vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, bloodlessz, anetost, camber

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Καλημέρα.
Και εμένα μιά χαρά ήρθε ,το ενημερωτικό mail ,αν και ειναι Pop3 ,σε διακομιστή Disco 80s ( αν δεν με απατά η μνήμη μου ,και δεν λένε μνήμη τήν κυρά μου ).

Inbox δέν έχω σάν τόν Kotso,καθώς φαίνεται μόνο οι πρόεδροι έχουν τέτοια προνόμια και μπλιμπλίκια.
Σε μιά απλή οθόνη το είδα.

Όπως προαναφέρθηκε ,όντως ουδέτερο , λιτό ,ενημερωτικό.

Συγχαρητήρια.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Συμφώνω με αυτό που ρωτάει και ξαναρωτάει ο Κώστας τι θα κάνει ο σύλλογος, ενώ τώρα έιναι Π.Δ. Όπως δεν μπορώ να καταλάβω την συνεχόμενη ερώτηση για τις άλλες ομάδες και λέσχες. Λες και εκείνα δεν έχουν διαχειριστή που  είναι υπέυθηνος στο πώς θα ενημερώνονται οι συμμετέχοντές τους. Λες και είναι κρυφό από τον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλημέρα παιδιά.

@sensk3
Την επόμενη θα έρθω σπίτι σου να μου κάνεις επαγγελματική δουλειά. Μανικιούρ, πεντικιούρ, παρκούρ και τα συναφή.

@ramon
Ο Κώστας καλά κάνει και ρωτάει. Αυτές τις ερωτήσεις θέλουμε να απαντάμε, αυτές που "καίγεται" ο κόσμος να πάρει απάντηση. Όποιες ερωτήσεις και αν είναι αυτές.

@NekosAthina
Και αυτό καλά κάνει και το ρωτάει. Καλώς ή κακώς, υπάρχουν αρκετά μεγάλες ομάδες στα ΜΚΔ. Ενδέχεται να θεωρούν ότι με την κίνησή μας αυτή τους αφήσαμε στην απέξω. Αυτό παλεύουμε να απαντήσουμε, ότι ισχύει το ακριβώς αντίθετο. Όχι μόνο δεν έμειναν στην απέξω, αλλά τους απαλλάξαμε και από το βάρος της ολοκλήρωσης των διαδικασιών σύστασης.

Από όσο γνωρίζω, ούτε ο πΣιτ είχε προσυννενοηθεί κάτι, εγώ σίγουρα δεν είχα. Θεώρησα ότι δεν υπήρχε νόημα καθώς τα περισσότερα τα είχε πει ήδη ο Σπύρος το Σάββατο. Εγώ ήθελα να απαντηθούν ερωτήσεις ενδιαφερομένων. Όποιοι και αν είναι αυτοί. Έχω την αισιοδοξία ότι αυτό πήγε καλά. Και συνεχίζω να παραμένω διαθέσιμος για οποιαδήποτε ερώτηση περί του Συλλόγου.

Και ο λόγος μου είναι συμβόλαιο: αν απόψε, μέχρι τις 23:59:59 ο Σύλλογος έχει 1000 μέλη και €20,000 μείον τα έξοδα σύστασης στο ταμείο, θα λιώσω βούτυρο Κέρκυρας και θα το ατμίσω live.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Η αλήθεια είναι ότι στο χτεσινό από ένα σημείο και μετά εγώ κουράστηκα αφού το πράγμα είναι ξεκάθαρο για τη θέση που βρίσκεται ο σύλλογος αυτή τη στιγμή. Θέλουμε να μαζευτούν μέλη και να γίνει η ψηφοφορία όσων επιλέξουν να τη βάλουν, μόνο οι λεπτομέρειες για όλα αυτά μένει να ειπωθούν (πως θα γνωρίσουμε τους υποψηφίους, πως θα ψηφίσουμε οι "της επαρχίας" κλπ.. ) πράγμα που πιστεύω ότι έχει ήδη γίνει. Αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Μετά την εκλογή του Δ.Σ. ας γίνουν όσα τέτοια live απαιτούνται, τουλάχιστον μέχρι να μπει ο σύλλογος στις "ράγες" του αν και σίγουρα θα χρειαστούν και μετέπειτα.

Φανταστείτε έναν "εχθρό" του ηλεκτρονικού τσιγάρου αν παρακολουθούσε χτες το live. Σε ποια σοβαρότητα θα πίστευε όταν οι ερωτήσεις για την οργάνωση/χτίσιμο του συλλόγου τελείωναν τόσο νωρίς και άρχιζαν τα "τρελά" περί του μίσους που τρέφει ο Τρύφωνας στα βούτυρα; Στα μοντάκια που κουβαλάει ο ίδιος αλλά και τα στησίματα που προτιμάει ο κόσμος; Εννοείται κανένα θέμα από μέρους μου ούτε για αυτά ούτε και για τον Τρύφωνα φυσικά, μιλάω όμως για κάποιον που βρίσκεται απέναντί μας (γιατί δυστυχώς έχουμε και τέτοιους ) έτοιμος να αρχίσει να αμολάει τα πυρά.

Δείχνει ότι υπάρχει απεριόριστη σοβαρότητα σε ότι έχει ξεκινήσει από αυτή την "ομάδα", ας ελπίσουμε τα μέλη να συνεχίσουμε να κάνουμε το ίδιο, όλοι μας. Για έναν σύλλογο που ίσως στο μέλλον να γίνει το δεκανίκι μας. ;)

Μην τα πάρετε σαν κριτική από μέρους μου, για κανέναν. Όλοι μας είμαστε χρήσιμοι στο να χτίσουμε καλύτερα το δικό μας το μέλλον. Αυτοί που δεν το θέλουν ας ακολουθήσουν τον δρόμο που επιθυμούν.
Εμείς ας κάνουμε το καλύτερο για εμάς, το έχουμε ανάγκη. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2017, 12:58 από makis206 »



Και ο λόγος μου είναι συμβόλαιο: αν απόψε, μέχρι τις 23:59:59 ο Σύλλογος έχει 1000 μέλη και €20,000 μείον τα έξοδα σύστασης στο ταμείο, θα λιώσω βούτυρο Κέρκυρας και θα το ατμίσω live.
μπορεις να δωσεις ενα νουμερακι,στο περιπου,να δουμε που βρισκομαστε????οταν λεω στο περιπου πες λιγοτεροι  απο 10 ή λιγοτεροι απο 11.αν ειναι δυσκολο μην πεις τιποτα.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Δεν μπορώ γιατί απλά δεν είμαι στην ΠΔΕ και δεν έχω πρόσβαση σε αυτά τα δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Προς <Μakis206  Reply #378 on: Today at 12:52
<<Αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Μετά την εκλογή του Δ.Σ. ας γίνουν όσα τέτοια live απαιτούνται ..>>

H γνώμη μου είναι ότι σήμερα υπάρχουν δύο κατηγορίες ατμιστών.

1. Οι συνειδητοποιημένοι ατμιστές που αναγνωρίζουν την αναγκαιότητα να υπάρχει οργανωμένος            σύλλογος       για να τους εκπροσωπεί και γνωρίζουν ότι για να υπάρχουν αποτελέσματα χρειάζονται  λεφτά  και μέλη και   το κατάλληλο ΔΣ.(Ο σύλλογος έγινε)
   Από αυτούς.
   α) οι πιο τολμηροί ή πιο ζορισμένοι από τους νόμους και τις διατάξεις, ήδη έχουμε γίνει μέλη.
   β) Αυτοί που σήμερα είναι επιφυλακτικοί για διάφορα θέματα, κυρίως λειτουργίας του συλλόγου,
       οικονομικά κλπ που ναι μεν θέλουν να γίνουν μέλη αλλά θέλουν και τις όποιες διευκρινήσεις.
   γ) Αυτοί που είναι μέλη διαφόρων ομάδων και forum που εμπιστεύονται και ακολουθούν τους διαχειριστές        των ομάδων, οι οποίοι πιθανόν να θεωρούν
       (ίσως κοντόφθαλμα) ότι θα χάσουν την πελατεία τους ή οτιδήποτε.

Θεωρώ ότι για τις περιπτώσεις (β) και (γ) είναι απολύτως ΑΝΑΓΚΑΙΟ και ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΟ να ενταθεί
 η προσπάθεια ενημέρωσής τους με κάθε πρόσφορο μέσο όπως περισσότερες live παρουσιάσεις,      προσωπική   προσέγγιση με συγκεντρώσεις ( γνωρίζουν το πως οι πρωτεργάτες)                                  Συνεπώς, και αυτή τη στιγμή πολλά μπορούν να γίνουν.

2. Οι σκεπτικιστές ατμιστές. Αυτοί  θέλουν να δουν πρώτα δείγματα γραφής της Διοίκησης του συλλόγου,
  και μετά θα αποφασίσουν. Δηλαδή θέλουν να δουν πρώτα "φως" για να γίνουν μέλη.

  Προτείνω όλοι μας να εντείνουμε τις προσπάθειές μας, με όλα τα μέσα και πολλά μπορούν να γίνουν      ακόμη     μέχρι τις αρχαιρεσίες . Παύλος Γιούρσης




« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2017, 15:13 από PGIOURSIS »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Προφανώς έχετε δίκιο κύριε Παύλο, βιαστηκα να τους βάλω όλους στο ίδιο τσουβάλι. Ας γίνεται λοιπόν η ενημέρωση για όσους το χρειάζονται, ας έχει όμως ουσία στον χρόνο που αφιερώνεται απ' τους ανθρώπους που προσπαθούν γι' αυτό κι ας μην σπαταλάται άσκοπα για εκείνους που έχουν ήδη πειστεί. Χωρίς να θέλω να πω κάτι παραπάνω για το χτεσινό συγκεκριμένα (τα είπα ήδη πιο πάνω ) ας εστιάσουμε στην ενημέρωση όλως όσων το χρειάζονται, ας βρούμε μαζί τρόπους να κάνουμε τον κόσμο να δει και να μάθει, ας τον καλέσουμε στην προσπάθεια κι ας τον κάνουμε ένα με εμάς. Μια γροθιά.
 Ας δώσουμε τη βαρύτητα που αρμόζει σε όποια κατάσταση βρισκόμαστε σήμερα σαν σύλλογος κι ας χτίσουμε μια γερή βάση γι' αυτό που οραματιζόμαστε και που κάποιοι παλεύουν εδώ και καιρό να φέρουν/φέρουμε εις πέρας.

Ας κάνουμε τον Σύλλογο που χρειαζόμαστε σήμερα όλοι οι ατμιστές. :)

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Προς <Μakis206  Reply #378 on: Today at 12:52
<<Αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Μετά την εκλογή του Δ.Σ. ας γίνουν όσα τέτοια live απαιτούνται ..>>

H γνώμη μου είναι ότι σήμερα υπάρχουν δύο κατηγορίες ατμιστών.

.............

   γ) Αυτοί που είναι μέλη διαφόρων ομάδων και forum που εμπιστεύονται και ακολουθούν τους διαχειριστές        των ομάδων, οι οποίοι πιθανόν να θεωρούν
       (ίσως κοντόφθαλμα) ότι θα χάσουν την πελατεία τους ή οτιδήποτε.
Σε αυτούς βλέπω εγώ το πρόβλημα και τις αντιδράσεις. Δεν ρωτήθηκαν και άλλα τέτοια καταπληκτικά. Όταν αυτοί έφτιαχναν τις ομάδες με ρώτησαν, κακώς, καλά είμαστε σοβαροί τώρα. Δεν φτάνει που βρέθηκαν κάποιοι που έκαναν την κίνηση, που έβαλαν το χέρι στην τσέπη, θα τους την πούμε κιόλας, γιατί αυτό γίνεται. Έτσι γίνεται πάντα κάποιοι παίρνουν την απόφαση, επωμίζονται  το αρχικό κόστος και την ευθύνη, γίνεται μια αρχή και όποιος θέλει ακολουθεί. Ας αποφασίσουμε τι θέλουμε ένα σύλλογο ενεργό με ότι αυτό συνεπάγεται ή ομάδες στο FB να παίρνουν δωράκια οι διαχειρηστές από τα ατμομάγαζα για να προωθούν συγκεκριμένα προϊόντα(ε δεν άντεξα, αυτή είναι η άποψή μου). Προσωπικά θα ψηφίσω όποιους βάλουν υποψήφιοι για το προεδρείο από την ιδρυτική ομάδα. Επειδή υπάρχουν και οι καχύποπτοι, όχι δεν είμαι γραμμένος σε καμιά ομάδα του FB και δεν γνωρίζω κανέναν από εκεί, δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά από τα ιδρυτικά μέλη και ούτε έχω συναντηθεί μαζί τους, όπως επίσης δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά από αυτό εδώ το φόρουμ. Αυτή είναι η άποψή μου, όποιος θέλει δράση και να προσπαθήσει για κάτι καλύτερο ας γραφτεί στο σύλλογο.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
υπάρχει και η άλλη αποψη, οτι απο υποθέσεις και λάθος υπολογισμους ή και λόγω προφανών οικονομικών "εξυπηρετήσεων" , η δημιουργία του συλλόγου και ότι άλλο καθυστέρησαν 5-6 χρόνια. Οι  "ταυτοποιήσεις" περισσεύουν περισσότερο απο ποτε, ακόμα και στη περίπτωση που 1 τις 1000 θα ειναι σωστες. Ως αντιπαραγωγικές δηλαδή, το εχουμε λιώσει αυτο

Αποσυνδεδεμένος barba_bill

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
υπάρχει και η άλλη αποψη, οτι απο υποθέσεις και λάθος υπολογισμους ή και λόγω προφανών οικονομικών "εξυπηρετήσεων" , η δημιουργία του συλλόγου και ότι άλλο καθυστέρησαν 5-6 χρόνια.
?????????
Τι εννοεί ο ποιητής?
Μου το κάνεις σε παρακαλώ λίγο πιο λιανά?
Οικονομική εξυπηρέτηση πως? γιατί? τι?  ???

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Νομίζω ότι πια είναι ξεκάθαρα όλα σχετικά με τον σύλλογο. Δεν χρειάζεται και τρίτη συνέντευξη για να ξεκαθαρίσουμε τα πεντακάθαρα. Αυτό που θα ήθελα να δω εγώ πια είναι συνεντεύξεις των υποψήφιων προέδρων του συλλόγου αν είναι εφικτό κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Σε αυτόν τον σύλλογο και σε οποιονδήποτε άλλο, πρόεδρο αντιπρόεδρο γραμματέα ταμία κλπ ορίζει το εκλεγμένο ΔΣ και μόνο, όχι οι ψηφοφόροι.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Κάποιοι όμως έχουν βλέψεις για το  προεδριλίκι, κάποιοι άλλοι όχι. Γενικότερα θα ήθελα να ακούσω πως σκέφτονται  να διοικήσουν το σύλλογο οι υποψήφιοι για το ΔΣ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Όταν έχουμε από αυτούς, τους υποψήφιους δηλαδή, θα το ακούσεις και εσύ και όλοι. Ή τουλάχιστον θα το διαβάσεις...

Από κινητό.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8320 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180618 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12