vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 5 χρήστες
maprix, panikad, Doubt, grag, laniel

Twitter

Flash E-Vapor (Clones)

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #525 στις: Ιουλίου 09, 2022, 12:34 »
Νομίζω ότι το 2. καταρρίπτει όλα όσα ξέρουμε για τον ηλεκτρισμό  :))

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #526 στις: Ιουλίου 09, 2022, 13:41 »
Το μονο λογικο που μπορω να συμπερανω ειναι οτι με το "θετικο" εννοουν κατι σαν "τυλιγμενο δεξιοστροφα" και με το "αρνητικο" κατι σαν "τυλιγμενο αριστεροστροφα" πχ η κατι τετοιο, αλλιως οντως δεν βγαινει νοημα.

Ακομη και ετσι ομως δεν μπορω να εξηγησω το γιατι θα επρεπε να δουλευει ο τροπος τους (η να μη δουλευει οαλλος τροπος) σωστα, ενα πειραμα θα δειξει.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #527 στις: Ιουλίου 09, 2022, 13:59 »
Εγώ καταλαβαίνω ότι εννοεί πως τα πόδια της αντίστασης πρέπει να κάνουν ένα S στους πόλους.
Δεν είναι βολικό όμως αν έχουμε μάθει να πιάνουμε την αντίσταση στους πόλους ξαπλωμένη στο ντεκ και μετά την ανασηκώνουμε, τότε το στήσιμο μοιάζει σαν Ω, εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω.

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #528 στις: Ιουλίου 09, 2022, 14:17 »
@noe και εμένα έτσι με βολεύει


Η αλήθεια είναι ότι δίνει καλύτερα ρεύμα με τον τρόπο που είπε αυτός.Επίσης πλέον και οι 2 πλευρές εχουν σκουρήνει.


Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #529 στις: Ιουλίου 09, 2022, 14:44 »
Θα το δοκιμάσω κι αυτό περισσότερο να δω αν έχει διαφορά στα ρεύματα  :confused1:
Αλλά υπάρχει εξήγηση, κάποιος κανόνας φυσικής κίνησης των ηλεκτρονίων??
Και δηλαδή τι να κάνω, στρέψω το ποδαράκι δεξιά στον θετικό και αριστερά στον αρνητικό ή τούμπαλίν?
Π.Σ. Σε ΕΡΑ αν δεν κάνω λάθος οι αντιστάσεις είναι αριστερόστροφες.
Ώχου μπλέξιμο... :wall:
 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #530 στις: Ιουλίου 09, 2022, 15:06 »
@noe
Ναι ακριβώς

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #531 στις: Ιουλίου 09, 2022, 17:38 »
Για βουλεμενο γουικς εμένα μου κάνει.ουτε νομίζω ότι παίζει ρόλο πως είναι στριμενη ή αντίσταση.. στην φωτογραφία φαίνεται καθαρά ότι ή μια μεριά είναι στεγνή από υγρό ..

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #532 στις: Ιουλίου 11, 2022, 10:26 »
Η απάντηση είναι απλή τουλάχιστον για μένα!
Όπως γυρνάς τον άτμο για να ατμίσεις η μια πλευρά μένει στο κενό και η άλλη ρουφάει φουλ υγρό!
Αν δοκιμάσεις να ατμίσεις και οι δυο τρύπες άτμο να είναι εντελώς οριζόντιες συνεχώς θα δεις ότι θα μαυρίσουν ομοιόμορφα!

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #533 στις: Ιουλίου 11, 2022, 11:12 »
Μου αρέσει πολύ ο παππούς..!! :)



Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2302
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #534 στις: Ιουλίου 11, 2022, 13:00 »
Ο παλιός είναι αλλιώς, μάναμο! Respect!   ;)

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #535 στις: Ιουλίου 20, 2022, 18:13 »
Καλησπέρα στην παρέα των Fev!!!! Σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω τον Fev κλώνο της yftk. Ύστερα από αυτά που διάβασα εδώ κατέληξα στον συγκεκριμένο. Ήμουν μεταξύ των Fev κλώνο, aromamizer classic και Sure Rta. Αποφάσισα για τον Fev. Μια ερώτηση στου κατόχους του flash e-vapor v4.5s+ κλώνου... Τώρα έχω τον Arbiter Solo και τον δουλεύω με 1mm αέρα. Θα ήθελα και στον Fev να έχω την ίδια σφιχτή τζούρα χρησιμοποιώντας 2 airflow pin. Είναι εφικτό αυτό; Και αν ναι, με ποιας διαμέτρου airflow pin 0.8 0.9; Για να ξέρω να τα παραγγείλω μαζί με τον ατμοποιητή. Επίσης, έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο να παραγγείλω μαζί που θα άξιζε; π.χ. κάποιο άλλο τανκάκι από πάνω ή κάτι άλλο;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2022, 18:22 από Xameno_Skli »

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #536 στις: Ιουλίου 20, 2022, 20:51 »
Για τόσο σφιχτή τζούρα πρέπει να παίξεις με το 1 πιν τυφλό. Αν θες πάρε έξτρα πινάκια 0,8 να δοκιμάσεις. Ένα πλαστικό τανκ το συνιστώ αν και θα μειώσει κατά 1ml τη χωρητικότητα, παρόλα αυτά προσθέτει ευκολία στο λύσε - δέσε - πλύνε αφού ο ατμοποιητης γίνεται 3 κομμάτια όλος κι όλος. Επιπλέον γίνεται και πιο ελαφρύς.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #537 στις: Ιουλίου 20, 2022, 22:23 »
Και εγώ σκεφτόμουν να πάρω τα 0,8 να δοκιμάσω. Ελπίζω να είναι αρκετά σφιχτή η τζούρα γιατί θα ήθελα να παίξει με 2 πινάκια. Όσο για το πλαστικό τανκακι κοιτούσα και εγώ να το πάρω όπως και το "βελτιωμένο" deck που πουλάνε για τον συγκεκριμένο. Αν και δεν είμαι σίγουρος για το deck.


Αυτό το τανκακι κοιτούσα να πάρω...


https://www.2fdeal.com/yftk-fev-flash-e-vapor-v45s-style-rta-pctg-replacement-bell-cap-35ml-translucent_p16265.html


Η αυτό που γεμίζει και από πάνω.


https://www.2fdeal.com/ships-from-germanyulton-fev-plus-kit-flash-e-vapor-top-filling-juice-control-kit-316ss-3ml_p18514.html

Συγχώνευση δυο συνεχόμενων μηνυμάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2022, 01:12 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2302
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #538 στις: Ιουλίου 21, 2022, 04:15 »
Από τα 2 links που παραθέτεις, να υποθέσω πως η αγορά του ατμοποιητή θα γίνει από αυτό το συγκεκριμένο κινεζομάγαζο; Στην περίπτωση που ακολουθήσεις τον δρόμο του μεταξιού, σου προτείνω όχι τον YFTK αλλά της ULTON. Οι ποιότητές τους είναι κορυφαίες (προσωπικά την βρίσκω ως την καλύτερη σε αυτόν τον τομέα) & όλοι τους οι κλώνοι είναι 1:1 σε συμβατότητα με τους γνήσιους.
Σε αυτό εδώ το combo πακέτο, με €35, έχεις:
1) κομπλέ τον ατμοποιητή

2) έξτρα το top fill τανκάκι

3) έξτρα ένα bell cap
4) το chamber reducer που μειώνει αισθητά τον θάλαμο ατμοποίησης. 

Οπότε σου μένουν να προσθέσεις μόνο τα MTL πινάκια που θες (εγώ είχα πάρει 2 από το καθένα).
https://www.2fdeal.com/ulton-fev-v45s-style-23mm-rta-45ml-11-combo-xl-silver_p18378.html

*** Προσφορά έχουν & τον Millennium αυτήν την στιγμή στα €24
https://www.2fdeal.com/ulton-millennium-v11-style-316ss-22mm-rta-4ml-silver_p19076.html

*-*-* Η "νέα" πλατφόρμα του vaping.gr δεν φαίνεται να σέβεται την δημιουργία παραγράφων, Το παραπάνω είναι το αποτέλεσμα 5-6 τροποποιήσεων. Ακόμη δεν τα έχω καταφέρει όσο θα ήθελα (& θα έπρεπε), αλλά βαρέθηκα να τροποποιώ.... :eyesplash: :angry_orange: :wall:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2022, 04:36 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #539 στις: Ιουλίου 21, 2022, 17:35 »
Βασικά ήθελα να το πάρω από το τοπικό κατάστημα που το έχει διαθέσιμο στα 32 ευρώ. Βέβαια η προσφορά είναι καλή. Εδώ έχει τον Yftk. Τον Millennium δεν τον ξέρω καν... Θα δω κανά review άμα βρω.
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.


Έγινε συγχώνευση διαδοχικών μηνυμάτων


Πήγα σήμερα στο κατάστημα με τα ατμιστικά και είδα τον yftk FeV από κοντά.... Εντάξει, ότι και να πω είναι λίγο!!! Εξαιρετικός ατμοποιητής!!! Η ποιότητα είναι εκπληκτική!!! Δυστυχώς δεν μπορώ τώρα να τον αγοράσω και θα περιμένω μέχρι τέλος του μήνα να τον πάρω. Πάντως πιστεύω ότι θα είναι η καλύτερη αγορά ατμοποιητή που θα κάνω μέχρι τώρα. Και όσο για το μέγεθος, τον βίδωσα στο Brunhilde SBS που έχω σαν κύριο μοντάκι και είναι μια χαρά!!! Δεν φαίνεται καθόλου το ύψος που έχει...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2022, 08:59 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy