vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, JohnDag, white varadero, azografos, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)

Αποσυνδεδεμένος manos-lr

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • escape the analog!!!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 13:43 »
αν αραιωθει η vg με wfi τοτε αναδεικνυεται η γευση χωρις να πρωσθεσεις pg :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gamepanther

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 14:55 »
Τα αρώματα με πιο καπνική γεύση της totally wicked όπως tobacco, tropical tobacco, american red tobacco και real tabs τα έχει δοκιμάσει κανείς?


Είναι κάποιο από αυτά αρκετά τσιγαρίσιο? Ψάχνω κάποιο κοντά στο cigarillos της el toro, δηλαδή φουλ τσιγαρίσια γεύση αλλά και με κάποια γλυκάδα κατά την εκπνοή.


ΥΓ : Από πού αγοράζετε τα  αρώματα της totally wicked?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 15:04 »
Χτύπα μια Bebeca by Atmos Lab και καθάρισες!

Αποσυνδεδεμένος manos-lr

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • escape the analog!!!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 15:22 »
τι σχεση εχει το bebeca με τα el-toro που κανει ο φιλος????? :eyesplash:  μιλαμε για την νυχτα με την μερα!!! φιλε gamepanther τα el-toro ειναι οργανικα αρωματα και αν θες κατι αναλογο θα ψαξεις για οργανικα!!! τυπου lorann!!! για totally wicked που ρωτας μπορεις να παρεις απο vapeland.gr! τα kapnika της totally δεν ειναι οπως τα el-toro!!! τα el-toro ειναι μια κατηγωρια μονα τους!!! κανενα υγρο δεν πετυχενει τις τσιγαρισιες τους!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 15:26 »
Manos όντως δεν έχουν καμία σχέση.

Η Bebeca έχει να κάνει με το
Ψάχνω κάποιο κοντά στο cigarillos της el toro, δηλαδή φουλ τσιγαρίσια γεύση αλλά και με κάποια γλυκάδα κατά την εκπνοή.

Αποσυνδεδεμένος manos-lr

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • escape the analog!!!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 15:29 »
o φιλος καλα το λεει!!! εσυ δεν εχεις δοκιμασει el-toro!!!
αυτο που ζητας... δηλαδη φουλ καπνικο με μια γλυκαδα κατα την εκπνοη το εχει το eden απο el-toro!!! :thumpup:

συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2013, 15:34 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος gamepanther

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 15:46 »
Φίλε manos-lr συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις, έχω δοκιμάσει και bebeca και ry69 σε ιδιοκατασκευή. Καλό ειδικά το ry69 αλλά όχι η γεύση που έψαχνα.


Καμία σχέση με cigarillos που είναι όντως μία κατηγορία μόνα τους και το οποίο υγρό με καλύπτει απόλυτα.


Ψάχνω απλά, όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, κάποιο άρωμα για ιδιοκατασκευή που έστω να πλησιάζει και για αυτό στράφηκα προς tw, διαβάζοντας τις εντυπώσεις σου και δεδομένης της ποιότητας τους.


Υπάρχει λοιπόν κατά τη γνώμη σου κάτι έστω κοντινό από τα καπνικά αρώματά της? Η΄από την Lorann που ανέφερες?


Να πω πως προς το παρόν ατμίζω παράλληλα το apache σε diy, το οποίο θεώρω πολύ καλό, αλλά το καπνικό του στοιχείο δεν είναι τόσο έντονο όσο θα το ήθελα.

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 16:01 »
τα el-toro ειναι οργανικα αρωματα και αν θες κατι αναλογο θα ψαξεις για οργανικα!!!

αν αραιωθει η vg με wfi τοτε αναδεικνυεται η γευση χωρις να πρωσθεσεις pg :thumpup:

Μην γράφουμε οτι να ειναι  :)

Αποσυνδεδεμένος manos-lr

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • escape the analog!!!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 16:03 »
αυτο εκανε και μενα να πεταξω τα ατμοςλαμπ!!! :thumpdown:  ολοι μου τα πασαρανε ως φουλ καπνικα και στην ουσια ηταν σαν να ατμιζω τσιχλες μπαμπαλου!!! λοιπον... καλο θα ηταν, και απευθυνομαι σε ολους τους χρηστες του forum να εκφερουν αποψη μονο οσοι γνωριζουν απο υγρα!!! γιατι οι περισσοτεροι δοκιμαζουν ενα υγρο κολλανε σε αυτο και το προτεινουν σε ολο τον κοσμο, ειτε ως φουλ καπνικο ειτε ως γλυκο, ειτε ως φρουτενιο ειτε... δεν ξερω εγω τι με αποτελεσμα να χανουμε ολοι τον μπουσουλα και ΚΥΡΙΟΣ XRHMATA!!! οι νεοεισερχομενοι στο η.τ δε απογοητευονται νομιζοντας πως δεν υπαρχει τελικα κατι το καπνικο επειδη υποτιθεται πως τους εχεις προτεινει το πιο καπνικο που υπαρχει με αποτελεσμα να απογωητευονται πληρως!!!


Υ.Γ φιλε μου, δοκιμασε απο totally καποιο απο τα καπνικα που προανεφερες... δεν νομιζω να σε απογωητευσουνε!!!

Αποσυνδεδεμένος gamepanther

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 16:10 »
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε manos-lr.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 16:59 »
o φιλος καλα το λεει!!! εσυ δεν εχεις δοκιμασει el-toro!!!
αυτο που ζητας... δηλαδη φουλ καπνικο με μια γλυκαδα κατα την εκπνοη το εχει το eden απο el-toro!!! :thumpup:

συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
Καλή ιδέα είναι να κρατάμε χαμηλούς τόνους, ιδιαίτερα όσον αφορά θέματα τόσο υποκειμενικά όσο είναι η γεύση. Το τι έχω δοκιμάσει και τι όχι, άσε να το γνωρίζω εγώ και όσοι έχουν δοκιμάσει πράγματα που κατά καιρούς προτείνω. :thumpup:

αυτο εκανε και μενα να πεταξω τα ατμοςλαμπ!!! :thumpdown:  ολοι μου τα πασαρανε ως φουλ καπνικα και στην ουσια ηταν σαν να ατμιζω τσιχλες μπαμπαλου!!! λοιπον... καλο θα ηταν, και απευθυνομαι σε ολους τους χρηστες του forum να εκφερουν αποψη μονο οσοι γνωριζουν απο υγρα!!! γιατι οι περισσοτεροι δοκιμαζουν ενα υγρο κολλανε σε αυτο και το προτεινουν σε ολο τον κοσμο, ειτε ως φουλ καπνικο ειτε ως γλυκο, ειτε ως φρουτενιο ειτε... δεν ξερω εγω τι με αποτελεσμα να χανουμε ολοι τον μπουσουλα και ΚΥΡΙΟΣ XRHMATA!!! οι νεοεισερχομενοι στο η.τ δε απογοητευονται νομιζοντας πως δεν υπαρχει τελικα κατι το καπνικο επειδη υποτιθεται πως τους εχεις προτεινει το πιο καπνικο που υπαρχει με αποτελεσμα να απογωητευονται πληρως!!!
Υ.Γ φιλε μου, δοκιμασε απο totally καποιο απο τα καπνικα που προανεφερες... δεν νομιζω να σε απογωητευσουνε!!!

Δεν νομίζω να σου πάσαρε κανείς κάτι, ούτε με το ζόρι τα έβαλε κάποιος στον ατμοποιητή σου.
Σου προτείνανε, δοκίμασες, δεν ικανοποιήθηκες, τέλος. Η γεύση είναι καθαρά υποκειμενική.

Αυτούς πως ακριβώς τους αξιολογείς? Ποιος γνωρίζει και ποιος όχι κατά τη γνώμη σου από υγρά?Δεν ισχυρίστηκε κανείς ότι είναι επαγγελματίας γευσιγνώστης εδώ. Όλοι ερασιτέχνες είμαστε και αντιλαμβανόμαστε τα πράγματα με διάφορους τρόπους. Εκφέρουμε την άποψή μας σε όποιον τη ζητήσει, προτείνουμε και είναι στο χέρι του καθενός να αποφασίσει πως θα φιλτράρει τις πληροφορίες που λαμβάνει και πως θα τις αξιοποιήσει. Γι αυτό άλλωστε και λέγεται "φόρουμ" και όχι "e-liquid connoisieur page".

Συγγνώμη από όλους όσους παρακολουθούν το νήμα, και τη διαχείρηση που ενδεχομένως θα προβεί σε σύσταση, αλλά θεωρώ ότι αν γράφω κάτι με το οποίο κάποιος διαφωνεί, τότε α) δηλώνει τη διαφωνία του χωρίς υπερβολές του στυλ
τι σχεση εχει το bebeca με τα el-toro που κανει ο φιλος? ??? ? :eyesplash:  μιλαμε για την νυχτα με την μερα!!!
, ή β) στέλνει ένα πμ.

Και για μένα τα el toro είναι εκπληκτικά υγρά, αλλά υπάρχουν κατά τη γνώμη και την προσωπική μου απόλαυση και καλύτερα. Όπως για κάποιους άλλους τα el toro δεν αξίζουν μία. Όλα δεκτά και σεβαστά. Αλλά καθόλου δεκτές και σεβαστές αναρτήσεις του στυλ "τι λέει ο τύπος? δεν ξέρει τι του γίνεται. Εγώ ξέρω."

Και ξανά συγγνώμη από όλους, είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε διαδικασία αντιπαράθεσης και δεν έχω σκοπό να το επαναλάβω ή να το συνεχίσω.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 18:05 »
Το θέμα της υποκειμενικότητας της γεύσης έχει τονιστεί ΞΑΝΑ και ΞΑΝΑ. Ο τίτλος του νήματος υποδηλώνει ακριβώς αυτό: υποκειμενικές απόψεις!
Υπάρχουν πάντα και τα δοκιμαστήρια όπου καθείς μπορεί να σχηματίσει άποψη και να γλιτώσει και χρήμα έτσι αφού θα αποφύγει τις πολλές άκυρες αγορές.
Δεν υπάρχουν γνώστες σε αυτό το θέμα. Υπάρχουν γούστα.
Οταν ξεκίνησα το άτμισμα είχα διαβάσει πολλά εδώ και φυσικά όλα τα εγκώμια για το tribeca. Εννοείται ότι ήταν το πρώτο που δοκίμασα και δε μου άρεσε καθόλου! Τι θα έπρεπε να πω λοιπόν; "Τι λέτε ρε άσχετοι εδώ μέσα;"
Αλίμονο αν περιμέναμε από ένα φόρουμ να μας υποδείξει πως να αντιμετωπίσουμε το άτμισμα...

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 18:28 »
Επίσης ο τίτλος του νήματος  είναι ξεκάθαρος, τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY), τα αναφέρουμε και γειά σας :)) :bye:  αν θέλουμε να μιλήσουμε για τα χειρότερα, ήμαστε ελεύθεροι να το κάνουμε κόσμια (και ενδεχωμένως με πλάκα όπως κάνουν πολλοί) στο ανάλογο νήμα.

Αποσυνδεδεμένος manos-lr

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • escape the analog!!!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 19:20 »
θα διαφωνισω με ολους σας και θα σας πω το εξης... 1ον δεν ειχα σκοπο αντιπαραθεσης!!! πολυ απλα γιατι δεν  υπηρχε καποια συγκριση!!! αλλο πως το αντιλαμβανονται μερικοι!!! 2ον ο φιλος gamepanther ηταν συγκεκριμενος!!! ηθελε καποιο υγρο καπνικο σαν τo cigarillos που να του αφηνει καποια γλυκια επιγευση!!! και του προτεινατε το bebeca!!! σαν να παραγγελνω σουβλακια και να μου φερνουν  κανταιφι!!! μαλιστα ο φιλος gamepanther συμφωνισε σε αυτα που ειπα πολυ απλα γιατι δοκιμασε!!! ;)  το οτι η γευση στον καθενα ειναι υποκειμενικη συμφωνω απολυτα μονο που δεν κολλαει στο συγκεκριμενο θεμα πολυ απλα γιατι δεν συγκρινουμε πχ ry4 απο 3 διαφορετικες εταιριες!!!

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 19:21 »
Επισης,στην υποκειμενικοτητα,παιζει ρολο και με τι ατμιζει καποιος το ιδιο υγρο...Εννοω μπαταρια-μοντ,ατμοποιητης εμποριου-επισκευασιμος!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180526 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12