vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Tazz, ZoeM, manoslykos, camber, Jorge, JohnDag, white varadero

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Αλλα πες μου εναν λογο που δεν απανταται με σαφινια η ερωτηση "ποσα μελη υπαρχουν αυτη τη στιγμη"

Διάλεξε σενάριο.

- Έχουμε μέχρι στιγμής 4 μέλη.
- Μας δουλεύετε. Δεν γράφτηκε κανείς, μούφα θα είναι, σιγά μην γραφτώ.


- Έχουμε μέχρι στιγμής 5000 μέλη.
- Εντάξει έχει αρκετούς, θα κάνουν δουλειά και χωρίς εμένα, σιγά μην γραφτώ.

Οποίο και από τα δυο να ισχύει, κάποιοι θα αποφασίσουν να μην γίνουν μέλη.

Και χωρίς πολλά μέλη, δύναμη δεν υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Θα μου επιτρέψετε να θεωρώ πολύ άδικη τη συζήτηση για τις πράξεις εκείνων που διέθεσαν και διαθέτουν τον χρόνο τους -και όχι μόνο- για μια ιδέα/προοπτική που μπορεί να φανεί χρήσιμη σε όλους μας.

 Δεν συνηθίζω τις αντιπαραθέσεις και ούτε θα το πράξω, αλλά δηλώνω ότι έχω πλήρη εμπιστοσύνη στα άτομα που το πήραν επάνω τους και τα ευχαριστώ γι αυτό.

Όπως έχει ειπωθεί ήδη, όποιος θέλει να πάρει μέρος και να επηρεάσει τις διαδικασίες, τώρα είναι η ώρα να το πράξει. :)

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Δε βοηθαει τη διαφανεια αυτη η λογικη. Αποψη μου παντα.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Ένα καθίσουμε και αναλογιστούμε πόσα 20άρια έχουμε πετάξει, τότε νομίζω ότι αυτό τουλάχιστον θα πιάσει τόπο για το συμφέρον όλων μας.
Έτσι απλά :respect:

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Μόλις μου ήρθε ενα   " Π.Μ " ,τό οποίο όμως αφορά το σύνολο , οπότε πρέπει να το αναφέρω.

Κύριε Atoner.

Η προσπάθεια που έχετε ξεκινήσει ( ως σύλλογος) ,μάς έχει αφήσει πρός το παρών τίς καλύτερες δυνατόν εντυπώσεις .

Η επιθυμία εμού  ,αλλά και του οικογενειακού μου περιβάλλοντος είναι να έρθουμε να βοηθήσουμε ,στήν μετακίνηση τών οχημάτων .

Φοβούμαι όμως ως τίμιος και νοικοκύρης άνθρωπος , εκείνον τόν Μάκη τόν Σουγιά ,και τυχόν σκυλολόι που μπορεί να φέρει εις τάς  γραμμάς  ,και αντί να βοηθήσει να μετακινήσουμε τα οχήματα ,αυτός και το σινάφι του ,τα τοποθετήσουν σε χειρότερη θέση από τήν παρούσα ,ίνα μήν μπορούν οι διωκτικές αρχές ,να τούς συλλάβουν , μην έχοντας πρόσβαση στα χωριά ,για να συνεχίσουν τόν κατσικοκλεφτισμό τους.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Αγαπητέ κύριε Ευτυχίδη .

Κατ'αρχάς μας τιμά η επιστολή σας.

Αγαπητέ μου μετά απο συνισταμένο και διεξοδικό έλεγχο ,
καταλήξαμε στο συμπέρασμα ,ότι ο εν λόγο απατεωνίσκος  , ο οποίος με ΔΟΛΙΟ τρόπο θέλει να παρεισφρήσει , είς τόν τόπο τίς προσπάθειας μας ,και να δημιουργήσει εν γένει  προβλήματα ,μετά βίας καλύπτει το 2 % τών χωριανών .( τυχαίο νούμερο ,αλλά ).

Όπως λοιπόν καταλαβαίνετε ,και καθώς ΔΕΝ διαθέτουν ΟΥΤΕ περισσότερα ,ΟΥΤΕ ισχυρότερα " ΟΠΛΑ " από εσάς και εμάς ,αλλά ισα ισα λιγότερη θέληση ,εκείνο που θα συμβεί μετά βεβαιότητος είναι ,οτι θα τούς απωθήσουμε πίσω στά λαγούμια τους ,και στα αιιιιιι στα Διάτανα .

Μετά τιμής Δικός σας ,για οποίαν άλλη απορία .

Ευχαριστώ.

Υ.Γ Τυχών ομοιότητες , γεγονότα ,και λοιπά και ,ΚΤΛΠ ,είναι παντελώς στοχευμένα και καταληπτά.
Μήν τα δοκιμάσετε στάς οικία σας.
Είναι μόνο για " συλλογικά μυαλά " .

Σάς περιμένουμε.



EDIT : Αγαπητέ φίλε Modivin ,Ακριβώς μα ακριβώς τήν ιδια σκέψη είχα και ήθελα να γράψω Ειλικρινέστατα.. 

ΕΤΣΙ ακριβώς όπως τα ανάφερες είναι .

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Αλλα πες μου εναν λογο που δεν απανταται με σαφινια η ερωτηση "ποσα μελη υπαρχουν αυτη τη στιγμη"
Θα σου δώσω:

1. Ότι νούμερο αναφερθεί εδώ δεν θα ισχύει αύριο πρωί αλλά θα δίνει λάθος πληροφορία σε αυτόν που θα το διαβάσει αύριο. Δεν είμαστε 3.000 να μην παίζει ρόλο το λίγοι πάνω-λίγοι κάτω.
2. Δεν θέλουμε ψυχολογικά να υπάρξει ούτε αντίδραση "ασφάλειας" ("α, αρκετοί μαζεύονται, δεν με έχουν ανάγκη") ούτε "ανασφάλειας" (μπα, δεν είναι πολλοί, πού να τρέχω εγώ"). Θέλουμε ο κάθε ατμιστής να αναλογιστεί την προσωπική σχέση του με το άτμισμα και να αποφασίσει αν βλέπει τον εαυτό του μέλος ενός συλλόγου ατμιστών, χωρίς να βλέπει κάποιο "σκορ".

Το νούμερο (όταν μετά από κάποιο καιρό θα έχει απορροφήσει το πρώτο κύμα εγγραφών) θα μαθευτεί, δεν κρατιούνται μυστικά τέτοια πράγματα. Αλλά αυτή τη στιγμή πρέπει να επικεντρωθούμε στους σκοπούς της Κοινότητας διότι αυτό είναι που μας καίει. Υπόψην: κανείς δεν υποχρεούται να δίνει ανά πάσα στιγμή τέτοιες πληροφορίες σε μη μέλη -δεν μένω σε αυτό, πάντως είναι γεγονός.

Θα ήθελα κι εγώ ένα λόγο για τον οποίο αυτή η μη ανακοίνωση μπορεί να κρύβει κάτι εις βάρος των ατμιστών και του ατμίσματος. Ρωτώ επειδή φαίνεται να έχει ιδιαίτερη σημασία για σένα, για το οποίο θα κριθούμε εμείς τα ιδρυτικά μέλη. Μπορεί να μας βοηθήσει η απάντηση.
 :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Σεβαστές όλες οι απόψεις. Και κατανοώ απολύτως από που προερχονται. Ζω και εγώ σε αυτή τη χώρα.

Ας αναλογιστούμε για λίγο όμως μήπως διαλέγουμε λάθος κίνηση για να εξαντλήσουμε τα όρια της ανελαστικότητας προς την έλλειψη διαφάνειας. 

Ειδικά όταν μιλάμε για μια κίνηση που υφίσταται για πέντε μόνο μέρες. 

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Στη ζωή μου έμαθα να παλεύω, λιγότερο ή περισσότερο, προκειμένου να πετύχω αυτά που θέλω
και όχι να περιμένω μαγικές λύσεις από κάποιους που μου τάζουν λαγούς με πετραχήλια.
Από τη στιγμή που είχα τη δυνατότητα με 20 ευρώ, λιγότερα από τα κ.τ. τριών ημερών που έκανα δηλαδή,
να διεκδικήσω ή να βελτιώσω 2-3 πράγματα που αφορούν την υγεία ή τον τρόπο ζωής εμένα
και των συνανθρώπων μου, δε χρειαζόταν να το σκεφτώ και πολύ.
Μπήκα στο site, διάβασα ό,τι βρήκα  ( και το καταστατικό ) και προχώρησα στην εγγραφή.
Καταλαβαίνω την επιφυλακτικότητα κάποιων αλλά αν δε γίνει η αρχή σε κάτι τότε δεν θα υπάρχει ποτέ
η δυνατότητα της βελτίωσης και της ανάπτυξης. Με λίγα λόγια, όποιος βαριέται να ζυμώσει...

My 2 cents όπως λένε και στο χωριό μου και καλά ζυμώματα και πάλι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Μέλος και εγώ πλέον.
Μια ερώτηση σχετική με την διαδικασία των εκλογών: 
πως διασφαλίζεται το απόρρητο των εκλογών για όσους ψηφίσουν μέσω διαδικτύου? 
άκουσα τον Σπύρο να λέει για κάποιον μοναδικό κωδικό που θα αποστέλλεται την προηγούμενη των εκλογών μέσω του email που έχουμε δηλώσει. Από εκεί και πέρα?

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Από εκεί και πέρα θα συνδεθείς με τον λογαριασμό σου σε κάποια φόρμα και χρησιμοποιώντας αυτόν τον κωδικό θα ψηφίσεις.
Τα όποια στοιχεία της ψήφου θα ελεγχθούν από την εφορευτική επιτροπή.
Ο κωδικός αυτός θα χρησιμοποιείται μόνο μια φορά.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
με στενοχωρεί να βλέπω άτομα να προσπαθούν με κάποιο τρόπο να ρίξουν αυτή την προσπάθεια και δεν σκέφτονται ότι προσπαθούν με αυτόν τον τρόπο να βγάλουν τα ίδια τους τα ματια
εγώ αυτή τι στιγμή δεν χρειάζομαι τίποτα απολύτως
ακόμα και τους χειρότερους φόρους και απαγορεύσεις να βγάλουν για το ατμισμα εμενα προσωπικά δεν μπορούν να με ακουμπήσουν
έχω καβάντζα από εξοπλισμό και υγρά για χρονια
το ίδιο και οι περισσότεροι από τα άτομα που ίδρυσαν αυτόν τον σύλλογο (υποθέτω)
δεν κοίταξαν την πάρτη τους
για το καλο όλον τον ατμιστων γίνετε αυτό
πίστεψε με δεν μου περίσσευαν αυτή τι στιγμή αυτά τα χρήματα αλλα θέλω να πιστεύω ότι πάνε σε κάτι πολύ καλο και θα βοηθήσει πολύ κόσμο
πρέπει όλοι να συμβάλουμε για να αποκτήσουμε όσο πιο δυνατή φωνή γίνετε

...προσεχώς πρόεδρος κ. kotsos75 :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Πως διασφαλίζεται όμως ότι η εφορευτική επιτροπή δεν γνωρίζει ποιον ψήφισα μέσω ίντερνετ?

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας

πως διασφαλίζεται το απόρρητο των εκλογών για όσους ψηφίσουν μέσω διαδικτύου?
άκουσα τον Σπύρο να λέει για κάποιον μοναδικό κωδικό που θα αποστέλλεται την προηγούμενη των εκλογών μέσω του email που έχουμε δηλώσει. Από εκεί και πέρα?
Για να το πούμε λίγο καθαρά..

Υπάρχουν τριών ειδών πληροφορίες

  • Υπάρχουν οι πληροφορίες που έχεις δώσει κατά την εγγραφή και τις ξέρεις μόνο εσύ (Ονοματεπώνυνο, email , ΑΔΤ)
  • Υπάρχει ένα σύστημα που δίνει ένα μοναδικό κωδικό σε κάθε μέλος (στο στέλνει sto mail που έχεις δηλώσει ) και μετά την μοναδική του χρήση απενεργοποιείται..
  • Υπάρχει και ένα username και ένα password για να συνδεθείς στο site μας

Στις εκλογές θα πρέπει, να συνδεθείς στο site (Α) και να συμπληρώσεις μία φόρμα με τα στοιχεία σου (Β,Γ,Δ) και τον κωδικό (Ε) στα οποία το σύστημα κάνει αντιπαραβολή με τα δεδομένα που ήδη έχει.
Αν κάποιος τα έχει όλα αυτά θα ψηφίσει 1 φορά . Το αυτός ο κάποιος να μην είναι ο πραγματικός δικαιούχος της ψήφου είναι σχεδόν απίθανο και μπορεί να συμβεί μόνο αν ο πραγματικός δικαιούχος του έχει δώσει πρόσβαση στα πάντα (ηλεκτρονικά και προσωπικά στοιχεία)..

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω


...προσεχώς πρόεδρος κ. kotsos75 :tongue_smilie:
αντιπροεδρος κ.dinos_74 :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Πως διασφαλίζεται όμως ότι η εφορευτική επιτροπή δεν γνωρίζει ποιον ψήφισα μέσω ίντερνετ?
Το σύστημα είναι πιστοποιημένο για εκλογές και διασφαλίζει το απόρρητο της ψήφου. Θα γίνει ανακοίνωση του, μαζί με την ημερομηνία των εκλογών.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180531 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12