vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

388 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, vasilis27p, tasos1976, camber

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #450 στις: Φεβρουαρίου 15, 2020, 06:25 »
@JaiHaze: 

Ήταν ο τελευταίος που παρακολουθούσα, έχω πάνω από χρόνο να δω review. 

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #451 στις: Φεβρουαρίου 15, 2020, 08:31 »
 Μόνο Ατμιστη που ειναι θεοτητσ βλεπω και απολαμβανω :respect:
 Οι αλλοι ειναι παπατζιδες,που προωθουν το hype του μηνα

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #452 στις: Φεβρουαρίου 15, 2020, 12:41 »
Σαν μέλος του φόρουμ για αρκετά χρόνια, σαν από εκείνους που ψυχαγωγουνται καθημερινά από αρκετούς reviewers στο YouTube, σαν μέλος αρκετών ομάδων στο Facebook αλλά και ενεργός διαχειριστής μιας εξ αυτών, έχω καταλήξει.

Σαν το φόρουμ τίποτα για όποιον θέλει πραγματικά να μάθει. Φυσικά και εδώ παίζουν υπερβολές σε κάποια παρουσίαση, κι από εμένα τον ίδιο δεν το αρνούμαι. Όχι εσκεμμένα αλλά από μεγάλο ενθουσιασμό θα έλεγα.
Για όλα τα υπόλοιπα θέματα όμως, όποιος θέλει να μάθει ας εμπιστευτεί το φόρουμ. Γιατί ο γραπτός λόγος αν και απροσωπος και άχρωμος κάπως, καταφέρνει να σε κρατάει περισσότερο στην ουσία και όχι στο φόντο και τις λοιπές φανφάρες.

Το YouTube απ'την αλλη σου δίνει την ζωντανή εικόνα, την κίνηση, ένας έμπειρος μπορεί να δει και να κρίνει από μόνος του. Δεν περιμένω πια τον Jai Haze να με πείσει ή να με αποθαρρύνει από την αγορά ενός mtl rta όταν ο ίδιος θα τον στήσει με σύρμα για Kennedy 25άρη.
Όμως θα δω την κινούμενη εικόνα, τη τζούρα, θα ακούσω το airflow και τελικά θα έχω μια πιο σφαιρική άποψη ώστε να κρίνω αν θα μου κάνει η όχι το προϊόν. Φυσικά μπορεί να αποκλίνει το αποτέλεσμα στην πράξη αλλά οκ, καταφερα να μαζέψω τεράστια πληροφορία κι απλώς κάποια πράγματα τα κατάλαβα λίγο διαφορετικά. Δεν ισχύει πάντα όμως, τις περισσότερες φορές ο έμπειρος ατμιστής καθοδηγείται πολύ σωστά ακόμα κι αν ο reviewer είναι σαν τον Haze.
Δεν μπορώ να παραβλεψω επισης το γεγονός ότι την πρώτη μου αντίσταση την έστησα στον Kayfun lite plus παρακολουθώντας πολύ προσεκτικά τον Ρένο εν ετοι 2013.

Οι ομάδες του fb.. ασ' τα να πάνε. Κι ας ανήκω πολύ ενεργά σε μια από αυτές. Πολύ κατινιά, κλίκα, θεαθήναι, οπαδισμός, ντίβες.. Αν αρχίσω να ξεδίπλωνω το τι έχουν δει τα μάτια μου τόσα χρόνια δεν θα τελειώσουμε ποτέ. Υπάρχουν κι εκεί τα θετικά όπως γνωριμίες, παρέες, καφέδες (ειδικά εδώ στην επαρχία πάμε πολύ δυνατά σε αυτό το κομμάτι ) αναγνωρισιμότητα. . Αλλά από πραγματική μετάδοση γνώσης περιορισμένα πράγματα.
Αρκετές φωτό και βίντεο μεν, τα περισσότερα δε είναι του στυλ "δείτε με τι ατμοποιητάρα κυκλοφορώ" ή "πάρτε ένα ντουμάνι για την ομάδα και καμαρώστε δύναμη που αντέχουν τα πνευμόνια μου"..
Τα κάνω και εγώ ενίοτε χαβαλεδιάζοντας με τους γνωστούς μου, κι ας το μισώ αυτό το πράγμα το κάνω για να μη χαλάω "την παρέα" που λένε.
Αμ η μόδα με τα Vape Models.. Ναι ναι αυτή που κάποια καταστήματα δωρίζουν υγράκια στα ομορφοκόριτσα με σκοπό να πάρει η σελφυ σβάρνα τις ομάδες με το υγράκι στο χέρι. Αφού φυσικά το στήσιμο και το μακιγιαρισμα θα σε κάνει να σταθείς έτσι κι αλλιώς για ώρα μπροστά στο συγκεκριμένο ποστ..
Πάντως ακομα και αυτές γίνονται ανετα μέρος της καθημερινότητας ενός ατμιστή εφόσον το επιθυμεί. Αν γυρεύει για εμπλουτισμό γνώσης ας στραφεί όμως αλλού για αρχή..

Αναφέρθηκα στα παραπάνω με τη σειρά της προσωπικής μου προτίμησης.
Σίγουρα όλα κάτι έχουν να προσφέρουν σε όποιον θέλει να μαζεύει εμπειρία. Γνώση, ψυχαγωγία, κλπ κλπ. Κάποια λιγότερο και κάποια περισσότερο εστιάζοντας ανάλογα στον τομέα που μας ενδιαφέρει.
Κάποια τράβανε τους σοβαρούς ανθρώπους, κάποια τους πιο χαβαλεδιάρηδες, κάποια αλλά πάλι τους πιο "πονηρούληδες - με όποια έννοια της λέξης" για να το θέσω κόσμια σχετικά.

Αλλά δυστυχώς όπως κάθε χώρος έχει κι αυτός τους καλούς και τους κακούς του. Όπου κι αν κοιτάξεις τελικά.
Και ευτυχώς από την άλλη, οι οθόνες μας διαθέτουν πλέον άπειρες επιλογές για τον καθένα από εμάς ξεχωριστά.
Σεντονάκι αλήθειας  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KORG N364

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #453 στις: Φεβρουαρίου 15, 2020, 20:35 »
Mermicon.Ο καλύτερος για μένα.

Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #454 στις: Φεβρουαρίου 15, 2020, 21:08 »
+1 στον mermicon και από μένα...
Επίσης συνυπογράφω το σεντονακι της Margo..

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #455 στις: Φεβρουαρίου 16, 2020, 12:53 »

ETS by kuestenplaner - Enjoy the Silence - τα τελευταία 4 χρόνια γιατί μ' αρέσει η ουσία της εικόνας. 

Το κανάλι της vaping Chrisch - αν και έχει σταματήσει πλέον. Έμαθα πως αγόραζε τα περισσότερα προϊόντα με δικά της χρήματα

Προσωπικά πιστεύω ότι οι περισσότεροι reviewers έλληνες και αλλοδαποί τυγχάνουν "ειδικής" μεταχείρισης κυρίως από  ασιάτες κατασκευαστές. Αναφορικά με αυτούς οι οποίοι είναι καταστηματάρχες / reviewers το youtube είναι και αυτό ένα μέσω διαφήμισης της επιχείρησής τους και ορθά πράττουν που το χρησιμοποιούν. Για το fb γνωρίζω μόνο από ενεργούς φίλους  το τι γίνεται μέσα στις ατμιστικές "ομάδες" καθώς δεν είχα / έχω καν λογαριασμό.

Το  forum το παρακολουθώ αρκετά χρόνια πριν εγραφώ και αρχίσω να σχολιάζω. Το θεωρώ αντικειμενική / αξιόπιστη πηγή γνώσεων για όσους θέλουν να ενημερωθούν....διαβάζοντας. Για να αποκτήσεις όμως γνώσεις πρέπει να ασχοληθείς.  

Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #456 στις: Απριλίου 15, 2020, 23:59 »
Εγώ πάντως έχω καινούριο αγαπημένο ριβιούερ.



Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #457 στις: Απριλίου 16, 2020, 03:40 »
Καλησπέρα,

υπάρχουν μαζεμένοι σε μια λίστα οι έλληνες reviewer;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #458 στις: Απριλίου 16, 2020, 08:45 »
Με την εμφάνιση του τελευταίου, του από πάνω σου, εγώ διέγραψα εντελώς τη λίστα, είναι άχρηστη. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #459 στις: Απριλίου 16, 2020, 10:00 »
Μα ο ρηβγιούερ δεν έκανε ένα ρηβγιού στο βίνδεον πριν το ανεβάσει;
Και αν το έκανε, δεν κατάλαβε Χριστό;
:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #460 στις: Απριλίου 16, 2020, 10:12 »
Σαν μέλος του φόρουμ για αρκετά χρόνια, σαν από εκείνους που ψυχαγωγουνται καθημερινά από αρκετούς reviewers στο YouTube, σαν μέλος αρκετών ομάδων στο Facebook αλλά και ενεργός διαχειριστής μιας εξ αυτών, έχω καταλήξει.

Σαν το φόρουμ τίποτα για όποιον θέλει πραγματικά να μάθει. Φυσικά και εδώ παίζουν υπερβολές σε κάποια παρουσίαση, κι από εμένα τον ίδιο δεν το αρνούμαι. Όχι εσκεμμένα αλλά από μεγάλο ενθουσιασμό θα έλεγα.
Για όλα τα υπόλοιπα θέματα όμως, όποιος θέλει να μάθει ας εμπιστευτεί το φόρουμ. Γιατί ο γραπτός λόγος αν και απροσωπος και άχρωμος κάπως, καταφέρνει να σε κρατάει περισσότερο στην ουσία και όχι στο φόντο και τις λοιπές φανφάρες.

Το YouTube απ'την αλλη σου δίνει την ζωντανή εικόνα, την κίνηση, ένας έμπειρος μπορεί να δει και να κρίνει από μόνος του. Δεν περιμένω πια τον Jai Haze να με πείσει ή να με αποθαρρύνει από την αγορά ενός mtl rta όταν ο ίδιος θα τον στήσει με σύρμα για Kennedy 25άρη.
Όμως θα δω την κινούμενη εικόνα, τη τζούρα, θα ακούσω το airflow και τελικά θα έχω μια πιο σφαιρική άποψη ώστε να κρίνω αν θα μου κάνει η όχι το προϊόν. Φυσικά μπορεί να αποκλίνει το αποτέλεσμα στην πράξη αλλά οκ, καταφερα να μαζέψω τεράστια πληροφορία κι απλώς κάποια πράγματα τα κατάλαβα λίγο διαφορετικά. Δεν ισχύει πάντα όμως, τις περισσότερες φορές ο έμπειρος ατμιστής καθοδηγείται πολύ σωστά ακόμα κι αν ο reviewer είναι σαν τον Haze.
Δεν μπορώ να παραβλεψω επισης το γεγονός ότι την πρώτη μου αντίσταση την έστησα στον Kayfun lite plus παρακολουθώντας πολύ προσεκτικά τον Ρένο εν ετοι 2013.

Οι ομάδες του fb.. ασ' τα να πάνε. Κι ας ανήκω πολύ ενεργά σε μια από αυτές. Πολύ κατινιά, κλίκα, θεαθήναι, οπαδισμός, ντίβες.. Αν αρχίσω να ξεδίπλωνω το τι έχουν δει τα μάτια μου τόσα χρόνια δεν θα τελειώσουμε ποτέ. Υπάρχουν κι εκεί τα θετικά όπως γνωριμίες, παρέες, καφέδες (ειδικά εδώ στην επαρχία πάμε πολύ δυνατά σε αυτό το κομμάτι ) αναγνωρισιμότητα. . Αλλά από πραγματική μετάδοση γνώσης περιορισμένα πράγματα.
Αρκετές φωτό και βίντεο μεν, τα περισσότερα δε είναι του στυλ "δείτε με τι ατμοποιητάρα κυκλοφορώ" ή "πάρτε ένα ντουμάνι για την ομάδα και καμαρώστε δύναμη που αντέχουν τα πνευμόνια μου"..
Τα κάνω και εγώ ενίοτε χαβαλεδιάζοντας με τους γνωστούς μου, κι ας το μισώ αυτό το πράγμα το κάνω για να μη χαλάω "την παρέα" που λένε.
Αμ η μόδα με τα Vape Models.. Ναι ναι αυτή που κάποια καταστήματα δωρίζουν υγράκια στα ομορφοκόριτσα με σκοπό να πάρει η σελφυ σβάρνα τις ομάδες με το υγράκι στο χέρι. Αφού φυσικά το στήσιμο και το μακιγιαρισμα θα σε κάνει να σταθείς έτσι κι αλλιώς για ώρα μπροστά στο συγκεκριμένο ποστ..
Πάντως ακομα και αυτές γίνονται ανετα μέρος της καθημερινότητας ενός ατμιστή εφόσον το επιθυμεί. Αν γυρεύει για εμπλουτισμό γνώσης ας στραφεί όμως αλλού για αρχή..

Αναφέρθηκα στα παραπάνω με τη σειρά της προσωπικής μου προτίμησης.
Σίγουρα όλα κάτι έχουν να προσφέρουν σε όποιον θέλει να μαζεύει εμπειρία. Γνώση, ψυχαγωγία, κλπ κλπ. Κάποια λιγότερο και κάποια περισσότερο εστιάζοντας ανάλογα στον τομέα που μας ενδιαφέρει.
Κάποια τράβανε τους σοβαρούς ανθρώπους, κάποια τους πιο χαβαλεδιάρηδες, κάποια αλλά πάλι τους πιο "πονηρούληδες - με όποια έννοια της λέξης" για να το θέσω κόσμια σχετικά.

Αλλά δυστυχώς όπως κάθε χώρος έχει κι αυτός τους καλούς και τους κακούς του. Όπου κι αν κοιτάξεις τελικά.
Και ευτυχώς από την άλλη, οι οθόνες μας διαθέτουν πλέον άπειρες επιλογές για τον καθένα από εμάς ξεχωριστά.
Σεντονακι αληθειας, συμφωνω με το Σταυρο και με αυτα που εγραψες. 
Μακη εγγραψες !!!!!!!!  :yes:  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #461 στις: Απριλίου 16, 2020, 11:36 »
Μεγάλο θέμα ανοίχτηκε...δυστυχώς οι πιο πολλοί πλέον είναι μαγαζατορες ή τσιράκια των μεγάλων reviewers και καλα...που τους δίνουν κανένα κινεζικό προιον για να κάνουν κ αυτοί παρουσίαση κ να έχουν κανάλι,εκτως κάποιον εξαιρέσεων βέβαια.το θέμα είναι απλά να βλέπεις την παρουσίαση του προϊόντος κ να κρίνεις μόνος σου!οι καινούριοι όμως στο ατμισμα παρασύρονται κ δυστυχώς δεν έχουν σωστή αντιμετώπιση κ αναλώνονται σε λάθος επιλογές!το φόρουμ είναι πιο σωστό για μένα αλλά δυστυχώς έχει χάσει κ αυτό την αίγλη που είχε κ οι πιο παλιοί το ξέρετε!πολλά άτομα έχουν σταματήσει να ασχολούνται για διάφορους λόγους κ παρεξηγήσεις και νομίζω ότι έχει γίνει πιο  έντονο μεσο διαφήμισης κινεζοσαιτ...ευτυχώς ακόμα υπάρχει βοήθεια αν κ όχι όπως παλιότερα.προσωπικες απόψεις είπα χωρίς καμία διάθεση να θίξω κανένα...

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #462 στις: Απριλίου 16, 2020, 16:34 »
Εγώ πάντως έχω καινούριο αγαπημένο ριβιούερ.



Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φυσικά έκανα εγγραφή! ;D
Την καραντίνα μου μέσα... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #463 στις: Απριλίου 17, 2020, 01:59 »
Συμφωνώ με τα λόγια του Μάκη.

Έχω δει απειρα reviews, αλλα οι χιλιάδες σελίδες που έχω διαβασει εδω μεσα ήταν αυτές με τις οποίες κατάφερα να κόψω το τσιγάρο ύστερα από 22 χρόνια.  Η κοινώτητα πράγματι δεν είναι όπως ηταν παλια, ίσως γιατί τότε στην αρχή είμασταν όλοι αρχάριοι.  Ανακαλύπταμε όλοι μαζί αυτόν τον κόσμο και φαινόταν αυτός ο ενθουσιασμός.  Παραμένει βέβαια μια κοινώτητα έτοιμη να μοιράσει τις γνώσεις του και να σε καλωσορίσει στην παρέα, και μια βιβλιοθήκη για όποιον θελει να το ψαξει.

Στο θέμα όμως, παρόλο που οι reviewers έχουν καταντήσει τηλεμάρκετινγκ, όλοι μας απολαμβάνουμε ένα review.  Τόσο επειδή θέλεις να δεις το προϊόν, όπως εύστοχα ειπε ο Μακης να το δεις πως καθεται ενα μοντακι στο χερι ή να ακούσεις πως ακούγεται το airflow ενος ατμοποιητή.  Θα προσθέσω ότι είναι και διασκέδαση, γιατι μας αρεσει λιγο το hype, μας αρεσει να δουμε τι στήσιμο θα κάνει ο τάδε, να μαθουμε τα νεα σε νομικά θέματα, ή απλα να δουμε τον Jai να παραληρει καθως βαζει αμορτισερ αυτοκινητου σε mtl ατμοποιητη.

Έτσι, όλοι μας εχουμε τα αγαπημενα μας κανάλια και εμενα είναι 

Djlsb: μου αρεσει το καναλι του Ντανιελ, μπαινει σε λεπτομερεια, ειδικα αμα κοιταζω κανενα μοντακι μου αρεσει που τα ανοιγει και βλεπεις την ποιοτητα κατασκευης μεσα.

Grimm Green: παλιος, μου αρεσει το στυλ του, ειναι αστειος.  Κανει και λαθη και δεν το παιζει ειδημων.  Ότι πρέπει για ένα αναλαφρο 10λεπτο.

Todd: Ο Σκωτσέζος ειναι επισης ευχαριστος.  Ειναι και γνωστης της ελληνικής σκηνης και μου αρεσει η προφορα του

Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #464 στις: Απριλίου 17, 2020, 10:31 »
Κρατώντας τις επιφυλάξεις που έχουν ήδη γράψει άλλοι πριν από μένα,θεωρώ ότι ο Klaus Jedelsky μέσα από τα review του σου δίνει αρκετές πληροφορίες για έναν ατμοποιητή(σχεδόν αποκλειστικά mtl).Ανάλογα με την εμπειρία,ο καθένας μας μπορεί να αποφασίσει ποια από αυτα που δείχνει θα κρατήσει και ποια θα προσπεράσει.Εχει και κάμποσους ελληνικους.
https://www.youtube.com/user/nymphenburgerstrolch
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2020, 10:37 από Athanasios »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem