vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

417 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1890 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 13:06 »
Καλή σας μέρα.

Έχω ένα μικρό θεματάκι με το πλαστικό τανκ του ατμοποιητή: γυρνάει πολύ δύσκολα για να ανοίξω ή να κλείσω τα υγρά. Βασικά τις περισσότερες φορές τα καταφέρνω μόνο με τη χρήση τέτοιου εργαλείου.
Επειδή μου είχε σπάσει το πλαστικό, και μέχρι να μου έρθουν τα ανταλλακτικά, είχα το SS tank και όλα δούλευαν μια χαρά!
Όταν τον συναρμολογώ τον πλημμυρίζω με VG εκεί που γυρνάει (στο oring της καμπάνας και στα δοντάκια που έχει το tank) αλλά δεν βοηθάει πολύ. Επίσης, δεν τον σφίγγω πολύ (νομίζω) :) αλλά ξεβιδώνω λίγο το πάνω μέρος πριν δοκιμάσω να το στρίψω. Τις πιο πολλές φορές ξεβιδώνει η βάση. Ευτυχώς δεν έχω διαρροές μέχρι τώρα.

Καμιά ιδέα;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2017, 13:17 από tibolaso »

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1891 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 13:31 »
Ξέσφιξε λίγο το καπάκι αναπλήρωσης μέχρι να δεις ότι γυρίζει άνετα το τανκ. Μη το λασκάρεις πολύ όμως για να μην έχεις διαρροές. Και δε χρειάζονται εργαλεία :)

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1892 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 15:16 »
Αλαξε και τα 2 ορινκ του τανκ αν εχεις kayfun lite plus βαλε τα 2 μεγαλα,θα γυρναει σα βουτυρο ετσι τον εχω εδω και ενα 3μηνο.
Και για να γινω πιο σαφης αλαζεις το ορινκ που ειναι στην καμπανα και το πρωτο απο το καπακι αναπληρωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2017, 15:23 από Σταύρος 63 »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1893 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 21:12 »
Έχει δει κανείς διαθέσιμο σε ελληνικό κατάστημα το τανκ και το επιστόμιο που είναι κλώνος του steam tuners;

Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1894 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 18:04 »
http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&path=39_105&product_id=2851
Μόλις το τσίμπησα και την Ultem έκδοση.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1895 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 18:11 »
Ευχαριστώ Βαγγέλη, το είχα δει εκεί, αλλά είναι στη Θεσσαλονίκη. Έψαχνα να δω αν υπάρχει και κάπου στην Αθήνα. 

Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1896 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 18:18 »
Δυστυχώς για Αθήνα ή κάπου αλλού δεν βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1897 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 15:00 »
πραγματικα μαραθωνιος το νημα ξεκινησα χθες και σημερα καταφερα να το τελειωσω.εξαιρετικα χρησιμες οι πληροφοριες που περιεχει διαστασεις oring, φοτο-βιντεο με στησιματα ακομα και ενας νεος στους επισκυασιμους οπως εγω δεν θα δυσκολευτει.διεξοδικο καθαρισμα με σαπουνακι και οδοντοβουρτσα και 
  με canthal 0,25 σε 2,5 πυρηνα με την αντισταση προς τα κατω για να γινει λιγο πιο σφικτος μιας και ειμαι με 2αρι πιν.με το δαχτυλιδι του αερα σχεδον κλειστο μπορει να γινει αρκετα σφιχτος για mtl οπως προανεφερε και ο [member=20557]alexoyiorgis[/member] αλλα νομιζω πιο σωστο ειναι το 1,3 πινακι αρκει να υπαρχει.αν και εβαλα λιγο περισοτερο βαμβακι με καλο αφρατεμα στις ακρες ειχα παρα πολυ καλη τροφοδοσια καθολου καμμενο ακομα και σε απανωτες τζουρες και αν και το αφησα ολο το βραδυ με  τα υγρα ανοιχτα ιχνος διαροης πουθενα οποτε αν το κανω εγω που στηνω 5η φορα μπορει ο καθενας.μετα απο τοσο εγκωμιο για την γευση του hussar ομολογω οτι περιμενα κατι περισοτερο χωρις αυτο να σημαινει ουτε στο ελαχιστο οτι δεν με ικανοποιησε καπου απλα σε σχεση με τον keras δεν μπορω να πω οτι παρατηρησα σαφη βελτιωση.ειπα λοιπον να ζησω επικυνδυνα και δεν αντικατεστησα κανενα oring αλλα για αλλη μια φορα θα επισημανω ουτε δακρυ.τωρα ειμαι στο περιμενε για 2 μικρα τανκ καθαρα για πρακτικους λογους και κλεινοντας να πω οτι ηταν ο πρωτος μου κλωνος και ισως η πιο vfm ατμιστικη αγορα που εχω κανει


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1898 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 15:07 »
Δοκίμασε και λίγο πιο χοντρό σύρμα,0,35 ήταν το ιδανικό για μένα, πιστεύω θα δεις 2-3 κλικ πάνω σε γευση

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1899 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 15:11 »
http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&path=39_105&product_id=2851
Μόλις το τσίμπησα και την Ultem έκδοση.
Πόσα ml χωράνε η απλή και η ultem και πως γίνεται η αναπλήρωση;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1900 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 15:40 »
Δοκίμασε και λίγο πιο χοντρό σύρμα,0,35 ήταν το ιδανικό για μένα, πιστεύω θα δεις 2-3 κλικ πάνω σε γευση

+1

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1901 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 16:59 »
[member=8577]tibolaso[/member]
Το μεγάλο σύμφωνα με το site των steamtuners 4ml, το μικρό άγνωστο αλλά σίγουρα 2 τα παίρνει όπως το κόβω.
Τα έχω εδώ και λίγες μέρες σε κλώνους αλλά δεν αξιώθηκα να τα μετρήσω... :tongue_smilie:
Η αναπλήρωση γίνεται ξεβιδώνοντας το driptp ( μόνο τα δικά τους δέχονται )

[member=21334]stavrious[/member]
Όπως σου λέει και ο συμφορουμίτης δοκίμασε με 35αρι ( ή έστω 32αρι σύρμα ). Το 25αρι είναι πολύ λεπτό για τον hussar.
Και σου μιλάει κάποιος που δεν αποχωρίζεται τον Keras με τίποτα ;)
Επίσης ρίξε ένα καλό πλυσιματάκι ακόμα. Τέλος, η αντίσταση προς τα κάτω, εμένα τουλάχιστον, 2-3 φορές που το δοκίμασα
δεν μου πρόσφερε και τίποτα ιδιαίτερο ( ίσως το αντίθετο ). Δεν ασχολήθηκα όμως και πολύ οπότε ίσως να είναι δικό μου λάθος.
Στήσε την αντίσταση κανονικά και απλά κατέβασέ την λίγο μέχρι τη μέση των βιδών.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1902 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 17:08 »
Παρήγγειλα έναν από nexxton χωρίς extra να δώ τι παίζει.Απ'ότι κατάλαβα είναι σαν τον πρώτο Hurricane και κάτι σαν τον GT3 αλλά με λιγότερο αέρα.Αυτοί ήταν και οι πιο γευσατοι άτμο που είχα οπότε μάλλον έκανα καλή επιλογή.(θα δείξει η νεκροψία)

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1903 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 19:04 »
[member=21334]stavrious[/member], το εγκώμιο για τη γεύση του hussar οφείλεται στο ότι ένας μεγάλος αριθμός ατμιστών με διαφορετικά γούστα ατμίσματος MTL καλύπτονται ικανοποιητικότατα. Όπως έχουν πει και άλλοι, δεν είναι "τέρας" ανάλυσης γεύσης (όπως π.χ. ένας phenomenon), αλλά "εξομάλυνσης" γεύσης (ολοκληρωμένη γεύση). Κι αυτό, λόγω του μεγάλου χώρου ατμοποίησης (που επιτρέπει και μεγαλυτέρων διαστάσεων "πηνία" αντιστάσεων) και της φαρδιάς καμινάδας του (σε σχέση με τους αναλυτικούς τσιγαρίσιους ατμοποιητές). Πλεονέκτημα αυτού είναι ότι σ' αυτόν μπορείς να ατμίσεις "ευχάριστα" ακόμα και υγρά που δεν σου πολυταιριάζουν αρχικά στη γεύση (αφού μπορεί και εξομαλύνει τις έντονες γεύσεις).
Ένα μεγάλο πλεονέκτημά του είναι ότι "παίζει" πολύ καλά με διαφορετικά σύρματα/βαμβακώματα, στήνεται εύκολα, γεμίζει πανεύκολα και δεν έχει καθόλου διαρροές (όπως διαπίστωσες κι εσύ). Και είναι και φτηνός και αξιόπιστος στην έκδοση κλώνου της coppervape (με αρκετά ανταλλακτικά στην αγορά).

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1904 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 20:16 »
Τελικα εμενα το θεμα με τις διαρροες ηταν σε δυο οριγκ. Μιλω για το μεγαλο πλαστικο τανκ σε μεγεθος, ηθελε αλλο ενα εξτρα οριγκ στην πανω μερια εκει που ακουμπαει το μεταλλικο στο πλαστικο και απο πανω μπαινει το μεταλλικο επιστομιο. Γιαυτο ετρεχε περισσοτερο και απο τους καταρρακτες του Νιαγαρα.

Δοκιμασα ολα τα μικρα τανκ και το μεταλλικο και δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα παντως. Σε γευση θα συμφωνησω με τον Κο Αλεξιου οτι εξομαλυνει την γευση, δεν την απογειωνει και την κανει πιο απαλη. Οταν ανεβαινεις βατ σιγουρα δεν ειναι ιδανικο για την αποδοση του. Ξεκινησα με τα 25 και κατεληξα στα 18. Πιο υγρος ατμος , σχεδον βελουδενιος και χτυπημα, πολυ χτυπημα αλλα οχι βαρυ στο λαιμο να στον οργωνει σαν τρακτερ αλλα το νοιωθεις ειδικα αν εχεις αρκετη ωρα να ατμισεις και δεν το χεις πιπιλα.

Επισης παρατηρησα οτι, οταν δουλευετε σε υψηλα βατ, τα δυο μονωτικα λευκα που εχει το πινακι πανω, ενα που εφαπτετε με την βαση και αλλο ενα δευτερο που μπαινει στην κατω μερια του, ξεραινονται αμεσα. Τα αντικατεστησα και αυτα και εστρωσε τελειως, ουτε δακρυ παντως δεν εβγαλε.

Για τα λεφτα που τον πηρα ειναι τιμιος αν σκεφτω οτι περιελαμβανε και το Ultem μεσα , συν ενα πλαστικο τανκ μεσα με μπολικα ανταλλακτικα για ολα. :bye:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias