vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, dkostas, Nikrom, Jorge, camber, thebull

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Τον ασημί πήρα...(με τάπες, δεν με τάπες;;!!!) :)  Μου απάντησαν σήμερα.
"Thanks for your order.The products have not finished by factory, expected next week, we will arrange the parcel as soon as we can."
Υπομονή λοιπόν :-\  .... Πάει το χριστουγεννιάτικο δώρο... Άμα είμαι τυχερός θα γίνει πρωτοχρονιάτικο. Ελπίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2022, 18:04 από Xameno_Skli »

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Για τον By ka v8 που τον εχουν συνεχεια σε προσφορα 8,78 τι λετε αξιζει ή κατι ξερουν οι 2φ που τον εχουν χωμα τιμη, και καλυτερα ενα τριποδα στα 19 απο vazzling ή ενα vazzling dvarw fl ?
πιο παλια ειχα dvarw απο vazzling και ειχε βγει πολυ καλος μιλω για το dvarw v2, φυσικα θα παρω και ενα kuma και αν βγει οπως ο fev & bishop θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2022, 20:07 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Για τον By KA Δ/Γ Δ/Α  ;D . Τις λίγες φορές που πήρα Vazzling (επειδή δεν έβρισκα σε άλλους, πιό επώνυμους κλώνους) έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος στο ότι παρά την χώμα τιμή της, η ποιότητα ήταν αντιστρόφως ανάλογη (πράγμα που επαναβεβαίωσε & ο noe πιό πίσω με τον Tripod). ΟΜΩΣ.... σε 20 μέρες βγάζουν τον Tripod2. Μήπως είναι σοφότερο να δώσεις €11 παραπάνω & να πάρεις αυτόν; Σίγουρα λειτουργικά είναι αναβαθμισμένος σε σχέση με τον προκάτοχό του.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2022, 15:53 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
κανενα προβλημα Γιωργο δεν ειναι πολλες 10 μερες αναμονη και θα ειναι και ο αναβαθμισμενος, οποτε το καλαθι εχει tripod 2,kuma,, ε! και εναν dvarw fl που ολο λεω να παρω και τυχαινει ποτε να μην τον αγοραζω

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
...το καλαθι εχει...
Μιάς & στήνεις το "Καλάθι του xloupas", έχε στα υπόψη & αυτό εδώ το μανάρι  :love_hearts: . Ο γνήσιος είναι ιταλικός, χειροποίητος (μέχρι & το τζαμάκι του τανκακίου το "φυσάει" ο ίδιος!!!). & πουλιόταν (2020) σε πολύ μικρά baches  στο Facebook group του. Το μόνο του πρόβλημα (δηλαδή της Ulton, όχι του ατμοποιητή) ήταν ότι το ένα από τα ψιλά βιδάκια τροφοδοσίας του υγρού που βλέπεις στο βίντεο, ήταν βιδωμένο , η Ulton δεν είχε βάλει το κλειδάκι & έτσι στην παρθενική του δοκιμή έπρεπε να ανοίγω το καπάκι για να τροφοδοτεί, μέχρι να το αγοράσω την επόμενη μέρα & να το ξεβιδώσω. Ενα Torx Τ3 ψιλό σαν οδοντογλυφίδα τσιγκουνεύτηκαν  να το βάλουνε, τώρα δεν ξέρω αν το βάζουν. Ο ίδιος ο ατμοποιητής ξεχωριστός, απροβλημάτιστος &....βαρύς (old school ποσότητα μετάλλου).

*** Α & κοστίζει δύο ή τρεις φορές λιγότερο (περίπου) από τον  LABS, ανάλογα από πιό ελληνικό μαγαζί τον πσωνίσεις τον τελευταίο.   :eyesplash:   :lotpot:



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2022, 10:56 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Εχει κανείς αποψη για caspardina & cabeo clones?

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Ψήθηκα και εγώ για τον kuma...
Μπήκε παραγγελία σε ασημί με 24hrs shipping.
Ελπίζω να παραλάβω Πρωτοχρονιά με Santa Claus delivery...!!
Γιατί όμως ενώ μου έλεγε σύνολο 44,58 ευρώ μαζί με τα έξοδα διαχείρισης , μου κράτησε από την κάρτα 47,72 ???
Μήπως επειδή δεν πρόσεξα και είχα αφήσει το νόμισμα σε δολάρια?

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Γιατί όμως ενώ μου έλεγε σύνολο 44,58 ευρώ μαζί με τα έξοδα διαχείρισης , μου κράτησε από την κάρτα 47,72 ???
Μήπως επειδή δεν πρόσεξα και είχα αφήσει το νόμισμα σε δολάρια?


Καλώς να σου έρθουν, εγώ περιμένω πρώτα να πω τα κάλαντα  :sfyrigma: κι αναλόγως θα ψωνίσω.
Όσο για τη χρέωση ότι νόμισμα να βάλεις πάλι στην κάρτα θα χρεώσει κάτι τις παραπάνω, το έχω δοκιμάσει.
Δεν παραπονούμε, αφού γλιτώνουμε το άγχος του τελωνείου χαλάλι τους.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Γιατί όμως ενώ μου έλεγε σύνολο 44,58 ευρώ μαζί με τα έξοδα διαχείρισης , μου κράτησε από την κάρτα 47,72 ???
Μήπως επειδή δεν πρόσεξα και είχα αφήσει το νόμισμα σε δολάρια?

Επειδή υπήρξα παθώς, ΝΑΙ, αυτό φταίει. Κάπου το είχα γράψει παλιότερα ότι θέλει προσοχή ώστε & εμείς & ο πωλητής να συναλλάσονται στο ίδιο νόμισμα (ευρώ στην περίπτωσή μας). Ετσι τον πληρώνεις ακριβώς στην τιμή που αναγράφεται στο site (μαζί με τα έξοδα διαχείρισης) ΧΩΡΙΣ καμία έξτρα χρέωση λόγω συναλλαγματικών διαφορών ευρώ/δολαρίου (σε βάρος του ευρώ).

*** Μιλάω για πληρωμή με Paypal offline & 2Fdeal. Για άλλο τρόπο πληρωμής δεν ξέρω.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2022, 11:25 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Εγώ που πλήρωσα με δολάριο από Revolut μου χρεώσανε και εμένα παραπάνω από όσο έλεγε το τελικό ποσό. Δεν νομίζω ότι φταίει αυτό... Άλλο πράγμα χρεώνουν. Την αλλαγή από ευρώ σε δολάριο την έκανα μέσα στο Revolut πριν πληρώσω. Ευρώ δεν είχα καθόλου μέσα. Δεν ξέρω, τι να πω...
Και φυσικά ακόμα περιμένω να μου στείλουν τον Kuma....  :-\

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Στην πληρωμή με Paypal offline που την πάτησα σαν ηλίθιος, στην καρτέλα που μου έβγαλε να συμπληρώσω το ποσό είχε 2 στήλες. Ναι μεν στην δική μου στήλη το ποσό ήταν σε ευρώ ΑΛΛΑ στην 2η στήλη έγραφε πως ο πωλητής θα πληρωθεί σε δολάρια. Συνηθισμένος από όταν η ισοτιμία των 2 νομισμάτων ήταν 1:1, πάτησα ολοκλήρωση της συναλλαγής & με την άκρη του ματιού μου το συνειδητοποίησα, αλλά ήταν αργά. Η 2Fdeal μου έστειλε e mail ότι οφείλω κάπου $3 για να προχωρήσει η παραγγελία μου. Μόνο με ανταλλαγή e mail μεταξύ μας κατάλαβα το τί είχε γίνει. Στην τελευταία μου παραγγελιά, καμιά βδομάδα πριν, φρόντισα ώστε οι 2 στήλες να συμφωνούν ως προς το νόμισμα. Δηλαδή & εγώ να πληρώσω σε ευρώ & ο κινέζος να πληρωθεί σε ευρώ.Δεν υπήρξε καμία επιπλέον χρέωση λόγω ισοτιμίας. Μην μπερδεύουμε μόνο τα λεγόμενα "έξοδα διαχείρισης" που έχει να κάνει με σχετικά πρόσφατη ευρωπαϊκή ντιρεκτίβα φορολόγησης που την αποδίδει ο έμπορος (που εννοείται πως την προ-εισπράττει από μας). 

(να, εδώ στο βίντεο τα εξηγεί καθαρά.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πλήρωσα με κάρτα Πειραιώς. Η προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος ήταν 1.65, συν ένα ποσό γύρω στα 4 ευρώ που δεν ξέρω τι ήταν. Δηλαδή η αγορά ήταν 61 ευρώ περίπου και πλήρωσα 64 συν προμήθεια.
Τώρα εντάξει, δεν λέω ότι βγήκα χαμένος, γιατί πήρα πράγματα που είτε δεν έβρισκα στην εγχώρια αγορά, είτε θα τα πλήρωνα πολύ ακριβότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2022, 21:07 από kostas... »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Πάνω στην καθαρή αξία των προϊόντων υπολογίζεις συν €7,70 μεταφορικά & ασφάλιση συν ένα ποσοστό που προκύπτει για την φορολογία που επέβαλε η ΕΕ. ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΡΕΩΣΗ, ή αν το προτιμάς πληρώνεις ακριβώς το ποσό που αναφέρεται στο e mail επιβεβαίωσης που σου στέλνει η 2FDeal & τίποτα άλλο.
Για την προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος €1.65 που πλήρωσες υποψιάζομαι πως τα προϊόντα σου τα έβαλες στο καλάθι σου σε δολάρια & σε δολάρια προχώρησες την αγορά. Ενώ τα υπόλοιπα €4 που δεν ξέρεις τί ήταν, πρέπει να ήταν η συναλλαγματική διαφορά σε βάρος του ευρώ.
 Εχει κουμπάκι στην κινεζοσελίδα ψηλά δεξιά που επιλέγεις αν θες να βλέπεις τις τιμές σε δολάρια ή σε ευρώ αλλά & να πληρώνεις αντίστοιχα στο νόμισμά σου.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Εγώ που πλήρωσα με δολάριο από Revolut μου χρεώσανε και εμένα παραπάνω από όσο έλεγε το τελικό ποσό. Δεν νομίζω ότι φταίει αυτό... Άλλο πράγμα χρεώνουν. Την αλλαγή από ευρώ σε δολάριο την έκανα μέσα στο Revolut πριν πληρώσω. Ευρώ δεν είχα καθόλου μέσα. Δεν ξέρω, τι να πω...
Και φυσικά ακόμα περιμένω να μου στείλουν τον Kuma....  :-\
Δεν τους στέλνεις κανένα mail ?
Χτές πλήρωσα, σήμερα έφυγε...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Μάλλον δεν θα χρειαστεί e mail. Τώρα που το είπες μπήκα & είδα πως έχουν αλλάξει το status & για τον ασημί Kuma σε 24 hours shipping.  Εκτός & αν υπάρχει στην παραγγελία & άλλο προϊόν με διαφορετικό status.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33932 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12