vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, FaniFox, Parolos, dallaskdp, Ποντικός, Tazz, manoslykos, Jorge, Joskoil

Twitter

Lost Vape Thelema Elite

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape Thelema Elite
« στις: Φεβρουαρίου 04, 2024, 17:50 »
(Τα προϊόντα τα παρέλαβα απευθείας από τη Lost Vape)



Κι άλλα ποντάκια! Κι άλλα ποντάκια από τη Lost Vape! Καιρός για παιχνίδι με τα νέα ποντάκια! Νταξ, αν είναι να βγαίνουν συνέχεια ποντάκια για να έχουμε έστω λίγα νέα μονομπάταρα και διμπάταρα, εγώ είμαι καλά με αυτό και δεν με ενοχλεί πολύ. Το Thelema Elite της Lost Vape μάλιστα είναι και ένα πολύ καλό ποντάκι για όσους ψάχνονται για κάτι αεράτο οπότε μακάρι να τα πάει καλά στη χώρα μας αν τυχόν διαφημιστεί σωστά.

Η συσκευή είναι κατασκευασμένη από zinc alloy, PCTG και ένα ας πούμε δέρμα στο πίσω μέρος της. Έχει διαστάσεις 36x18x84mm, ζυγίζει περίπου 76g, έχει ενσωματωμένη μπαταρία 1400mAh, παίζει από τα 5 έως τα 40W, έχει οθόνη, ρυθμιστή αέρα, 3ml χωρητικότητα υγρού για τα καινούργια της ποντ και μια θύρα Type-C για τη φόρτιση της συσκευής.


H συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή, δύο E Plus αντιστάσεις στα 0.3Ω και 0.6Ω, ένα καλώδιο Type-C και ένα λουράκι για το λαιμό.


Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω χρώματα


Όταν παρέλαβα το δέμα με τις συσκευές και άνοιξα τα πρώτα κουτάκια, δεν το πρόσεξα και ήμουν κάπως σίγουρος ότι για ακόμα μία φορά έχουμε τα ίδια ποντ οπότε δεν χρειάζεται ο εκάστοτε αγοραστής να ψάχνει μιας και οι κλασικές URSA αντιστάσεις της εταιρείας υπάρχουν παντού. Όμως μετά παρατήρησα ότι τα ποντ ήταν κάπως πιο μεγάλα από τα URSA και τσέκαρα τα περιεχόμενα και είδα ότι έχουμε νέα ποντ πλέον. Στεναχωρήθηκα γιατί το πιο κουραστικό που μπορεί να κάνει μία εταιρεία είναι να βγάζει νέες ποντ αντιστάσεις με κάθε νέα συσκευή που κυκλοφορεί και σε ένα χρόνο να μη μπορείς να βρεις αντίσταση. Όμως! Όμως λέω, η εταιρεία ναι μεν έκανε την αλλαγή για νέα ποντ αντίσταση αλλά θα κυκλοφορήσει έναν μικρούλη αντάπτορα για να μπορούμε άνετα να χρησιμοποιήσουμε και τις κλασικές Ursa αντιστάσεις μας.



Το ποντάκι είναι πανάλαφρο, για τα δικά μου χέρια μικρό και βολικό. Δεν είναι για τσιγαρίσιες τζούρες εκτός αν τσιγαρίσια τζούρα εννοούμε την σφιχτή πνευμονική. Για αεράτο άτμισμα είναι ότι πρέπει. Το ποντ έχει μεγαλώσει οπότε μεγαλύτερη σε μέγεθος αντίσταση για λίγα βατάκια παραπάνω και μεγαλύτερη εσωτερική διάμετρο στο επιστόμιο οπότε ναι, μόνο αεράτο άτμισμα και από διαλέγετε αν θέλετε φουλ αέρα ή πιο σφιχτή τζούρα. Γέμισμα ποντ εύκολο, πολύ μεγάλη η σιλικόνη πλέον οπότε ανοίγει με ευκολία και η τρύπα μια χαρά μεγάλη για να μπει η μύτη του μπουκαλιού και να έχει και ένα μικρό κενό για να φεύγει ο αέρας στο γέμισμα.


Μου αρέσει πάρα πολύ το σημείο για το κουμπί του fire και το διακοπτάκι στην εισαγωγή του άερα. Γιατί όμως; Γιατί από τη μία έτσι όπως κρατάω το ποντ ο αντίχειρας πάει μόνος του φυσικά στο πλάι για να πατάω το κουμπί του fire και όταν κρατάω το ποντ με τον αντίχειρα πάλι μπορώ να παίζω με την εισαγωγή του αέρα αντί να πειράζω τις παρανυχίδες μου αχχαχαχαχα. Κουμπί του fire εξαιρετικό και το διακοπτάκι για τον αέρα επίσης. Οθόνη με καλή φωτεινότητα και τις στάνταρ ενδείξεις.

Μπαταρία αρκετά μεγάλη και δεν το περίμενα για τόσο μικρούλα συσκευή, εμένα προσωπικά βγάζει εύκολα μέρα αλλά εννοείται δεν υπάρχιε κάτι στάνταρ σε αυτό. Η γεύση των ποντ ωραία και η κατανάλωση οκ κάπως αυξημένη αλλά παίζεις αεράτα. Διαρροές δεν έχω και την τελευταία βδομάδα τα έχω σκουπίσει δύο φορές με υποψία υγρού από υδρατμούς και αυτό μετά από αρκετά γεμίσματα.

Αυτά.



Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Thelema Elite
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 05, 2024, 07:57 »
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση Ζάμπλουτε. Είναι όντως θέμα αυτό με την κυκλοφορία νέων αντιστάσεων που πιθανότατα σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχουν ανταλλακτικά. Βέβαια οι συγκεκριμένες aio συσκευές με την ενσωματωμένη μπαταρία δεν προσφέρονται για ιδιαίτερα μακρόχρονη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Lost Vape Thelema Elite
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 05, 2024, 10:03 »
Ευχαριστούμε πολύ για την παρουσίαση,
Πολύ όμορφο και ενδιαφέρον pod, έχει μπει στα προσεχώς !!


Επίσης έχει και την δυνατότητα για επισκευάσιμη αντίσταση, που το κάνει ακόμα πιο θελκτικό !!

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Lost Vape Thelema Elite
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 27, 2024, 14:11 »
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση Ζάμπλουτε. Είναι όντως θέμα αυτό με την κυκλοφορία νέων αντιστάσεων που πιθανότατα σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχουν ανταλλακτικά. Βέβαια οι συγκεκριμένες aio συσκευές με την ενσωματωμένη μπαταρία δεν προσφέρονται για ιδιαίτερα μακρόχρονη χρήση.

Ναι ναι εννοείται αυτό, ειδικά αν τα ποντάκια αυτά με την ενσωματωμένη τα χρησιμοποιείς καθημερινά πολλές φορές θα παραδώσουν πνεύμα ίσως και πριν η εταιρεία σταματήσει να βγάζει αντιστάσεις για αυτό. Υπάρχουν βέβαια και εταιρείες που 6 μήνες μετά τη κυκλοφορία βγάζουν την επόμενη συσκευή και πάπαλα οι αντιστάσεις για το προηγούμενο. Ευτυχώς έχω αρκετό καιρό να το δω να συμβαίνει.

Θεωρώ πως αν η εκάστοτε συσκευή κοστίζει κάπου ανάμεσα στα 20 με 30ε, θα ήθελα να λειτουργεί όπως τη πρώτη μέρα και να βρίσκω ανταλλακτικά για 2 χρόνια. Νομίζω είναι ένα αρκετά δίκαιο deal.

Επίσης έχει και την δυνατότητα για επισκευάσιμη αντίσταση, που το κάνει ακόμα πιο θελκτικό !!

Δεν είχα ιδέα! Ακούγεται αρκετά ενδιαφέρον, θα στείλω μνμ μπας και στείλουν την επισκευάσιμη να τη τσεκάρω.

Επίσης, επειδή το χρησιμοποιώ ακόμα το ποντάκι, μου αρέσει και έλαβα μερικά samples και από Sourcemore για όσους παραγγέλνουν ακόμα έχω τον παρακάτω κωδικό!


Mε τον κωδικό TE40 το προϊόν κοστίζει $18.99
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Thelema Elite
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 27, 2024, 18:28 »
Καλησπέρα από το συγκεκριμένο  site παραγγελνουμε  κανονικά χωρίς πρόβλημα ???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12