vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Ναι βρε Τζο, δίκιο έχεις, αλλά τι να κάνουμε? Υπάρχουν κι αυτοί! Για να σου δώσω να καταλάβεις, παρακολούθησα όλη τη συζήτηση live και μου 'ρθε να απαντήσω σε κάποια σχόλια. Έγραφα και πριν πατήσω εντερ, τα έσβηνα. Μου ανέβαινε η πίεση και προσπαθούσα να καλμάρω, ειδικά με τον κρετίνο που είπε το Σπύρο "καταστηματάρχη" χωρίς να τον ξέρει ούτε σαν ψευδώνυμο ή εκεί που μας αποκάλεσε "απατεώνες". Αν λειτουργήσω όμως με το θυμικό, τότε ή θα πρέπει να πλακωθώ στις μάπες αν τύχει να συνεβρεθώ με κάποιον τέτοιο ή να πω "ρε δεν πάτε στον αγύριστο όλοι που θα κάτσω ν' ασχοληθώ", ρίχνοντας όλους τους ατμιστές στα σκ@@ά.
Ξέρω ποιος είμαι εγώ, ξέρω ποια είναι τα υπόλοιπα ιδρυτικά μέλη, ξέρω ότι δεν έχουν καμιά σχέση με τις συκοφαντίες και τις κακοήθειες κάποιων ανεγκέφαλων, τους εμπιστεύομαι και συμπορεύομαι μαζί τους στην προσπάθεια να αποκτήσει φωνή ο κάθε ατμιστής.
Για μένα μιλάω και μακάρι να συμφωνήσουν πολλοί μαζί μου και να στηρίξουν άμεσα αυτή την προσπάθεια. Μπορεί να μεγαλουργήσει, μπορεί να καταλήξει και στα βράχια, κανείς δεν ξέρει αλλά αυτή είναι η γοητεία αυτού του ταξιδιού για μένα και μας δίνεται η ευκαιρία να δοκιμάσουμε να επηρεάσουμε κάποιες εξελίξεις, ίσως και να τις αλλάξουμε με τη συμμετοχή μας.

Σε διαφορετική περίπτωση, όπως έγραφε κι ο Βάρναλης:
"Δειλοί, μοιραίοι κι άβουλοι αντάμα, προσμένουν ίσως, κάποιο θάμμα".

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
@joe Δεν παρακολουθώ ποτέ το τσατ σε τέτοιες φάσεις. Γι αυτό είναι εκεί ο Κώστας για να φιλτράρει λίγο την βλακεία την εξυπνάδα και την νοήμων ερώτηση.
Δεν είναι δίκαιο να λες ότι θα πορευτείς με την ηλιθιότητα η την κάθε βλακεία του κάθε τσατ που μπορεί να πληκτρολογεί δεκατετράχρονο εκεινη την στιγμή.

Μια χαρά θα πορευτουμε όλοι με την όποια συμετοτοχή μας σε κάτι συλλογικό.Ένα κ ένα κάνουν δύο. Όποιος μπορεί και θέλει.
Και ξαφνικά μετά από χρόνια έστω και έτσι, θα δούμε και ποιος μπορεί, και ποιος θέλει, και ποιος λίγο παραπάνω η λίγο λιγότερο.Ιδού η Ρόδος...
Πρώτη φόρα που μας δίνετε η ευκαιρία να αφήσουμε στην άκρη το εγώ , και να συζητήσουμε για το εμείς.


[justify]@savo, καλησπέρα, τώρα σε διάβασα. Ακόμα δεν έχω διαβάσει το Καταστατικό, (μπήκα βγήκα), όμως δεν έχω καμία αμφιβολία για τη θαυμάσια ομάδα ανθρώπων που τρέχουν μέχρι σήμερα για τα πάντα, και μόνοι, χωρίς καμία στήριξη. Πώς να μην θαυμάσει, να μην ζηλέψει κάποιος τέτοια άτομα; Οι περισσότεροι έχουμε περάσει ή παραμένουμε μέλη σε Σωματείο ή Σύλλογο, οι περισσότεροι -θέλω να πιστεύω- έχουμε μία ιδεολογική γραμμή και γνωρίζουμε τι σημαίνει συλλογικότητα (αν και το απολιτίκ φοριέται τέλεια σήμερα). Τα περί ηλιθιότητας, είπα και στον Ribot, διάβαζα σχόλια τα οποία τα βρήκα ως ξεκάθαρες επιθέσεις (ακόμα και σε προσωπικό επίπεδο), άτομα τα οποία είναι στο χώρο, (διάβαζα λεπτομέρειες και αναζητήσεις που δεν καταλάβαινα), άτομα που, ευτυχώς, είδα πως είναι αρνητικά στο να γίνουν μέλη. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Ενα πολύ μεγαλο μπράβο και απο εμένα στον Σπύρο! Ηταν καταπληκτικός πρεσβευτής της τόσο αναμενόμενης εδώ και χρονια απόφασης ιδρύσεως της Κοινότητας Ελλήνων Ατομιστών!!!
Είναι σίγουρο οτι αν τα μέλη θα έχουν τον μισό ενθουσιασμός, πάθος και όρεξη απ αυτον που έβγαλε εχθες ο Σπυρος ο σύλλογος θα μας προσφέρει πολλές ωραίες στιγμές :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Προσωπικές υποχρεώσεις με κράτησαν από το να παρακολουθήσω ζωντανά αυτή τη συνέντευξη. Δεν πειράζει, το είδα σήμερα με την ησυχία μου.

Ο Σπύρος, τα είπε μια χαρά. Απάντησε με σαφήνεια σε κάθε ερώτηση. Πολλές από τις ερωτήσεις που ακούστηκαν, είναι πολύ λογικές καθώς δεν μπορεί ο καθένας να ξέρει τι γίνεται με τα διαδικαστικά ενός συλλόγου. Το ότι κάτι μου φαίνεται εμένα λόγω εργασίας, αυτονόητο, δεν σημαίνει ότι έτσι είναι και με όλους. 

Έψαξα τα σχόλια των δύο βίντεο μετά για ερωτήσεις που θα μπορούσα να απαντήσω και δυστυχώς δεν είδα καμία. Είτε λοιπόν ο Σπύρος τους κάλυψε πλήρως, είτε απλά δεν ασχολήθηκαν. Είτε περιμένουν και επόμενες συνεντεύξεις. 

Επαναλαμβάνω ότι προσωπικά και εγώ θα απαντάω όσες ερωτήσεις μπορώ. Αν έχετε φίλους, γνωστούς, εντός ή εκτός φόρουμ και ομάδων, μεταφέρετέ μου την ερώτηση. 

Και μην ξεχνάτε: ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ!


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@Cruiser79, καλησπέρα. Ο αγαπητός Σπύρος όντως ήταν αναλυτικότατος. Σε κάποιο σημείο τέθηκε μία ερώτηση σχετικά με τα προσωπικά στοιχεία των μελών. Η απάντηση ήταν ξεκάθαρη αλλά παρ' όλα αυτά άφησε ανοικτή την απάντηση μέχρι να έχει πλήρη νομική ενημέρωση, (π.χ. ποιος, πότε, πού και γιατί θα έχει τέτοια πρόσβαση / είτε επαγγελματική ιδιότητα, είτε απλό ονοματεπώνυμο). Αυτό θα ήθελα να το γνωρίζω ως απάντηση, (π.χ. προσωπικά, δεν έχω φιλικό περιβάλλον ή δεν επιθυμώ κάτι τέτοιο, ή απλώς να θέλω πλήρη ανωνυμία χωρίς πρόσβαση). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλησπέρα και σε σένα Joe. Αυτό μπορώ να στο απαντήσω εύκολα: τα μόνα στοιχεία τα οποία πλέον αποτελούν δημόσιο δεδομένο, μετά την κατάθεσή τους στο Πρωτοδικείο, είναι αυτά των ιδρυτικών μελών, ως αναπόσπαστο μέρος του καταστατικού και των αντιγράφων αυτού. Σε όλα τα άλλα προσωπικά δεδομένα, πρόσβαση έχει μόνο το ΔΣ και κανείς άλλος. Ακόμα και μετά την λήξη κάποιου ως μέλος ΔΣ, ο ίδιος ατομικά δεσμεύεται στην τήρηση του απορρήτου στοιχείων που ήρθαν εν γνώσει του με την ιδιότητα του μέλους ΔΣ. 

Υπάρχει φυσικά και μια εξαίρεση, η οποία για να λάβει χώρα, θα πρέπει να συμφωνήσει γραπτώς το ενδιαφερόμενο μέλος: έστω ότι ο JoeBarTeam είναι διάσημος ηθοποιός. Μπορεί να θεωρήσει ότι η δημοσιοποίηση στοιχείων του θα είναι ευεργετική για το Σύλλογο, οπότε μπορεί να εξουσιοδοτήσει γραπτώς το ΔΣ να κάνει μια δημόσια ανακοίνωση επ' αυτού. Αυτό φυσικά, δεν καλύπτει τη δημοσιοποίηση αριθμού ταυτότητας αλλά την ιδιότητά του.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
 "πλήρη ανωνυμία"
εδιτ : Σε εναν ιδανικό κόσμο.





« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2017, 20:52 από savo »

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Ειμαι απο αυτους που πρεπει να δω και μετα θα βοηθησω αν μπορω, αλλα εχουμε καταδικασει κατι πριν ακομα ξεκινησει?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
... τα μόνα στοιχεία τα οποία πλέον αποτελούν δημόσιο δεδομένο, μετά την κατάθεσή τους στο Πρωτοδικείο, είναι αυτά των ιδρυτικών μελών, ως αναπόσπαστο μέρος του καταστατικού και των αντιγράφων αυτού. Σε όλα τα άλλα προσωπικά δεδομένα, πρόσβαση έχει μόνο το ΔΣ και κανείς άλλος...


Για να το ξεκαθαρισουμε λιγο αυτο. Σαν μελη του συλλογου δεν θα γνωριζουμε τον συνολικο αριθμο των μελων και τα μελη με το ονοματεπωνυμο τους; Δεν εννοω για τα υπολοιπα στοιχεια, για το ονοματεπωνυμο μιλαω. Δεν το ρωτησα εως τωρα γιατι θεωρησα αυτονοητο, οτι θα ειναι γνωστα τα ονοματα των μελων του συλλογου, τουλαχιστον στα υπολοιπα μελη. Ουτε σεχτα ιδρυουμε, ουτε μυστικη οργανωση. Το θεωρω ολιγον εως πολυ κουλον, να μη ξερω με ποιους ειμαι μελος στον ιδιο συλλογο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Φίλε ελιοτ, για να δεις έργο, θα πρέπει να υπάρξουν μέλη, ΔΣ και πόροι. Με αυτή τη σειρά. Αν από 100 υποψήφια μέλη, τα 90 "περιμένουν να δουν πρώτα", τότε θα πρέπει τα 10 μαζί με τους ιδρυτές, να εκλέξουν ΔΣ και να κάνουν έργο με πόρους από 31 άτομα. Από αυτούς τους πόρους, κάποιοι έχουν ήδη διατεθεί για τα διαδικαστικά και κάποιοι άλλοι θα διατεθούν για τις εκλογές.

Το βλέπεις πιθανόν να παράγεται έργο χωρίς συμμετοχή?

Κάποιοι μαζευτήκαμε, συζητήσαμε, καταβάλλαμε προκαταβολικά συνδρομές ώστε να καλυφθούν τα κόστη σύστασης και φέραμε εις πέρας τα γραφειοκρατικά. 

Είναι στο χέρι όλων των υπόλοιπων αυτό το πράγμα να προχωρήσει.

Φιλικά όλα αυτά, ώστε να λυθεί και η τελευταία απορία.

@caros
Ο αριθμός των μελών είναι ανακοινώσιμος. Τα ονοματεπώνυμα όμως όχι. Τα μόνα ονοματεπώνυμα τα οποία είναι ανακοινώσιμα, είναι των συμμετεχόντων στη Γενική Συνέλευση, και αυτό όχι δημόσια: οποιοδήποτε μέλος μπορεί να αιτηθεί στο ΔΣ αντίγραφο πρακτικού ΓΣ, στο οποίο αναγράφονται ονοματεπώνυμα συμμετεχόντων.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Αυτο αποτελει νομικη υποχρεωση ή επιλογη των συντακτων του καταστατικου;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Νομική υποχρέωση. Στα νομικά πρόσωπα, δημόσιο δεδομένο είναι τα ονοματεπώνυμα των:

1) εταίρων και διαχειριστών ΟΕ, ΕΕ, ΕΠΕ και ΙΚΕ (μιας και εγγράφονται στο ΓΕΜΗ)
2) Κατόχων ονομαστικών μετοχών ΑΕ (βιβλίο μετόχων)
3) μελών σωματείων, συλλόγων, ΚΟΙΝΣΕΠ και ΚΟΙΣΠΕ εφόσον αυτές είναι εγγεγραμμένες στο Εθνικό Μητρώο ΜΚΟ.

Πρέπει να είναι και κάτι άλλες περιπτώσεις αλλά μου ξεφεύγουν.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Νομική υποχρέωση. Στα νομικά πρόσωπα, δημόσιο δεδομένο είναι τα ονοματεπώνυμα των:

1) εταίρων και διαχειριστών ΟΕ, ΕΕ, ΕΠΕ και ΙΚΕ (μιας και εγγράφονται στο ΓΕΜΗ)
2) Κατόχων ονομαστικών μετοχών ΑΕ (βιβλίο μετόχων)
3) μελών σωματείων, συλλόγων, ΚΟΙΝΣΕΠ και ΚΟΙΣΠΕ εφόσον αυτές είναι εγγεγραμμένες στο Εθνικό Μητρώο ΜΚΟ.

Πρέπει να είναι και κάτι άλλες περιπτώσεις αλλά μου ξεφεύγουν.


Γιατι απο το ποστ σου καταλαβαινω το αντιθετο :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Νομική υποχρέωση. Στα νομικά πρόσωπα, δημόσιο δεδομένο είναι τα ονοματεπώνυμα των:

1) εταίρων και διαχειριστών ΟΕ, ΕΕ, ΕΠΕ και ΙΚΕ (μιας και εγγράφονται στο ΓΕΜΗ)
2) Κατόχων ονομαστικών μετοχών ΑΕ (βιβλίο μετόχων)
3) μελών σωματείων, συλλόγων, ΚΟΙΝΣΕΠ και ΚΟΙΣΠΕ εφόσον αυτές είναι εγγεγραμμένες στο Εθνικό Μητρώο ΜΚΟ.

Πρέπει να είναι και κάτι άλλες περιπτώσεις αλλά μου ξεφεύγουν.
Γιατί σου ξεφεύγουν οι τελευταίες 3 λέξεις.. Δεν είμαστε ΜΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Είχε ξεμείνει εδώ στα χωριά ,ένα αμάξι ,ένα φορτηγό ,και ενα τραίνο στην μέση τής διάβασης.

Οι συγχωριανοί μου ,δεν μπορούσαν να πάνε ούτε σε δουλειές ,ούτε σε χωράφια ,ούτε για ψώνια.

Έπρεπε απαξάπαντος να μετακινήσουμε τα οχήματα ,από τήν μοναδική διάβαση.

Άρχισα να φωνάζω σε όλα τα ενδιαφερόμενα χωριά ,,να έρθουν άνθρωποι να σπρώξουμε παραπέρα τα ακινητοποιημένα .

Κρύο έκανε ,βροχή είχε ,με το ζόρι μαζευτήκαν 2-3 άτομα.

Δώσε του απο δώ ,σπρώξε από εκεί το αμάξι το κάναμε στήν μπάντα.

ΟΣΟ διάθεση και δύναμη όμως να βάλαμε ,όσο και να ζοριστήκαμε ,το φορτηγό μέτρο δεν κουνιόταν.

Αντε ξανά να παρακαλάμε ,με ντουντούκες ...
Βγείτε βρεεεεε να βοηθήσετε ,θα πεινάσουμε στό τέλος...

ΑΑΑ.....
ΕΓΩ  αν δέν δώ τό Μήτσο τόν Τράγιο ,και τόν Κίτσο τόν Αλούπη ,να παένουν να σπρώξουν, εγώ δεν έρχομαι να σπρώξω....

Μα και αυτοί το ίδιο λένε για σένα βρε παλικάριμ Νταμάρο.
Αν δέν σε δούν να σπρώχνεις ,δεν θα έρθουν...

Και αφού όλοι πρώτα θέλετε να δείτε να σπρώχνουμε ,να μετακινήσουμε το φορτηγό ,αλλά κανείς δέν έρχεται ,αν πρώτα ο αλλος δεν πάει να σπρώξει ,πώς μπορεί να γίνει αυτό το πράμα. ?  

Ελάτε ολοι μαζί να βοηθήσετε ,και αν τελικά δέν τα καταφέρουμε να τα βάλουμε στήν μπάντα βλέπουμε μετά.

Αν ΔΕΝ, τά παρατάμε εκεί πού είναι ,και μετά ο καθείς τόν δρόμο του ,από τα μονοπάτια τών βουνών..

Κάτι θα βρεθεί ,αλλά................................

ΑΣ προσπαθήσουμε όλοι μαζί πρώτα ...

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ μόνο υπάρχει η πιθανότητα ,να πετύχουμε κάτι καλό .

Μία πιθανότητα θες?
ΜΙΑ ...ΑΛΛΑ ακόμα και τα μαθηματικά τα δικά μου ,εμένα του αγράμματου ενα λένε .

Αν δέν έρθεις εσύ ,ο Κίτσος ,ο Μήτσος ,ο Γιώργος ,το χωριό ,με τηλεπάθεια και πρώτα Ο ΑΛΛΟΣ ,αντε κανα ποδήλατο να κουνήσουμε.

ΑΥΤΟ θά είναι το έργο που θα δεις ,απλούστατα γιατί μέχρι εκεί θα φτάνουν οι φυσικές μας δυνάμεις, ΟΣΟ καλή θέληση και δύναμη ,να έχουμε εμείς οι λίγοι.

Αν όμως όλα τα χωριά έρθουν να βοηθήσουν ,και το φορτηγό θα πετάξουμε στήν άκρη ,και ανάλογα το πόσα χωριά τελικά θα μαζευτούν ,ίσως και το αμετακίνητο τρένο ,μπορέσει ΕΣΤΩ να κουνηθεί τόσο ,όστε να χωράμε να περάσουμε αντίκρυ .

Καλησπέρα ,με υγεία πάνω από όλα, και χαμόγελο .




« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2017, 02:59 από Atoner »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8335 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180646 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35418 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12