vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, manoslykos, billythekid

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Καλή αρχή κι από εμένα εύχομαι!

(Ναι, ξέρω... Εξαφανίστηκα θα μου πείτε... Και έχω χάσει όλα τα δρώμενα του φόρουμ...)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Θα σου πούμε....καλώστονε κι' ας άργησε.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
(OFF TOPIC ON)

Η γνωστή "κομπανία", παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε μαζί μου (με τηλ. ή pm) δια της επόμενης γνωστής συνάντησης εις τα νότια προάστεια, δια να ξαναειμπών εις στο κλίμα!
Danke!

(OFF TOPIC OFF)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!

Καλημέρα φίλε ατμιστή .

Ρωτάς γιατί να γραφτείς στόν σύλλογο .
Ρωτάς τί θα σου προσφέρει .
Ρωτάς ποιοί θα είναι υποψήφιοι.
Ρωτάς ρωτάς ρωτάς.
Εύλογες οι απορίες σου.
Σωστά τα ερωτήματά σου .

Ρωτάς ρωτάς ρωτάς.

Λές με έχουν ξανακοροϊδέψει .
Λές νιώθω .
Λές ΔΕΝ νιώθω.

Αλλά ρωτάς ρωτάς ρωτάς .

Σταμάτα να ρωτάς.
Σταμάτα να ακούς λόγια από αυτιά ,που συχνά ένα κενό τά συνδέει.
Πού ένα τίποτα και μιά μόνιμη άρνηση ,ακόμα και για τήν άρνηση είναι κυρίαρχη και αφέντρα.

ΜΗΝ ΡΩΤΑΣ ΑΛΛΟ !

ΆΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ.

Δές το άτμισμα ,καταρχάς σάν έναν συμπολεμιστή ,πού στήν μάχη με τόν θάνατο του τσιγάρου  ,έχει σταθεί δίπλα σου ,χαρίζοντας σου ότι κανείς μέχρι σήμερα ,δέν έχει καταφέρει να σου δώσει ,γιατί ΔΕΝ μπορεί .

Γιατί όσο πλούσιος ,έξυπνος ,όμορφος ,μορφωμένος ,δυνατός και να είναι ΔΕΝ μπορεί.

Γιατί δεν αγοράζετε ,δέν πουλιέται ,δέν χαρίζεται.

ΧΡΟΝΟ ΖΩΗΣ.
Και ακόμα καλύτερα.
Χρόνο ποιοτικής ζωής.

Πόσο τόν κοστολογείς αυτόν τόν χρόνο.
Πόσα δισεκατομμύρια θα έδινες ,εκεί κοντά στό τέλος ,για να ξεκλέψεις λίγο ακόμα από τήν ομορφιά που λέγεται ζωή αν τα είχες ,ΠΟΣΑ  ?

ΠΟΣΑ για μιά  ακόμα καλημέρα ,ένα ακόμα χαμόγελο από τα παιδιά ,τα εγγόνια αύριο ,τόν άνθρωπό σου , τούς καλούς σου  φίλους ,τούς γνωστούς.

Τίμησε αυτόν τόν συμπολεμιστή ,τίμησε ότι έχει προσφέρει μέχρι τώρα σε εσένα και τήν οικογένεια σου ,τίμησε ΕΣΕΝΑ.

Ο σύλλογος δέν είναι κόμμα.
Ο σύλλογος δέν μεταβιβάζετε κληρονομικά .
Ο σύλλογος δέν είναι μοναρχία.
Ο σύλλογος ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ.
Η δύναμή του είσαι εσύ.
Κανείς πισω από εσένα ,κανείς μπροστά σου.
ΜΟΝΟ ΕΣΥ ορίζεις το παιχνίδι αυτό

Δώσε του δύναμη ,δώσε του τιμή ,δώσε του τά εφόδια για  να παλέψει ,να ενημερώσει ,να σώσει και άλλες ζωές ,να βγουν και άλλα κριμένα χαμόγελα ,από τήν αφάνεια.

Καί άν στο τέλος ο "εχθρός " ,είναι τόσο ποιά δυνατός ,τόσο κακομούτσουνος ,και τόσο απροσπέλαστος ,μήν στεναχωρηθείς για τήν νίκη του σε αυτή τήν μάχη .

Χαμογέλασε στόν εαυτό σου ,γιατί εσύ θα είσαι ο τελικός νικητής.
Χαμογέλασε ,γιατί προνόησε ,ούτως ώστε και στήν απευκτέα εκείνη περίπτωση του θανάτου του ,να δώσει ακόμα και μέσου αυτού ,εκείνο που έχει μάθει να δίνει απλόχερα.

ΧΑΜΟΓΕΛΑ ..

ΧΑΜΟΓΕΛΑ σέ πολλά μικρά παιδιά .

ΑΝ λοιπόν νομίζεις οτι αξίζει να παλεύει κάποιος για κάτι ΣΩΣΤΟ ,έλα παρέα μας.

ΔΕΝ περισσεύει κανείς.

ΙΔΙΚΆ ΕΣΥ πού είχες τήν υπομονή ,και τήν ευγένεια να μάς διαβάσεις.
Να μάς ακούσεις.

Καλή σου μέρα φίλε ,με υγεία και χαμόγελο .

Καλή σου μέρα ΖΩΉ !



 

 


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
(OFF TOPIC ON)

Η γνωστή "κομπανία", παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε μαζί μου (με τηλ. ή pm) δια της επόμενης γνωστής συνάντησης εις τα νότια προάστεια, δια να ξαναειμπών εις στο κλίμα!
Danke!

(OFF TOPIC OFF)
Ψιτ ομορφάντρα (λέμε τώρα :wall:)..
Παράθεση
Για πάμε εδώ http://vaping.gr/index.php/topic,29520.msg1161315.html#msg1161315



Συνάντηση ατμιστών στα Νότια Προάστια (Αττικής).

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/2/2017  14:00 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ Siempre

Η γνωστή παρεούλα μεγάλωσε και μιας και γίναμε πολλοί ας κάνουμε και κάτι.....

Ας συγκεντρωθούμε και ας γραφτούμε μέλη στην πρώτη προσπάθεια δημιουργίας ενός θεσμοθετημένου οργάνου όλων εμάς των συνειδητοποιημένων ατμιστών.

Ας συζητήσουμε και γιατί όχι ας εκδηλώσετε και ενδιαφέρον για πιο ενεργή συμμετοχή... Όχι μόνο μέλη, ας εμφανιστούν και υποψήφιοι ...

Δεν παίζει δήλωση συμμετοχών.. όσοι πιστοί προσέλθετε!!!
Το εικοσαρικάκι και την ταυτοτητούλα σου μην ξεχάσεις.. Μετά θα σε ενημερώνουμε με μειλ όταν ξαναχαθείς.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Την ερώτηση για τα βούτυρα στον Τρύφωνα εγώ την έκανα και η οποία έγινε στο τέλος έτσι για να κλείσει και λίγο με χαβαλέ το live ύστερα και από το άγχος μου να μεταφέρω όλες τις ερωτήσεις που γίνονταν από το τσατ στον Κώστα ώστε να ρωτήσει τα παιδιά.Και η μία σοβαρή ερώτηση που έκανα την πήραν στραβά τα παιδιά.
Ρώτησα να πιέσουν τοπν ΣΕΕΗΤ τα μέλη του να προσλαμβάνουν ανθρώπους που γνωρίζουν και όχι ότι να ναι και απλώς επειδή είναι κοπελίτσα χαριτωμένη και ατμίζει έλα μέσα να πουλήσεις.
Μετά από 17 χρόνια με βιβλιοπωλείο δεν μπορεί να μου πει κάποιος κάτι για τα προιόντα που πουλάω αλλα μετά από 1 χρόνο ατμιστής την λέω άνετα σε ένα κοριτσάκι ή μαντράχαλο σε ένα ατμιστικό κατάστημα.Και μη μου πείτε πως δεν έχει τύχει και σε σας ο άσχετος/η και απλώς σου δίνει αυτό που ζητάς χωρίς να του κάνει κλίκ αν αυτό που είπες στέκει ή όχι.

Υ.Γ Μπορεί να κάνω και λάθος αλλα εκφράζω προσωπική άποψη και μόνο
Δεν θυμάμαι να την πήρα στραβά προσωπικά τουλάχιστον..
Ο Τρύφωνας (σαν λογιστής που είναι η αφεντομουτσουνάρα του) απάντησε καθαρά γραφειοκρ(ε)ατικά..
Εγώ είπα πως οφείλουμε να πιέσουμε για ποιοτικότερο προσωπικό.
Αλλά τώρα μιας και το ξανασυζητάμε μπορώ να σου πω κι άλλα. Αμα έχεις όρεξη και δεν έχεις αγκυλώσεις στο μυαλό, πολλά πράγματα μπορείς να κάνεις..
π.χ ποιο είναι το πρόβλημα που συζητάμε ..?? Οι ανενημέρωτοι υπάλληλοι.. Αντί να πιεσεις τα αφεντικά τους να τους διώξουν (που δεν μπορείς να το κάνεις) μπορείς να διοργανώσεις σεμινάρια ενημέρωσης και να πιέσεις τα αφεντικά τους στείλουν (να τους καλύψουν το κόστος συμμετοχής ).
Και τσουπ με ένα σμπαρο δυο τρυγόνια.. Και ποιοτικότερο προσωπικό και χρήματα για τον σύλλογο να χρηματοδοτήσει άλλες δράσεις..
Αλλά άμα φοβόμαστε να πούμε την λέξη έμπορος μπας και στεναχωρηθούν τα "ευαίσθητα στομάχια" , δουλειά δεν γίνεται..
Όπως επίσης αμα είμαστε εμείς κι εμείς στο σύλλογο, γιατί όλα αυτά για να οργανωθούν χρειάζονται χρόνο και χέρια..
Τρόποι υπάρχουν άμα θες .. Όρεξη, χρόνος , μέλη είναι οι τρεις μαγικές λέξεις..

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Θα συμφωνήσω Αντρέα σε αυτό και ο ΣΕΕΗΤ να κάνει σεμινάρια και ο σύλλογος.Γιατι η πολύ ενημέρωση για την δουλειά του δεν νομίζω να έβλαψε κανέναν.Μα δεν θέλω να διώξουν κανέναν αλλα να είναι όπως λες ενημερωμένοι τι είναι αυτό που πουλάνε και τι κάνει.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
...επίσης μπορούμενα πιέσουμε να δημιουργήσει σχολή ο ΟΑΕΔ να παίρνουν και ένα χαρτί βρε αδερφέ ..... :sfyrigma: :sfyrigma: :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
...επίσης μπορούμενα πιέσουμε να δημιουργήσει σχολή ο ΟΑΕΔ να παίρνουν και ένα χαρτί βρε αδερφέ ..... :sfyrigma: :sfyrigma: :sfyrigma:
Δεν σε καταλαβαίνω , και σε βρίσκω λίγο ειρωνικό.. :hmmm:
Μπορείς πάντα να έρθεις , να βάλεις υποψηφιότητα και να υλοποιήσουμε μαζί τις δικές σου ιδέες που ίσως είναι καλύτερες.. ;)
Save

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλημέρα σας.

Όσες ερωτήσεις δεν έχω απαντήσει, είναι γιατί τις έχουν απαντήσει άλλοι στη θέση μου και φυσικά συμφωνώ απολύτως με αυτές τις απαντήσεις. Μη με πάρετε με τις πέτρες. ;D

Θέλω να απαντήσω σε δύο θεματάκια όμως.

α) Γράφτηκε πιο πριν ότι "τα σοβαρά τελείωσαν σχετικά νωρίς και άρχισε χαβαλές με ερωτήσεις επί προσωπικού". Δεν θεωρώ ότι έγινε έτσι. Για τουλάχιστον 2 ώρες, απαντούσαμε σε κάθε ερώτηση που γινόταν και μερικές φορές την ίδια για δεύτερη και τρίτη φορά. Δεν είμαστε πολιτικοί ούτε κάνουμε άνοιγμα στο ευρύ κοινό. Απευθυνόμαστε συγκεκριμένα σε ατμιστές. Και ο ατμιστής χρειάζεται να ταυτιστεί μαζί σου όχι με την ιδιότητά σου ως "εκπρόσωπος" ή "ιδρυτής" αλλά με το ότι ατμίζεις.

β) Γράφτηκε επίσης ότι καλό θα ήταν να αναφέρουμε τα nickname μας. Προσωπικά δεν το βλέπω απαραίτητο καθώς δεν κάνω προεκλογική εκστρατεία και με την κίνησή μου να υπογράψω ένα καταστατικό, έχω αποποιηθεί την ανωνυμία ενός nick και έχω επιλέξει να εκτεθώ δημόσια. Δεν με νοιάζει να καθίσει κάποιος να παρακολουθήσει τον Cruiser, τον συντονισταρά, και μέγα ριβΓιούερ, με νοιάζει να παρακολουθήσει τον Τρύφωνα, τον ατμιστή που επέλεξε να είναι μέλος μιας ομάδας που έκανε μία κίνηση. Εξαίρεση αποτελεί ο Πσιτ, του οποίου το πραγματικό όνομα δεν μπορεί να χωνέψει με τίποτα ο Κώστας και με πόνο καρδιάς κρατήθηκε και δεν τον έλεγε Ψιτ όλο το βράδυ... :))

γ) Disclaimer: όχι, δεν τον πληρώνουμε τον Atoner... Από φυσικού του έτσι είναι.

Θα αναφερθώ για άλλη μια φορά στο θέμα των υποψηφιοτήτων. Κανένας από εμάς δεν έχει εκφράσει την επιθυμία του για κάτι τέτοιο. Αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιοι δεν έχουν τέτοια επιθυμία. Μπορεί ακόμα και εγώ να την έχω. Έχουμε επιλέξει να αφήσουμε χώρο σε πιθανούς άλλους υποψήφιους. Το αν τελικά κάποιοι από εμάς θέσουν υποψηφιότητα ή όχι, είναι κάτι που μας αφορά τους ίδιους. Για τον εαυτό μου, μπορώ να πω ότι έτσι κι αλλιώς, όσα μπορώ να προσφέρω σε αυτό το Σύλλογο (τεχνογνωσία διαχείρισης, συμβουλές, λογιστικά και φορολογικά θέματα) θα τα προσφέρω όπως έχω δεσμευτεί, είτε είμαι απλό μέλος, είτε πρόεδρΑς. Η διαμονή μου στην Κέρκυρα, μόνο προβλήματα θα προκαλούσε και κωλυσιεργίες για θέματα συνεδριάσεων και υπογραφών. Δε βλέπω το λόγο λοιπόν. Αχρείαστος να μαι!

Αυτή τη στιγμή, δεν πρέπει να αποτελεί πρώτη προτεραιότητα το ποιος θα βάλει υποψηφιότητα. Πρώτη προτεραιότητα, πρέπει να αποτελεί η εξάπλωση της πληροφορίας της ύπαρξης τους Συλλόγου. Ηλεκτρονικά και προσωπικά.

@nikosallos
Μην το πάρεις προσωπικά, μπορεί το τελευταίο μήνυμά σου να έχει απλά σκοπό να "χαμογελάσει" λίγο το νήμα. Δεν φαίνεται όμως έτσι δυστυχώς, αν ξαναδιαβάσεις το μήνυμά σου θα το καταλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
....Ναι φαίνεται ειρωνικό αλλά είναι με σκωπτική διάθεση...οκ
απλά μου φάνηκε λίγο αφελές...τέλος πάντων....

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...

Μπορείς πάντα να έρθεις , να βάλεις υποψηφιότητα και να υλοποιήσουμε μαζί τις δικές σου ιδέες που ίσως είναι καλύτερες.. ;)
Save
αδερφέ,
κάθέ πράγμα στον καιρό του
μηδέ προ του τέλους μακάριζε :)

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Να ξέρεις όμως ότι με μια σου λέξη, μας έδωσες , έστω και δια της πλαγίας, μια καλή ιδέα.. :yes: :yes:
Θα την δουλέψουμε και αν επιβεβαιωθεί, θα επανέλθουμε.. ;)


αδερφέ,
κάθέ πράγμα στον καιρό του
μηδέ προ του τέλους μακάριζε :)

μακάρι, εμείς αυτό θέλουμε και ψάχνουμε.. :thumpup: :thumpup:
Save

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Να ξέρεις όμως ότι με μια σου λέξη, μας έδωσες , έστω και δια της πλαγίας, μια καλή ιδέα.. :yes: :yes:
Θα την δουλέψουμε και αν επιβεβαιωθεί, θα επανέλθουμε.. ;)

μακάρι, εμείς αυτό θέλουμε και ψάχνουμε.. :thumpup: :thumpup:
Save
...υπάρχουν κατάρτισης κλπ δεν το είπα τυχαία....αλλά ναι μεν αφορά εμάς αλλά είναι άλλου ευαγγέλιο :)

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Μην το λες.. Όλα τα ευαγγέλια λίγο πολύ μοιάζουν.. Θα δείξει..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536145 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237394 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085295 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12