vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλημέρα παίδες.

Λοιπόν, το ιδανικό θα ήταν να έχουν όλοι μα όλοι τις απαραίτητες γνώσεις του πως λειτουργεί ένας Σύλλογος ώστε να μη χρειαστεί να δοθεί καμία απολύτως εξήγηση. Αυτό είναι το λιγότερο ουτοπικό για να μην πω αποτέλεσμα χρήσης παραισθησιογόνων ουσιών.

Προσωπικά, χαίρομαι που υπάρχουν ερωτήσεις, οι οποίες στη συντριπτική τους πλειοψηφία είναι ουσιώδεις και χαίρομαι να τις απαντώ.

Άλλη μια διευκρίνηση που πρέπει να γίνει λοιπόν, είναι η διάθεση των πόρων του Συλλόγου. Ένας Σύλλογος, δεν έχει ως σκοπό να μαζεύει χρήμα. Όλοι οι πόροι, πρέπει να διατίθενται για τους σκοπούς του Συλλόγου. Αυτό φυσικά, δεν σημαίνει ότι κάθε χρόνο το ταμείο πρέπει να κλείνει με μηδέν, να φεύγουν όλοι οι πόροι κάθε έτος δηλαδή. Η Διοίκηση του Συλλόγου, ελέγχεται για την οικονομική διαχείριση του Συλλόγου. Μέσα σε αυτό τον έλεγχο, υπάγεται το κατά πόσο μια δαπάνη είναι εύλογη. Για παράδειγμα, μπορεί η ΓΣ να ψηφίσει ότι ο Σύλλογος μπορεί να καλύπτει τα έξοδα μελών του ΔΣ εκτός Αθηνών για να παραστούν σε συνεδριάσεις του ΔΣ. Αν λοιπόν ο Τρύφωνας είναι μεθαύριο στο ΔΣ και κάνει χρήση αυτής της απόφασης, είναι εύλογη η δαπάνη ενός αεροπορικού εισιτηρίου μετ' επιστροφής και μία διανυκτέρευση σε ξενοδοχείο. ΔΕΝ είναι εύλογη η δαπάνη του να του κλείσεις Business Class και να τον βάλεις να μείνει στο Κάραβελ!

Αυτά βέβαια, είναι θέματα της ελεγκτικής επιτροπής, η οποία ελέγχει, συντάσσει έκθεση και εισηγείται στη ΓΣ την ψήφιση του απολογισμού και την απαλλαγή του ΔΣ από κάθε διαχειριστική ευθύνη για την προηγούμενη χρήση, ή όχι.

Διευκρινήσεις όσον αφορά την "Back Office" λειτουργία ενός Συλλόγου και το καταστατικό, όσες θέλετε παιδιά, βαράτε στο ψαχνό.

@sensk3 & @30SmokingYears
Η σχέση του Συλλόγου με το φόρουμ, είναι μία απλή φιλοξενία. Ακόμα και να ζητούσε η ΠΔΕ κάτι τέτοιο, ο διαχειριστής του φόρουμ δεν μπορεί να τα δώσει. Όπως και ο Σύλλογος αύριο μεθαύριο δεν θα δώσει τα email των μελών του σε οποιονδήποτε και για οποιοδήποτε λόγο.

Όσον αφορά τη διάδοση, σίγουρα όλοι μας γνωρίζουμε ατμιστές οι οποίοι δεν έχουν σχέση με φόρα, ΦΒ κλπ. Μπορούμε να τους μιλήσουμε και ιδιαίτερα αν βρίσκονται εντός Αθηνών, να τους προωθήσουμε στην εκάστοτε συνάντηση από αυτές που θα γίνουν.

Μια αλλη σκεψη ειναι να εμφανιζεται η ιδρυση σε ολα τα site των καταστηματων που ασχολουνται με το ηλεκτρονικο τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Ενας ανέξοδος τρόπος είναι η αποστολή σε έντυπες ή ηλεκτρονικές εφημερίδες ως ,,ενημέρωση τύπου,, κάποιου κειμένου με την ιδιότηατα του συλλόγου.Τις περισσότερες φορές το περνάνε ,κάποιες φορές παίρνουν και τηλ. Καλό είναι να παραπέμπει σε επίσημο έγγραφο του συλλόγου δηλ. τίτλος ,σφραγίδα,στοιχεία έδρας/επικοινωνιάς κτλ
ΠΡΟΣΟΧΗ: Οχι ως καταχώρηση γιατί αυτή κοστίζει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μια αλλη σκεψη ειναι να εμφανιζεται η ιδρυση σε ολα τα site των καταστηματων που ασχολουνται με το ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Δεν είναι καθόλου κακή η σκέψη σου φίλε μου, κρύβει όμως δύο "νάρκες":
1) Αυτό εναπόκειται στο εκάστοτε κατάστημα
2) Ακόμα και αν γίνει κάτι τέτοιο, κινδυνεύει να κατηγορηθεί ο Σύλλογος ως άμεσα σχετιζόμενος με το ΣΕΕΗΤ, παρά του ότι ισχύει το άκρως αντίθετο...
@argo
Το έχουμε σκεφτεί ήδη και προσπαθούμε να το υλοποιήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Τρύφωνα, απόλυτα κατανοητό ( νομίζω ). Μίλησα για ομαδική αποστολή e-mail από το διαχειριστή του φόρουμ, και όχι από το σύλλογο. Σε ατμιστικό φόρουμ βρισκόμαστε, έτσι;

Πάραυτα, μπορεί να μην είναι εφικτό ούτε αυτό, λόγω "ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων". Δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω.

Όπως και να 'χει όμως, πρέπει να βρεθούν επικοινωνιακοί τρόποι μαζικής ενημέρωσης για τον σύλλογο. Στην περίπτωσή μας, το "Αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι" μάλλον ακούγεται αταίριαστο και πολύ αργό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μάλλον δεν ήμουν εγώ κατανοητός γιατί έλαβα ακριβώς την ίδια ερώτηση με πμ.

Ο Διαχειριστής έχει στην κατοχή του προσωπικά στοιχεία των μελών, τα οποία ήρθαν στην κατοχή του υπό αυτή του την ιδιότητα. Δεν επιτρέπεται να τα χρησιμοποιήσει για σκοπούς εκτός φόρουμ. Καλά θα ήταν (για περιπτώσεις όπως η ίδρυση του Συλλόγου)!

Αυτό θα μπορούσε άνετα να γίνει, αν το φόρουμ διέθετε newsletter πχ και σε αυτό αναγραφόταν η είδηση για το Σύλλογο. Και πάλι όμως, αυτό θα πήγαινε μόνο σε αυτούς που έχουν εγγραφεί στο newsletter και έχουν συμφωνήσει να το λαμβάνουν.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Η ρύθμιση υπάρχει στο προφίλ για το αν ένα μέλος επιθυμεί να δέχεται ενημερωτικά e-mail από το φόρουμ. Εξ ορισμού είναι ενεργοποιημένο. Πρέπει να 'ναι ελάχιστοι αυτοί που το άλλαξαν. Αν κάποιον τον ενοχλήσει το μήνυμα, μπορεί να μπει στο προφίλ του στη συνέχεια και να απενεργοποιήσει τη δυνατότητα, γι' αυτό και δεν λογίζεται ως spam.

Μέχρι τώρα δεν έχω ενοχλήσει ποτέ τα μέλη με ομαδικά ενημερωτικά e-mail. Κάποτε είχα κάνει μια απόπειρα αλλά τότε το φόρουμ ήταν ακόμα σε shared server και σταμάτησε την αποστολή μετά από μερικά μηνύματα.
Θα το κάνω αυτό πολύ σύντομα και ελπίζω αυτή τη φορά να πετύχει.
Πολύ καλή ιδέα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Τυχερός ο Σύλλογος που έχει κοντά του έναν άνθρωπο σαν τον Cruiser 79 και παρέχει τόσες συμβουλές και τόση
γνώση. :thumpup:

Εγώ απλά θα έλεγα όλοι μας να αφήσουμε στην άκρη εγωισμούς,μικροπαράπονα, ή πίκρες για  ψιλοπράγματα και να
αγκαλιάσουμε περισσότερο αυτή την προσπάθεια που ξεκίνησαν κάποιοι συνατμιστές μας.

Επειδή έτυχε σε συναντήσεις να μιλήσω με αρκετούς από τους συνατμιστές που διαθέτουν προσωπικό χρόνο από τη
ζωή τους (δεν θα πω έξοδα) σας λέω ότι όλα μα όλα τα παιδιά είναι χρυσοί χαρακτήρες και άτομα που ήθελα να έχω
φίλους να συζητώ και να συναναστρέφομαι μαζί τους.

Μετά το κυνηγητό που εξαπολύθηκε  εναντίον του ηλεκτρονικού τσιγάρου με τον τελευταίο Νόμο και τις συνέπειές του
θα τις νοιώσουμε μετά την 1η Μαρτίου γιατί ακόμη υπάρχουν αποθέματα και μάλιστα σε τιμές ξεφτίλα, πιστεύω πως είναι
η τελευταία μας ευκαιρία να κάνουμε κάτι.
Κάτι μου λέει ότι αν αποτύχει τούτη η προσπάθεια δεν πρόκειται να ξαναγίνει τίποτε στο μέλλον.

Ας μην τη φρενάρουμε.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Καλησπέρα σας αγαπητοί φίλοι.

Ήρθα για να σας βάλω σε "έξοδα"  και "τρέξιμο" :)

Αν το κάτωθι είναι " Νόμιμο " ,δέν το γνωρίζω ,αλλά το ότι είναι εφικτό το γνωρίζω .

Δεν γνωρίζω το κόστος αυτή τήν στιγμή ,οπότε και αν η παρούσα προσωρινή διοίκηση μπορεί να το υλοποιήσει ,αλλά καλύτερα όπως λέω και σέ δικούς μου ανθρώπους ,να μου πείς και να ακουστούν 100 καλοπροαίρετες " χαζομάρες " σαν προτάσεις ,παρά να μην κάνεις καμία.

Σέ ποια από αυτές τίς προτάσεις ,ίσως βρεθεί "χρυσάφι "
ποτέ δεν το ξέρεις.( δεν μιλάω φυσικά για καταφανέστατα ανέφικτες ,η' γελοιότητες ).

Στό ζουμί λοιπόν.

Το να τυπωθούν μερικά φέιγ βολάν ,το να δοθούν σε κάποια δικά μας μαγαζιά ,και αυτά τα μαγαζιά να τα τοποθετήσουν ,σε κάποιο ευδιάκριτο χώρο ,νομίζω πώς είναι κάτι που θα μπορούσε να κάνει  ο καθένας μας ( μιά και πολλοί φίλοι ρωτάνε εγώ τί να κάνω ? ) ,πολύ χαμηλό κόστος ,διάδοση τής ίδρυσης , περιέργεια ,από ανθρώπους νέους στο χώρο ,για τό τί στήν ευχή είναι αυτό ,ψάξιμο μετά τήν καφετέρια στο σπίτι , είσοδος στήν ατμιστική κοινότητα .

Το τί θά λέει το χαρτί φυσικότατα και πρέπει να μελετηθεί ,
να προσελκύει ,να μήν "βιάζει " , να νιώσει ο κύριος ,το παλικαράκι ,η κυρία που είναι ατμιστές ,αλλά δέν γνωρίζουν τα ενδότερα του ,ακόμα ακόμα και οι καπνιστές ,( αυτός δεν είναι ο απώτερος σκοπός μας ? να τούς προσελκύσουμε  ) ,ότι υπάρχει ,και γίνετε κάτι καλό για τήν υγεία τους ( οι καπνιστές ) και για τό μέλλον του ατμίσματος εν γένη οι υπόλοιποι.

Να μήν εστιάσει στήν εγγραφή και καλά σε πρώτο χρόνο ,αλλά να αφήνετε αυτό ,στήν διακριτική ευχέρεια  του καθενός ,μετά από τήν ενημέρωση του ,μέσω του site τού συλλόγου ,αλλά και τών foroum..

Οχι και καλά δηλαδή . Αν και εφόσον.
Πίεσε τόν Έλληνα για κάτι ,ακόμα και αν αυτό είναι για δικό του μεγάλο όφελος ,και στήν έκανε .

Άφησε διακριτικά κάπου κάτι ,κίνησε του τήν περιέργεια ,και αστον στό "χαλαρό " ,και θα τό " Βουτήξει "

Παραβάλω και τόν "Μύθο " τής πατάτας ,ετσι για να μαθαίνουν οι νέοι ,να θυμούνται οι παλιοί ,αλλά βασικά για μερικά δευτερόλεπτα χαλάρωσης :) .

Στην Ελλάδα, ο πρώτος που επεδίωξε την εισαγωγή της πατάτας ήταν ο κυβερνήτης Ιωάννης Καποδίστριας. Ο ίδιος την είχε δοκιμάσει κατά τη διάρκεια των ταξιδιών του στην Ευρώπη κι έκρινε ότι θα ήταν μια θρεπτική βασική τροφή για ένα φτωχό λαό.
Όταν εγκαταστάθηκε στο Ναύπλιο, προσπάθησε να δώσει πατάτες στους χωρικούς, που -φιλύποπτοι και συντηρητικοί όπως ήταν- τις πέταξαν. Ο Καποδίστριας, όμως, ήξερε πολύ καλά τους συμπατριώτες του και -μιμούμενος το Φρειδερίκο το Μέγα της Πρωσίας και τον Παρμαντιέ της Γαλλίας, που είχαν μεταχειριστεί παρόμοια κόλπα- περιέφραξε το μέρος όπου ήταν αποθηκευμένες οι πατάτες κι έβαλε σκοπούς να τις φυλάνε μέρα νύχτα( συμπληρώνω κάνοντας και τα "στραβά" μάτια )
 Μέσα σε μια εβδομάδα δεν είχε μείνει ούτε μια πατάτα.     




  Καλή σας συνέχεια ,και καλό βράδυ .




Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Δεν είναι καθόλου κακή η σκέψη σου φίλε μου, κρύβει όμως δύο "νάρκες":
1) Αυτό εναπόκειται στο εκάστοτε κατάστημα
2) Ακόμα και αν γίνει κάτι τέτοιο, κινδυνεύει να κατηγορηθεί ο Σύλλογος ως άμεσα σχετιζόμενος με το ΣΕΕΗΤ, παρά του ότι ισχύει το άκρως αντίθετο...

Ατο το απάντησε νωρίτερα ο Τρύφωνας..

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Ατο το απάντησε νωρίτερα ο Τρύφωνας..
ΔΕΝ ΜΊΛΗΣΑ ,και ΔΕΝ αναφέρομαι ΠΟΥΘΕΝΑ ,σέ ατμιστικά καταστήματα.

Μιλάω για τό κομμωτήριο ,τήν καφετέρια ,το ψιλικατζίδικο ,το το το ,αλλά ΟΧΙ για ατμιστικά καταστήματα.

Τά μαγαζιά μας ,τών φίλων τών κολλητών.

Το έχω κάνει προσωπικά για δικά μου θέματα ,και μαγαζιά κάποτε..
ΔΕΝ είναι ( τουλάχιστον εγώ δεν βλέπω ) ,κανένα κακό..

Η διατύπωση του κειμένου παίζει όπως είπα τεράστιο ρόλο.

Εμπ' πας περίπτωση εσείς γνωρίζετε καλύτερα ,και τούς νόμους . ( Και τό εννοώ φυσικά δεν το λέω ετσι ) .


Edit : Προσπαθώ να διαβάζω όλα ,μά ΟΛΑ οσα ποστάρονται ,και φυσικά εκεί που είμαι άσχετος ,από αντιστάσεις ,έως νομικά ,να μην μιλάω ,τήν στιγμή που δεν θα πρόσφερε τίποτα ουσιαστικό ,αυτό που λέω.
Για αυτό τόν λόγο περιορίζομαι συνήθως στα " περιφερειακά " και χαλαρά νήματα ,όχι γιατί δεν θέλω να βοηθήσω π.χ κάποιους νέους ,αλλά γιατί ΔΕΝ γνωρίζω.

Αν κάτι το έχω κάνει ,εχει αποδώσει ,και ισως βοηθήσει κάπου ,τότε και μόνο τότε προσπαθώ να το αναφέρω.
Αν κάπου έχω κάνει λάθος ,συγχωρέστε το μου ΔΕΝ έγινε επίτηδες.

Ευχαριστώ !


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2017, 17:40 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ'ότι κατάλαβα ο Atoner το έγραψε για καταστήματα γενικά και όχι ατμιστικά.Μάλλον αναφέρεται γι' αυτά που είτε είμαστε ιδικτήτες είτε έχουμε πρόβαση π.χ. το στέκι για τον καφέ μας,το μπακάλικο της γειτονιάς μας κτλ.Ετσι το κατάλαβα διότι κάνει λόγο για βοήθεια/συνεισφορά όσων επιθυμούν να συνδράμουν και όχι της ΠΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Πολλά είπα ..


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2017, 18:19 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Εμείς τα απλά μέλη πως μπορούμε να βοηθήσουμε, πέρα από την μετάδοση της πληροφορίας της δημιουργίας του συλλόγου, από εκεί που βρίσκεται ο καθένας ?

Ένας νεοϊδρυθείς σύλλογος χρειάζεται κυρίως ένα πράγμα: Δύναμη.

Η δύναμη στην περίπτωσή μας μεταφράζεται σε δύο πράγματα: α) Μέλη, β) Πόρους.

Η διάδοση της πληροφορίας όπως είπες είναι το πρώτο που χρειάζεται για την προσέλκυση μελών.
Το δεύτερο που ακολουθεί, είναι η συζήτηση και η πειθώς. Όχι ο εξαναγκασμός.

Σχετικά με τους πόρους, που είναι εξίσου σημαντικοί για να παραχθεί έργο (τίποτα δεν είναι δωρεάν)
σε παραπέμπω στο άρθρο 9 του καταστατικού (ΠΟΡΟΙ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ).
Ίσως, πέρα από τη συνδρομή, να έχει μια βαρύτητα για κάποιους η παραγράφος 3:
Παράθεση
Οι Δωρεές, κληροδοσίες, κληρονομιές και πάν αγαθόν το οποίο περιέρχεται στην περιουσία του Συλλόγου,
εφόσον ο χορηγός (δωρητής) δεν θέτει όρους που είναι αντίθετοι στους σκοπούς του Συλλόγου.
Οι δωρεές αυτές, γίνονται δεκτές κατόπιν αποφάσεως του Δ. Σ και σε περίπτωση διαφωνίας με απόφαση της γενικής συνέλευσης των μελών.

και στο άρθρο 10 (ΔΩΡΗΤΗΣ - ΕΥΕΡΓΕΤΗΣ)
Παράθεση
Όσοι προσφέρουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο στο Σύλλογο το χρηματικό ποσό των  € 500,00 – €1.500,00
ή άλλο κινητό,  ακίνητο  ή  άυλο στοιχείο αναλόγου αξίας για την εκπλήρωση των σκοπών του Συλλόγου,
θεωρούνται και ονομάζονται Δωρητές του Συλλόγου.
Επίσης όσοι προσφέρουν το ποσό των €1.501,00 και άνω ή άλλο κινητό, ακίνητο ή άυλο στοιχείο
αναλόγου αξίας για την εκπλήρωση των σκοπών του Συλλόγου, θεωρούνται και ονομάζονται Ευεργέτες του Συλλόγου.

Πέρα και πριν από τους πόρους όμως, επαναλαμβάνω πως το πρώτο μας μέλημα είναι το πλήθος των μελών.
50 μέλη κάνουν απλά ατμοσυνάντηση.
50.000 μέλη ρίχνουν και ανεβάζουν κυβερνήσεις.
Τα συμπεράσματα είναι αυτονόητα ελπίζω.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Μέλος και εγώ :thumpup:. Ελάτε συνατμιστές ακολουθήστε, είναι πολύ σημαντικός ο σκοπός, ας βάλουμε όλοι ένα λιθαράκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8410 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085449 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12