vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Γιατί σου ξεφεύγουν οι τελευταίες 3 λέξεις.. Δεν είμαστε ΜΚΟ


Θεωρησα οτι το ΜΚΟ αναφερεται μονο στις ΚΟΙΝΣΕΠ και ΚΟΙΣΠΕ.

Παραταυτα δεν αναφερεται στο παραπανω οτι απαγορευεται η δημοσιοποιηση του ονοματεπωνυμου των μελων. Αναφερεται τι πρεπει να δημοσιοποιειται υποχρεωτικα, οχι τι δεν πρεπει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μα δεν πρόκειται στο Νομο περί ΜΚΟ να βρεις αν απαγορεύεται η δημοσιοποίηση στοιχείων σε μη ΜΚΟ. Αυτό θα το βρεις στο Νομο περί προστασίας προσωπικών δεδομένων και στις διατάξεις περί τήρησης τέτοιων αρχείων.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε ελιοτ, για να δεις έργο, θα πρέπει να υπάρξουν μέλη, ΔΣ και πόροι. Με αυτή τη σειρά. Αν από 100 υποψήφια μέλη, τα 90 "περιμένουν να δουν πρώτα", τότε θα πρέπει τα 10 μαζί με τους ιδρυτές, να εκλέξουν ΔΣ και να κάνουν έργο με πόρους από 31 άτομα. Από αυτούς τους πόρους, κάποιοι έχουν ήδη διατεθεί για τα διαδικαστικά και κάποιοι άλλοι θα διατεθούν για τις εκλογές.

Το βλέπεις πιθανόν να παράγεται έργο χωρίς συμμετοχή?

Κάποιοι μαζευτήκαμε, συζητήσαμε, καταβάλλαμε προκαταβολικά συνδρομές ώστε να καλυφθούν τα κόστη σύστασης και φέραμε εις πέρας τα γραφειοκρατικά.

Είναι στο χέρι όλων των υπόλοιπων αυτό το πράγμα να προχωρήσει.

Φιλικά όλα αυτά, ώστε να λυθεί και η τελευταία απορία.

@caros
Ο αριθμός των μελών είναι ανακοινώσιμος. Τα ονοματεπώνυμα όμως όχι. Τα μόνα ονοματεπώνυμα τα οποία είναι ανακοινώσιμα, είναι των συμμετεχόντων στη Γενική Συνέλευση, και αυτό όχι δημόσια: οποιοδήποτε μέλος μπορεί να αιτηθεί στο ΔΣ αντίγραφο πρακτικού ΓΣ, στο οποίο αναγράφονται ονοματεπώνυμα συμμετεχόντων.
Εχεις απολυτο δικιο σε οτι λες αλλα εχω κουραστει να απογοητευομαι, ναι το πρωτο κουπι θα το τραβηξουν οι λιγοι "ρομαντικοι" θα πω και μετα αναλογα θα μπουν και περισσοτεροι, παντως σαν η πρωτη εικονα απο το βιντεο που ειδα ειναι απο θετικη εως πολυ θετικη, μπραβο σας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Οι λίγοι ρομαντικοί δεν έχουν πρόβλημα να τραβήξουν πολύ κουπί όχι λίγο.

Το θέμα είναι να έχουν τη δυνατότητα να τραβήξουν ακόμα και αυτό το λίγο.

Δεν είσαι ο μόνος απογοητευμένος από πολλά στραβά σε αυτή τη χώρα ανάμεσα μας, πίστεψε με.

Έχεις μια ευκαιρία να κάνεις κάτι. Στο χέρι σου είναι να την εκμεταλλευτείς.

Τέλος πάντων, επιλογή σου είναι και όπως και να έχει είναι απολύτως σεβαστή.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πάλι να σημειώσω πως οι λίγοι ρομαντικοί έχουν ήδη αρχίσει να τραβάνε το λίγο κουπί , μιας και ο συλλογος δεν ιδρύεται με ένα κουμπί , ούτε προωθείται μέχρι τις εκλογές , με ένα άλλο κουμπί..
Για το πολύ κουπί συζητάμε τώρα..

Εσύ όμως, με ένα- δυο κουμπιά μπορείς να μας βοηθήσεις.. :thumpup:;)

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv




Γραφτείτε στον σύλλογο! Κλικ στο banner!





Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
μπορουμε να εχουμε μια ταξη μεγεθους ως αναφορα τον αριθμο των μελων αυτη την στιγμη?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Ειμαι απο αυτους που πρεπει να δω και μετα θα βοηθησω αν μπορω, αλλα εχουμε καταδικασει κατι πριν ακομα ξεκινησει?
Γενική απάντηση που θα δώσω από πλευράς μου για την συγκεκριμένη τοποθέτηση, όχι του φίλου αλλά όλων όσοι έχουν αυτή την στάση (απολύτως σεβαστή αλλά προσωπικά όχι και τόσο κατανοητή).

Τι σημαίνει κατ' εμέ πρέπει πρώτα να δω και μετά να βοηθήσω? Σημαίνει ότι περιμένω κάποιοι άλλοι να :

  • κάνουν όλη τη δουλειά της ίδρυσης
  • εγγράψουν μέλη, γιατί σύλλογος και εκλογές χωρίς μέλη είναι ανέκδοτο
  • να ψηφίσουν,να τελέσουν την εκλογική διαδικασία και να βγει το ΔΣ και τα άλλα όργανα του συλλόγου
  • να αρχίσουν να ενημερώνουν μέσα / φορείς / κυβέρνηση / κόσμο, να ενημερώνουν το site, να φτιάχνουν δελτία τύπου, να παρίστανται σε διάφορες εκδηλώσεις, να εγγράφουν νέα μέλη, να κρατάνε πρακτικά και βιβλία ισολογισμών, κτλ.
  • συμπληρώστε ότι άλλες εργασίες πρέπει να γίνονται...

Και εγώ που θα παρακολουθώ περιμένοντας, δεν θα έχω καμία συμμετοχή και φυσικά δεν θα έχω εκφέρει τη γνώμη μου, δεν θα έχω ψηφίσει αυτόν που θεωρώ ότι θα με αντιπροσωπεύσει καλύτερα, δεν θα έχω δώσει δυναμική σε καμία κίνηση.
Και μάλιστα σε ένα σύλλογο που δίνει τη δυνατότητα σε οποιονδήποτε θέλει (εντός των νομίμων προϋποθέσεων) να γίνει μέλος του, να εκλεγεί και να καθορίσει τις πολιτικές που θα ωφελήσουν τον σκοπό του, χωρίς μάλιστα να διαχωρίζει τα μέλη και να δίνει προνόμια σε κάποιους.

Πώς θα γίνουν όλα τα παραπάνω με μια χούφτα μέλη που ασχολούνται και ένα πλήθος που παρακολουθεί εκτός συλλόγου? Θα υπάρξει σοβαρό αποτέλεσμα από 10 νοματαίους (σχήμα λόγου)?

Μετά εκ του ασφαλούς, θα καταλήξω στο συμπέρασμα ότι μια χούφτα άτομα είναι, δεν κατάφεραν να κάνουν και κάτι άξιο λόγου, καλύτερα που δεν μπήκα και εγώ στον σύλλογο.

Φυσικά και έτσι θα καταλήξει χωρίς συμμετοχή, το όποιο ΔΣ εκλεγεί δεν θα απαρτίζεται από θαυματοποιούς αλλά από ανθρώπους που χρειάζονται την υποστήριξη ενός σεβαστού αριθμού μελών για να μπορούν να κινήσουν θέματα και να δώσουν φωνή στα συμφέροντα των ατμιστών.
Θα καταλήξουμε για μια ακόμα φορά, στο όλα για εμάς χωρίς εμάς...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
μπορουμε να εχουμε μια ταξη μεγεθους ως αναφορα τον αριθμο των μελων αυτη την στιγμη?

Ένα θα πω φίλε: λιγότεροι από όσους μπορούμε και θέλουμε! :D

Ευχαριστούμε τους φίλους που ήρθαν σήμερα στην πρώτη συνάντηση για εγγραφή μελών.
Θα ακολουθήσουν κι άλλες, με πιο έγκαιρη ενημερωση.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
πάει και αυτό
μέλος και με την βούλα πλέον :grapse: :dance3:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
αυριο παω σε κοπη πιτας μιας ομαδας εδω στο Ηρακλειο με σκοπο να δωσω πληροφοριες σχετικα (αν και φοβαμαι τι θα ακουσω)
απο μεριας μου κανω οτι μπορω
σε περαστικο αγνωστο σημερα τον επιασα και του ειπα... ταμαθες?
ο συγκεκριμενος δεν ειχε ιδεα ουτε για τα 10μελα υγρα ουτε για τις 20μλες βασεις.... :eyesplash:
ολοι πρεπει απο μεριας μας να τραβηξουμε λιγο κουπι.

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Καλησπέρα σας.
Τη παρακολούθησα χτες.Θα συμφωνήσω οτι ο Σπυρος μίλησε ξεκάθαρα και απλά χωρίς να γινετε κουραστικός.
Ακόμα και σε ορισμένους οπου είχανε βγάλει τα "μαχαίρια" στα σχόλια τους κράτησε χαρακτήρα.Εν μέρει κατανοώ τη μη επιθυμία του να βάλει υποψηφιότητα απο την άλλη ομως θα μπορούσε να συμμετέχει σαν εκπρόσωπος τύπου της κοινότητας  εχει τα προσόντα κατα τη γνώμη μου.
Αναμένω και την επόμενη κουβέντα του με τα παιδιά απο το fellowshipwebradio και οπουδήποτε αλλού γίνει.Και φυσικά θα ήθελα να υπήρχε και τρόπος (μέσω της σελίδας στο facebooκ ή δημιουργία καναλιού στο you tube?)στη πορεία να ακούσουμε και τις γνώμες των οποίων υποψηφίων κατεβούνε στις εκλογές της κοινότητας.
Σχετικά με τις ερωτήσεις (εαν είναι εφικτο να μαζευτούν μέσω μηνύματος ειτε στο facebook ειτε στη ιστοσελίδα της κοινότητας) και να υπάρξει μια ανάρτηση τους με τις απαντήσεις και στα δυο μέσα επικοινωνίας.
Απο μεριά μου τη βλέπω θετικά αυτή τη κίνηση .Ελπίζω να επιτευχθεί το άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού αλλιώς θα παραβρεθώ σε μια συνάντηση.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
thenetpoet αν θες να με καταξεις σε αυτους που θα κρινουν εκ του ασφαλους εχεις δικιο.
Αλλα πες μου εναν λογο που δεν απανταται με σαφινια η ερωτηση "ποσα μελη υπαρχουν αυτη τη στιγμη"
Τελος παντων δεν εχω ορεξη και διαθεση να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν για αυτο τον λογο, οι πραξεις των πρωτεργατων θα καθορισουν και την πορεια του.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Ακόμα είναι νωρίς. Δεν έχουν συμπληρωθεί ούτε πέντε ημέρες από την πρώτη επίσημη ανακοίνωση. Εκτιμώ ότι οι εγγραφές μελών θα αυξηθούν σημαντικά το προσεχές διάστημα. Ενημέρωση χρειάζεται σε κάθε περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Τα μέλη (ο αριθμός) θα ανακοινώνονται σε εβδομαδιαία βάση , από την επόμενη εβδομάδα.. Ακόμα 3 μέρες έχουν περάσει μόνο και μόλις είπαμε πως είναι λιγότερα απ όσους θέλαμε..

Τι περίεργο μπορεί να συμβαίνει με το να μην ξέρει κάποιος αν έχουμε 50 μέλη ή 150 ή 500
Και αν θες , τί ρόλο παίζει σε ένα άλλο υποψήφιο μέλος το πόσα μέλη έχουμε εγγεγραμμένα..?? για 5x5 θα πάμε και μετριόμαστε..??

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Δεν κατατάσσω εγώ σε κάποια κατηγορία, τα λεγόμενα/γραφόμενα του καθενός μας,  μας κατατάσσουν στην όποια κατηγορία αντιλαμβάνεται όποιος μας ακούει/διαβάζει.
Και σου ξαναλέω, το σέβομαι απόλυτα ως άποψη αλλά δεν το συμμερίζομαι. Δεν θεωρώ ότι θα κρίνεις εκ του ασφαλούς. Θα κρίνεις μία προσπάθεια την οποία δεν βοήθησες να επιτύχει.

Στην ερώτηση σου τώρα, τι θα προσφέρει να γνωρίζεις τον αριθμό μελών τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή?
Αντε και ανακοινώνεται, αύριο / μεθαύριο δεν θα ισχύει γιατί θα έχει ξεπεραστεί. θα υπάρξει επίσημη ενημέρωση.

Οι πράξεις των πρωτεργατών έχουν γίνει και έχουν παρουσιαστεί σε επίσημο και νόμιμο καταστατικό, αναρτημένο ανοιχτά και διάφανα προς όλους.
Οι πράξεις των όσων συμμετάσχουν ή δεν συμμετάσχουν είναι αυτές που θα καθορίσουν την πορεία του συλλόγου από εδώ και στο εξής.
Δεν τίθεται θέμα αντιπαράθεσης, τις απόψεις μας γράφουμε, όχι το ευαγγέλιο :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2017, 21:08 από thenetpoet »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8432 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59952 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237879 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12