vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Koggiot, Tsimio, Eizomar, bloodlessz, camber

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας


* Με αφορμή τη συζήτηση για το ποιοί μπορούν να γίνουν μέλη βάσει του καταστατικού, αν θα επιτρέπονται επαγγελματίες κλπ: Προσωπική άποψη, ούτε καν η ιδιότητα του ατμιστή δε χρειαζόταν σαν προϋπόθεση. Δλδ, να μην αποκλείονται πχ άτομα που άτμιζαν κάποια στιγμή και το έκοψαν, ή μη καπνιστές ή/και καπνιστές που δεν έχουν ατμίσει ποτέ αλλά λόγω ενημέρωσης θέλουν να προωθηθεί και να προστατευτεί το ΗΤ παρά τον πόλεμο που δέχεται. Θεωρητικά όλα αυτά, γιατί αφενός στην πράξη δεν θα γίνεται κάποια εξακρίβωση αυτής της ιδιότητας (ελπίζω δλδ να μη χρειάζεται να τραβήξεις βαθιά πνευμονική για να ολοκληρωθεί η εγγραφή :)) ), αφετέρου στην Ελλάδα ζούμε, χ*%&ηκε ο μη καπνιστής αν θα πληρώνεις εσύ παράλογους φόρους, σιγά μη δώσει και €20 να σε στηρίξει.

** Μη δω μόνο και κομματικές παρατάξεις ατμιστών, στυλ ΠΑΣΚΕ/ΔΑΚΕ/οτιναναιΑΚΕ, έγινα Λούης :)) :)) :))
Θα συμφωνήσω φίλε και πατριώτη (από το άβαταρ) ;)
Προσωπικά εγώ εδώ και τέσσερα χρόνια περίπου έχω κόψει και το άτμισμα,άρα ΔΕΝ θεωρούμαι ΕΝΕΡΓΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ.
Έχω όμως τέτοια ευγνωμοσύνη στο άτμισμα που ήταν η αιτία να κόψω το τσιγάρο μετά από 35 χρόνια και θεωρώ τον εαυτό μου τόσο
δεμένο με αυτόπου θα γίνω μέλος και θα κάνω αυτό που κάνω πάντα.

Θα διατυμπανίζω ότι όπως το άτμισμα έσωσε εμένα που ήμουν στα πρόθυρα άσθματος μπορεί να σώσει και άλλους καπνιστές.
Εννοείται ότι και εγώ είμαι από αυτούς που δεν θέλω καμία ταυτότητα και κανενα έλεγχο σε αυτούς που θέλουν να γίνουν μέλη.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2017, 07:12 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Για να μην ξεχνιόμαστε..!! Καλημέρες.. ;)



Γραφτείτε στον σύλλογο! Κλικ στο banner! (που λέει και ο CP)



Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Το 'banner' μου ανοιγει μονο φωτογραφια. Εχει γινει link?

Στάλθηκε από το HUAWEI Y330-U01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
'Ισως να μην δουλεύει από κινητό.. ;)

https://gvc.gr/membership-checkout/?level=1

:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Ναι φίλε μου, κανονικά δουλεύει!

@apostolisd
Ηθελημένα δεν προβλέφθηκε στο καταστατικό η δυνατότητα παρατάξεων στις εκλογές, ακριβώς για να κρατήσουμε το Σύλλογο εκτός από "κομματικές" διαδικασίες, τουλάχιστον στις πρώτες εκλογές. Εάν επιθυμεί το Προεδρείο που θα εκλεγεί ή η Γενική Συνέλευση, μπορεί να εισηγηθεί τροποποίηση του καταστατικού ώστε να προβλέπεται και αυτή η δυνατότητα. Είπαμε: εμείς κάναμε μια αρχή, θεωρώ πολύ καλή, αλλά η συνέχεια ανήκει στα μέλη.

@papoys ο Μέγας!

Η ιδιότητα του "ατμιστή" όπως αναφέρεται στο καταστατικό, είναι απλά η λέξη που ενώνει. Δεν είναι κάτι το οποίο μπορείς να αποδείξεις. Ούτε χρειάζεται κιόλας. Σιγά μη βάζαμε και περιορισμό "να ατμίζει >7,5ml/μέρα και να στρίβει 4πλή clapton στο Dripper by Leo". ;D

Όσον αφορά τους εμπόρους, κατά τη διάρκεια της προεργασίας, εξετάσαμε το κατά πόσο είναι περισσότερα αυτά που μας ενώνουν από αυτά που μας χωρίζουν. Και βρήκαμε ότι έτσι είναι. Τώρα, αν ο Σύλλογος αποκτήσει τόοοοοσο μεγάλη δυναμική που οι επαγγελματίες του κλάδου χρειαστεί να προβούν σε διαδικασίες ώστε να πάρουν τον έλεγχο του Συλλόγου, τότε προσωπικά θα αισθανθώ πολύ περήφανος, επειδή κάτι το οποίο οραματίζομαι από το 2012 και δούλεψα για να γίνει, εξελίχθηκε σε κάτι τόσο δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Θελω και εγω απο πλευρας μου να δωσω τα συγχαρητηρια μου που πραγματικα ενα ονειρο και ενας αγωνας ετων για εσας λαμβανει σαρκα και οστα.
Εχω ακουσει πολλα αυτες τις ημερες ιδιως στα γκρουπ του fb και δεν μπορω να καταλαβω που εξυπηρετουν. Μονιμη ελληνικη γκρινια παρατηρειται.. δεν εχουμε συλλογο φωναζουμε, δημιουργειται συλλογος παλι φωναζουμε. 
Η αρχη ειναι η ημισυ του παντος λενε , και χωρις αρχη δεν θα ειχε πραγματοποιηθει τιποτα στις ζωες μας.
Προσωπικα και εκ μερους γκρουπ που εκπροσωπω δεν μπορω παρα μονο να ευχηθω καλη αρχη.
Εισασταν ολοι διπλα μου στα πρωτα μου βηματα και οφειλω ως προσωπικοτητα να παραστω κοντα σας σε αυτη τη προσπαθεια.
Και παλι συγχαρητηρια και καλη αρχη σε ολους μας.
Επιτελους αποκτησαμε φωνη...
Θανος.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
καλή αρχή παιδιά  :respect:

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Καλή αρχή και από μένα που μόλις ολοκλήρωσα την εγγραφή μου.
Απλά 2 ερωτησούλες :

1) Το ετήσιο ποσό των 15 ευρώ πώς προέκυψε ; Μη νομίσει κανείς ότι γκρινιάζω,
απλά θεωρώ πως ένα πολύ χαμηλότερο της τάξης των 5 ευρώ πχ θα βοηθούσε περισσότερο
στη προσέλκυση εγγεγραμμένων μελών και τα τελικά έσοδα θα ήταν μεγαλύτερα.
Από μακροοικονομική άποψη δηλαδή μιλάω περισσότερο :)

2) Αυτό που όντως δε κατάλαβα ( ίσως μου ξέφυγε κάτι από όσα διάβασα ) είναι γιατί
χρειάζεται προηγούμενη ειδοποίηση τριών μηνών προκειμένου κάποιος να παραιτηθεί από το σύλλογο ;
Να υποθέσω ότι εντάσσεται στη κείμενη νομοθεσία περί συλλόγων/σωματείων κλπ ; ( Άρθρο 5, παρ. ζ )

Όπως ήδη προαναφέρθηκε μπράβο για το άρθρο 28, καλή αρχή και πάλι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Με αφορμή όσων διευκρίνισε ο φίλος Cruiser79. Κι εγώ, σαν απλός ατμιστής, σαφώς και είμαι υπέρ στο να είναι όλοι, μα όλοι, ίσοι σαν υποψήφια μέλη. Δεν θα με απασχολούσε καθόλου, η κοινωνική θέση, η επαγγελματική ιδιότητα, ή το πόσο ατμιστής είναι..., τίποτα και καμία διάκριση. Δημοκρατικές διαδικασίες επιβάλουν το αυτονόητο: ίσου προς ίσον. Π.χ. ιδανική ευκαιρία και για κοινή πορεία, ένας επιχειρηματίας του χώρου, ένας κατασκευαστής, να κρίνεται στον ίδιο βαθμό με μένα τον καταναλωτή-ατμιστή. Σαν ισάξια μέλη, όχι σαν αντίπαλα συμφέροντα ή άλλοι δρόμοι. Τα “κακά” μπορούν να έρχονται και χωρίς επαγγελματικές ταυτότητες. Μπορεί κι ο “καθαρός” ατμιστής, σε θέση ΔΣ, να θέλει και να προωθεί το χ φιλαράκι Joe. Μην κάνουμε κυνήγι μαγισσών. (και τα λέω αυτά, χωρίς ακόμα να έχω γίνει μέλος).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
1) Το ετήσιο ποσό των 15 ευρώ πώς προέκυψε ;
Στο τραπέζι έπεσε και η πρόταση ακόμη και για μηδενική συνδρομή, αλλά και μεγαλύτερη των 15€. Κρίναμε τελικά οτι αυτό το ποσό είναι αρκετά ικανοποιητικό και προσιτό στους ατμιστές, προκειμένου να "προικίσουμε" το σύλλογο με ένα χρηματικό ποσό ικανό να χρηματοδοτήσει διάφορα έξοδα, από την ενοικίαση ενός χώρου ως έδρα και τη διενέργεια εκλογών ως τη συντήρηση της ιστοσελίδας, της συμμετοχής στη χρηματοδότηση κάποιας επιστημονικής έρευνας κ.λπ.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Καλή αρχή και από μένα που μόλις ολοκλήρωσα την εγγραφή μου.
Απλά 2 ερωτησούλες :

1) Το ετήσιο ποσό των 15 ευρώ πώς προέκυψε ; Μη νομίσει κανείς ότι γκρινιάζω,
απλά θεωρώ πως ένα πολύ χαμηλότερο της τάξης των 5 ευρώ πχ θα βοηθούσε περισσότερο
στη προσέλκυση εγγεγραμμένων μελών και τα τελικά έσοδα θα ήταν μεγαλύτερα.
Από μακροοικονομική άποψη δηλαδή μιλάω περισσότερο :)

2) Αυτό που όντως δε κατάλαβα ( ίσως μου ξέφυγε κάτι από όσα διάβασα ) είναι γιατί
χρειάζεται προηγούμενη ειδοποίηση τριών μηνών προκειμένου κάποιος να παραιτηθεί από το σύλλογο ;
Να υποθέσω ότι εντάσσεται στη κείμενη νομοθεσία περί συλλόγων/σωματείων κλπ ; ( Άρθρο 5, παρ. ζ )

Όπως ήδη προαναφέρθηκε μπράβο για το άρθρο 28, καλή αρχή και πάλι :thumpup:
Καλησπέρα , το ποσό προέκυψε κατόπιν συζήτησης για το ελάχιστο εκτιμώμενο κόστος των απαραίτητων ετήσιων δαπανών του συλλόγου και για τον ελάχιστο εκτιμώμενο αριθμό μελών που θα εγγραφούν. Σύμφωνα με τις δικές μας εκτιμήσεις πάντα και χωρίς όλα τα απαραίτητα δεδομένα, μιας και είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζεται κάτι τέτοιο στον χώρο μας. Είναι κάτι προσωρινό που έπρεπε να κάνουμε ώστε να φτάσουμε μέχρι τις εκλογές. Μετά τις εκλογές το εκλεγμένο πλέον ΔΣ και έχοντας περισσότερα στοιχεία για τα εγγεγραμμένα μέλη, και πλάνο για τις ενέργειες που θέλει να κάνει στο μέλλον, μπορεί να διατηρήσει ή να αναπροσαρμόσει το ποσό της συνδρομής.
Για το δεύτερο ισχύει αυτό που λες. Φυσικά και αν κάποιο μέλος δεν είναι ενεργό  , πρακτικά είναι σαν να μην υπάρχει αφού δεν έχει κάποια υποχρέωση. Απλά σβήνεται από τα μητρώα μελών τρεις μήνες μετά την έγγραφη ειδοποίηση του. Στα ενδιάμεσα μπορεί να έχει αλλάξει γνώμη και τελικά να παραμείνει.
Save

Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλη αρχη και απο εμενα και με πολυ θετικη ενεργεια.. :)

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Και ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.
Εγώ θα γίνω μέλος όταν θα φτιάξετε το ebanking γιατί έχω την revolut μόνο στην PayPal.

Στάλθηκε από το LG-H440n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
banneraki για το avatar που βρίσκωωωωωωω; 
(καλα μη βαράτε!)

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
χίλια μπράβο παιδιά, μακάρι να μας πάνε όλα καλά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180604 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12