vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, amdnikos

Twitter

Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 09, 2016, 03:26 »
Κάποιοι άνθρωποι είναι πολύ, πολύ μπερδεμένοι.
Και συνήθως είναι άνθρωποι που επιτίθονται πολύ εύκολα στους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 09, 2016, 03:38 »
Ειναι θεμα παιδειας....Ως εκει ωστε να μην ενοχλουμε τους αλλους (το επιτρεπει δεν το επιτρεπει ο νομος)! Οχι μονο στο ατμισμα, γενικα στα παντα ολα!

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 09, 2016, 09:40 »
Έχω διαβάσει άρθρα που λενε ότι ουσιαστικά δεν δημιουργείται παθητικό ατμισμα.. Έχω διαβάσει και πολλά άρθρα που λένε ότι υπάρχει παθητικό ατμισμα αλλά είναι πολύ πολύ λιγότερο σε σχέση με το κανονικό τσιγάρο..
Επίσης το ατμισμα λένε ότι είναι 95% πιο υγιεινό από το τσιγάρο..
Άρα μέχρι να γίνει 100% το ατμισμα μη παθητικό και έως ότου γίνει 100% υγιεινό θα πρέπει να σεβόμαστε καποιες καταστάσεις..
Τώρα αν υπάρχουν άλλες βλαβερες ουσίες στη τοξική κουβέρτα του νεογνου δεν σημαίνει ότι θα επιτρέψω σε έναν κλειστό χώρο να κάνει ο άλλος ότι θέλει επειδή δεν μπορεί να συγκρατηθεί για μισή ώρα..
Και φυσικά ως μπαμπάς δεν θα το επιτρέψω..
Είμαι υπερβολικός ή όχι θα δείξει στο μέλλον..
Και το τσιγάρο κάποτε διαφημιζοταν ότι κάνει καλό κιόλας.
Αυτά και δεν πρόκειται να συνεχίσω καμιά αντιπαράθεση και ας είναι εγώ ανιδεος και άλλοι επιστήμονες..
Προσωπικά θεωρώ ότι σαφώς είναι πιο υγιεινό αλλά καμία έρευνα δεν πείθει ο 100% γιατί θεωρώ ότι όλες σχεδόν υπηρετούν κάποιους σκοπούς.
Το μέλλον θα δείξει λοιπόν και έως τότε ας είμαι λίγο υποχόνδριος απέναντι στην υγεία των παιδιων μου..
Όπως δεν ατμιζω μέσα στο σπίτι παρά μόνο στο μπαλκόνι για δικούς μου διάφορους λόγους όπως πχ σωστά αναφέρθηκε γιατί δεν είναι ωραία καθημερινή εικόνα για τα παιδιά έτσι φυσικά δεν θα άφηνα και 10 μέτρα από τα νεογνά..


Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 09, 2016, 22:55 »
Το ατυχές παράδειγμα σου, είναι εντελώς σωστό για να καταλάβεις πόσο παράλογα σκέφτεσαι.. Και επειδή εσύ δεν θες να πιείς δίπλα στο νεογέννητο, σημαίνει πως κάποιος άλλος που θα πιεί, θα κάνει κακό στο νεογέννητο..?? Τι θα του κάνει δλδ..?? Τι λέει το ηθικόμετρο σου γι αυτόν που πίνει την βότκα του να χαλαρώσει δίπλα σε νεογέννητα..?? Εσύ που τα καταλαβαίνεις δλδ, να μας το εξηγήσεις.. Και μετά λέμε γιατί οι ανεπρόκοποι στην Ελλάδα μένουν μέχρι τα 40 τους με την μαμα και τον μπαμπά.. Γιατί τους έχουν βάλει στην γυάλα από το μαιευτήριο κι όλας.. Υ.Γ. Και όχι δεν έχω παιδιά, αλλά αμα εσείς που έχετε παιδιά δεν τα μάθετέ να σκέφτονται διαφορετικά και χωρίς παροπίδες, θα συνεχίσουν να μεγαλώνουν και να γίνονται αυτοί οι ένα μάτσο ηλ$@$$@# που κυκλοφορούν εκεί έξω στην Ελλάδα του 2016


+απειρο


δε θα μπορουσα να συμφωνισω περισσοτερο, αυτο που εγραψες με εκφραζει λεξη προς λεξη.

Δυστυχως ζουμε σε μια χωρα (η σε μια εποχη?) που η επιστημη υποτασεται στα ξεματιασματα και στα θαυματουργα σταυρουδακια


Έχω διαβάσει και πολλά άρθρα που λένε ότι υπάρχει παθητικό ατμισμα αλλά είναι πολύ πολύ λιγότερο σε σχέση με το κανονικό τσιγάρο..  

οπως? (επιστημονικα αρθρα, οχι θεωριες της μενεγακη η της αντζελας δημητριου)



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2016, 23:03 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος BJ

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 10, 2016, 00:41 »
Καλησπέρα!!Θέλω να πω πως δεν φαντάστηκα καμιά ιστορία με νοσοκομεία και δεν κανό πόλεμο με κανέναν εδώ μέσα,και εγώ ατμιστης είμαι αλά τα κουλά με πειράζουν εντάξει!!!Όσο για αυτούς που προσπαθούν να μας πουν ότι και ο αέρας που αναπνέουμε είναι κακός!!! εντάξει τη να κάνουμε με αυτόν τουλάχιστον ζούμε,το ατμισμα  δεν είναι  απαραίτητο για να ζήσουμε!!!Με λίγα λογία  δεν προσπαθώ να κάνω κάτι κακό στο ατμισμα αλά θέλω να πω πως όλα δεν είναι δρόμος!!!Μεγάλα παιδιά είμαστε και για αυτό πρέπει να προστατεύουμε αν μη τη άλω τα παιδια μας και γενικά τα παιδιά!!!Δεν με ενδιαφέρει τη λένε η επιστήμονες με ενδιαφέρει να είμαι εγώ εντάξει απέναντι σε αυτά τα πλάσματα!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 10, 2016, 01:02 »
Νομίζω ότι πρέπει να καταλάβουμε ένα πράγμα: δεν έχει να κάνει με το αν κάνει κακό ή όχι στους γύρω μας. Έχει να κάνει με στοιχειώδη ευγένεια. Γονέας δεν είμαι (από όσο γνωρίζω τουλάχιστον) αλλά θεωρώ ότι σε ένα χώρο μαιευτηρίου, κάποιος ο οποίος μόλις έγινε γονέας, είναι υπερβολικά ευαίσθητος, και στο δικό μου μυαλό, μασάει σίδερα.
Φυσικά και διαφωνώ με νοοτροπίες γονέων οι οποίες δεν αφήνουν το παιδί τους να σκληραγωγηθεί, αλλά αυτό δεν περιλαμβάνει το άτμισμα.
Ακόμα και να αποδεικνυόταν επιστημονικά ότι ο ατμός από VG ενισχύει το ανοσοποιητικό στα νεογέννητα, την ίδια άποψη θα είχα. Στοιχειώδης ευγένεια και σεβασμός στις συναισθηματικά φορτισμένες στιγμές τις οποίες ζει ο εκάστοτε νέος γονέας.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 10, 2016, 01:18 »
BJ, σε τι απαντάς;
Ποιός απείλησε "τα παιδιά" και κάνετε υστερίες;
Τι δράμα και δηλώσεις είναι αυτές λες και μιλάτε σε δολοφόνους;
Τι ακριβώς θα κάνεις και "θα είσαι εντάξει απέναντι σε αυτά τα πλάσματα" που δεν κάνουμε όλοι;
Ο ένας βλέπει άσπρα απειλητικά σύννεφα να απειλούν μωρά, ο άλλος φωνάζει για τον πάτο της ανηθικότητας που συνάντησε σε θάλαμο αναμονής.
Σε θάλαμο αναμονής... που είναι ΕΞΩ από τους διαδρόμους, που είναι ΕΞΩ από τα δωμάτια, που στο ΙΑΣΩ δεν μένουν εκεί τα μωρά αλλά σε άλλο όροφο εκτός από ελάχιστη ώρα την ημέρα.
Διαβάζετε ελληνικά; Διαβάζετε αυτά που γράφετε;

Αν είστε τόσο παθιασμένοι να κάνετε το καλό για τα παιδιά κάνετέ το στην πραγματική ζωή και όχι γράφοντας μεγαλοστομίες σε αγνώστους στο φόρουμ. Κάπου δίπλα σας κάποιο κακοποιείται, κάποιο έχει ανάγκη. Δείξτε εκεί πόση μαγκιά έχετε και τι υπερήρωες είστε. Εδώ μιλάμε για το άτμισμα.

--------------------------------------------------
@Cruiser79: Θυμάσαι την παλιά έρευνα για την διάχυση αερολύματος από PG σε νοσοκομεία παίδων;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 10, 2016, 01:29 »
@BigSur δυστυχώς όχι, δεν τη θυμάμαι. Αλλά ειλικρινά, δεν νομίζω να παίζει ρόλο στην άποψή μου. Πιστεύω ότι δεν μπορείς να συζητήσεις τέτοια θέματα με τον νέο πατέρα. Ιδιαίτερα αν είναι ψαρωμένος. Ασχέτως με το αν έχει δίκιο ή όχι, για το παραμικρό μπορεί να χιμήξει πάνω σου. Ιδιαίτερα αν έχει μόλις αποκτήσει υιό... Προφανώς και δεν συμφωνώ, όμως στο μυαλό μου είναι τέτοια τα συναισθήματα που τον διακατέχουν εκείνη τη στιγμή που αμφιβάλλω αν έχει την εκπαίδευση, την υπομονή ή την παιδεία αν θες, να τα ελέγξει και να σκεφτεί λογικά και φυσιολογικά.

Δεν δείχνει ηττοπάθεια και αμυντική στάση αυτό που προτείνω. Σεβασμό στη στιγμή του άλλου δείχνει. Άτμισε πιο διακριτικά, ή αν αυτό δεν είναι εφικτό, πιο μετά!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 10, 2016, 02:08 »
Φίλε ΔΕΝ θα ατμίσω εκεί -όπως και κανείς που έγραψε σε αυτό το νήμα.
Με στενοχωρεί λίγο που αυτό περνάει στο ντούκου.
Λοιπόν, ΔΕΝ θα ατμίσω, για λόγους ευγένεια,ς αλλά αν κάποιος αντί για τσαμπουκά θέλει να μάθει και κάτι εδώ μέσα, τότε πληροφοριακά, ο ατμός δεν θα σκοτώσει το μωρό του πίσω από καμιά δεκαριά τοίχους. Αν δεν θέλει να μάθει κάτι, απλά θέλει να βγάλει την σταντίλα του τότε δεν τον σέβομαι και ιδιαίτερα.
Αν ο ψαρωμένος πατέρας επιτεθεί σε κάποιον, υπάρχει η πιθανότητα ο κάποιος να του σπάσει τα μούτρα. Γιατί στον έξω κόσμο, που δεν μετράνε οι ανώνυμες μεγάλες κουβέντες, τα αρσενικά φροντίζουν να μην ερεθίζουν το ένα το άλλο. 'Ομως πολύ συχνά τα παιδιά των ευερέθιστων αρσενικών καταλήγουν στο Χαμόγελο Του Παιδιού, γιατί αν χάνεις 50 βαθμούς IQ τη στιγμή που γίνεσαι πατέρας τότε μπορεί να μην είσαι η καλύτερη επιρροή για το παιδί σου.
Εν κατακλείδι έχουμε διάφορους θιγμένους που θίχτηκαν από μόνοι τους επειδή δυο τρεις άνθρωποι δεν συμφωνήσαμε με την τσαντίλα τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2016, 02:49 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 10, 2016, 02:15 »
Γενικά ατμός ξεατμος πρέπει να υπάρχει ένας στοιχειώδης σεβασμός του χώρου 

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 10, 2016, 02:21 »
"Καλοί τρόποι είναι η συμφιλίωση της μεγάλης ιδέας που έχουμε για τον εαυτό μας με τη μικρή ιδέα που έχουμε για τους άλλους."
Mark Twain, Αμερικανός συγγραφέας

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 10, 2016, 02:28 »
Εγώ πάντως πιστεύω πως αν είχα φάει την προηγούμενη μια κόκκινη φασουλάδα με στουμπηχτό κρεμμύδι θα έκανα μεγαλύτερο κακό στις λεχώνες και στα νεογνά από το αν άτμιζα με τετραπλή αντίσταση στα 150w... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 10, 2016, 02:45 »
Αν ο ψαρωμένος πατέρας επιτεθεί σε κάποιον, υπάρχει η πιθανότητα ο κάποιος να του σπάσει τα μούτρα. Γιατί στον έξω κόσμο, που δεν μετράνε οι ανώνυμες μεγάλες κουβέντες, τα αρσενικά φροντίζουν να μην ερεθίζουν το ένα το άλλο. 'Ομως πολύ συχνά τα παιδιά των ευερέθιστων αρσενικών καταλήγουν στο Χαμόγελο Του Παιδιού, γιατί αν χάνεις 50 βαθμούς IQ τη στιγμή που γίνεσαι πατέρας τότε μπορεί να μην είσαι η καλύτερη επιρροή για το παιδί σου.

Αυτό ακριβώς και τέλος από μένα. Με έμφαση σε αυτό που έκανα έντονο.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 10, 2016, 03:50 »
Παράθεση
Ο ένας βλέπει άσπρα απειλητικά σύννεφα να απειλούν μωρά
Δεν το βλέπω εγώ έτσι.
Πιθανόν όμως να το δει καποιος που δεν είναι ενημερωμένος σωστά για το άτμισμα, αυτου την οπτική γωνία προσπαθώ να πιασω, όχι τη δική μου.
Το αποτέλεσμα ποιο θα είναι?
Στην καλή περίπτωση να έρθει καποιος απο το προσωπικό και να σου υποδείξει να σταματήσεις το άτμισμα, στην συνηθισμενη να πεσουν μπινελίκια και απο τις δυο πλευρες, στην κακή να γίνει άσχημο επεισόδειο και να πεσουν και σφαλιαρίδια, ειδικα αν πεσεις σε κανεναν με -50IQ .
Οτι και να γίνει ποιός είναι ο νικητής? Σίγουρα όχι το άτμισμα και στις 3 περιπτώσεις.

Απο την ημέρα που ξεκίνησα να ατμίζω (Δεκ. 2009), κατάλαβα ότι το πρόβλημα που θα είχαμε με τους μη ατμιστες δεν οφείλεται στη νικοτίνη στη VG στην PG στα αρώματα (αν και μια εμπειρία που είχα μου έδειξε ότι και εκεί υπάρχει καμμια φορά ενόχληση, απλα είναι πολύ σπάνια), αλλα στο ότι αυτα τα μαραφέτια βγάζουν άσπρο ατμό.
Αν αυτό που βγάζαν ήταν αόρατο, κανενα πρόβλημα δεν θα υπήρχε, αν και θα ήταν λιγότερο ικανοποιητικό το άτμισμα τότε ομολογώ.


ΥΓ
Καλό θα ήταν να συνηθίσουμε στο ότι στην πραγματική ζωή δυστυχώς δεν υπάρχει "δικιο" και "άδικο" ουτε ότι κατι προφανες κατ ανάγκη είναι επίσημα ή ευρέως αποδεκτό (πχ στη Νεα Υόρκη έγινε δίκη για να υπάρξει η απόφαση ότι το άτμισμα τεχνικά δεν είναι καπνισμα, και ότι ο ατμιστής δεν είναι καπνιστής κάτι απόλυτα προφανες, όμως αυτή η απόφαση, δεν έχει καμμια ισχύ παρα μόνο στη χώρα που έγινε, ίσως και μόνο στην πολιτεία που έγινε. Στο Κοννεκτικατ ή στην Πενσυλβάνια που είναι ακριβώς δίπλα πιθανόν να θεωρείται ακόμη το άτμισμα κάπνισμα ).

Στο τέλος θα περάσει ότι αποφασίσουν καποιοι άλλοι, οι οποίοι κοιτάζουν απλα το δικό τους συμφέρον και έχουν τη δική τους ατζέντα, πανω στους οποίος ελάχιστο ή και καθόλου έλεγχο δεν έχουμε, ότι όμως επιρροή μπορουμε να ασκήσουμε θα προσπαθήσουμε να ασκήσουμε.


Ουτως ή άλλως εκτίμηση μου είναι πως όλη αυτη η ιστορία με την προσπάθεια εξομοίωσης ατμιστών με καπνιστες ξεκινά απο τη διάθεση υπερφορολόγησης του ατμίσματος για να βγουν τα σπασμένα απο τη μειωση του καπνίσματος και είναι η βασική δικαιολογία γι αυτό.

Και μην έχετε αμφιβολία, αν είχαν να διαλέξουν μεταξύ πχ μείωσης των συντάξεων κατα 10 ευρω και αύξησης του κόστους ατμίσματος κατα 50 ευρω το μήνα (ή 100 ή 150 ή ή ή) , ΑΒΛΕΠΙ θα διαλέγαν το δεύτερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2016, 04:11 από panos »

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 10, 2016, 03:51 »
BJ, σε τι απαντάς;
Ποιός απείλησε "τα παιδιά" και κάνετε υστερίες;
Τι δράμα και δηλώσεις είναι αυτές λες και μιλάτε σε δολοφόνους;
Τι ακριβώς θα κάνεις και "θα είσαι εντάξει απέναντι σε αυτά τα πλάσματα" που δεν κάνουμε όλοι;
Ο ένας βλέπει άσπρα απειλητικά σύννεφα να απειλούν μωρά, ο άλλος φωνάζει για τον πάτο της ανηθικότητας που συνάντησε σε θάλαμο αναμονής.
Σε θάλαμο αναμονής... που είναι ΕΞΩ από τους διαδρόμους, που είναι ΕΞΩ από τα δωμάτια, που στο ΙΑΣΩ δεν μένουν εκεί τα μωρά αλλά σε άλλο όροφο εκτός από ελάχιστη ώρα την ημέρα.
Διαβάζετε ελληνικά; Διαβάζετε αυτά που γράφετε;

Αν είστε τόσο παθιασμένοι να κάνετε το καλό για τα παιδιά κάνετέ το στην πραγματική ζωή και όχι γράφοντας μεγαλοστομίες σε αγνώστους στο φόρουμ. Κάπου δίπλα σας κάποιο κακοποιείται, κάποιο έχει ανάγκη. Δείξτε εκεί πόση μαγκιά έχετε και τι υπερήρωες είστε. Εδώ μιλάμε για το άτμισμα.

--------------------------------------------------
@Cruiser79: Θυμάσαι την παλιά έρευνα για την διάχυση αερολύματος από PG σε νοσοκομεία παίδων;
Απλά ενημερωτικά ο θάλαμος αναμονής των επισκεπτών είναι μόλις μια πόρτα σε κάθε όροφο από τα δωμάτια που φιλοξενούνται τα νεογνά..
http://www.treatobacco.net/en/page_528.php
Ένα επιστημονικό άρθρο που λέει ότι το παθητικό ατμισμα βλάπτει πολύ λιγότερο από το τσιγάρο.. Όχι καθόλου αλλά πολύ λιγότερο.
Ακόμα και στο ντοκυμαντερ του bbc λέει ότι σε βάθος χρόνου δεν ξέρουν τι μπορεί να προκύψει ούτε είναι ακόμα σίγουροι για το τι μπορεί να προκαλέσει η pg και η vg..
Όλα μα όλα συνηγορουν ότι το άτμισμα είναι πολύ πιο υγιεινό από το κάπνισμα αλλά επουδενι δεν είναι 100% υγιεινό.
Οπότε οφείλουμε να σεβαστούμε κάποιες ιδιαίτερες καταστάσεις και ας αφήσουμε το γονιό να είναι υπερβολικός προσυατευτικος απέναντι στο νεογέννητο του..
Σίγουρα πάντως αυτό δεν τον κανει χειρότερο γονιό..

Sent from my MX5 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro