vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, Mimhsdr, th3ofilos

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος CloudCandy

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3330 στις: Αυγούστου 07, 2018, 14:43 »
Είμαι η Ευτυχία και είμαι 30 χρονών. Κάπνιζα απ'τα 15 και σε λίγες ημέρες κλείνω έναν μήνα στο άτμισμα αποκλειστικά.
Είχα ξανακάνει μερικές δοκιμές μόνη μου με διάφορα ηλεκτρονικά σαν στυλό αλλά δε μπορούσα να μείνω αποκλειστικά στο άτμισμα και ξαναγυρνούσα στο τσιγάρο. Πρόσφατα γνώρισα μέσω σελιδών άτομα που μου πρότειναν ένα σετάκι και 2 υγράκια για αρχή. Μαζί με τις συμβουλές τους και τις προτάσεις τους κατάφερα και είμαι πλέον ατμίστρια.
Ως τώρα δεν έχω κάποια ιδιαίτερη ανάγκη για τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος repanas6

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3331 στις: Αυγούστου 09, 2018, 23:05 »
Καλησπέρα σε όλους. Με λένε Αλέξανδρο (30 ετών) κ ατμίζω από τις 23 Δεκεμβρίου του 2016. Πιο πριν ήμουν θα έλεγα περισσότερο κοινωνικός καπνιστής, κυρίως στριφτών κ.τ. 5-6  την ημέρα για περίπου 10 χρόνια. Επίσης ήμουν λάτρης του αργιλέ κ των διαφόρων ηλεκτρονικών γκατζετ με αποτέλεσμα το η.τ. να μου έρθει γάντι. Απο τότε που αρχισα η.τ. με ενα αιο απο joytech δεν ξαναεκανα κ.τ. ουτε μια τζούρα ενώ απο το Μαρτιο του 2017 παιζω αποκλειστικα με 0 νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος giorge66

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3332 στις: Αυγούστου 18, 2018, 16:41 »
Καλησπερα/Καλημερα ονομαζωμαι γιωργος και ειμαι 24 χρονων, ειμαι απο τα γιαννενα ειμαι 2 χρονια ατμιστης προτη συσκευη  icare για να μπω στο κλημα  το ΑΙΟ ξεκηνισα με το κλωνο του hybrid αλλα εσπασε το τσζαμακι και πηρα το πικο τον προηγουμενο ιουλιο που το εχω εως σημερα,  το ατμισμα το αρχησα γιατι  τα προβληματα, υγειας εκαναν τα προτα  βηματα βλεννες μαυρες κτλ και αυτο με φοβησε και ειπα να εχω ως δευτερη επιλογη  το ατμισμα ωσπου να το κοψω τελιως και τα καταφερα με επυτηχια προτα μου υγρα ηταν απο την αλτερ εγο (αν επιτρεπετε να πω ετεριες) το κλασικ και το μανχαταν σημερα εχω το γνωστο μας πικο επικο μοντακι εδω και ενα χρονο δεν εχει παθει ζημια εχω χαλασει 4 συσκευες με την παραχη του χρονου αλλα αυτο αιωνιο ... :)) :)) 

μερικα πραγματα για μενα ειναι οτι ειμαι παοκ
μ αρεσει η ζωγραφικη το μπασκετ ο καλος υγιηνος τροπος ζωης και διατροφης ,οσο μπορω,
και μ αρεσει και η μουσικη ακουω κυριως μεταλ και ροκ αλλα και αλλα ειδη και ελληνικης μουσικης


Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3333 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 14:41 »
 ________

Χάριν του τύπου και ακολουθώντας το πρωτόκολλο του Forum, επιβάλλεται να αυτοπαρουσιαστώ σε minimum βαθμό, λοιπόν: 


_ 15 Ιούνη κάπνισα το τελευταίο μου τσιγάρο (καπνός old holborn μπλε, σκούρος virginia,rizzla θαλασσί, swan κίτρινο, -15 στριψίματα/ημέρα).

_ Την ίδια ημέρα ξεκίνησα να αναλώνω έτοιμη βάση 50/50, 2% (20 mg/ml).

_ Σε ατμοποιητή Nautilus 5 ml. (1,8 ohm), πάνω σε pico 21700.

_Από τις αρχές Ιούλη αναλώνω αποκλειστικά DIY υγρά.

_ Από το τέλος Ιούλη μπορώ και χρησιμοποιώ εναλλακτικά τον επισκευάσιμο sxk doggy 2k16


Σήμερα, η σύνθεση των υγρών μου είναι 100% PG, 0.8% (8 mg/ml) nic., επισκευάζω αντιστάσεις  στους δύο ατμοποιητές, με περιθώρια βελτίωσης στην BVC του Nautilus και προσπαθώ να μην αποπροσανατολίζομαι από τον στόχο μου (διακοπή καπνίσματος) και να μην παρασύρομαι καταναλωτικά. 

Το σπουδαιότερο όλων όσων θα ήθελα να αναφερθώ είναι οι ευχαριστίες μου προς όλους τους φίλους που postάρουν, "παλιούς" και "λιγότερο παλιούς", για την διάθεση τους να μοιραστούν με τους νεώτερους τέτοιας ποιότητας και όγκου πληροφορίες.
Θεωρώ ότι το vaping.gr παράγει σπουδαίο έργο υποστήριξης στους καπνιστές που επιλέγουν να σταματήσουν το κάπνισμα.


....στη διάθεση σας ...........


Αποσυνδεδεμένος MariosGs

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3334 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2018, 15:19 »
Καλησπέρα,ονομαζομα ο Μάριος και είμαι 25 καπνίζω σχεδόν μια 10ετια.Ειμαι βαρύς καπνιστής και υπήρξε εποχή που έκανα ένα καπνο Καρέλια light την ημέρα(με γαλαζια χαρτακια).
Έχω ξεκινησει το η.τ εδώ και ένα μήνα περιπου με ένα vaporesso orca solo.
Τις επόμενες μέρες θα αναβαθμίσω τον εξοπλισμό μ οπότε αν κάποιος μπορεί ας με ενημερωσει πως ανοίγω νέο θέμα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3335 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 02:19 »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Θανάσης, 26 χρονών απο την ομορφη Θεσσαλονίκη.
Συγχαρητήρια για το φόρου, το διαβάζω αρκετό καιρό και είπα επιτέλους να κάνω εγγραφη για να προσπαθήσω να βοηθήσω κι εγώ κι άλλους ατμιστές με τις λίγες γνώσεις που έχω αποκτήσει!

Ήμουν καπνιστής για 8 χρόνια και πριν 3 χρόνια ξεκίνησα το άτμισμα και από τότε δεν έχω καπνίσει ούτε μισό τσιγάρο.
Η αρχή είχε γίνει με τα κλασικά στυλό τις Aspire (BDC / BVC), μετά σιγά σιγά άρχισα να το ψάχνω περισσότερο και πέρασα από διάφορους εργοστασιακούς ατμοποιητές (όπως το γνωστό Ναυτίλο) και απλά μοντάκια μέχρι που έπιασα στα χέρια μου έναν subtank mini και είπα να δοκιμάσω την rba βάση του.Μετά από ένα καρούλι σύρμα, μια σακούλα βαμβάκι, αρκετές ώρες και πολλά νεύρα, επιτέλους τα είχα καταφέρει!! :)) Κάπως έτσι μπήκα στον κόσμο του DIY και ασχολήθηκα ακόμα πιο ζεστά με το άτμισμα (αργότερα ακολούθησε και το DIY στα υγρά!).

Το ένα έφερε το άλλο, το άτμισμα είχε γίνει πια χόμπι και κατέληξα μετά από πολλά βίντεο στο YouTube και πολλά άρθρα να αισθάνομαι σαν να έχω πάρει πτυχίο στη φυσικη και τη χημεία!!! :tongue_smilie: Νομίζω αυτό ήταν στο τέλος που με έκανε να ξεχάσω τελείως το τσιγάρο!

Στήν πορεία δοκίμασα αρκετούς ατμοποιτές και μπορώ να πω ότι σαν λάτρεις του MTL με έχουν κερδίσει οι Kayfun!

Το αγαπημένο μου setup αυτή τη στιγμή ειναι ένας Kayfun Prime πάνω σε ενα Joytech VTwo mini!

Ευχαριστώ για την αποδοχή!

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3336 στις: Οκτωβρίου 17, 2018, 22:46 »
Καλησπέρα σε όλους,
είμαι ο Δημήτρης, 60+ από Θεσσαλονίκη.
Αρχισα το κάπνισμα το 1974 και έχω καπνίσει σχεδόν τα πάντα και πάντα με μεγάλη ευχαρίστηση.
Μου έχει μείνει παρακαταθήκη μια μεγάλη συλλογή απο αναπτήρες και μια ακόμη μεγαλλίτερη συλλογή από πίπες (αρκετές σπάνιες και συλλεκτικές).
Κάπνιζα σταθερά πάνω από δύο πακέτα την ημέρα και τα τελευταία 5 χρόνια στριφτό Καρέλια με άσπρα χαρτάκια,  ένα σακκουλάκι την ημέρα.
Πριν ένα μήνα και τελείως ξαφνικά χωρίς καμμία προηγούμενη σκέψη θεώρησα ότι το κάπνισμα τελείωσε για μένα.
Εχοντας μόνο μια πολύ γενική εγκυκλοπαιδική άποψη για το άτμισμα μπήκα στο πρώτο κατάστημα ΗΤ που βρέθηκε στον δρόμο μου και βγήκα με ενα Aspire PockeX και ένα μπουκαλάκι Cuban Cigar 3mg νικοτίνης.
Δεν έχω αισθανθεί την παραμικρή έλλειψη καπνίσματος ή ανάγκη για τσιγάρο.
Τις τελευταίες 10 μέρες ατμίζω υγρό δικής μου παρασκευής (50/50, 5μγ Νικοτίνη, 25 % Tribeca), με την αντίσταση των 1,2 ομ του
PockeX ( η 0,6 ομ δεν μου άρεσε και την άλλαξα με την 1,2  από την αρχή).
Χωρίς να αναφέρομαι σε θέματα υγείας και κόστους , μέχρι στιγμής βρίσκω το άτμισμα εξίσου απολαυστικό με το κάπνισμα.
Τόσο απλά.



Αποσυνδεδεμένος Vapemar

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3337 στις: Οκτωβρίου 31, 2018, 17:16 »
Καλησπέρα είμαι η Μαρία, είμαι 27 χρονών. Περίπου 3-4 χρόνια κάπνιζα σταθερά,ενώ πιο πριν κάνα τσιγάρο να περνάει η ώρα. Τα τελευταία 2 χρόνια ατμιζω, τον 1ο χρόνο πιο θερμά ενώ τώρα κάποιες φορές καπνίζω κιόλας όχι γιατί το χρειάζομαι απλά επειδή θα το έχω εκεί γύρω και επειδή κάποιες φορές με κουράζει το Η/Τ ή μπορεί να μη μου δώσει τη γεύση που θελω, ξέρω κακό αλλά προσπαθώ να μαθαίνω και να το ελαττώσω πάλι.
Δυστυχώς δεν έχω κάποιον στο περιβάλλον μου να με ενημερώνει οπότε ό, τι "κλέβω" από το ίντερνετ και από μαγαζιά, κάνω τα δικά μου υγρά, αυτή τη στιγμή προσπαθώ να στήσω ένα καλό ηλεκτρονικό να με καλύπτει (το προηγούμενο το έκλαψα γιατί κάπου μου έπεσε στο δρόμο) και μπήκα να σας διαβάζω μπας και μάθω κάτι παραπάνω σιγά σιγά. Αυτά από εμένα! 

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisn

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3338 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 01:14 »
Γεια σας και απο μενα με λενε Δημητρη και ειμαι 42. Ενα χρονο ξανα ατμιστης μιας και ειχα ξαναπροσπαθησει παλιοτερα αλλα τα μεσα της εποχης δεν με κρατησαν ωστε να συνεχισω.Εχω καιρο που διαβαζω το φορουμ και ηρθε η ωρα να σας συστηθω κ γω.
Καλως σας βρηκα λοιπον !

Αποσυνδεδεμένος Costis79

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3339 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 08:20 »
Αν και καιρό εδώ μέσα δεν έχω κάνει την αυτό παρουσίαση μου.ειμαι ο Κωστας από Αθήνα 39 ετών ατμιστής εδώ και 2 χρόνια ξεκίνησα με τα κλασσικά μελο3 και ναυτιλο και πλέον το έχω ρίξει στους επισκευασιμους siren -doggy και ψάχνομαι για skyline..κάπνιζα γύρω στα 20 στριφτά την ημέρα κίτρινο Ολντ χολμπορν ξεκίνησα με 12αρα νικοτίνη έχω φτάσει στην εξάρα κ πλέον κάνω δοκιμές με τριάρα.

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3340 στις: Δεκεμβρίου 15, 2018, 21:41 »
Γεια σας !
Με λενε Ευθυμια , είμαι 42 χρόνων , μητέρα τριών αγοριών και 27 χρόνια καπνίστρια . Η μόνη συνθήκη που άλλαξα στο κάπνισμα από την πρώτη μου εγκυμοσύνη και μετά , ήταν να σταματήσω τα MERIT και να ξεκινήσω στριφτό . Τον τελευταίο χρόνο κάπνιζα Καρέλια καπνό μπλε .
Χειμωνιάζοντας , άρχισα να δυσφορώ στη σκέψη πως θα στριμοχνωμαι στο κουζινάκι μου για να καπνίσω τα τσιγάρα μου πίνοντας τον καφέ μου πριν ξεκινήσω τη μέρα μου , και ενώ όλο το χρόνο έχω ανοιχτά παράθυρα , επέμενα πως το σπίτι μου βρωμάει .. ξεκίνησα με το Iqos και ένα Σάββατο έσκασε μύτη στο σπίτι για φαγητό ένας φίλος με δυο η.τ.
Ένα ηλεκτρονικό .... και ένα μηχανικό !!!
Νομίζω πως ερωτεύτηκα ξανά  μετά από 14 χρόνια 😂.
Άρχισα την έρευνα αγοράς για τους Νέμεσις , βλέπω βιντεάκια , μπήκα στο φόρουμ .
Ο φίλος μου ανακοίνωσε πως θα μου τον στείλει δώρο .
Περιμένω με αγωνία να το πάρω στα χέρια μου , να βρω έναν άνθρωπο να με καθοδηγήσει και να ξεκινήσω το ταξίδι μου στον κόσμο του ατμισματος με μηχανικό μοντ .
Ναι είμαι και ξεροκέφαλη. Θέλω αυτό και μόνο .
Ελπίζω στη βοήθεια σας , στη συναισθηματική σας υποστήριξη όταν θα τα παίξω και θα θελήσω να πιάσω χαρτάκι να στριψω , και ξέρω πως θα το κάνετε , γιατί ο κόσμος των φορουμς , κατά τη γνώμη μου είναι μαγικός .
Εκεί που μαλλιοτραβιεσαι , εκεί αγαπιέσαι δίχως αύριο , χωρίς συμφέρον κανένα .
Ευχαριστώ για την υποδοχή και καλό μας ταξίδι σε μυρωδάτα σύννεφα !!!!

Αποσυνδεδεμένος Ydrastis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3341 στις: Δεκεμβρίου 15, 2018, 22:46 »
Χαιρετώ όλο  το φόρουμ παιδιά και χαίρομαι πολύ που σας συναντώ.

Το κατά κόσμον όνομά μου είναι Αλέξανδρος Κομιανός. Είμαι κουρέας, 39 ετών και ζω στην Κέρκυρα. Εκτός αυτού ασχολούμαι ή έχω ασχοληθεί και με άλλα όπως σύνθεση μουσικής, ποίηση, ποδήλατο, ορεινό τρέξιμο, πέταγμα boomerang, μοντελισμό, ερπετά, αρθρόποδα και παίζω φανατικά WORLD OF TANKS. Παντρεμένος πια με ένα γιόκα τριών ετών.
Αυτά για να έχετε μία σφαιρική εικόνα για το άτομό μου αν ενδιαφέρει βεβαίως.

Επί της ουσίας όμως, βρίσκομαι εδώ όντας νέος ατμιστής τρεις μήνες τώρα κόβωντας το τσιγάρο μετά από 27 χρόνια. Στάθηκα τυχερός κι έχω μείνει και θα μείνω πιστός σε αυτό γιατί μάλλον ξεκίνησα σωστά έχοντας κοντά μου τα σωστά άτομα που εξίσου σωστά με καθοδήγησαν, Δεν ξεκίνησα δλδ με ντουμάνια και όχι με φρούτα ή κρέμες ή οτιδήποτε δεν θυμίζει τσιγάρο. Αγόρασα έναν μίνι Ναυτίλο κι ένα μοντάκι των 80 watt και προτίμησα για αρχή καπνικά υγρά.
Εκτός οτι βρήκα ένα καινούριο, πανέμορφο και ενδιαφέρον χόμπυ  έγινα ευτυχής και υγιής. Κατόπιν αυτού αγόρασα κι άλλους επισκευάσιμους πια ατμοποιητές τανκάτους mtl, mtl dripper και dripper. Κάθομαι με μεγάλη ευχαρίστηση τα βράδυα όταν κοιμάται η οικογένεια και κάνω διάφορα στησίματα για να εξερευνώ τα υγρά μου και τις γεύσεις που μπορούν να βγάλουν στο κάθε στήσιμο. Και τελειωμό δεν έχω κύριοι.
Έχω τόσο πάθος για το άτμισμα και για όλον αυτό τον καινούριο κόσμο σε εμέ κι έχω μπει τόσο με τα μπούνια που έχει τρομάξει  και το παληκάρι που αγοράζω εξοπλισμό και υγρά από το μαγαζί του εδώ στο νησί λέγοντας μου οτι το τρέχω το άθλημα και οτι μαθαίνω πιο γρήγορα από τον καθένα που έχει συναντήσει. Τι να κάνω, αφού μου αρέσει.

Αυτά είχα να πω στα πολλά λόγια που σας αράδιασα  :D.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν κι εύχομαι τα καλύτερα, με όλες τις ευχές τόσο για τις γιορτές που πλησιάζουν όσο και για ότι επιθυμεί ο κάθε άνθρωπος μέσα κι έξω από αυτό το φόρουμ.

Καλή συνέχεια σε όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2018, 11:29 από Ydrastis »

Αποσυνδεδεμένος forisonex7

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3342 στις: Δεκεμβρίου 18, 2018, 17:22 »
Καλησπέρα στην κοινότητα και σε όλα τα παιδιά!

Ονομάζομαι Χριστόφορος και είμαι 27 ετών. Κατάγομαι από τα Ιωάννινα και το τελευταίο 6μηνο ζω και κάνω το στρατιωτικό μου στην πόλη μου. Είμαι τελειόφοιτος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών στο Πολυτεχνείο του ΑΠΘ και από το 2009 έως πριν λίγους μήνες ζούσα στην λατρεμένη Θεσσαλονίκη. Με το που τελείωσα το λύκειο,ξεκίνησα το κάπνισμα (εδώ και 10 χρόνια ας πούμε) και δηλώνω καπνιστής αλλά όχι σε πάρα πολύ υπερβολικό βαθμό. Πριν 1 μήνα μου έδωσε ένας κολλητός μου το iStick  Pico 75W της Eleaf με τον Melo 3 Mini πάνω του, ένα βολικό από όλες τις απόψεις kit. Είπα και εγώ να δοκιμάσω να ξεκινήσω το άτμισμα γιατί και πιο υγιεινό και πιο οικονομικό είναι. Εν τέλει κατάλαβα πως είναι και δημιουργικό μιας και το όλο θέμα έχει πάρα πολλές διαστάσεις,μπορείς να φτιάξεις τα δικά σου υγρά,να αναβαθμίσεις το mod σου αναλόγως τις ανάγκες σου κτλ. Γενικότερα αρχίζω και νιώθω ότι μου αρέσει να ατμίζω και να ασχολούμαι γενικότερα με αυτό το θέμα. Αρχίζω να αγοράζω περισσότερο υγρό από ότι προηγουμένως,κάνω το 1/4 των τσιγάρων που έκανα (κατά κόρων στριφτό) και ζητάω περισσότερο να κάνω το αγαπημένο μου Classic Kiss 6mg της E-Liquid France χαχα. Από εδώ ψάχνω να μάθω καινούργια πράγματα και ανθρώπους ειδικούς στο θέμα,να ακούσω άλλες απόψεις,να ενημερώθω και άλλα πολλά.

Ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή,καλώς σας βρήκα και καλές γιορτές να έχουμε!

Αποσυνδεδεμένος vasilis74.

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3343 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 19:17 »
Καλησπέρα. Είμαι ο Βασίλης και είμαι 44 ετών. Ευχαριστώ για την αποδοχή. 
Καπνίζω από τα 15 με αρκετές προσπάθειες κοψίματος. Τελευταία δεν κάπνιζα πολύ αλλά για καλύτερα και επειδή είμαι γκατζετάκιας δοκίμασα το ΗΤ. Αγόρασα το joytech  ΑΙΟ αρχικά και πριν λίγες μέρες πήρα το coolfire mini με τον zenith. Μικρή μπαταρία αλλά τις ανάγκες μου τις καλύπτει. Ατμιζω το relax και το famous της eliquid france. Δεν κάνω πολύ, αντε 2-3ml τη μέρα. Ψάχνομαι λίγο και με shake n vape.
Ελπίζω να μάθω από τους πιο έμπειρους και να βοηθήσω όπου και αν μπορώ. 

Αποσυνδεδεμένος ZoeM

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3344 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 23:47 »
Γεια σας ονομάζομαι Ζωή έχω πατήσει τα πρώτα…..άστο καλύτερα, εγώ αισθάνομαι 22…..πρώην καπνίστρια περίπου ενάμιση με δύο πακέτων την ημέρα για 25 χρόνια. Ένας τρίμηνος έντονος βήχας, κάποιες ταχυπαλμίες και «φτερουγίσματα» στο στήθος κ.λ.π. εκείνο το διάστημα με φόβισαν αρκετά και μετά από εξετάσεις αφού είδα ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με έκαναν να στραφώ στο ΗΤ.
Ένα καινούργιο κατάστημα τότε την πόλη μου με προϊόντα ηλεκτρονικού τσιγάρου ήταν η αιτία να ενδιαφερθώ για το νέο αυτό προϊόν οπότε το επισκέφτηκα. Η πρώτη μου συσκευή ήταν το elips της Ovale αλλά από τότε έχω αλλάξει αρκετές συσκευές ατμοποιητές και μοντάκια, δεν ξαναδοκίμασα ΚΤ ίσως από φόβο ίσως επειδή ησύχασα από όλα αυτά τα συμπτώματα που δημιουργεί ένα ΚΤ ή ακόμα και από την μυρωδιά που αφήνει παντού.
Οπότε εδώ και 7 χρόνια είμαι καθαρά ατμίστρια, δεν μου έχει λείψει καθόλου το ΚΤ ούτε φυσικά έχω σκοπό να το ξαναρχίσω μετά από τόσα χρόνια είμαι απόλυτη σ ’αυτό. Είναι πια χόμπι και διασκέδαση για μένα να ασχολούμαι με το να φτιάχνω συνταγές και να τις απολαμβάνω ίσως περισσότερο απ’ ότι απολάμβανα κάποτε το ΚΤ.
Είμαι σχεδόν δύο χρόνια μέλος εδώ χωρίς να συμμετέχω όμως ποτέ δεν είναι αργά, απλά διάβαζα κάποια θέματα κι αυτό ήταν. Όμως διαβάζοντας απορίες και απαντήσεις εδώ έμαθα πολλά πράγματα και έχω διορθώσει αρκετά λάθη που έκανα στο παρελθόν,  ακόμα μαθαίνω και βελτιώνομαι. Ήδη θεωρώ ότι είναι το καλύτερο φόρουμ που αφορά το ΗΤ.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν και εύχομαι σε όλους Χρόνια Πολλά :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34020 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12