vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, FaniFox

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Πέρα από τα αυτονόητα "μπράβο" στον Σπύρο, εγώ θα σταθώ στα σχόλια της στήλης δίπλα στο live.

1) Κάποιοι θεωρούν ότι η σαχλαμάρα που λέγεται φβ είναι ο Θεός. Κι ότι η ειδίκευση που έχουν κάποιες σελίδες του ενδιαφέρουν τον άλλο. Λάθος. Εκτός αν το πληκτρολόγιο είναι προέκταση της... νοημοσύνης.
2) Υπήρχαν και αυτοί που έχουν το σύνδρομο του πρωταθλητή. Πρέπει να καταλάβουν ότι η εγγραφή στο Σύλλογο σημαίνει πάλη. Τα 15 γιούρο είναι πολύ μικρό ποσό για έναν ολόκληρο χρόνο. ΑΙΛΑΙΩς !!!
3) Μιας και θα υπάρξει συνέχεια, ας γίνει μια ενημέρωση για τις πρώτες ενέργειες, έστω κι αν δεν υπάρχει προεδρείο, μπας και σηκωθούν μερικοί από τον καναπέ.
4) Με αφορμή τη συνέντευξη της 12/7/2016, μια χούφτα άνθρωποι έκαναν πολλλλλλή δουλειά, χωρίς ιδιοτελές όφελος, αυτό ήταν a priori δεδομένο.Σκεφθείτε ότι έχουν καλυφθεί σχεδόν όλες οι νομικές, συναισθηματικές και κοινωνικές ερωτήσεις που ΘΑ προκύψουν (ακόμα δεν έχει φανεί τίποτα). Μπορεί οι σύλλογοι οποιασδήποτε μορφής και θεματολογίας να μην έχουν, βάσει στατιστικών, θετικές προοπτικές, αλλά οι ρομαντικοί ιππότες ζουν για το όνειρο = ναι, εφικτό είναι, μπορώ να το κάνω πραγματικότητα.
5) Η εγγραφή στο Σύλλογο δεν σημαίνει ότι δίνω 15 ευρώ και μεταβιβάζω τη λύση των ατμιστικών μου ζητημάτων σε άλλους. Δίνεις τα λ7 για να αποκτήσεις το δικαίωμα να παλέψεις. Η εγγραφή σημαίνει "ανέβα στο ριγκ" είναι η σειρά σου να παλέψεις το Τέρας (τον καρκίνο, τις ασθένειες της καρδιάς, όλα όσα κάνουν το ΚΤ συνέταιρο του Χάρου), είναι η ώρα σου να ανοίξεις τα μάτια σε εκατομμύρια που, αν δεν κάνεις κάτι, θα πεθάνουν πρόωρα τα επόμενα χρόνια από τον καπνό.
6) Ο Σύλλογος δεν είναι κόμμα (ευτυχώς) που θα υποσχεθεί τον ουρανό με τα άστρα. Μάχη μπορεί να υποσχεθεί. Υπάρχουν εκατοντάδες πράγματα που πρέπει να τρέξουν ΑΜΕΣΑ. 
7) Γράφτηκα στον Σύλλογο εδώ και πολύ καιρό, μια μέρα που δεν είχα λεφτά ούτε για βενζίνη. Ακόμα και σήμερα δεν έχω ούτε paypal. 

Λύσεις ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Μέσα στο μυαλό μας. Αρκεί να ζυμωθούν.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Φίλε Kotsos75, δυστυχώς δεν νομίζω και εγώ ότι υπάρχουν πολλοί μεταξύ μας που δεν έχουν τι να κάνουν τα χρήματα τους.
Όλοι από κάποιο υστέρημα δίνουμε για τις ανάγκες μας ή τις ανάγκες της οικογένειας μας.
Εγώ το βλέπω ως εξής. Δίνω ετησίως Χ ευρώ για υγρά / αντιστάσεις / ατμοποιητές / σύρματα / βαμβάκια/ μπλιμπλίκια κτλ.
Θα πάρω 2 υγρά λιγότερα και θα κάνω την εγγραφή μου.  Και μετά, στις επάλξεις...



Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας

3) Μιας και θα υπάρξει συνέχεια, ας γίνει μια ενημέρωση για τις πρώτες ενέργειες, έστω κι αν δεν υπάρχει προεδρείο, μπας και σηκωθούν μερικοί από τον καναπέ.


Δεν μπορούμε να υποσχεθούμε ενέργειες (ούτε καν την πρόθεση) από την στιγμή που δεν θα είμαστε (ή δεν ξέρουμε αν θα είμαστε ακόμα και αν έχουμε σκοπό να δηλώσουμε υποψηφιότητα) αυτοί που θα κληθούμε να τις υλοποιήσουμε. Το εκλεγμένο ΔΣ του συλλόγου μπορεί να έχει ένα εντελώς διαφορετικό σχεδιασμό και πλάνο , απ ότι έχω εγώ στο μυαλό μου αυτή την στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Φίλε Kotsos75, δυστυχώς δεν νομίζω και εγώ ότι υπάρχουν πολλοί μεταξύ μας που δεν έχουν τι να κάνουν τα χρήματα τους.
Όλοι από κάποιο υστέρημα δίνουμε για τις ανάγκες μας ή τις ανάγκες της οικογένειας μας.
Εγώ το βλέπω ως εξής. Δίνω ετησίως Χ ευρώ για υγρά / αντιστάσεις / ατμοποιητές / σύρματα / βαμβάκια/ μπλιμπλίκια κτλ.
Θα πάρω 2 υγρά λιγότερα και θα κάνω την εγγραφή μου.  Και μετά, στις επάλξεις...
ίσος δεν το έγραψα σωστά
αυτό που προσπάθησα να πω είναι πως αν και σε δύσκολη οικονομική κατάσταση και συγχρόνως έχω και ότι χρειάζομαι για να ατμίζω για μερικά χρονια χωρίς να χρειαστεί να δώσω φράγκο
έδωσα αυτά τα χρήματα για το καλο όλον και το ίδιο πρέπει να κάνουν όλοι
έχω πει πολλές φορες πως είμαι αγράμματος και πολλές από τα γραφόμενα μου δεν μπορείς να καταλάβεις τι ακριβώς θέλω να πω
πάντως μαζί σας είμαι
ψηφίστε με και δεν θα το μετανιώσετε :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Εμείς τα απλά μέλη πως μπορούμε να βοηθήσουμε, πέρα από την μετάδοση της πληροφορίας της δημιουργίας του συλλόγου, από εκεί που βρίσκεται ο καθένας ?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Αν πρέπει να κριθούμε εμείς, τα ιδρυτικά μέλη, έχουμε δώσει δείγμα γραφής της ΚΕΑ ως τώρα:

1. Οι κινήσεις που έγιναν από τον Ιούλιο του 2016 δεν ήταν λίγες και ήταν οι πρώτες κινητοποιήσεις ατμιστών στην χώρα μας.
2. Η ίδια η δημιουργία του συλλόγου και η προσπάθεια που συμβαίνει αυτή την στιγμή είναι δύσκολη και επώδυνη δράση -και έχει μέλλον και πολλά να γίνουν.
Σύνταξη καταστατικού, νομικό τρέξιμο, δημιουργία σελίδας (και περιεχομένου!), ο λογαριασμός στο FB, οι προσπάθειες με εφορία/τράπεζες/Paypal, η προσπάθειά μας για προσέγγιση μελών, οι συνεντεύξεις, η ενημέρωση, η παρουσία σε φόρουμ και social media, η διοργάνωση εκλογών με τις πρακτικές, χωροταξικές και τεχνολογικές προκλήσεις που θα έχουν κλπ. Όλα αυτά είναι δράσεις και άλλα πολλά που δεν ανάφερα ή θα προκύψουν αύριο.

Αυτό δεν σημαίνει πως είμαστε τίποτα ανεπανάληπτα άτομα, αλλά ενεργοί είμαστε συνέχεια και αυτά που συμβαίνουν αποτελούν δράση. Δεν γίνονται μόνα τους.
Οπότε εμείς οι λίγοι δεν είναι πως περιμένουμε κάποιο ΔΣ για να δουλέψουμε. Αλλά όλοι μαζί θα πρέπει να βγάλουμε ΔΣ για να δούμε τότε τις ουσιαστικές και πλήρεις δράσεις του συλλόγου ΜΑΣ, της Κοινότητας Ελλήνων Ατμιστών.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Δεν μπορούμε να υποσχεθούμε ενέργειες (ούτε καν την πρόθεση) από την στιγμή που δεν θα είμαστε (ή δεν ξέρουμε αν θα είμαστε ακόμα και αν έχουμε σκοπό να δηλώσουμε υποψηφιότητα) αυτοί που θα κληθούμε να τις υλοποιήσουμε. Το εκλεγμένο ΔΣ του συλλόγου μπορεί να έχει ένα εντελώς διαφορετικό σχεδιασμό και πλάνο , απ ότι έχω εγώ στο μυαλό μου αυτή την στιγμή.
Τα αυτονόητα εννοώ:
Γνωστοποίηση της ευεργετικής χρησιμότητας του ΗΤ στους εξαρτημένους από τη νικοτίνη και απληροφόρητους συγχρόνως, απλές οδηγίες σε νεοεισερχόμενους κλπ.
Αυτά νομίζω πως είναι αυτονόητα για το οποιοδήποτε προεδρείο προκύψει.
Δυστυχώς, το φόρουμ πρέπει να ψάξεις για να το βρεις μόνος σου. 
Ο Σύλλογος πρέπει να βρει τρόπο να χτυπήσει τις πόρτες.
Αυτό εννοούσα.
Για τα ζητήματα τα πιο μπλεγμένα, όπως τα 10μελα των βάσεων λχ, (έστω κι αν φαίνεται απλό το θέμα αυτό) ασφαλώς και χρειάζεται μεθόδευση από την μέλλουσα διοίκηση.

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
@ Σπύρο (e-spy)  
Είδα το live στου Kostas 44 για το σύλλογο χθες το βράδυ.
Ένα μόνο έχω να σου πω: RESPECT!!
Τόση ψυχραιμία ? Με τόσο καφριλίκι στο chat του Υoutube?   :angry_orange:
Με τόσο κανιβαλισμό γύρω σου τι περιμένεις?   :hmmm:
Καλή δύναμη :victory: 
Μαζι σας μόλις αποκτήσετε τραπεζικό λογαριασμό  :)

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Τα αυτονόητα εννοώ:
Γνωστοποίηση της ευεργετικής χρησιμότητας του ΗΤ στους εξαρτημένους από τη νικοτίνη και απληροφόρητους συγχρόνως, απλές οδηγίες σε νεοεισερχόμενους κλπ.
Αυτά νομίζω πως είναι αυτονόητα για το οποιοδήποτε προεδρείο προκύψει.
Δυστυχώς, το φόρουμ πρέπει να ψάξεις για να το βρεις μόνος σου.
Ο Σύλλογος πρέπει να βρει τρόπο να χτυπήσει τις πόρτες.
Αυτό εννοούσα.
Για τα ζητήματα τα πιο μπλεγμένα, όπως τα 10μελα των βάσεων λχ, (έστω κι αν φαίνεται απλό το θέμα αυτό) ασφαλώς και χρειάζεται μεθόδευση από την μέλλουσα διοίκηση.
Η ΠΔΕ δεν έχει δικαίωμα να κάνει τπτ άλλο από 1)να γράψει μελη και 2)να οργανώσει την ημέρα των εκλογών.
Να πούμε στον κόσμο πως ο σύλλογος μετά τις εκλογές θα ενημερώσει τον κόσμο, πιστεύω είναι αυτονόητο.. Συγκεκριμένα τον τρόπο που θα το κάνει, δεν μπορούμε να πούμε..

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Εμείς τα απλά μέλη πως μπορούμε να βοηθήσουμε, πέρα από την μετάδοση της πληροφορίας της δημιουργίας του συλλόγου, από εκεί που βρίσκεται ο καθένας ?



Μαζι σας μόλις αποκτήσετε τραπεζικό λογαριασμό  :)

Επειδή δεν είναι βέβαιη η απόκτηση τραπεζικού λογαριασμού, αφού αναμένεται η απόφαση της 4ης τράπεζας, (οι άλλες τρεις ήταν αρνητικές σε καθεστώς Προσωρινής Διοίκησης, παρά την ύπαρξη ΑΦΜ) και είσαι από το Ηράκλειο, κανονίστε καμιά ατμοσυνάντηση με τον Αντώνη, να μαζευτείτε και να βολευτείτε μεταξύ σας με το paypal όσων διαθέτουν.
Αυτή θα ήταν σημαντική βοήθεια Αντώνη. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2017, 23:08 από Ribot »

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
@ Antonelos...
Αύριο το απόγευμα μετά τις 17:00 (αν μπορείς) , περνάς από το Γρηγόρη που είναι δίπλα σου, 
παίρνεις 2 καφεδάκια (εμένα διπλό εσπρέσο μέτριο προς το γλυκό),  
έρχεσαι  στο γραφείο μου - ξέρεις που είναι - θα γαυγίσει το λυκόσκυλο - θα βγω.... 
Έχεις paypal να υποθέσω - Εγώ βάζω τις ρακές.... ;)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]30 άρθρα το Καταστατικό, όλα κατανοητά κι όλα πεντακάθαρα, (αξίζει η κάθε επανάληψη, και φυσικά η κάθε ερώτηση απ' το κάθε υποψήφιο μέλος). Όπως είπε παραπάνω ο κυρ Φυσικός: πέρα απ' τα αυτονόητα “μπράβο”, η ελπίδα είναι αυτή που αξίζει, μπας και σωθούν ακόμα περισσότεροι απ' τον συνέταιρο τού Χάρου που λέγεται κάπνισμα. Αυτό και τίποτε άλλο, δεν στοκάρω ελπίδα ποτέ. Εύχομαι να δω την ίδια ομάδα, (ένα χρόνο μου πήρε, να δω την αξία τους ως αξιοπρεπέστατα μέλη στο φόρουμ αλλά και παντού / αυτούς θα ήθελα εγώ να ξαναδώ στο ΔΣ).[/justify]

[justify](@Cruiser79, έχω κι άλλες ερωτήσεις  ;D )[/justify]


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Hit me ανελέητα!

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
@ Antonelos...
Αύριο το απόγευμα μετά τις 17:00 (αν μπορείς) , περνάς από το Γρηγόρη που είναι δίπλα σου,
παίρνεις 2 καφεδάκια (εμένα διπλό εσπρέσο μέτριο προς το γλυκό),  
έρχεσαι  στο γραφείο μου - ξέρεις που είναι - θα γαυγίσει το λυκόσκυλο - θα βγω....
Έχεις paypal να υποθέσω - Εγώ βάζω τις ρακές.... ;)
Να μιλήσουμε και με μανιαδακη
Έχεις πμ 

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Φίλοι συνατμιστές. Εγινα και είμαι απλό μέλος της " Κοινότητας Ελλήνων Ατμιστών"
Θα επισημάνω δύο πραγματάκια.
1. Ο Σπύρος ο Τσιμούρης δήλωσε ότι ο "Η κοινότητα ελλήνων ατμιστών" ήδη έγινε μέλος του "Ευρωπαικού Δικτύου Ατμιστικών Κοινοτήτων"
   Αυτό σημαίνει ότι Δεν χάνεται καθόλου χρόνος για επικείμενες δράσεις
ΚΑΙ  2ο. που μόνον όσοι γνωρίζουν νομοτεχνικά ή από συλλόγους μπορούν να κατανοήσουν.
   ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ οι σύλλογοι, οι ενώσεις  κλπ μέχρι σήμερα, εκλέγουν τα μέλη του 1ου τους Διοικητικού τους Συμβουλίου από την 1η τους Γενική συνέλευση όπου συμμετέχουν ΜΟΝΟΝ τα 21-30 ΙΔΡΥΤΙΚΑ τους μελη.
   Και αυτό για λόγους ευνόητους, δηλ τα ιδρυτικά μέλη να έχουν για 2 ή παραπάνω χρόνια τον έλεγχο του συλλόγου που αυτοί ίδρυσαν. Από τις δεύτερες αρχαιρεσίες  και μετά, συμμετέχουν τα μέλη που εγγράφηκαν μετά και μάλιστα με προυποθέσεις.
   ΘΕΩΡΩ ΛΟΙΠΟΝ και έτσι είναι , ότι η ΠΔΕ της κοινότητα ελλήνων ατμιστών με την απόφασή της να δώσει τη δυνατότητα να συμμετάσχουν στις αρχαιρεσίες για την εκλογή των μελών του προεδρίου είτε σαν υποψήφιοι είτε σαν εκλέκτορες ΟΛA ανεξαιρέτως τα φυσικά πρόσωπα που θα εγγραφούν σαν μέλη και θα είναι ταμιακά ενήμερα,
ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ έμπρακτα σε όσουν είναι γνώστες αλλά και σε όσους δεν είναι ότι πρόκειται για μία Υπεύθυνη, Σοβαρή και απολύτως καθαρή προσπάθεια.
 Για να το κάνω πιό κατανοητό.
 21 ιδρυτικά μέλη, ιδρύουν τον σύλλογο. Τι πιό φυσικό να θέλουν και το ΔΣ να είναι από τα άτομα που το ίδρυσαν. ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ το σενάριο.
Μέχρι τις αρχαιρεσίες εγγράφονται και άλλα 600 μέλη που έχουν το δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεστε.
Αυτό σημαίνει ότι μπορεί από τα 21 ιδρυτικά μέλη, ΚΑΝΕΝΑ να μην εκλεγεί για το προεδρείο.
Αν αυτή η πρωτοτυπία δεν σημαίνει Καθαρότητα, Σοβαρότητα και ανιδιοτέλεια όσον αφορά τη λειτουργία του συλλόγου μας, τότε μάλλον ζούμε σε άλλο πλανήτη. Παύλος Γιούρσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2017, 00:06 από PGIOURSIS »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59830 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15772 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12