vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, stamatisgr, giorgoscr, th3ofilos, Mimhsdr, nightdream

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Καλημέρα αγαπητέ Friteza.
Ισως και εγώ να είχα ενα ανάλογο προβληματισμό ,αλλά μετα από μιά γρήγορη "βόλτα " για ξεμούδιασμα ,στούς ιατρικούς ,σκοπευτικούς ,νοσηλευτικούς ,και εν γένει σε όλους τούς συλλόγους ,που στά γρήγορα έριξα μια ματιά το λιγότερο που ζητάνε ειναι ο αριθμός ταυτότητας ,και το πλείστον ,αντίγραφο αυτής.

Η αρχή διασφάλισης προσωπικών δεδομένων ,θέτει τόν σύλλογο κάτω από τήν " ομπρέλα " του ,και έτσι διασφαλίζει υποθέτω και τα δικά μας ,θέτοντας τόν σύλλογο υπεύθυνο και τήν "διοίκηση" αυτού ( με τίς ανάλογες κυρώσεις σε αντίθετη περίπτωση ) ,για τήν διασφάλιση τους.

Δι αυτό το λόγο και ομιλούμε για Σύλλογο ,και Οχι ενα φορουμ ,η' κάποια Χ σελίδα..    

Νομικός εμ'πας περιπτώσει δεν είμαι αλλά ,αυτά τα ολίγα που γνωρίζω και μπορώ να διακρίνω καταθέτω..


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Τον ΑΔΤ δεν τον απαιτούμε εμείς από τυχαίους ανθρώπους στο δρόμο.
Είναι όρος για όποιον επιθυμεί να γραφεί μέλος, και είναι όρος που διασφαλίζει την ταυτοποίηση στοιχείων μέλους. Μπορεί να στον ζητήσει σύλλογος αν ζητήσεις εσύ να γραφτείς μέλος, για να επιτύχει την σωστή λειτουργία του. Λειτουργούμε με την συμβουλή δικηγόρου για να καλύψουμε κάθε πθανό πρόβλημα της ομαλής λειτουργίας μας και να είναι σαφές και αποδείξιμο του ποιοί είναι μέλη και ποιοί όχι.
Είναι πάγια τακτική συλλόγων, σωματείων για αυτόν τον λόγο.
Θα είχαμε λιγότερη δουλειά αν δεν το ζητούσαμε! :D

Στα ατμιστικά, θυμίζω πως όσοι υπογράψαμε την EFVI δώσαμε αριθμό ταυτότητας -χωρίς φυσικά η σχετική επιτροπή της ΕΕ να είναι η εκδούσα αρχή.

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143

Ο ΑΔΤ αν δεν κάνω λάθος,μόνο εκδούσα αρχή μπορεί να στο ζητήσει.

Κι εγώ μπορώ να σου ζητήσω ταυτότητα, αλλά εσύ δεν είσαι υποχρεωμένος να μου την δείξεις, εκτός αν είμαι C:-)

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απλά ρωτάω επειδή δεν γνωρίζω.Ειναι νόμιμο ναι ή όχι να μου ζητάει οποιοσδήποτε σύλλογος τον ΑΔΤ μου;

Δεν προσπαθώ να προκαλέσω ή να πικάρω προς Θεού.Ρωτώ γιατί δεν γνωρίζω. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Φίλε δεν υπάρχει θέμα, καλώς ρωτάς! :)
Ίσως δεν ήμουν σαφής: Ναι, είναι νόμιμο, δικηγόρος μας το συμβούλεψε.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Αν και δέν είναι πρέπων ,αλλά λόγω του ότι οι περισσότεροι που ξενυχτάνε σήμερα ,διαβάζουν το παρών νήμα ,θα πώ ξανά ένα ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ,καλή δύναμη ,και καλό ξημέρωμα σε όλους τούς φίλους.

Η μέρα αύριο μεγάλη ,και οι υποχρεώσεις τρέχουν, οπότε δέν θα το φτάσω μέχρι πρωίας και σήμερα.


Υ.Γ Νομίζω ότι ο φίλτατος Fritezas ορθώς ερώτησε ,για κάτι τό οποίο όπως προανέφερε δεν ήταν και σίγουρος ,
και πήρε απαντήσεις απο " τούς υπευθύνους " οι οποίες ελπίζω να τόν κάλυψαν ( δέν βάζω στούς υπευθύνους και τόν εαυτό μου ).
Οι απαντήσεις μπορούν να χρησιμοποιηθούν ,και πρός διευκόλυνση αλλων φίλων συνατμιστών ( οι οποίοι θέλουν να εγγραφούν ώς μέλη ),για να καλυφθούν τυχών απορίες τους.
Η επαλήθευση τους ειναι πανεύκολη ,για όποιον ενδιαφέρετε να μάθει καλοπροαίρετα .


Καλή σας μέρα !

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Α ωραία τότε,καλύφθηκε το ερώτημά μου,σε ευχαριστώ πολύ.    :thumpup:                           

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Περί τους 25 ατμιστές μαζευτήκαμε κάποια στιγμή για κάποιους λόγους.
Η ανάγκη Συλλόγου ατμιστών υπήρχε από χρόνια.
Κάποια στιγμή ειπώθηκε το αυτονόητο.
Είσαστε όσοι πρέπει, αν δεν γίνει τώρα, δεν θα γίνει.
Κοιταχτήκαμε, ξανακοιταχτήκαμε, μας φόβιζε το μπροστά, δεν έπαιζε να κάνουμε πίσω.
Τόσο απλά, τόσο αντιηρωικά, τόσο πεζά.

Ο Σύλλογος δεν ανήκει σε κάποιον.
Δεν φτιάχτηκε για να κληροδοτηθεί στα παιδιά κάποιου.
Δεν υπάρχει κάποιος να του ευχηθώ καλή δύναμη, δεν υπάρχει κάποιος να μου ευχηθεί καλή δύναμη.
Ο Σύλλογος θα έχει μέλη όσους θέλουν να είναι μέλη.
Σύντομα τα μέλη θα εκλέξουν και θα εκλεγούν.
Γραφτείτε, συμμετέχετε, δηλώστε υποψηφιότητα για την διοίκηση και αφήστε τις ευχές.

Για την εγγραφή πρέπει να υπάρχει λογαριασμός paypal.
Περί paypal έχω διαβάσει εκατοντάδες μηνύματα και έχω θαυμάσει το Ελληνικό δαιμόνιο.
Αγορές με paypal φίλων, παράκαμψη των capital controls και πολλά άλλα.
Δεν τα πολυκαταλαβαίνω, καταλαβαίνω ότι όποιος θέλει μπορεί.



Η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών είναι αυτό που την κάνεις εσύ να είναι!


Εσύ!  Όχι εγώ, ούτε ο άλλος.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Φυσικά ,η προώθηση των "νέων" της ίδρυσης του συλλόγου, σε όσους περισσότερους φίλους/γνωστούς μπορεί ή στα social media ,  είναι εθελοντική εργασία για όοοοοποιον θέλει να βοηθήσεi..

Μπορείτε να τους στέλνετε αυτό το link

https://gvc.gr/idrysh-protou-paneliniou-sylogou-atmiston/

Πρέπει μέχρι τις εκλογές για το πρώτο ΔΣ, να το έχουν μάθει όλοι, ώστε όποιος θέλει να συμμετέχει και να βοηθήσει πρακτικά, να έχει την δυνατότητα να θέσει υποψηφιότητα και να εκλεγεί..

:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία και Καλή Επιτυχία! Αυτή η ενέργεια ήταν απαραίτητη και χαίρομαι ιδιαίτερα για το γεγονός ότι παρουσιάζεται ως δημοκρατική και όχι ως εκπροσώπηση από ήδη ορισμένους ανθρώπους.

Αποσυνδεδεμένος Aamon

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Καλή αρχή εύχομαι, καλή επιτυχία και ..σιδεροκέφαλοι !!!!



Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Κατά την εγγραφή και στην προσπάθεια για πληρώμη μέσω paypal αυτή δεν προχωράει. 
Πρέπει να έχω credits ? Στην χρήση της κάρτας που είναι συνδεδεμένη στον λογαριασμό για άλλες αγορές προχωρά κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Δεν μας έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής και έχουν γραφτεί αρκετοί.. Δεν νομίζω όλοι αυτοί να είχαν credits.. Θα το δούμε και θα επανέλθουμε..
Τσεκαρε και εσύ μήπως πάτησες κάτι λάθος, μήπως δεν έχει χρήματα στην κάρτα κλπ..

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Η ιδέα υπήρχε εδώ και χρόνια. Πριν από μερικούς μήνες η συγκυρία και οι εξελίξεις στο χώρο του ατμίσματος έφεραν σε επαφή μια ομάδα ατμιστών που αποφάσισε να κάνει το επόμενο σημαντικό βήμα. Χρειάστηκε να αφιερωθεί πολύς χρόνος για να φτάσουμε μέχρι τη χθεσινή ανακοίνωση της ίδρυσης του Συλλόγου. Εύχομαι καλή δύναμη και καλή επιτυχία. Με την εγγραφή στο Σύλλογο μπορούμε να συμβάλουμε όλοι.

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Καλή επιτυχία στο σύλλογο μας.
Που μπορούμε να δούμε πόσα μέλη είναι εγγεγραμμένα κάθε στιγμή?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8409 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536890 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085449 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12