vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Κάτι τελευταίο. Πιστεύω πως η έντυπη έκδοση Κανονισμών, Καταστατικού, έχει πάντα ιδιαίτερη αξία, για πολλούς λόγους (ακόμα και συναισθηματική αξία). Η ηλεκτρονική μορφή, πολλές φορές, ανανεώνεται, συμπληρώνεται ή αφαιρείται, πολύ πιο εύκολα, με τα όποια θετικά ή αρνητικά. (αν ακούγομαι γκρινιάρης ή βιαστικός στις σκέψεις μου, ζητάω συγγνώμη, απλές σκέψεις βάζω).

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Όπως διαφωνούσατε τότε (εγώ έχω μόνο 2 χρόνια :D), έτσι υπάρχουν διάφορες γνώμες ακόμα.
Είπαμε όμως και κάτι άλλο..
Από νομικής πλευράς δεν μπορούμε να αποκλείσουμε κανέναν, ακόμη και να αποφασίζαμε πως θέλαμε.. Οπότε δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης μεταξύ μας.
Οποιοσδήποτε α) Έλληνας , β)ατμιστής και γ) ηλικίας άνω των 18 ετών, μπορεί να συμμετέχει και έχει τα ίδια δικαιώματα με όλους τους υπόλοιπους.

Joe  όπως είπαμε, δεν είναι πως δεν συμφωνούμε, παρ' αυτα όμως δεν έχουμε την δυνατότητα βάση καταστατικού να ξοδέψουμε ούτε ένα ευρώ από τις συνδρομές των μελών, πέρα από τα απολύτως απαραίτητα για την διενέργεια εκλογών. Όλα θα γίνουν μετα την εκλογή ΔΣ..

Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Συγχαρητηρια και απο μενα, καλη αρχη και καλους αγωνες στις δυσκολες μερες που ζουμε και στις ακομα πιο δυσκολες που ερχονται (και για τους ατμιστες και γενικα).ειναι μια κινηση που χρειαζοταν, ειναι πλεον απαραιτητη και πρεπει να την στηριξουμε ολοι.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y330-U01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Κάτι τελευταίο. Πιστεύω πως η έντυπη έκδοση Κανονισμών, Καταστατικού, έχει πάντα ιδιαίτερη αξία, για πολλούς λόγους (ακόμα και συναισθηματική αξία). Η ηλεκτρονική μορφή, πολλές φορές, ανανεώνεται, συμπληρώνεται ή αφαιρείται, πολύ πιο εύκολα, με τα όποια θετικά ή αρνητικά. (αν ακούγομαι γκρινιάρης ή βιαστικός στις σκέψεις μου, ζητάω συγγνώμη, απλές σκέψεις βάζω).
Η έντυπη μορφή έχει τη σφραγίδα του πρωτοδικείου. Δεν είναι ένα χαρτί γραμμένο στο γόνατο.
Την εκτύπωση μπορεί να την κάνει ο καθένας σήμερα και να συγκρίνει όποιες αλλαγές μεθαύριο, που δεν γίνονται βέβαια έτσι απλά αλλάζοντας την καταχώριση στο site.
Ή απλά να κάνει copy - paste το κείμενο του καταστατικού και να το κρατήσει στον δίσκο του.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@Atmos, καλησπέρα. Σαφέστατα, έχεις απόλυτο δίκιο. Όλα είναι με νομική υπόσταση, γι' αυτό δέχομαι επίσης και τη μη φυσική παρουσία μου σε αρχαιρεσίες, γι' αυτό δέχομαι και την ηλεκτρονική ψήφο και κατάθεση προσωπικών μου δεδομένων. Δεν τίθεται θέμα νομιμότητας ή αδιάβλητου, απλώς σωστής ενημέρωσης.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Δεν αλλάζουν αυτά έτσι απλά , η διαδικασιά για τροποποίηση είναι:
1.Πρακτικό γενικής συνέλευσης
2.Ισχύον Καταστατικό
3.Τροποποιημένο Καταστατκό
4.Πίνακας μελών διοίκησης
5.Κατάθεση στο Πρωτοδικείο Πιστοποιητικού περί μεταβολών Συλλόγων/Σωματείων
 


 


Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
συγχαρητήρια κι εύχομαι το εγχείρημα να πετύχει...
εγινα μέλος κι εγώ...νιώθω βαθύτατα υποχρεωμένος από όσα έμαθα εδώ μέσα από τότε που έκοψα το τσιγάρο..
το παρόν φόρουμ θα λειτουργεί παράλληλα με της κοινότητας ή θα περάσει σε δεύτερη μοίρα ;;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
 Το vaping.gr θα παραμείνει όπως το ξέρουμε, δεν θα περάσει σε δεύτερη μοίρα. Ο Σύλλογος είναι κάτι ξεχωριστό.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Το φόρουμ της Κοινότητας θα αφορά πράγματα της Κοινότητας.
Η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών και το vaping.gr είναι τελείως διαφορετικά πράγματα.
Το παρόν φόρουμ το έχει στήσει ένας άνθρωπος (και με μια έννοια το κάνει ότι θέλει) με σκοπό να είναι φόρουμ. Η Κοινότητα είναι σύλλογος με μέλη και σκοπούς που ορίζει το καταστατικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2017, 20:15 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Όπως διαφωνούσατε τότε (εγώ έχω μόνο 2 χρόνια :D), έτσι υπάρχουν διάφορες γνώμες ακόμα.
Είπαμε όμως και κάτι άλλο..
Από νομικής πλευράς δεν μπορούμε να αποκλείσουμε κανέναν, ακόμη και να αποφασίζαμε πως θέλαμε.. Οπότε δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης μεταξύ μας.
Οποιοσδήποτε α) Έλληνας , β)ατμιστής και γ) ηλικίας άνω των 18 ετών, μπορεί να συμμετέχει και έχει τα ίδια δικαιώματα με όλους τους υπόλοιπους.

Joe  όπως είπαμε, δεν είναι πως δεν συμφωνούμε, παρ' αυτα όμως δεν έχουμε την δυνατότητα βάση καταστατικού να ξοδέψουμε ούτε ένα ευρώ από τις συνδρομές των μελών, πέρα από τα απολύτως απαραίτητα για την διενέργεια εκλογών. Όλα θα γίνουν μετα την εκλογή ΔΣ..
Απο νομικής πλευράς, κατανοώ το άνω των 18, αλλά αν μπορείς να βάλεις περιορισμό στο α) Έλληνας και στο  β) ατμιστής, τότε μάλλον μπορείς να βάλεις κι άλλους...
Τέλος πάντων, δεν είναι κουβέντα για εδώ...
Εξέφρασα απλώς την άποψή μου, δεν χρειάζεται να συμφωνήσουμε κιόλας :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Δηλαδή σε ένα σύλλογο κυνηγών ή φιλόζωων, θα ήταν λογικό να αποκλειστούν οι οπλοπώλες ή οι κτηνίατροι ή οι ιδιοκτήτες pet shop?

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Ο σύλλογος είναι ξεχωριστή οντότητα τελείως από το vaping.gr. Το μόνο κοινό του συλλόγου με το παρόν φόρουμ, είναι ότι κάποια ιδρυτικά μέλη του και του προσωρινού ΔΣ είναι ταυτόχρονα και μέλη του φόρουμ.

Αυτό μπορεί κάλλιστα να αλλάξει μετά τις εκλογές, αφού μπορεί να βάλει ο καθένας υποψηφιότητα και να εκλεγεί, οπότε μετά τις εκλογές υπάρχει το ενδεχόμενο ακόμα και να μην είναι κανένα μέλος του ΔΣ, μέλος του vaping.gr.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
αλλά αν μπορείς να βάλεις περιορισμό στο α) Έλληνας και στο β) ατμιστής, τότε μάλλον μπορείς να βάλεις κι άλλους. 

Οι δικηγόροι έχουν άλλη άποψη, καλώς ή κακώς. Τους ρωτήσαμε.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@modivin, καλησπέρα. Να δούμε λίγο απ' τη μεριά τού απλού ατμιστή, αυτό δηλ. που πραγματικά είμαστε. Μιλάμε ως ενήλικες ασφαλώς, εργαζόμενοι οι περισσότεροι, πολλοί άνεργοι επίσης, φοιτητές κ.λπ. Προσωπικά αν με ρωτήσεις, θα σου απαντήσω άμεσα πως ναι, αξίζει μία κοινή γραμμή, ναι, πρέπει να γίνεις μέλος. Όμως, πρώτα πρέπει να ξέρω τι σημαίνει σύλλογος, να ξέρω ήδη πως είναι μία νομικά αναγνωρισμένη ομάδα ανθρώπων. Δυστυχώς, πολλοί δεν το γνωρίζουν, και δεν μιλάω για εδώ, μιλάω για παντού. Επίσης, πρώτα ενημερώνομαι (και με ενημερώνουν), διαβάζω το Καταστατικό (π.χ. εγώ ακόμα δεν το διάβασα με προσοχή), βλέπω αν πρέπει να ενώσω δυνάμεις, βλέπω πως αυτό είναι για την υγεία μου και για κοινό καλό. Ακόμα ακόμα, βλέπω και τις μικρές λεπτομέρειες, π.χ. αν μπορώ να συμπλεύσω με άλλα μέλη (και του φόρουμ), όπου χαρακτηρίζουν αβίαστα αβατάρια και άσχετα θέματα και προσπερνούν το καθαρά ατμιστικό κομμάτι.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Πολύ ωραίο αυτό που έγραψες, αλλά γιατί το απευθύνεις σε εμένα? Είναι απάντηση σε κάτι που έγραψα? :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8491 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34140 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537473 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60052 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238141 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16394 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12