον διπλανό μου. Θέλω να ασχοληθώ γιατί θέλω να αλλάξουν διάφορα στραβά. 




Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
joebarteam
δεν περιμενα να εχει αρνητικη αντιμετωπιση το ποστ μου αλλα το καταλαβαινω γιατι απο οτι ειδα ηδη υπηρξαν ατομα που για μεταφυσικους και αστηρικτους λογους προσπαθησαν να ψεξουν την αυτονοητη και σημαντικη αυτη προσπαθεια.
Η ολη προσπαθεια γινεται με απολυτα διαφανη και ενδεδειγμενο τροπο.Αυτο ειναι εμφανες στον πλεον αδαη.Το ξαναλεω η επιλογη μου εχει να κανει με διαστροφη και μονο.Θεωρω πως επειδη δεν γνωριζω τα ατομα που θα συμμετασχουν ,προτιμω να μη συμμετεχω στις αρχαιρεσιες αλλα με την εγγραφη μου να ενισχυσω αυτο που θα επιλεξει η πλειοψηφια.
Πιθανον να θεωρησες οτι ειμαι επιφυλακτικος με το εγχειρημα.Σε διαβεβαιω πως δεν παιζει το σεναριο.καμια επιφυλακτικοτητα.Ειμαι τοσο καιρο στο φορουμ.το διαβαζω καθημερινα.Εχω συνδιαλλαγει κιολας με χαριστικά και ανταλλαγες κλπ με διαφορα μελη του φορουμ και εχω να πω μονο τα καλυτερα.Αν δεν εξεπεμπε αυτην την υγεια το φορουμ δε θα ενοιωθα καν την αναγκη να πω τη γνωμη μου.Πιθανον να εψαχνα την ενημερωση μου απο αλλου.
Τη συμμετοχη μου και τη στηριξη μου θεωρησε τις δεδομενες.
υγ.θεωρω οτι δινονται λαθος εντυπωσεις με αυτα που γραφω ρε παιδι μου.ισως με πμ να μη γινοταν καν θεμα.

[justify]@mode plagal, καλησπέρα. Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση, είναι μάλιστα και μία υπέροχη ευκαιρία για ν’ απαντήσω κι εγώ σε όσους συμφωνούν με τη δική σου άποψη. [/justify]

[justify]Ήσουν απόλυτα ξεκάθαρος απ’ την αρχή. Καμία αρνητική αντιμετώπιση, τουλάχιστον απ’ την πλευρά μου. Μάλιστα, δηλώνω ανοικτά πως συντάσσομαι μαζί σου, πλέον. Λοιπόν. Προς όλους τους φίλους που συμφώνησαν μαζί σου: Αγαπητοί συνατμιστές, εγώ σαν JoeBarTeam, δεν θα ψηφίσω και δεν θα συμμετέχω στις όποιες αρχαιρεσίες του Συλλόγου. Θα επανέλθω στο θέμα όταν θα υπάρχει ΔΣ εμπιστοσύνης μου. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Εμένα με μπέρδεψες Τζο! Για να τα ξεμπερδέψω λοιπόν, όταν υπάρξει ΔΣ της εμπιστοσύνης σου, σημαίνει ότι θα υπάρχουν μέλη που εμπιστεύεσαι. Αν αυτά τα μέλη βάλουν υποψηφιότητα για το ΔΣ, δεν μπορώ να σκεφτώ για ποιο λόγο να μην τα ψηφίσεις, ώστε να τα ενισχύσεις κι εσύ για να είναι στο ΔΣ της εμπιστοσύνης σου! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
@Ribot, καλησπέρα. Έλα μου ντε. Έχω κι εγώ πολλές διαστροφές. 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Δεν με βοήθησες να καταλάβω αλλά οκ, αφού είναι ζήτημα ...διαστροφής, δεν θα επιμείνω. :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@Ribot, σε σέβομαι όσο λίγους, όμως δεν θα με χαρακτηρίζει κι εμένα η "εξυπνάδα" του καθενός. Παίζουμε με τις λέξεις και με τη νοημοσύνη του άλλου, και για άλλη μία φορά βλέπουμε ψύχραιμους οπισθοφύλακες -αλλά το χειρότερο; και ανθρώπους χειροκροτητές παντός καιρού ως φύλλα στον άνεμο, “Σε εκτιμώ, σε σέβομαι, σε πιστεύω, αλλά έχω ‘τα δικά μου’ και δεν μπορώ τώρα, λυπάμαι. Τραβάτε εσείς κι έρχομαι.” [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12