vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, mathimatikos1966, agelosd

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος Ydrastis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #420 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 21:35 »
Από έλληνες reviewers περισσότερο από όλους εκτιμώ τον VapeFags χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν λαμβάνω υπόψιν τις κριτικές άλλων ελλήνων. Θα δείξει και ατμοποιητές, θα δείξει και mods και θα κάνει και παρουσίαση υγρών αναλύοντας τις γεύσεις όσο καλύτερα μπορεί ώστε να σου μεταφέρει την εμπειρία του όσο πιο περιγραφικά γίνεται. 
Όσο για αγγλόφωνους reviewers προτιμώ να παρακολουθώ τον MikeVapes. Εδώ που τα λέμε κι αυτός έλληνας είναι αλλά είναι σοβαρός με αυτό που κάνει και η γνώμη του για μένα μετράει.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #421 στις: Μαΐου 16, 2019, 08:29 »
Από Έλληνες τους παρακολουθώ όλους...
Από ξένους κανέναν...Πλέον έχουν γίνει κατασκευαστές ατμοποιητών...
Ίσως να αδικώ λίγο τον DJLsb Vapes...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #422 στις: Μαΐου 16, 2019, 09:27 »
Και ο DJLsb Vapes έχει στα σκαριά ατμοποιητή του. ;D

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #423 στις: Μαΐου 16, 2019, 09:31 »
Να πάρουμε, να πάρουμε :))...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #424 στις: Μαΐου 16, 2019, 09:34 »
Είχε βγάλει μια μούφα ντρίπερ συνεργασία με την digiflavor

AURA RDA...τον θυμήθηκα  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2019, 09:40 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #425 στις: Μαΐου 16, 2019, 09:55 »
Δεν παίρνω όρκο, αλλά μου φαίνεται ότι μίλησε για RTA σε ελληνικόν βίδεον που φιλοξενήθηκε μαζί με τον Αγραφιώτη, κανά 2μηνο πριν...
:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #426 στις: Μαΐου 16, 2019, 10:06 »
Kανένα mod της προκοπής  να κάτσουν να βγάλουν που είναι ο τομέας του.Έχουμε να δούμε ποιοτική mid range συσκευή με dna κανέναν χρόνο...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2019, 10:15 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #427 στις: Μαΐου 16, 2019, 10:09 »

Δεν παίρνω όρκο, αλλά μου φαίνεται ότι μίλησε για RTA σε ελληνικόν βίδεον που φιλοξενήθηκε μαζί με τον Αγραφιώτη, κανά 2μηνο πριν...
:hmmm:
Ναι, από πέρυσι έχει ανακοινώσει ότι θα βγάλει έναν RTA με πρωτοποριακό airflow σε συνεργασιά με τη Vapefly, αλλά ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει στην αγορά.
Είχε απειλήσει μάλιστα έναν μικρής εμβέλειας αμερικάνο reviewer που είχε δημοσιοποιήσει κάποιες λεπτομέρειες για τον ατμοποιητή, με αποτέλεσμα να φάει κράξιμο από πολλούς.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #428 στις: Μαΐου 16, 2019, 10:22 »
Χεχεχε, ναι, γεγονός είναι ότι από τότε που άρχισε να ζει το...american dream του, δεν είναι λίγοι που τον ξεφωνίζουν για διάφορα. Είμαστε μία ορέα ατμόσφαιρα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #429 στις: Μαΐου 16, 2019, 11:22 »
Βλέπω πολλούς, εμπιστεύομαι την κρίση μου μόνο.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #430 στις: Μαΐου 16, 2019, 11:35 »
Βλεπω αρκετους αλλα δεν εμπιστευομαι κανεναν πλεον.Στην αρχη το εκανα γιατι μαθαινα καποια πραγματα που δεν αποδειχθηκαν επιστημη . Απο τη στιγμη που εγιναν εμποροι το 90% αυτων σταματησα να παιρνω στα σοβαρα την γνωμη τους.
Ισως γιατι εφαγα τα μουτρα μου σε καποιες επιλογες. 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #431 στις: Μαΐου 16, 2019, 22:04 »
Την καλύτερη ενημέρωση ever την πήρα από εδώ. 
Καταρχήν, μια και η δουλειά μου έχει να κάνει με κινούμενη εικόνα, θεωρώ τραγικό να βλέπω κάποιον να χάνει τα λόγια του, να χρονοτριβεί ή να λέει άσχετους χαριεντισμούς (να μη μιλήσω για το look πολλών, που θυμίζει ταλιμπάν) για να πάρω στο τέλος του μισάωρου μια πληροφορία που θα μπορούσε να μου την είχε δώσει στα 2 λεπτά. 
Βίντεο 30 λεπτών για να δω αν είναι καλός ένας ατμοποιητής; Ούτε κατά διάννοια! αν ήταν 5λεπτα τα βιντεάκια μπορεί. 
Δυο τρεις φορές που τα έψαξα για να δω στησίματα και γάνιασα μέχρι να βρω στο μισάωρο το μονόλεπτο που με ενδιέφερε. 
Και βέβαια ούτε που ξέρω τι πρεσβεύει ο καθένας και πόσο καλός είναι και τι συμφέροντα παίζουν από πίσω. Πολύ σημαντικό - δεν υπάρχει αντίλογος ή δεύτερη άποψη. Και βέβαια, έχω την άποψη ότι πλέον οι youtubers έγιναν περισσότερο celebrities και λιγότερο δοκιμαστές, με αποτέλεσμα το προιον να περνάει σε δεύτερη μοίρα. 

Αντίθετα, εδώ η πληροφορία είναι συμπυκνωμένη. Κείμενο, φωτό, άντε κι ένα μικρό βιντεάκι. Σε 5 λεπτά έχω πάρει όλη την πληροφορία και ανατρέχω σ΄αυτήν όποτε θελήσω. Ξέρω λίγο πολύ τα άτομα που γράφουν, ξέρω τις προτιμήσεις τους και τα φιλτράρω ανάλογα. πχ αν μου πει ο Zarko που ατμίζει τον Βεζούβιο πριν την έκρηξη ότι ένα μοντ είναι αδύναμο δεν θα το θεωρήσω ντε και σώνει αδύναμο, εκτός αν το γράψει κι ο aragiannis. Αντίθετα, αν δω να γράφει ο Zarko οτι ένα μοντ είναι πανίσχυρο, ξέρω ότι ναι, σίγουρα είναι. 

Και βέβαια υπάρχει διάλογος και αντίλογος, ώστε μέσα από την εμπειρία όσων δοκίμασαν κάτι να βγάλω το τελικό συμπέρασμα. 

Ειδικά σε παρουσιάσεις προιόντων από εταιρίες, όπου με το καλημέρα στο νήμα υπάρχουν 3 παρουσιάσεις, εντοπίζω πιο εύκολα τα αρνητικά ή τα θετικά, μια και λίγο πολύ θα επισημανθούν σε τουλάχιστον 2 από τις 3 παρουσιάσεις. 

Πραγματικά, απορώ που έχουμε το καλύτερο εργαλείο στα χέρια μας κι εμείς ψαχνόμαστε αλλού! 

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #432 στις: Μαΐου 16, 2019, 23:53 »
Συμφωνώ με @petra σε όλα.
Τελικά ότι έμαθα και ότι θα μάθω προέρχεται από εδώ.
Στην αρχή παρακολουθουσα συχνά και ψαρωνα με τους reviewers και τους θεωρούσα ας πούμε ελίτ στα του ατμισματος.
Με το πέρας του χρόνου κατάλαβα ότι ουσιαστικά το έχουν κάνει κάτι σαν "μπίζνα". Οι περισσότεροι μάλιστα δραστηριοποιούνται επαγγελματικά (και καλά κάνουν) .

Ωστόσο εδώ μέσα από την εμπειρία χρήσης των απλών ατμιστων μέσα από αυτό το φόρουμ (και μοναδικό ατμισματος όπου είναι γραμμένος) παίρνω πληροφορίες από πολλά παιδιά μέσα από την δική τους ματιά.
Αυτά.

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mario1985

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #433 στις: Μαΐου 17, 2019, 00:22 »
Ήμουν εγγεγραμμένος σχεδόν σε όλους τους Έλληνες, αν και ξεχώρισα ελάχιστους. Προσωπικά συμπαθώ τον SpanosCoils (φιλικός, κατανοητός και έχει διδάξει πολλά μέσα από τα βίντεό του) και τον Mermicon ο οποίος είναι επίσης απλός και ταυτόχρονα κατατοπιστικότατος στα p-review του.

Αργότερα ανακάλυψα το forum και το έριξα στο διάβασμα, και ύστερα από καιρό έκανα εγγραφή για να μπορώ να βλέπω και τα κλειδωμένα θέματα. Ανέκαθεν προτιμούσα τα forums μιας και χρονάκια τριγυρίζω από δω και απο κει (κομπιουτεράς άλλωστε) Στα forums βρίσκει κανείς τις πιο αντικειμενικές απόψεις μιας και στις απαντήσεις καλύπτονται τα πάντα.





Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #434 στις: Μαΐου 17, 2019, 00:24 »
Πραγματικά, απορώ που έχουμε το καλύτερο εργαλείο στα χέρια μας κι εμείς ψαχνόμαστε αλλού!
Όλα τα εργαλεία έχουν τη χρήση τους νομίζω. Το φόρουμ προσφέρει όντως συμπυκνωμένη γνώση και το πιο σημαντικό για μένα, προσφέρει το αίσθημα της οικογένειας (με ό,τι αυτό συνεπάγεται). Παρόλα αυτά, το 30λεπτο βίντεο δεν το βλέπω (εγώ) για να μάθω απαραίτητα κάτι, αν και έχουν υπάρξει φορές που παρατήρησα που ακριβώς κόβει ο άλλος τα βαμβάκια, ή σε ποιο ύψος βάζει την αντίσταση, ή κάτι τέτοιο μικρό τέλος πάντων. Το βάζεις να παίζει στο background ενώ κάνεις κάτι άλλο και είναι σα να βλέπεις τηλεόραση για ένα θέμα που σε ενδιαφέρει περισσότερο από το μάστερ σεφ ξέρω γω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix