vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, antiklitos140, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Δεν βλεπω καποιον-καποιους προθυμους να παρουν αυτο το βαρος που λεγετε Δ.Σ στα χερια τους.
 Ειναι λυπηρο ολοι να λενε τοσα,αλλα απο κοκο 0.
(.......)
Η  γνωμη η δικια μου ειναι να μπουν σαν ΠΡΩΤΟ Δ.Σ οι ανθρωποι που εφτιαξαν αυτον τον συλλογο, να δειξουν σαν πρωτεργατες οτι μπορουν να κρατησουν τα ηνια σε κατι τοσο δυσκολο που εφτιαξαν
(......)
  Οχι ρε φιλε,δεν παει ετσι,εαν θελει να μπει καποιος θα μπει γιατι το γουσταρει,γιατι το πιστευει,γιατι εχει τον τροπο να τρεχει τα προβληματα και πανω απο ολα ξαναλεω γιατι το ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ και οχι απο θεωρητικη αναγκη.
Κωνσταντίνε, θα σου μιλήσω εντελώς φιλικά και ειλικρινά.
Η φράση "από κοκό 0" είναι άκομψη, έως και παρεξηγήσιμη για μένα. Κανένας απ' όσους ενεπλάκη στην ίδρυση του συλλόγου δεν χρωστάει τίποτα σε κανέναν, ούτε ο κόπος και ο χρόνος που κατέθεσε εδώ και μήνες για να γίνει πραγματικότητα μια ιδέα που συζητιέται εδώ και χρόνια στην κοινότητα, τον υποχρεώνει να ηγείται της προσπάθειας.
Εσύ μπορεί να θεωρείς ότι δεν πάει έτσι, αλλά για μένα έτσι πάει και εξηγούμαι. Εγώ για παράδειγμα, πέραν της θεωρητικής ανάγκης όπως είπες, την οποία θεωρώ πραγματική, μπορεί να γουστάρω, να πιστεύω και να έχω τον τρόπο, όπως επίσης είπες. Φτάνει αυτό?
Όχι φίλε μου, δε φτάνει, χρειάζεται και ΧΡΟΝΟΣ κι ο χρόνος είναι αμείλικτος. Κάποιοι αυτή την περίοδο κλέβουν χρόνο από τις οικογένειές τους για τις συναντήσεις που γίνονται για την εγγραφή μελών, για σκέψου το λίγο. Όποιος από την ιδρυτική ομάδα, έχει διαθέσιμο χρόνο να αφιερώσει και επιθυμεί να βγει μπροστά, να είσαι σίγουρος ότι θα το κάνει και γιατί το πιστεύει και γιατί το ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ και θα το κάνει και καλά. ;)
Ας μην βιαζόμαστε να βαθμολογήσουμε με Μηδέν! Μα Μηδέν ρε φίλε? Μηδέν? Αν βάζεις εσύ 0, που γράφτηκες κιόλας, τι θα βάλει ο άλλος που είναι πολέμιος? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Στο θέμα που κάποιοι υποστηρίζουν ότι είναι ανασταλτικός παράγοντας για να γραφούν, δηλ. το ότι μπορεί και κάποιος έμπορος να βάλει υποψηφιότητα και να υποστηρίζει τα δικά του συμφέροντα, πρέπει να σας πω ότι το καταστατικό δεν είναι φτιαγμένο για να αφήσει τα πράγματα στην τύχη τους.

Άρθρο 1. ΣΚΟΠΟΙ του Συλλόγου είναι:
Η υπεράσπιση των συμφερόντων των ατμιστών με κάθε πρόσφορο και νόμιμο μέσο [...] κτλ.

Άρθρο 14ον: ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ
ια. Η παύση των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου, της Ελεγκτικής Επιτροπής για σπουδαίο λόγο ή βαριά παράβαση καθηκόντων ή ανικανότητα.
ιβ. Οι προσφυγές κατά των αποφάσεων του Διοικητικού Συμβουλίου.

Άρθρο 12ον: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ 
2. Η Γενική Συνέλευση βρίσκεται σε απαρτία αν παρίσταται το ένα δεύτερο (1/2) τουλάχιστον των οικονομικά τακτοποιημένων τακτικών μελών συν ένα. Εάν κατά την πρώτη Συνέλευση δεν σχηματισθεί απαρτία, συγκαλείται νέα Επαναληπτική με τα ίδια απολύτως θέματα μετά από επτά (7) τουλάχιστον ημέρες και βρίσκεται σε απαρτία ανεξάρτητα από τον αριθμό των οικονομικά τακτοποιημένων παρόντων μελών του.
4. Τη σύγκληση της Γενικής Συνελεύσεως μπορεί να ζητήσουν και τα τακτικά μέλη του Σωματείου με έγγραφη αίτηση του ενός πέμπτου (1/5) των ταμειακώς τακτοποιημένων μελών, καθώς επίσης η Ελεγκτική Επιτροπή σε περίπτωση διαχειριστικής ανωμαλίας. 


Αν τα μέλη κρίνουν ότι δεν τηρείται το 1ο άρθρο, κάνει χρήση του 12ου άρθρου .4 και .2, συγκαλεί Γενική Συνέλευση, κάνει χρήση του άρθρου 14ου, ια΄ και καθαιρεί το Δ.Σ. από τη θέση του και κάνει εκλογές. Σε πιο λάιτ περίπτωση απλά ακυρώνει την απόφαση του Δ.Σ. 
Τα μέλη ελέγχουν το Δ.Σ. Το Δ.Σ. δεν είναι κυβέρνηση που μπορεί να κάτσει μέχρι την επόμενη 4ετία και δεν πα να χτυπιούνται όλοι από κάτω! (Και εδώ είναι 2ετία, υπόψιν).

Παιδιά. Διαβάστε το καταστατικό.
Διαβάστε το όσοι έχετε αμφιβολίες.
Διαβάστε το και οι υποστηρικτές του εγχειρήματος για να ξέρετε να απαντάτε σε όποιον λέει διάφορα. 

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Κωνσταντίνε, θα σου μιλήσω εντελώς φιλικά και ειλικρινά.
Η φράση "από κοκό 0" είναι άκομψη, έως και παρεξηγήσιμη για μένα. 

Ας μην βιαζόμαστε να βαθμολογήσουμε με Μηδέν! Μα Μηδέν ρε φίλε? Μηδέν? Αν βάζεις εσύ 0, που γράφτηκες κιόλας, τι θα βάλει ο άλλος που είναι πολέμιος? :dontknow:
Ναι,τωρα που το ξαναδιαβασα δειχνει αλλιως.
Θα μου επιτρεψετε να διαγραψω το μνμ μου,μιας και η προθεση μου δεν ηταν αυτη που βγηκε.
  Χαιρομαι ειλικρινα που απαντησες και ειδα το τον τροπο που εγραψα.
Παντος σε καμια περιπτωση δεν ηταν αυτη η προθεση μου. :nope:
 

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Αυτό ακριβώς !!!  :thumpup:
Αναφέρομαι και στα δύο παραπάνω ποστ
Είμαστε τα πρώτα στον κόσμο φορολογήσιμα πειραματόζωα  ;D και πρέπει να γίνουν χιλιάδες πράγματα.
Προσωπικά, θα ήθελα οι εκλογές να είχαν γίνει χτες.

Σπύρο, ο άνθρωπος φαίνεται και από το πώς γράφει.
100%
Πριν πολλά χρόνια, ο tsiv είχε γράψει ότι, όσους γνώρισε κατ' ιδίαν, τους ήξερε από το πληκτρολόγιο.
Ο χαρακτήρας φαίνεται.
Για πείραμα, μίλα 22 δευτερόλεπτα στο τηλέφωνο με τον Ato... ε, αυτός είναι  :yes: ένα μεγάλο και σοφό παιδί.
Τα μη παιδιά ελπίζω να τα αναγνωρίσουμε.
Αυτό λέω και εγώ Μιχάλη με λίγα λόγια.Ότι ακόμη και στα live που είδα,δεν λέει κανένας, γεια σας είμαι ο Τρύφωνας κατά κόρον cryiser .Δηλαδή ξέρουμε πολύ κόσμο εδώ μέσα,αλλά δεν ξέρουμε ποιος είναι στην πραγματικότητα(οπτικά ή ονομαστικά)....όπως πχ γίνεται αυτήν την στιγμή από εμένα και εσένα που έχουμε γνωριστεί και απο κοντά γιατί ζούμε στην ίδια πόλη.Τα παιδιά επάνω γνωρίζονται λίγο πολύ όλοι.Δηλ είναι τόσο κακό να γνωρίσουμε ποιον θα ψηφίσουμε... :hmmm:

Υ.Γ  τώρα θα μου πεις και αυτούς που τους βλέπαμε τόσα χρόνια και τους ψηφίζαμε,τη καταλάβαμε...?Αλλά λέω εγώ τώρα...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Οποιαδήποτε συμμετοχή στο ΔΣ, προϋποθέτει απαραιτήτως να αφιερώσεις χρόνο και ενέργεια. Επίσης να έχεις άντερα και να είσαι χοντρόπετσος για όσα στραβά θα σου προσάψουν αδικως.
Συνεπώς όποιοι σκέφτονται να θέσουν υποψηφιοτητα, ας το έχουν υπόψιν τους ότι δεν είναι για καρέκλα μανατζαραίου αλλά εργάτη.
Αυτό που λέω εγώ ως ενας εκ των ιδρυτικών μελών, δεν είναι ότι κανείς μας δεν θέλει να συμμετάσχει. Ίσως ισχύει περισσότερο ότι κανείς μας δεν θέλει να είναι αναγκασμένος να συμμετάσχει στο ΔΣ, πολύ απλά γιατί αυτό θα σημαίνει ότι από όλα τα εγγεγραμμένα μέλη δεν βρέθηκαν 10-12 άτομα που να θέλουν να είναι υποψήφιοι προς εκλογή.
Προσωπικά θα ήθελα να είμαι υποψήφιος για το ΔΣ, αλλά η λογική με κατευθύνει προς υποψηφιότητα για ελεγκτική επιτροπή. Πατέρας 3 μικρών παιδιών με ότι αυτό συνεπάγεται, δουλειά καθημερινή από το πρωί μέχρι το απόγευμα αργά, συχνά πυκνά και βράδια και Σαββατοκύριακα / αργίες... Ημουν μέλος σε ΔΣ σε πολιτιστικό σύλλογο και μετά από αρκετά χρόνια σταμάτησα γιατί δεν προλάβαινα να συμμετάσχω όσο θα έπρεπε.
Η σκέψη μου για συμμετοχή στην ελεγκτική επιτροπή έρχεται κυρίως από την αγάπη μου για τον σύλλογο και γιατι νοιώθω ότι θα ήθελα να "διασφαλίσω" όσο μπορώ το πνεύμα με το οποίο δουλέψαμε κάποια άτομα και συστάθηκε ο σύλλογος, δηλαδή την θέληση μας να ξεκινήσει ένα όργανο αντιπροσωπευσης και διασφάλισης των δικαιωμάτων και συμφερόντων των ατμιστών της Ελλάδας .
Όπως είπε όμως και ο krasopateras(Αντωνης), αυτό που προέχει είναι να μαζευτούν πολλά μέλη για να έχει ο σύλλογος πολυφωνία, επιλογές προσώπων και δυναμική στις ενέργειες του.

Η σκέψεις που εκφράζονται ως ερωτήματα στο νήμα, μας έχουν προβληματίσει επί μήνες και τις έχουμε συζητήσει όσο πιο εποικοδομητικά γίνεται μέχρι να καταλήξουμε στο καταστατικό και τη δημιουργία του συλλόγου.
Ειδικά η περίπτωση να εαποτελείται το πρώτο ΔΣ από τα ιδρυτικά μέλη μας έμοιαζε ως αποφασίζω και διατάζω. Δεν έδειχνε ανοιχτό πνεύμα συνεργασίας ούτε προς τους φιλικά διακείμενους ούτε σίγουρα προς τους μη φιλικά διακείμενους.
Εδώ ουσιαστικά παραδίνουμε ένα έτοιμο νόμιμο σύλλογο σε όποιους θέλουν να συμμετάσχουν η/και να εκλεγούν. Φροντίσαμε ώστε τα ιδρυτικά μέλη να είναι απλά μέλη χωρίς προνόμια, όπως όλα τα μέλη δηλαδή. Και παρ' όλα αυτά έχουμε δει αντιδράσεις δυσπιστίας, εχθρικής αντιμετώπισης, αδιαφορίας... Φανταστείτε τα άλλα σενάρια.

Όπως έγραψε και ο Atmos, παρακαλώ θερμά διαβάστε καλά το καταστατικό. Νομίζω ότι θα δείτε πως περιέχει πολλές ασφαλιστικές δικλείδες ώστε ο σύλλογος να δρα σύμφωνα με τα συμφέροντα των ατμιστών.



Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Παντος σε καμια περιπτωση δεν ηταν αυτη η προθεση μου. :nope:
Το ξέρω φίλε μου, δεν αμφέβαλλα για την καλή σου πρόθεση. Είναι ύπουλος ο γραπτός λόγος. :yes:

συγνωμη παλικαρια μου αλλα εχω μια απορια.βρεθηκατε 20-25 ατομα,αρκετες φορες,και ειπατε να φτιαξουμε ενα ατμιστικο συλλογο και μαλιστα τον 1ο πανελληνιο συλλογο.καθησατε για ωρες και συζητησατε το καταστατικο.δωσατε χρημα για να παρει νομικη υποσταση ολο απο το πραγμα.φανταζομαι και τοτε ειχατε πιεση χρονου παρολα αυτα πιστεψατε σε αυτο τον συλλογο και το κανατε.αν δεν βρεθει κανεις να βαλει υποψηφιος τι θα γινει????θα αναλαβεται εσεις απο οτι διαβασα.οκ το καταλαβαινω ειναι κριμα να παει απατο ενα εγχειρημα πριν καλα-καλα ξεκινησει.αφου λοιπον υπαρχει τετοιο θεμα,χρονου εννοω,και το καταλαβαινω γιατι και εγω σαν παλαβος τρεχω ολη μερα,πως θα λειτουργισει τελικα ο συλλογος????απλα θα υπαρχει ενας συλλογος στα χαρτια αλλα στην ουσια δεν θα κανει τιποτα γιατι δεν υπαρχει χρονος???καλοπροαιρετα ρωταω,δεν υπαρχει καμμια μομφη για το ολο εγχειρημα ουτε για κανενα απο εσας.προσωπικα δεν ξερω κανενα αλλα παραλληλα σας γνωριζω ολους απο τα γραφομενα σας στο φορουμ.το ερωτημα ειναι ρητορικο,δεν περιμενω απαντηση.πολυ απλα εγραψα τις σκεψεις μου σε ανθρωπους που θεωρω οικειους μου.ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Εγώ θα απαντήσω παράδοξα, εκφράζοντας μόνο τον εαυτό μου.

Φτιάξαμε ένα εργαλείο.
Αν ολόκληρη η ατμιστική κοινότητα δεν μπορεί να το βάλει σε λειτουργία σημαίνει πως δεν το θέλει πραγματικά.
Πως δεν έχει καταλάβει ότι της χρειάζεται.
Άρα... θα το πάρει το ποτάμι.
Το φτιάξαμε. Θα το στηριξουμε όσο μπορούμε. Αλλά δεν μπορούμε να φτιάξουμε και κόσμο να το θέλει ή να το χρησιμοποιεί. Δεν μπορούμε να γεννήσουμε μέλη από το μηδέν, ούτε μπορεί να λειτουργήσει χωρίς συμμετοχή. Χωρίς συμμετοχή δεν έχει νόημα ο σύλλογος.
Αλλά ειλικρινά, φίλε, αυτό είναι κάτι που πρέπει να αναρωτηθεί ο καθένας. Όχι εμείς. Κάναμε ότι κάναμε (και συνεχίζουμε) ακριβώς γιατί σιχαθήκαμε να μην κάνουμε τίποτα ποτέ.

συμφωνω οτι τα πολλα μελη ειναι η δυναμη του συλλογου.αυτο εγραψα λιγο παραπανω αλλα ολοι μιλανε για τις εκλογες.απο την αλλη ομως αυτοι που τραβηξαν ολο το λουκι,οι πρωτεργατες δηλαδη,ειναι κριμα να μη βαλουν υποψηφιοτητα.στο κατω-κατω τους περισσοτερους  απο αυτους τους γνωριζουν ακομα και οι πετρες που λεει ο λογος.δεν ξερω αν εγινα κατανοητος,προσπαθησα ομως.στηριζω και θα στηριζω οσο μπορω αυτη την προσπαθεια και ευχομαι ειλικρινα να εχει την καλυτερη εκβαση το ολο αυτο εγχειρημα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Είμαστε κάμποσοι, ο καθένας με τις δικές του σκέψεις και προβληματισμούς, την δική του ζωή.
Δεν κινούμαστε μονομπλόκ, σαν κόμμα, με μαζικές αποφάσεις. Δεν ξέρω αν και ποιοί από εμάς μπορεί τελικά να αποφασίσουν να βάλουν υποψηφιότητα. Δεν φεύγουμε από ευθύνες και φυσικά δεν θέλουμε να πάει χαμένο όλο αυτό αλλά και ο καθένας μας έχει τις υποχρεώσεις του και τον χαρακτήρα του.
Όσο προχωρούν οι μέρες δεν ξέρω πώς θα το δουν τα μέλη (είτε τα ιδρυτικά είτε τα καινούρια).
Όταν έρθει η ώρα για υποψηφιότητες (σύντομα φαντάζομαι) θα δούμε όλοι πώς θα πάει.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Την ερώτηση για τα βούτυρα στον Τρύφωνα εγώ την έκανα και η οποία έγινε στο τέλος έτσι για να κλείσει και λίγο με χαβαλέ το live ύστερα και από το άγχος μου να μεταφέρω όλες τις ερωτήσεις που γίνονταν από το τσατ στον Κώστα ώστε να ρωτήσει τα παιδιά.Και η μία σοβαρή ερώτηση που έκανα την πήραν στραβά τα παιδιά.
Ρώτησα να πιέσουν τοπν ΣΕΕΗΤ τα μέλη του να προσλαμβάνουν ανθρώπους που γνωρίζουν και όχι ότι να ναι και απλώς επειδή είναι κοπελίτσα χαριτωμένη και ατμίζει έλα μέσα να πουλήσεις.
Μετά από 17 χρόνια με βιβλιοπωλείο δεν μπορεί να μου πει κάποιος κάτι για τα προιόντα που πουλάω αλλα μετά από 1 χρόνο ατμιστής την λέω άνετα σε ένα κοριτσάκι ή μαντράχαλο σε ένα ατμιστικό κατάστημα.Και μη μου πείτε πως δεν έχει τύχει και σε σας ο άσχετος/η και απλώς σου δίνει αυτό που ζητάς χωρίς να του κάνει κλίκ αν αυτό που είπες στέκει ή όχι.

Υ.Γ Μπορεί να κάνω και λάθος αλλα εκφράζω προσωπική άποψη και μόνο

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Εφόσον βρίσκεσαι χρόνια στο εμπόριο, τότε θα ξέρεις πολύ καλά πως δεν υπάρχει απολύτως καμία δυνατότητα σε κανέναν να πιέσει έναν εμπορικό σύλλογο να επιβάλλει στα μέλη του ποιούς θα προσλαμβάνουν.
Ακριβώς όπως κανένας σύλλογος αναγνωστών δεν θα κατάφερνε να πιέσει τους βιβλιοπώλες να προσλαμβάνουν τα Α άτομα και όχι τα Β -γι αυτό και οι αλυσίδες του χώρου του βιβλίου δουλεύουν με κακοπληρωμένα, άμαθα πιτσιρίκια που όποτε ψάχνω βιβλίο απλά ψάχνουν το κομπιούτερ τους.
Τα προβλήματα στην εξυπηρέτηση τα έχουμε βιώσει όλοι. Αλλά δεν υπάρχει τρόπος να επιβάλλουμε σε κανέναν το πώς θα χειρίζεται την επιχείρησή του. Ούτε νόμιμος, ούτε παράνομος (εκτός αν είμαστε μαφία). Τα παιδιά δεν την πήραν στραβά την ερώτηση, αλλά αυτή την στιγμή δεν υπάρχει άλλη απάντηση, όπως και να νιώθουμε για το θέμα.

Μπορεί σε πλαίσια επαφών να συζητήσει κανείς το θέμα, εκφράζοντας τις εμπειρίες των ατμιστών.
Θα δούμε κόσμο να κουνάει το κεφάλι του, ακόμα και να συμφωνεί -γιατί πολλοί καταστηματάρχες συμφωνούν, όλοι όσοι έχουν καλό και έμπειρο προσωπικό. Αλλά ξέρεις πολύ καλά πως κι εσύ αν πας σε άλλον βιβλιοπώλη να του πεις τι να κάνει με την δουλειά του θα σε διαολοστείλει και δεν θα μπορείς να του απαντήσεις και τίποτα.

Ότι δεν μπορούμε, δεν μπορούμε. :dontknow:
Συνολικά η πελατεία τους πρέπει να αντιδράσει, χτυπώντας το πρόβλημα στο πορτοφόλι. Αυτά δεν τα τακτοποιεί μαγικά κανένας φορέας.

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Η σελίδα του σύλλογου ειναι λιτή,εύκολη στη πλοήγηση,άρα και ευχάριστη.Δε ξέρω ποιος την έστησε αν και υποψιάζομαι,και μπράβο του. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
.....
Συνολικά η πελατεία τους πρέπει να αντιδράσει, χτυπώντας το πρόβλημα στο πορτοφόλι. Αυτά δεν τα τακτοποιεί μαγικά κανένας φορέας....
+1 ....γιατί εκεί πονάνε όλοι...απλό...κατανοητό...:)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Η σελίδα του σύλλογου ειναι λιτή,εύκολη στη πλοήγηση,άρα και ευχάριστη.Δε ξέρω ποιος την έστησε αν και υποψιάζομαι,και μπράβο του. :thumpup:
Μπράβο τους! Και έκαναν ωραία δουλειά. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180629 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536254 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237464 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15636 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12