vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Ακόμα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα..

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Θα τον προσθέσουμε σύντομα τον αριθμό.  ;)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Κατά την εγγραφή και στην προσπάθεια για πληρώμη μέσω paypal αυτή δεν προχωράει. Πρέπει να έχω credits ? Στην χρήση της κάρτας που είναι συνδεδεμένη στον λογαριασμό για άλλες αγορές προχωρά κανονικά.

Αν δεν βγάλεις άκρη στείλε μου ένα pm να το δούμε.

Αποσυνδεδεμένος monegaskos

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΙ ΚΡΥΒΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ
Σε καλό δρόμο είμαστε

Μπράβο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Να σας πω εδώ ότι όποιες ερωτήσεις ή απορίες έχετε για το Σύλλογο, μπορείτε να τις εκφράζετε εδώ ή στη σελίδα της Κοινότητας στο FB. Προσωπικά θα βάλω τα δυνατά μου να απαντήσω ότι μπορώ.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
α) Πώς θα ψηφίζουν τα μέλη εκτός Αθήνας; (φυσική παρουσία, υπογραφή, συμπλήρωση χ αριθμού μελών για συνέλευση κ.λπ.).
β) Θα προβλεφθεί κάρτα μέλους;
γ) Εκλογές κάθε πόσα έτη;
δ) Θα υπάρχει έντυπο Κανονισμών στα μέλη;  

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
α) Στο καταστατικό υπάρχει πρόβλεψη για κατάλληλη πλατφόρμα ηλεκτρονικής ψηφοφορίας. Ελπίζουμε να το προλάβουμε για τις πρώτες εκλογές. Είναι πολύ πιθανόν ακόμα και όσοι βρεθούν εκεί και φυσικά, να ψηφίσουν ηλεκτρονικά.

β) Αυτό είναι κάτι το οποίο εναπόκειται στη διοίκηση και τη ΓΣ του Συλλόγου και σίγουρα όχι υπό το τωρινό καθεστώς.

γ) Οι εκλογές σύμφωνα με το άρθρο 21 παρ. 1 του καταστατικού, λαμβάνουν χώρα τακτικά κάθε 2 έτη.

δ) Οι κανονισμοί είναι διαθέσιμοι ηλεκτρονικά και στην ουσία αποτελούν το καταστατικό του Συλλόγου. Βλέπε σύνδεσμο άνω.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
α) Πώς θα ψηφίζουν τα μέλη εκτός Αθήνας; (φυσική παρουσία, υπογραφή, συμπλήρωση χ αριθμού μελών για συνέλευση κ.λπ.).
β) Θα προβλεφθεί κάρτα μέλους;
γ) Εκλογές κάθε πόσα έτη;
δ) Θα υπάρχει έντυπο Κανονισμών στα μέλη;  
α) Υπάρχει πρόβλεψη στο καταστατικό για online συμμετοχή στην ψηφοφορία (με μοναδικό κωδικό). Το ακριβές σύστημα θα ανακοινωθεί μαζί με την ημερομηνία των εκλογών.
β)αυτό είναι κάτι που δεν έχει δικαιοδοσία να κάνει η ΠΔΕ. Κατι θα υπάρχει που θα πιστοποιεί την σχέση με το σύλλογο και θα κατοχυρώνει τα προνόμια των μελών του, αλλά αυτές είναι αρμοδιότητες του ΔΣ που θα εκλεγεί.
γ)εκλογές σύμφωνα με το καταστατικό κάθε 2 έτη
δ)για την ώρα , το "ευαγγέλιο" είναι το καταστατικό. Τα υπόλοιπα είναι αρμοδιότητες του ΔΣ που θα εκλεγεί. Αν είναι κάτι που αφορά τις εκλογές και μόνο, που θα χρειαστεί , θα βγει νωρίτερα..

Γενικά το μόνο που μπορούμε να κάνουμε τώρα είναι να γράψουμε μέλη και να διοργανώσουμε τις εκλογές . Τα υπόλοιπα όλα θα αποφασισθούν ή όχι από το ΔΣ που θα εκλεγεί.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Μαζί το γράψαμε.. Όχι μόνο το ποστ.. Το καταστατικό.. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
οι πρωτες εκλογες ποτε περιπου θα γινουν?
μεσα στον μηνα για παραδειγμα? τον επομενο ?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@Cruiser79, καλησπέρα. Έγραψα απότομα τις πρώτες μου ερωτήσεις γιατί ήθελα να αποφύγω τα “μπράβο”, όμως οφείλω να πω πως είστε από τις πιο έντιμες παρουσίες στον χώρο. Η δυναμική που μπορεί να δημιουργηθεί είναι πολύ μεγάλη ευθύνη, και για τα εκλεγμένα πρόσωπα αλλά και για τα απλά μέλη.[/justify]

[justify]Μία τελευταία διευκρίνιση: σε κάθε περίπτωση, θα μπορεί κάποιο μέλος να μην έχει φυσική παρουσία στις όποιες αρχαιρεσίες; (π.χ. μπορεί να είμαι μέλος Αθηνών, όμως δεν θα μπορώ ή δεν θα θέλω φυσική παρουσία σε χ περιπτώσεις; )[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Οι εκλογές θα γίνουν μεσα στον Μάρτιο.. Η ακριβή ημερομηνία θα ανακοινωθεί σύντομα..

α) Στο καταστατικό υπάρχει πρόβλεψη για κατάλληλη πλατφόρμα ηλεκτρονικής ψηφοφορίας. Ελπίζουμε να το προλάβουμε για τις πρώτες εκλογές.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
[justify]@Cruiser79, καλησπέρα. Έγραψα απότομα τις πρώτες μου ερωτήσεις γιατί ήθελα να αποφύγω τα “μπράβο”, όμως οφείλω να πω πως είστε από τις πιο έντιμες παρουσίες στον χώρο. Η δυναμική που μπορεί να δημιουργηθεί είναι πολύ μεγάλη ευθύνη, και για τα εκλεγμένα πρόσωπα αλλά και για τα απλά μέλη.[/justify]

[justify]Μία τελευταία διευκρίνιση: σε κάθε περίπτωση, θα μπορεί κάποιο μέλος να μην έχει φυσική παρουσία στις όποιες αρχαιρεσίες; (π.χ. μπορεί να είμαι μέλος Αθηνών, όμως δεν θα μπορώ ή δεν θα θέλω φυσική παρουσία σε χ περιπτώσεις; )[/justify]
Κανένας δεν σε υποχρεώνει να παραβρεθείς σε μια γενική συνέλευση. Ειδικά για τις πρώτες εκλογές, θα ισχύσουν τα εξής:
α) Αν υπάρξει ηλεκτρονική πλατφόρμα, θα ψηφίσουν όσοι επιθυμούν, είτε από απόσταση είτε αυτοπροσώπως.
β) Αν δεν υπάρξει, τότε θα ψηφίσουν όσοι παραβρεθούν και το επιθυμούν.
Για επόμενες Γενικές Συνελέυσεις, θα ισχύει ότι προβλέπεται στο άρθρο 13 παρ. 2 του καταστατικού.

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Καλή αρχή!

Ελπίζω να υπάρξει σύντομα και εναλλακτικός τρόπος πληρωμής για να γίνω μέλος!

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Μπράβο στα παιδιά που ασχολήθηκαν επιτέλους και με αυτό :respect_hat:

Είναι κάτι που θυμάμαι να συζητιέται από το '13 που ξεκίνησα εγώ να ατμίζω και, σίγουρα η σκέψη είναι ακόμη πιο παλιά.

Θέλω να σταθώ όμως, σε κάτι που ανέφερε κι άλλος συνατμιστής, και που η απαντήσεις που δόθηκαν, εμένα προσωπικά δεν με κάλυψαν !

Ο σύλλογος, κατα την ταπεινή μου γνώμη, δεν πρέπει να περιλαμβάνει επαγγελματίες του χώρου.
Όχι υπαλλήλους, αλλά ιδιοκτήτες επιχειρήσεων κάθε είδους, σχετικές με το άτμισμα.
Είναι κάτι που διαφωνούσαμε ήδη από το '13...

Δεν θα μπω στην διαδικασία να αντικρούσω τα επιχειρήματα που ειπώθηκαν για το αντίθετο, γιατί δυστυχώς, φαίνεται ότι
έχετε πάρει τις αποφάσεις σας...
Δεν σας γνωρίζω, δυστυχώς, προσωπικά αλλά τουλάχιστον δύο από τα μέλη που εμπλέκονται, τα παρακολουθώ από όταν μπήκα στο φόρουμ,
τρέφω μεγάλο σεβασμό για αυτά που γράφουν και τα θεωρώ ως συγκροτημένα - το λιγότερο - άτομα, οπότε δέχομαι πως ήταν μια απόφαση
που δεν πάρθηκε με ελαφρότητα.

Παρόλα αυτά σας παρακαλώ να το σκεφτήτε ξανά γιατί κινδυνεύτε να υπονομεύσετε εσείς οι ίδιοι, ό,τι καλό, καλώς μέχρι τώρα κάνατε.
Όμορφα, ποιητικά κλπ κλπ όλα τα περί μη διακρίσεων και των όσων μας ενώνουν, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις, η διαφάνεια και κατά συνέπεια το κύρος του θεσμού που κυοφορείται, ακροβατούν σε τεντωμένο σχοινί.

Προσωπικά, όσο κι αν θέλω, δεν μπορώ να συμμετέχω εξαιτίας αυτού του "αγκαθιού", ούτε ως απλό μέλος.
Όσο κι αν θέλω να χαρώ, δυστυχώς δεν μπορώ...

Νομίζω υπάρχει χρόνος για λίγη ακόμα σκέψη και μην ξεχνάτε :
ομελέτα χωρίς να σπάσεις αυγά, δεν γίνεται

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12