vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« στις: Ιουνίου 10, 2014, 23:20 »
Γειά σας!
 
Θα ήθελα να σας παρουσιάσω 2 υγρά Suprem-e





Τα υγρά αυτά λίγο πολύ είναι γνωστά στην Ελλάδα το τελευταίο 4-5μηνο περίπου. Η ιστοσελίδα τους μας πληροφορεί ότι παρασκευάζονται και δοκιμάζονται στην Ιταλία, ότι δίνουν προσοχή στο αισθητικό κομμάτι των υγρών (συσκευασία) αλλά και στην ασφάλεια γενικότερα, ενώ αναφέρει επίσης ότι διαθέτουν πιστοποιήσεις και έγκριση προς κατανάλωση απο το Εθνικό Ινστιτούτο Υγείας.
 
Αρκετές πληροφορίες υπάρχουν λοιπόν για τα συγκεκριμένα υγρά. Ακόμη περισσότερη η ποικιλία σε γεύσεις, κάποια αρώματα που υπάρχουν στην Ελλάδα δεν υπάρχουν εδώ στην Αγγλία, ενώ κάποια που δεν εφέραν τα καταστήματα εκεί, υπάρχουν εδώ. Και ένα άρωμα νομίζω το The Pie υπάρχει μόνο στην ιστοσελίδα της μαμάς εταιρείας. 25 γεύσεις συνολικά, για κάθε γούστο. Να πώ ότι εγώ αγόρασα τα υγρά αυτά απο την VapeTime
 

 


Γενικά τα υγρά έρχονται σε 12ml και 20ml πλαστικά μπουκαλάκια. Μερικά υπάρουν μόνο σε 12ml ενώ άλλα και σε 12ml και σε 20ml. Οι βασικές δυνάμεις νικοτίνης είναι 0mg, 8mg, 12mg, 16mg αλλά σε μερικά υγρά υπάρχουν και 4mg. Τα δικά μου είναι όλα 12ml στα 8mg νικοτίνης.
  • Αποστέλλονται μέσα σε όμορφα χάρτινα κουτάκια, έχουν καπάκι προστασίας και ασφαλείας, με βολικό επιστόμιο σταγονόμετρο. Έχουν όλες τις προειδοποιητικές σημάνσεις, αναγράφονται τα συστατικά, η ημερομηνία λήξης και ο αριθμός παρτίδας, ενώ κάθε κουτάκι έχει και ένα φυλλάδιο με αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με προειδοποιήσεις, συστατικά, και οδηγίες χρήσης.
  • Οι περιεκτικότητες στα συγκεκριμένα υγρά δεν αναγράφονται, αλλά μου έχουν πεί ότι είναι 50%PG/50%VG.

 Όλες οι δοκιμές έγιναν στον Igo-s ατμοποιητή, πάνω στο iTaste MVP v2.0, microcoil με οργανικό βαμβάκι (που αλλάζει σε κάθε υγρό), αντίσταση στα 1.8ohm, στα 8.0W.




 

il Caffe, Suprem-e
 
il Caffe...τί είναι αυτό το υγράκι, όπως το λέει και το όνομα του είναι ένας καφές. Η επίσημη περιγραφή του μιλά για ένα δυνατό απολαυστικό espresso απο μείγμα διαλεχτών κόκκων καφέ. Εγώ σαν ατμίστρια συμπαθώ πάρα πολύ τα υγρά με καφέδες ειδικά για τις πρωϊνές ώρες και μέχρι τώρα είχα και καλές και κακές και αηδιαστικές εμπειρίες με καφέδες. Η μυρωδιά απο το μπουκάλι είναι ξεκάθαρα του καφέ. Στη γεύση επίσης είναι αυτό ακριβώς που περιγράφει, ένας γευστικότατος espresso σκέτος και βαρύς, με όλα τα φυσικά αρώματα ενός καλού καφέ. Έχει ωραία μεστή και πλούσια γεύση χωρίς να σε μπουκώνει γιατί δεν είναι τόσο έντονο το άρωμα του. Είναι πραγματικά σαν να πίνεις ένα ωραίο espresso που σε ξυπνάει και σε κρατάει σε εγρήγορση. Παρόλο που είναι σκέτος καφές δεν είναι απόλυτα πικρό σαν υγρό, οπότε υπάρχει μια καλή ισορροπία. Και στην εισποή και στην εκπνοή αντιλαμβάνομαι τη φυσική γεύση καφέ. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι του καφεκοπτείου και είναι αρκετά ευχάριστη. Για εσάς που σας αρέσουν τα υγρά με καφέ για ολοήμερη χρήση είναι το ιδανικό. Το χτύπημα του είναι πάρα πολυ καλό και η παραγωγή ατμού είναι αρκετά ικανοποιητική.
 
 
 
il Tropical
 
il Tropical...με έχει πιάσει μια τρέλα με τα φρούτα και επειδή μπήκαμε σε καλοκαιρινούς μήνες (ανεξαρτήτως καιρού), είπα να διαλέξω αυτό το τροπικό υγρό για παρουσίαση. Η επίσημη περιγραφή δε μπορώ να πώ πως μας βοηθάει, είναι απο αυτές τις αφηρημένες..και μιλάει για γεύση καλοκαιριού και διακοπών που θα μας ταξιδέψει σε άλλες πολιτείες. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι μυρίζω φρούτα (αναμενόμενο), έχει ένα έντονο άρωμα και η μυρωδιά παραπέμπει στο φρούτο lychee, και γιατί το λέω αυτο με σιγουριά..γιατι το έχω ξαναμυρίσει σε υγρό (βλ. Tribute σε άλλη παρουσίαση). Πήρα λοιπόν τα μπουκαλάκια δίπλα δίπλα και τα μύρισα, αναδίδουν σχεδόν το ίδιο άρωμα lychee με τη διαφορά ότι το Tribute έρχεται λίγο πιο γλυκό ενώ το Suprem-e είναι πιο φρέσκο και ανάλαφρο παρόλο που είναι εξίσου έντονα τα αρώματα. Στη γεύση τώρα...κατά την εισπνοή το κύριο φρούτο στη γεύση είναι το lychee ενώ στο βάθος υπάρχουν και άλλοι τόνοι φρούτων, ίσως κάτι απο πεπόνι και κάτι απο ακτινίδιο αλλά αρκετά ελαφρά. Στην εκπνοή και κυρίως απο τη μύτη καταλαβαίνω και κάτι απο εσπεριδοειδές..τείνω να καταλήξω στο λάιμ. Είναι ιδιαίτερο υγρό, ούτε γλυκίζει, ούτε ξινίζει, ούτε πικρίζει. Η επίγευση που αφήνει είναι φρουτώδης με έμφαση στο lychee. Είναι σίγουρα εντυπωσιακό υγρό με φυσική φρουτένια αίσθηση και παρόλη την σχετικά μπερδεμένη γεύση του είναι αρκετά ευχάριστο και αναζωογονητικό. Σε μερικούς ίσως φανεί κάπως λουλουδάτο αλλά αυτό είναι κυρίως λόγω της παρουσίας του lychee, δλδ αυτή είναι και η φυσική γεύση του φρούτου. Δεν μπορώ να πώ με σιγουριά ότι θα σας αρέσει, νομίζω γενικότερα τα υγρά που έχουν lychee στη βάση τους ή τα λατρεύει ή τα μισεί κανείς λόγω του συγκεκριμένου φρούτου με τη συγκεκριμένη γεύση. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι των φρούτων και παραπέμπει σε κάτι τροπικό. Το χτύπημα του δεν είναι τόσο δυνατό αλλά η παραγωγή ατμού είναι αρκετά καλή.
 
 Για περισσότερες λεπτομέρειες για τα συγκεκριμένα υγρά και άλλα επισκεφτείτε το blog μου
http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/2014/06/2-suprem-e-il-caffe-il-tropical.html

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 11, 2014, 04:11 »
Εξαιρετικο review οπως συνηθως. Συγχαρητηρια και για το blog σου που ειναι οτι πρεπει για πιο γκουρμε γευσεις!

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 11, 2014, 13:01 »
Να'σαι καλά! Μακάρι να μπορούσα να κάνω περισσότερα...

Αποσυνδεδεμένος Nico

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • I got 99 problems, but a smoke ain't one
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 14, 2014, 14:13 »
Λόγω τίτλου, υποθέτω πως το νήμα είναι γενικά για τα suprem-e. Σήμερα παρέλαβα το Il bacio της suprem-e, και είπα να καταθέσω την άποψή μου. Πραλίνα φουντουκιού. Αυτή η πιο ανοιχτόχρωμη που και μαλακή που βρίσκουμε στα σοκολατάκια, μέσα στη σοκολάτα. Η γεύση του φουντουκιού σαν ξηρό καρπό εμφανέστατη και φυσική. Δεν είναι γλυκό σερπέτι, δεν είναι βαρύ, γι αυτό για μένα "παίζει" και για ολοήμερο! Δεν έχει το κουσούρι των σοκολατοειδών, να φλερτάρει με την πικρή μαύρη σοκολάτα, δεν έχει τέτοιους τόνους, αφήνει την αίσθηση της σοκολάτας γάλακτος, της πραλίνας για την ακρίβεια. Πάρα πολύ νόστιμο υγρό και μάλιστα, όσο το ατμίζω, τόσο μου αρέσει περισσότερο, δεν έχει τάσεις να με κουράσει καθόλου. Βρήκα καινούριο αγαπημένο :)
(Νικοτίνη 1,2% σε Trident dripper, 1.9Ω, 4V)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2014, 00:08 από Nico »

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 14, 2014, 23:19 »
Με τις σοκολάτες και τα σοκολατοειδή γενικότερα δεν είχα καλές εμπειρίες μέχρι τώρα....αλλά αφού λές ότι δεν είναι υπερβολικά γλυκό θα το δοκιμάσω και εγώ με τη πρώτη ευκαιρία.


Αποσυνδεδεμένος Nico

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • I got 99 problems, but a smoke ain't one
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 16, 2014, 06:41 »
άφοβα, κι εμένα δε με τραβάνε τα πολύ γλυκατζήδικα. Μην το φοβάσαι, δεν είναι αυτή η πηχτή αίσθηση των γλυκών. Στα γλυκά κατατάσσεται λόγω του ότι είναι πραλίνα φουντουκιού-φουντούκι, όχι λόγω της αίσθησης που αφήνει.  :)

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 16, 2014, 19:43 »
nutella/merenda δλδ....οκ!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 17, 2014, 13:41 »
Ένα μήνυμα διαγράφηκε. Παρακαλούμε διαβάστε: Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα σβήνονται.
Επίσης: υπάρχει το κουμπάκι Bravo
Παρακαλούμε μην δημοσιεύετε μηνύματα μόνο επιδοκιμασίας ή ευχαριστίας.
Καλύτερα πατήστε μόνο το κουμπάκι Bravo δεξιά από τον τίτλο του μηνύματος ή αν έχετε να πείτε κάτι σχετικό με το θέμα, γράψτε και δυο λόγια γι' αυτό.


Εκ του Συντονισμού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2014, 20:11 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 04, 2015, 00:14 »
Έχει δοκιμάσει κανείς το First Pick Re-Brand από την εν λόγω εταιρεία? Λέει ότι είναι premium υγρό και μου έχει κινήσει την περιέργεια.

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 04, 2015, 00:42 »
Καλησπέρα το First Pick Re-Brand είναι εξαιρετικό. Καπνικά ευχάριστο. Νομίζω ότι έχουν και δείγματα 10ml να το δοκιμάσεις αν δεν υπάρχει στο δοκιμαστήριο.
Το μόνο κακό είναι ότι θυμίζει ElToro Puros όσον αφορά την μάκα στην αντίσταση.




Απ: Υγρά αναπλήρωσης Suprem-e
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 18, 2015, 22:52 »
Η γεύση μπανάνα της συγκεκριμένης εταιρίας είναι με διαφορά ό,τι χειρότερο έχω δοκιμάσει σε υγρό (και έχω δοκιμάσει 100άδες πλέον). Το μοναδικό υγρό που δεν άντεξα με τίποτα να κάνω και κατέληξε στον νεροχύτη.


Πραγματικά, έμοιαζε με εμετό και βρωμούσε. Σε όποιον δε, το έδωσα να δοκιμάσει γιατί νόμιζα ότι εγώ έχω κάτι, μου είπε πέτα το, δεν ατμίζεται αυτό το πράγμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15882 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35467 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12