vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 09, 2009, 14:39 »
Thank's
Δεν έχει σχέση όμως με το ατομάιζερ που χάλασε, έτσι;

Αυτό με τον πολυεστέρα του black line που λες, ήμουν έτοιμος να ψάξω για άλλον γιατί δεν τσουλάει καλά το υγρό (ιδίως το RY3 της Janty) αλλά ήδη μου φαίνεται πολύς γι' αυτό το φιλτράκι.
Δε νομίζω να στούμπωσες όλον τον πολυεστέρα από τη mini pipe! Εννοείς ένα τμήμα του, σωστά;

Καμμία σχεση με το ατομάιζερ.

Όλος χωρεσε, και μάλιστα αρκετά άνετα, δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 09, 2009, 14:51 »
Από ό,τι βλέπω δεν έχω άλλα φιλτράκια από mini pipe.
Από Janty Kissbox έχω ακόμα. Θα δοκιμάσω. Φαινόταν να μοιάζουν αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 15, 2009, 14:28 »
Λοιπόν την τελευταία βδομάδα άτμιζα μόνο Νοbacco black line και τώρα πια το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά. Οι παρατηρήσεις μου είναι:

- το ατομάιζερ θέλει τακτικά καθάρισμα, αλλιώς δεν τραβάει ούτε το μισό από ότι θα έπρεπε. Ο καλύτερος τρόπος είναι αυτός που προτείνει ο Totally-Wicked, δηλαδή με AirSpray, που είναι αυτό που καθαρίζει την σκόνη από τα πληκτρολόγια. Αφαιρούμε το ατομάιζερ από την μπαταρία και φυσάμε στην τρύπα που εφάπτεται στην μπαταρία. Μετά φυσάμε στις δύο πλαϊνές τρύπες ακριβώς κάτω από τις "βόλτες" που βιδώνουν στην μπαραρία. Τέλος φυσάμε μέσα στο ατομάιζερ για να φύγουν τα υπολείμματα.

- οι μπαταρίες κρατάνε αρκετά και φορτίζουν γρήγορα.

- τα φίλτρα χωράνε αρκετό υγρό, αλλά θέλει προσοχή γιατί άμα παραγεμιστούν υπάρχουν απώλειες. Αυτή ήταν μάλλον η αιτία που το κατέκρινα για απώλειες στην αρχή.

- το bypass είναι εξαιρετικά χρήσιμο και το έχω μόνιμα στο PC της δουλειάς μου, όπου περνάω τουλάχιστον 9 ώρες

- το 2ο ατομάιζερ και η έξτρα μπαταρία που συμπεριλαμβάνονται στο πακέτο είναι ένα εξαιρετικό addition, και με έναν έξτρα φορτιστή αγοράζουμε κυριολεκτικά 2 ηλεκτρονικά τσιγάρα.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 15, 2009, 19:42 »
Δεύτερη βδομάδα με το Black Line και τελικά κατάφερε να  γίνει το αποκλειστικό μου η.τ.
Για τις μπαταρίες δεν μπορώ να πω ότι κρατάνε αρκετά ...με τη χρήση που τους κάνω κρατάει περίπου 1-1.30 ώρα η κάθε μία αλλά ας είναι καλά το e-case ( είχα πάει από την Nobacco να αγοράσω δύο επιπλέον μπαταρίες τους πήγα την πειραγμένη e-case και μου έδωσαν μια καινούργια ειδικά σχεδιασμένη για το black line - δεν μου κράτησαν καν την παλιά και οφείλω να τους πω ένα ευχαριστώ) οπότε και έξω όταν είμαι δεν έχω πρόβλημα.
Η απόδοσή του μου φαίνεται σταθερή προς το παρόν σε σχέση με την πρώτη μέρα.
Είμαι πολύ ευχαριστημένος


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 15, 2009, 20:43 »
Σχετικά με τις μπαταρίες έχω παρατηρήσει τα ίδια. Με το ζόρι δύο ώρες αλλά σε σύγκριση με παλιές εποχές (DSE 901) έχουν φτιάξει πολύ. Είναι και αυτές μέχρι την τελευταία τζούρα σχεδόν όπως η πρώτη. Δεν πέφτει η απόδοση κατά τη διάρκεια των δύο ωρών. Αυτό μόνο το EVO το κατάφερνε μέχρι τώρα.

Εγώ το χρησιμοποιώ συνήθως με το passthrough και περιστασιακά έξω ή για να "ξεκουράζω" το EVO. Υπήρχαν όμως και κάνα δυο μέρες που το Black Line είχε το πάνω χέρι γιατί με είχε κουράσει η τζούρα του EVO και ζητούσα κάτι πιο εύκολο στο τράβηγμα. Στο σπίτι ρίχνω όμως και μερικές με το GG πού και πού.

Θανάση, συγκρατήσου, μην αρχίσεις πάλι.  :P

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 15, 2009, 21:09 »
ΠΩΩΩΩΩ ακόμα δεν τού τηλεφώνησα.....gmt :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 15, 2009, 21:13 »
Αυτό εννοούσα κι εγώ με τις μπαταρίες, κανένα δίωρο χωρίς να πέφτει η απόδοση. Τις σύγκρινα με του 901 και είναι πολύ καλύτερες. 

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 15, 2009, 21:58 »
εμενα απο την στιγμη που δυο φορες χρειαστηκα σφουγκαριστρα για να μαζεψω αυτα που ειχε βγαλει στο τσαντακι μου(ολα μουσκεμα μεσα),το εφαγε η μαρμαγκα. :thumpdown:

....και ειπαμε ελαφρυ τραβηγμα αλλα καποιες φορες ξεχναγα να πατησω το κουμπι και δεν το καταλαβαινα οτι δεν ρουφηξα τιποτα.τοσο αερας.

...μαλλον ειναι τσιγαρο για....σκεπτομενους τυπους.δηλ.οταν ρουφας να σκεφτεσαι να πατας κουμπι κτλ.εγω ομως οταν ατμιζω δεν σκεφτομαι τιποτα.ασε που ειναι τοσο ιδιο και απο τις δυο μεριες που τις περισσοτερες φορες που δεν εβλεπα,ρουφαγα την...μπαταρια :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 15, 2009, 22:08 »
Σ' αυτό το τελευταίο έχεις απόλυτο δίκιο κι εγώ την πάτησα αρκετές φορές.  :))

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 15, 2009, 22:26 »
o manual διακόπτης είναι μεν λίγο πιο "μερακλίδικος", αλλά εχει το πλεονέκτημα του μηδενικού cutoff, οπότε ειδικά για ατμιστές που τους αρέσουν οι "βαριές" τζούρες είναι ότι πρέπει...

liquidx, το νέο e-case ποση ώρα σου κάνει για να φορτίσει την μπαταρία; Εγω modαρα το παλιό και θέλει.... 2 ώρες!

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 16, 2009, 11:12 »
εμενα απο την στιγμη που δυο φορες χρειαστηκα σφουγκαριστρα για να μαζεψω αυτα που ειχε βγαλει στο τσαντακι μου(ολα μουσκεμα μεσα),το εφαγε η μαρμαγκα. :thumpdown:

....και ειπαμε ελαφρυ τραβηγμα αλλα καποιες φορες ξεχναγα να πατησω το κουμπι και δεν το καταλαβαινα οτι δεν ρουφηξα τιποτα.τοσο αερας.

...μαλλον ειναι τσιγαρο για....σκεπτομενους τυπους.δηλ.οταν ρουφας να σκεφτεσαι να πατας κουμπι κτλ.εγω ομως οταν ατμιζω δεν σκεφτομαι τιποτα.ασε που ειναι τοσο ιδιο και απο τις δυο μεριες που τις περισσοτερες φορες που δεν εβλεπα,ρουφαγα την...μπαταρια :laugh1:

Την έχω πατήσει κι εγώ και ρούφηξα από την μπαταρία μερικές φορές, αλλά δεν έγινε και τίποτα, πάντως ήταν αστείο που κι άλλοι την έπαθαν. Ίσως οφείλεται στον διακόπτη που είναι ακριβώς στη μέση.

Όσο για το κουμπί, κατά την γνώμη μου κάνεις λάθος. Το μέλλον είναι με χειροκίνητες μπαταρίες, για να ζεσταίνεται το ΗΤ πριν αρχίσεις να ρουφάς. Το ότι έχεις συνηθίσει χωρίς, δεν  σημαίνει πως είναι το καλύτερο έτσι, ούτε ότι δεν πρέπει να του δώσεις λίγο χρόνο να εξοικειωθείς.  Το "όταν ρουφάς να σκέφτεσαι να πατάς το κουμπί" δεν πιστεύω πως απαιτεί ιδιαίτερη σκέψη, είναι καθαρά θέμα συνήθειας, και γίνεται μηχανικά μετά από κάποιο διάστημα.

Εάν παραμείνεις "κολλημένος" με τις απλές μπαταρίες, χωρίς κουμπί, θα μείνεις αρκετά πίσω σύντομα, καθώς το μέλλον δείχνει να είναι χειροκίνητες μπαταρίες, σύμφωνα και με τα περισσότερα mods.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 16, 2009, 11:25 »
Όσο για το κουμπί, κατά την γνώμη μου κάνεις λάθος. Το μέλλον είναι με χειροκίνητες μπαταρίες, για να ζεσταίνεται το ΗΤ πριν αρχίσεις να ρουφάς. Το ότι έχεις συνηθίσει χωρίς, δεν  σημαίνει πως είναι το καλύτερο έτσι, ούτε ότι δεν πρέπει να του δώσεις λίγο χρόνο να εξοικειωθείς.  Το "όταν ρουφάς να σκέφτεσαι να πατάς το κουμπί" δεν πιστεύω πως απαιτεί ιδιαίτερη σκέψη, είναι καθαρά θέμα συνήθειας, και γίνεται μηχανικά μετά από κάποιο διάστημα.

Εάν παραμείνεις "κολλημένος" με τις απλές μπαταρίες, χωρίς κουμπί, θα μείνεις αρκετά πίσω σύντομα, καθώς το μέλλον δείχνει να είναι χειροκίνητες μπαταρίες, σύμφωνα και με τα περισσότερα mods.

Πάντως οπως εχετε πει οι περισσοτεροι ειμαστε ακομα στην αρχη.
Αν διαδοθει το η.τ. και πολυ παραπανω αν αποδειχτει "ακινδυνο" σε σχεση με το κλασικο, θα δουμε πραματα και θαματα: Η.Τ. μιας χρησης με μικρο κοστος, πολλες επιλογες απο μαρκες αναλογα το βαλαντιο του καθενα, μεγαλη βελτιωση σε μπαταριες και πληθος επιλογων σε υγρα κλπ. Είδωμεν ;)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 16, 2009, 14:04 »
Πάντως, ειδικά για τους χρήστες που έχουν συνηθίσει την αυτόματη μπαταρία, ίσως θα ήταν μια καλή ιδέα για την Nobacco να βγάλει και μια "Auto"-version....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 16, 2009, 14:40 »
Μιας και το μοντέλο είναι παρόμοιο με το Janty Dura, σου λέω ότι είχαν τέτοια μπαταρία (και έχουν ακόμα στην Janty) αλλά λόγω των διαρροών έβγαινε off από τις πρώτες μέρες (αν όχι ώρες) χρήσης. Γι' αυτό έβαλαν τον διακόπτη και το ονόμασαν Dura-C, όπου C = Control.

Το μοντέλο άρεσε σε πολλούς λόγω του ατμοποιητή του (μέγεθος, κλειστή σχεδίαση που επιτρέπει το εύκολο στάξιμο, καλή απόδοση κτλ.) και γι' αυτό φώναζαν να μπει ένας διακόπτης για να γλιτώσουν τις μπαταρίες του. Μερικές άλλες εταιρίες απέσυραν το μοντέλο (τόσο χάλια ήταν τα πράγματα). Τελικά οι χρήστες εισακούστηκαν και έτσι έχουμε το μοντέλο με το διακόπτη.

Η νέα μπαταρία είναι εντελώς κλειστή οπότε δεν μπορεί να μπει υγρό μέσα, και ο διακόπτης μπήκε σ' αυτή την απόσταση για να μη φτάνει εύκολα το υγρό εκεί σε περίπτωση διαρροής.

Πρόκειται λοιπόν για βελτιωμένο μοντέλο αλλά τις μικρο-διαρροές δεν μπόρεσαν να τις εκμηδενίσουν από ό,τι φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 16, 2009, 15:14 »
Παράγγειλα από την TW ενα πακέτο 5 μπαταρίες auto για εναλλακτικές (σε πολύ καλή τιμή by the way, 5 λίρες η μια) συμβατές με το Black line, οπότε θα δω πως πάνε κι'αυτές. 

Εγω πάντως εχω γίνει φαν της manual μπαταρίας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix