vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 8 χρήστες
vag21, Jorge, manoslykos, yorgoss, Mimhsdr, ZoeM, infernity, Takis D.M

Twitter

Κενά μπουκαλάκια για υγρά

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 22:41 »
Αν δεν κάνω λάθος τα περισσότερα φαρμακεία έχουν απλά μπουκαλάκια αποθήκευσης υγρών, διάφανα και μη, διάφορους δοσομετρητές κλπ. Το ίδιο ισχύει για καταστήματα με αρώματα, βιολογικά, αιθέρια έλαια κλπ. Δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο να βρει κανείς δοχεία που βολεύουν χωρίς να χρειαστεί να πάει μακριά από το σπίτι του ή να ψάχνει στο ίντερνετ.
Τώρα αν ψάχνει κανεις κάτι πολύ ειδικό, τι να πω? Κι εμένα για καθημερινή χρήση εκτός σπιτιού θα με βόλευε περισσότερο ένα μικρό αδιαφανές μπουκαλάκι με κεφαλή βελόνας (όπως οι σύριγγες), αλλά…

Τώρα όσον αφορά τα αιθέρια έλαια που αναφέρθηκε νωρίτερα, κι αυτά υπάρχουν παντού. Όλα τα φαρμακεία έχουν αμυγδαλέλαιο, το οποίο είναι η βάση ίσως για τα περισσότερα καλλυντικά του εμπορίου. Επιπλέον πίνετε άφοβα ακόμη και στη σαλάτα και χρησιμοποιείται για τα βρέφη (είναι τελείως ουδέτερο). Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι μας κάνει για το ΗΤ. Θέλει προσοχή το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 13:24 »
Να έχετε υπ' όψη σας πως, καθώς περνάει ο καιρός, τα μπουκαλάκια σας θα πληθαίνουν έτσι κι' αλλοιώς.
Κι εγώ στην αρχή ήθελα να αγοράσω άδεια, και τώρα δεν έχω τι να τα κάνω.
Σας συμβουλεύω να μην αγοράσετε πολλά.

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 22:12 »
Προς Πειραιωτες το μηνυμα  :)) ..... αδεια μπουκαλακια καφε χωριτικοτητας 20-30 και 50 ml εχει ο καλογεροπουλος με τα χημικα.Και μετα απο κουβεντα μας μου ειπε οτι θα ψαξει να φερει και 10 ml.

Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:09 »
Πολύ πρακτικά μικρά μπουκαλάκια 4ml  κατάλληλα για την καθημερινή μας μεταφορά υγρών.
Πλεονέκτημα...και μικρά και γυάλινα και dropper και ημιδιάφανα.

http://www.virginvapor.com/collections/organic-e-liquid/products/empty-4-ml-glass-dropper-bottle

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:46 »
καλο θα ηταν αν γινει τετοια παραγγελια να αναλαβει ενας και να γινει ομαδικη γιατι με το να παρω εγω 10 μπουκαλακια αξιας 8 ευρω και να πληρωσω 20 στα μεταφορικα δεν προκειται.

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:48 »
στα φαρμακεια εχει γυαλινα καφε με σταγονομετρο 15-20-30ml.και ειναι φθηνα,δεν θυμαμαι τιμη ομως.καντε μια ερωτηση.αυριο για οποιον ενδιαφερεται θα παω για wfi και θα σας πω ακριβως.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:50 »
Για καθημερινη μεταφορα, τελειο ειναι το μικρο μπουκαλακι των 7ml της Halo. Παιρνεις ενα μικρο υγρο με λιγα ευρω και μετα χρησιμοποιεις το μπουκαλακι συνεχεια για ανεφοδιασμο. Εγω ετσι εκανα και δεν το αλλαζω με τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:53 »
να σας ρωτησω... τα πλαστικα μπουκαλακια που ειχατε καποιο δυνατο υγρο μεσα,πως τα καθαριζετε?απλα με ζεστο νερο,τυπου βραστηρας η' σαπουναδα και πολυ καλο ξεπλυμα?

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:56 »
Εγω σκετο κρυο νερο και μετα σκουπισμα με χαρτι υγειας απο μεσα. Δεν μενει τιποτα. Με την εννοια οτι αν το ξαναγεμισεις με αλλο υγρο, στην ατμιση δεν θα καταλαβεις τιποτα απο το παλιο. Εγω τουλαχιστον.

Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:56 »
Ζεστό νερό μόνο , εγώ δεν τα σαπουνίζω καν.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:01 »
και εγω μονο ζεστο νερο και σκουπισμα με χαρτι απο μεσα... αλλα λεω για πιο δυνατα στην μυρωδια υγρα που μετα να πρεπει να βαλεις κατι πιο ελαφρυ..

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:02 »
το χαρτι αφηνει καταλοιπα.εγω δεν τα σκουπιζω ποτε.βρασιμο η ζεστο νερο και τα αφηνω αναποδα μεχρι να στεγνωσουν.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:15 »
το χαρτι αφηνει καταλοιπα.εγω δεν τα σκουπιζω ποτε.βρασιμο η ζεστο νερο και τα αφηνω αναποδα μεχρι να στεγνωσουν.
οντος αφηνει σωματιδια χαρτιου....δεν θελει χαρτι

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:35 »
Είχα γράψει αλλού ότι μπουκάλια βρίσκονται εύκολα. Θα καταθέσω προσωπικές εμπειρίες.
Πήρα διάφορα μπουκάλια από Inawera (πάνω από 20). Καλύτερα να μη τα παραγγείλει κανείς. Είναι άχρηστα, διότι τα βάζουν χύμα, ανοιχτά μέσα στο χαρτόκουτο της παραγγελίας και κατά την παραλαβή είναι πολύ σκονισμένα. Το πρόβλημα θα λύνονταν με μια αποστείρωση, αλλά δε…. Τα έβαλα για αποστείρωση και παραμορφώθηκαν όλα, ενώ τα καπάκια τους καταστράφηκαν εντελώς.

Οι λύσεις:
Για μικρά μπουκάλια καθημερινής χρήσης μπορούν κάλλιστα να χρησιμοποιηθούν παλιότερα μπουκαλάκια. Κανείς δεν ξεκίνησε άτμισμα απευθείας με παρασκευή υγρώ, οπότε όλοι έχουν μικρά μπουκαλάκια στο σπίτι τους. Τα περισσότερα καταστήματα με ΗΤ έχουν ποικιλία εξάλλου. Στη Θεσσαλονίκη το www.hlektroniko-tsigaro.com έχει απίθανα μπουκαλάκια, με βελόνα στην άκρη. Μικρά μπουκαλάκια με σταγονόμετρο έχουν τα περισσότερα φαρμακεία.

Για μεγάλα μπουκάλια καλύτερη λύση, κατά την γνώμη μου πάντα, είναι τα μπιμπερό. Υπάρχουν σε κάθε γειτονιά, πλαστικά ή γυάλινα και σε διάφορες διαστάσεις. Το σημαντικότερο είναι ότι αποστειρώνονται απροβλημάτιστα (γι’ αυτό είναι φτιαγμένα). Όταν λέω απροβλημάτιστα ενώ ότι τα πετάς μέσα σε μια κατσαρόλα ή χύτρα, τα βράζεις δέκα λεπτά και είσαι έτοιμος. Είναι διάφανα, όποτε βλέπεις μέσα τι γίνετε, και έχουν μετρητές ml. Τέλος κλείνουν αεροστεγώς, οπότε η αποθήκευσή τους μέσα σε ένα χαρτόκουτο ή ντουλάπι χωρίς φως είναι απροβλημάτιστη.

Και κάτι ακόμη. Καλό είναι τα μπουκάλια που πλένουμε να τα σκουπίζουμε. Αν τα αφήσουμε να στεγνώσουν συσσωρεύονται άλατα πάνω τους, που είναι ό,τι χειρότερο για τους ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κενά μπουκαλάκια για υγρά
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 16:07 »
εγω με σαπουναδα και στεγνωμα με χαρτι :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix