vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 12:41 »
Όπως οι big farma & big tobacco πολεμούν το ητ, έτσι και οι "big e-cig" θα πολεμήσουν όποιο τέτοιο προϊόν δεν βγει από τα "σπλάχνα" τους και δεν κατεχουν τα δικαιώματα εκμετάλευσής του, ή δεν μπορούν να τα αγοράσουν... μέχρι να ρίξουν στην αγορά ένα παρόμοιο, δικό τους, προϊόν που οι reviewers θα εκθειάσουν, τα μαγαζιά θα προμοτάρουν, κι όλοι θα τρέξουμε να αγοράσουμε... χωρίς να ξέρουμε τί πραγματικά συμβαίνει, μέχρι να εμφανιστεί ένας κύριος Φαρσαλινός να το βάλει στο μικροσκόπιό του και να μας πει αν πρόκειται πέρι άνθρακος ή χρυσού...
Αυτά περί συγκρίσεως γυμνού ή ντυμένου σύρματος, ss, βολφραμίου, τιτανοκανθαλονικελίου, κεραμικών ή πολυμερών υλικών κοκ.

Το προϊόν τώρα, φαίνεται εξαρχής ότι έχει κάποια μειονεκτήματα, όχι γέμισμα από επάνω, ανύπαρκτα ανταλλακτικά, response time, ο κατασκευαστής εμπνέει την ίδια εμπιστοσύνη με τον οποιοδήποτε άλλον moder, που κάνει ένα home video για να παρουσιάσει τον πάντα πρωτότυπο ατμοποιητή του, συν το ότι φαίνεται να μην έχει ιδέα από το πώς δουλεύουν τα σημερινά ητ (tc or not tc, ιδού η απορία), και τελικώς η ύποπτα υψηλή τιμή, που κανείς δεν έχει καταλάβει αν ανταποκρίνεται στην καινοτομία και στα υψηλής τεχνολογίας υλικά του chip ή γενικώς στην όλη ποιότητα κατασκευής του άτμο, ή απλώς επειδή έτσι του άτμισε (κάπνισε) του κατασκευαστή....
Όλα αυτά, για να είμαστε ειλικρινείς, δεν παρεκλίνουν και πολύ από την σημερινή πραγματικότητα της αγορά ητ, αλλά μην ξεχνάμε ότι πρόκειται -όπως έχω ξαναγράψει- πέρι της πρώτης υλοποίησης μιας ιδέας που πλανάται από παλιά, στα μυαλά κατασκευαστών και ατμιστών, οπότε ας μην μετατρέψουμε τον τυπάκο σε σάκο του μποξ, ακόμα... Μην ξεχνάμε πως και το πρωτο ητ απείχε πολύ από αυτό που χρησιμοποιούμε σημερα !

Αρπαχτή; Ίσως. Ακριβή αρπαχτή όμως (αν προκειται περί τέτοιας), δεν θα δώσουν πολλοί 120$ για να το διαπιστώσουν κι εκεί μπαίνουν οι αγαπητοί reviewers που είναι ένα άλλο πονεμένο κεφάλαιο...  Εγώ τουλάχιστον δεν θα έδινα 120$ για ένα αρχικό προϊόν που ίσως καταλήξει στον κουβά, δεν χρειάζομαι reviewer να μου το πει αυτό, επίσης δεν έχω αυτή την πολυτέλεια, εκτός κι αν μου εγγυόταν πολύ καλύτερη τιμή σε updates που ίσως προστεθούν μελλοντικά... Με 30-40$ θα του έδινα μια ευκαιρία και θα πλήρωνα ευχαρίστως (σε κανονική τιμή) τα όποια updates το έκαναν πιο λειτουργικό, αποτελεσματικό. Το λάθος έγκειται, κατ' εμέ, στο ότι μάλλον έχει υπολογίσει πόσα χαλάει τον χρόνο για έτοιμες αντιστάσεις ένας "μέσος" ατμιστής, και κοστολόγησε ανάλογα...

Το σίγουρο, νομίζω, είναι πως η αγορά αργά ή γρηγορα θα κινηθεί και προς τα εκεί, ήδη οι εργοστασιακοί άτμο έχουν σημειώσει μεγάλη βελτίωση και πλησιάζουν τους επισκευάσιμους σε απόδοση γεύσης, γιατί όχι και χωρίς αντιστάσεις λοιπόν; Το μέλλον θα δείξει !

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 14:11 »
Εφόσον δεν είμαστε στο 2007 και έχουν αθροιστεί και γνώση και απαιτήσεις γύρω από το άτμισμα, εγώ δεν θα έδινα ούτε σεντς για αυτό το προϊόν.
Έχω την απαίτηση μια καινοτομία (που αφορά κάτι που βάζω στο στόμα μου) να παρουσιάζεται με κάποια μίνιμουμ σοβαρότητα και όχι από βίντεο που βλέπω και γελάω. Αυτό δεν σημαίνει πως το προϊόν είναι σκάρτο, σημαίνει πως δεν μου εμπνέει την παραμικρή εμπιστοσύνη η παρουσίασή του. Και δεν μιλάμε για κινητό ή σουγιά, αλλά για κάτι που θα μπορούσε να επηρεάσει την υγεία πολλών. Στο επίπεδο που είμαστε τώρα δεν παίζει η δικαιολογία της πρώτης εφαρμογής: αρκεί μια λάθος εφαρμογή για να σου κάνει κακό.

Ο τύπος ζητάει πολλά χρήματα από ένα τεράστιο κοινό και δεν δείχνει να κάνει την παραμικρή προσπάθεια να το σεβαστεί. Μπορεί και να είναι μεγαλοφυής αλλά απλά κακός στο μάρκετινγκ. Προσωπικά δεν ποντάρω την υγεία μου στην πιθανότητα αυτή.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 15:08 »
Φυσικα το δικαιολογει με το οτι δε θελει να τον αντιγραψουν, αλλα θα ξεκαθαριζαν πολλα αν μας ελεγε πεντε πραγματα για το υλικο του "τσιπ" (που δεν ειναι τσιπ αλλα μονολιθικο αλλα τεσπα).
Μας ειπε η αντισταση ειναι απο βολφραμιο, πολυ θετικο αυτο, αλλα για το υλικο που ερχεται σε αμεση επαφη με το ζουμι δε μας εχει πει τιποτα. (ισως στην πορεια πεταξει κανενα "κεραμικο" αλλα αυτο παλι δε σημαινει τιποτα αφου τεχνικα προσδιοριζει μια τεραστια γκαμα διαφορετικων υλικων απο την κλασσικη καολινη και τον αργιλο μεχρι συνθετικα κεραμικα με ενισχυση απεμπλουτισμενου ουρανιου).
Ενα κλασσικο πυρεξ γυαλι που να εσωκλειει μια αντισταση δε μπορει να φτιαξει καποιος να τελειωνουμε?

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 22:29 »
Εφόσον δεν είμαστε στο 2007 και έχουν αθροιστεί και γνώση και απαιτήσεις γύρω από το άτμισμα, εγώ δεν θα έδινα ούτε σεντς για αυτό το προϊόν.
Έχω την απαίτηση μια καινοτομία (που αφορά κάτι που βάζω στο στόμα μου) να παρουσιάζεται με κάποια μίνιμουμ σοβαρότητα και όχι από βίντεο που βλέπω και γελάω. Αυτό δεν σημαίνει πως το προϊόν είναι σκάρτο, σημαίνει πως δεν μου εμπνέει την παραμικρή εμπιστοσύνη η παρουσίασή του. Και δεν μιλάμε για κινητό ή σουγιά, αλλά για κάτι που θα μπορούσε να επηρεάσει την υγεία πολλών. Στο επίπεδο που είμαστε τώρα δεν παίζει η δικαιολογία της πρώτης εφαρμογής: αρκεί μια λάθος εφαρμογή για να σου κάνει κακό.

Ο τύπος ζητάει πολλά χρήματα από ένα τεράστιο κοινό και δεν δείχνει να κάνει την παραμικρή προσπάθεια να το σεβαστεί. Μπορεί και να είναι μεγαλοφυής αλλά απλά κακός στο μάρκετινγκ. Προσωπικά δεν ποντάρω την υγεία μου στην πιθανότητα αυτή.

Για τα bold μόνο τα σχόλιο :

Δεν περνάω την ώρα μου βλέποντας video παρουσιάσεις ατμιστικών προϊόντων, οπότε δεν έχω μεγάλη εμπειρία επί του θέματος, αλλά τα όσα έχω δει, δεν λες ότι είναι και κλάσης ντοκιμαντερ από το NG... παρόλα αυτά αγοράζουμε πραγματάκια που βάζουμε στο στόμα μας. Ο τρόπος που πλασάρει το προϊόν του, δυστυχώς δεν είναι καινούργιος στην συγκεκριμένη αγορά.

Το επίπεδο που είμαστε τώρα -αν κατάλαβα καλά εννοείς το επίπεδο του ατμιστικού εξοπλισμού- δεν έχει καμία σχέση με το προϊόν που προσπαθεί να πλασάρει ο τύπος, οπότε μάλλον παίζει η δικαιολογία της πρώτης εφαρμογής. Αν μιλούσαμε για άλλον έναν subtank πχ, θα συμφωνούσα, αλλά δεν.
Δεν μπορώ να πω βέβαια πως είμαι υπέρμαχος της τακτικής "ρίξ'το στην αγορά όπως είναι και το φτιάχνουμε όπως έπρεπε να είναι στην v2" αλλά και αυτό είναι σύνηθες στο χώρο, δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 22:40 »
Δεν μπορώ να πω βέβαια πως είμαι υπέρμαχος της τακτικής "ρίξ'το στην αγορά όπως είναι και το φτιάχνουμε όπως έπρεπε να είναι στην v2" αλλά και αυτό είναι σύνηθες στο χώρο, δυστυχώς.


δυστυχως αυτο συμβαινει κατα κορον στο κομματι των υπολογιστων, κυριως τα τελευταια χρονια ειναι που εχει παραγινει. Δεν αποκλειεται να συμβαινει και σε αλλους τομεις.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 02:56 »
Δεν περνάω την ώρα μου βλέποντας video παρουσιάσεις ατμιστικών προϊόντων, οπότε δεν έχω μεγάλη εμπειρία επί του θέματος, αλλά τα όσα έχω δει, δεν λες ότι είναι και κλάσης ντοκιμαντερ από το NG... παρόλα αυτά αγοράζουμε πραγματάκια που βάζουμε στο στόμα μας
Προσωπικά δεν έχει τύχει να αγοράσω κάτι ατμιστικό επειδή το είδα σε βίντεο, το εξετάζω περισσότερο.
Αλλά δεν έχουμε συχνά τέτοια φιλόδοξη ανακοίνωση οπότε δεν νομίζω πως συγκρίνεται με το βίντεο ενός ακόμα μοντ, ας πούμε.
Εκεί δεν έχει να κάνει τίποτα, στο δείχνει, ατμίζει, σου λέει "τι ωραίο, τι γερό, τι φτηνό"... τέλος.
Δεν μπαίνει κάθε μέρα καινούριο άγνωστο υλικό σε επαφή με το υγρό μας. Δεν πουλάει απλό ατμοποιητή ο τύπος, πουλάει κάτι που πρέπει να πείσει πως μπορεί να λειτουργεί επί ένα χρόνο σε συνεχείς αυξομειώσεις θερμοκρασίας και να μην αφήνει τίποτα στο υγρό. Αυτό δεν έχει ξανασυμβεί στο ΗΤ και για μένα είναι παντελώς αδιανόητο να προωθείται με αυτή την ηλίθια ιστορία με τον "θείο" και να μην αναφέρεται καν η επίμαχη ουσία.

Αν είναι τόσο ερασιτέχνης που προωθεί έτσι κάτι επειδή φοβάται να του το κλέψουνε ( ; ) τότε ίσως είναι υπερβολικά ερασιτέχνης για να έχει φτιάξει κάτι της προκοπής και ακίνδυνο. Οι ακαθόριστες διαβεβαιώσεις για την σούπερ ασφάλεια του προϊόντος είναι καλές για την λαϊκή, όχι για λεπτό θέμα υγείας -όπου μάλιστα έχουμε πιο φτηνές και δοκιμασμένες λύσεις.
Το βίντεο είναι λες και θέλει να πουλήσει μασαζοκαλσόν. Δεν μιλάω για πλούσια παραγωγή, μιλάω για ουσία και σοβαρότητα στην πληροφορία. Μακάρι να είναι αυτό που λέει. Αν είναι, το καίει μόνος του.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 08:13 »
Μα αυτό ακριβώς λέω, το promotion στη σχετική αγορά εντός κι εκτός συνόρων, είναι για την λαϊκή  :)
κι ο τυπάκος απλά ακολουθεί την πεπατημένη, άσχετα με το αν το προϊόν του είναι διαφορετικό, πολλά υποσχόμενο, μπαρούφα κοκ...
Ίσως να έχω συνηθίσει αυτού του επιπέδου παρουσιάσεις και δεν περιμένω κάτι διαφορετικό, γι' αυτό δεν με πείραξε και πολύ, δεν ξέρω...

Εσύ ή εγώ ή κάποιοι άλλοι μπορεί και να μην "ψήνονται" αλλά πολλοί άλλοι... δυστυχώς "μασάνε"
Και δεν το συγκρίνω με βίντεο για μοντ, αλλά με αυτά για άτμο, που είναι πιο επαναστατικοί από τον Τσε, που ντουμανιάζουν πιο πολύ απ'
τον μουτζούρη Αθ.-Θεσ, που δίνουν την γεύση βερίκοκο καλύτερα απ' το ίδιο το βερίκοκο, που κάνουν όλους τους άλλους να χαθούν στο συρτάρι
της ατμιστικής ιστορίας.

Όταν ξεκίνησα να ατμίζω και μέχρι να "ψιλιαστώ" την κατάσταση, έριξα κι εγώ αρκετά χρήματα σε αυτό το συρτάρι :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 09:53 »
.
Ενα κλασσικο πυρεξ γυαλι που να εσωκλειει μια αντισταση δε μπορει να φτιαξει καποιος να τελειωνουμε?
Μπορεί, πως δεν μπορεί, αλλά μέχρι να ζεσταθεί το γυαλι, θα το έχεις πετάξει στο συρτάρι, γιατι θα πιστεύεις πως αγόρασες ελλατωματικό τσίπ.  :)

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 11:11 »
Ενώ ενθουσιάστηκα στην αρχή με την καινοτομία, μόλις είδα ότι ξεκίνησε κατηγορώντας τις μέχρι τώρα "ατμιστικές μεθόδους", χαλάστηκα άσχημα.
Πες ότι είμαι προκατειλημμένος με την Ελληνική πραγματικότητα αλλά όταν βλέπω κάποιον να πλασάρει ένα προϊόν ξεκινώντας με αρνητικά σχόλια για κάποιο άλλο πάει το μυαλό μου αυτόματα στην "αρπαχτή" και πιστεύω δικαιολογημένα. Δηλαδή το ίδιο το προϊόν δεν αρκεί για να πείσει; Πρέπει πρώτα να κατηγορήσεις το άλλο;


Και από την άλλη έστω ότι είναι σε πειραματικό στάδιο. Λες και δεν έχουμε αποδεχτεί όλοι εμείς ότι είμαστε μέλη ενός πειράματος στην ουσία; Δε δοκιμάζουμε συνέχεια;


Ωραία είναι εκτός ατμιστικής κοινότητας ο τύπος. Η τακτική όμως, ήρθα, από το πουθενά εγώ ο έξυπνος, να πουλήσω χάντρες στους ιθαγενείς νομίζω ότι υποτιμά όλους εμάς και "θάβει" την προσπάθεια του ίδιου.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 13:16 »
Για την ασφάλεια πάντως, έχει ξεκαθαρίσει το θέμα. Το έχει δώσει στον θείο του, δεν θέλει να τον δηλητηριάσει.
Οπότε ατμίστε το άφοβα
:laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 14:31 »
Το πιο ύποπτο όλων είναι ότι ακόμα δεν εμφανίστηκε ο θείος όμως.
Να μας πει επιδόσεις, αν βγάζει καλό ντουμάνι ο ατμοποιητής, αν ζεσταίνεται με clapton, ωπ άκυρο δεν παίζει clapton.. αν τέλος πάντων αποδίδει καλύτερα τις γεύσεις από kayfun, φαινόμενο, εβίβα, Τηλέμαχο κλπ..  :laugh1:

Τελείως "άσε τον θείο, πιάσε τον Altus" η φάση. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 15:08 »
"Θειουουούληηη! Γιατί δεν βγαίνεις στο γυαλί να σταματήσουν να με δουλεύουν;!"
 :D


Μα αυτό ακριβώς λέω, το promotion στη σχετική αγορά εντός κι εκτός συνόρων, είναι για την λαϊκή  :)
Φίλε δεν είναι το ίδιο:
1. Για προϊόντα των 120 ευρώ παίζουν πολλές παρουσιάσεις (μέχρι και... teaser!) που μόνο φτηνιάρικες δεν είναι. Το 2011 ο Imeo είχε παρόμοιας εικόνας βιντεάκια αλλά ακόμα και τότε ήταν τίγκα στην πληροφορία!

2. Μια στάνταρ παρομοίωση: Άλλο το εκατοστό μοντέλο αυτοκινήτου μιας χρονιάς, άλλο το πρώτο αυτοκίνητο-διαστημόπλοιο στην ιστορία. Αν προωθείς κάτι επαναστατικό -που σημαίνει κόστος και ρίσκο για τους πελάτες σου- δεν μπορεί να μην δίνεις πληροφορία με σοβαρό τρόπο. Οι άλλοι ίσως μπορούν αλλά δεν πουλάτε ίδιο πράγμα. Η Dacia αρκεί να σου πει τους ρύπους και την τιμή, εσύ οφείλεις να δείξεις γιατί δεν θα πέσει με όλη την οικογένεια πάνω στην Ακρόπολη ας πούμε.
 :D

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 19:49 »
1. Δεν έχω δει αυτές τις παραγωγές που λές, έχω δεί ωραίες φωτογραφήσεις, αλλά βίντεο αξιόλογο... δεν έχει τύχει να δω. Δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω αλλά νομίζω κι εσύ δεν έχεις λόγο να πιστεύεις πως πρόκειται για παραπάνω από το 5%... ίσως λέω και πολύ...
Και δεν μπορεί να είναι διαφορετικά σε μια αγορά που στηρίζεται σε λίστες και εκδήλωση ενδιαφέροντος πριν προχωρήσει στην παραγωγή, μιλάω για κομάτια που θα κοστολογηθούν πάνω από 100-120$ ή €

2. Σωστό το παράδειγμα, αλλά πάλι ξεχνάς νομίζω, σε ποια "βιομήχανία" απευθύνεσαι, για τί μεγέθη μιλάς και, ποιοί πρωταγωνιστούν σε αυτή την "βιομηχανία"...
Το επίπεδο Dacia εδώ, ως μορφή επιχείρησης, δεν υπάρχει ούτε γι' αστείο... Άντε tata ή the great wall στην καλύτερη περίπτωση, που κι αυτές έχουν πλάνο εξέλιξης, πωλήσεων και μάρκετινγκ ! Τα έχεις δει αυτά σε κανέναν μεμονωμένο κατασκευαστή ; Δεν μιλάω για yihi, πρόβατα κλπ. θα ήταν άδικο να συγκρίνουμε το παλικαράκι με αυτούς.

Τεσπα, το συμπέρασμα είναι ότι ο τυπάκος δεν το κατέει το μαρκετινγκ μάνα μου, δεν έχει το χρήμα ή την εξυπνάδα ώστε να το αναθέσει σε κάποιον που γνωρίζει και, προσπαθεί με reviewers που την άλλη μέρα θα κάνουν βίντεο για τον νέο άτμο της τζόιτεκ πχ  ;) να βγάλει άκρη. Ακόμα κι αν το προϊόν του αξίζει, λάθος δρόμο τράβηξε...
Προσωπικά, αν δεν το πιάσω στα χέρια μου, δεν το θάβω, αλλά και τα 120$ δεν τα δίνω, οπότε... άστα βράστα  :))


Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 20:21 »
Προφανώς δεν έχει χρήμα -ροή,  γιατί δεν χρησιμοποίησε κάτι σαν το kickstarter πχ όμως;

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Altus Tank - Το τέλος του "στρίβειν"; (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 21:15 »
Το επίπεδο Dacia εδώ, ως μορφή επιχείρησης, δεν υπάρχει ούτε γι' αστείο... Άντε tata ή the great wall στην καλύτερη περίπτωση, που κι αυτές έχουν πλάνο εξέλιξης, πωλήσεων και μάρκετινγκ ! Τα έχεις δει αυτά σε κανέναν μεμονωμένο κατασκευαστή ;
Εννοείται φίλε, το παράδειγμά μου ήταν πάνω στην διαφορά του γνωστού με το ολοκαίνουργιο.
Όσο νά'ναι όταν φτιάχνεις το ξεχωριστό οι απορίες και η δυσπιστία είναι πολύ περισσότερες, δεν δουλεύει η ξεπέτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix