vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

558 επισκέπτες, 8 χρήστες
infernity, Eizomar, zalaros, Olga68, Milarepa, gigelis78, Jorge, lagoudakis

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #480 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:31 »
Δεν είναι δική μου εφεύρεση (αν εννοείς τη λύση για το υγρό στο στόμα), κάπου στο φόρουμ το διάβασα, καί
μάλιστα νομισα πως ειναι διαδεδομένο!

αυτο εννοω και αν και εχω ψαξει καλα στο φορουμ για τους ego δεν το εχω ξαναδει.πολυ καλη δουλεια απο ολα τα παιδια εδω μεσα,ακομα και εμενα τον ψιλοασχετο θα με κανουν ξευτερη στο τελος.

Αποσυνδεδεμένος droseros12

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #481 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 05:13 »
εγω παντως που πηρα το σετ κωνος και 5 κεφαλες συν ενα πακετακι με 5 δεξαμενες της ovale οι δεξαμενες ηταν με λαστιχενιο καπακι και οχι με πλαστικο οπως οι πρωτες που ειχα.οσο για τον ατμοποιητη φοβερη αποδοση και ακομη δεν εχω αλλαξει μετα απο ενα μηνα σχεδον

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #482 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 05:29 »
οι αμπούλες αυτές με την λαστιχένια τάπα είναι Ovale ?

Αποσυνδεδεμένος droseros12

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #483 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 17:14 »
δεν ξερω.σε ενα ασπρο κουτακι ειχε 5 αμπουλες και απεξω γραφει ego-t cartridge 5x.πολυ καλυτερα παντως με το λαστιχενιο καπακι δεν εχει βγαλει καθολου υγρο προς τα εξω μεχρι τωρα.μονο τα κλασσικα πολος μπαταριας.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #484 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 00:14 »
Οι τάπες απο σιλικόνη είναι απαραίτητες στην περίπτωση που επιθυμεί κάποιος να χρησιμοποιεί το κάθε φιλτράκι για καιρό (δηλαδή να το πλένει και να το ξαναχρησιμοποιεί). Οι πλαστικές τάπες παρουσιάζουν μετά απο κάποιες μέρες διαορροές υγρού, απο το βάλε βγάλε, κυρίως απο τα πλάγια (αν όχι απο την τρύπα). Στην περίπτωση που κάποιος αλλάζει φιλτράκι κάθε 2-3 μέρες, οι σιλικονούχες περισσότερο πρόβλημα δημιουργούν σχετικά με την υγροποίηση (πράγμα λογικό αφού μπαίνουν παράγοντες διαφορετικού υλικού που έχει διαφορετική θερμοκρασία του απο το πλαστικό και αλλαγής της γεωμετρίας του φίλτρου αφού η σιλικονούχα μπορεί και αλάζει σχήμα κατα την εισαγωγή της στο καρφί). Επίσης αν κάποιος γεμίζει την αμπούλα με ένεση και δεν αφαιρεί ποτέ την πλαστική τάπα τότε υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα στο πλύσιμο της. Τέλος αν κάποιος μπει στην διαδικασία αλλαγής φυτιλιού - dryburn του άτμο είναι φυσικό επακόλουθο να αλλάξει την γεωμετρία του κώνου (αφού χρησιμοποιεί το κατσαβίδι με μοχλό τα τυχώματα του άτμο) και τα φιλτράκια, ακόμα και να είναι καινούργια να μην κουμπόνουν το ίδιο σφυχτά όπως πρίν απο την επέμβαση.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #485 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 01:38 »
μεχρι στιγμης κανενα προβλημα διαρροης ειμαι ακομη με τον ιδιο ατμοποιητη απο τις 30/12 μου εχει μυρισει λιγο καμενο αλλα του εστα3α λιγες σταγονες και ισιωσε,αυτο που δεν εχω κανει ειναι να πλυνω τον ατμοποιητη με οινοπνευμα, για πειτε τι ακριβως να κανω?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #486 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 12:43 »
θα σου πρότεινα να τον ανοίξεις και να δείς σε τι κατάσταση είναι το φιτίλι. Αν είναι σε καλή κατάσταση μπορείς να το καθαρίσεις με οινόπνευμα ή νερό.

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #487 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:23 »
Να ρωτησω κατι;αν τον βουτηξω οπως ειναι ο ατμοποιητης σε οινοπνευμα θα του κανω ζημια;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #488 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:31 »
Oχι δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά θα πρέπει να τον φυσήξεις καλά και να τον αφήσεις να στεγνώσει.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #489 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:33 »
Δεν παθένει τίποτα... :thumpup:
Το έκανα εγώ σε έναν δικό μου που μου έβγαζε καμένο... :yes:
(το πρόβλημα του καμένου ήταν αλλού βέβαια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)...

Edit:
+1000 στον Tem... :respect:

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #490 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:52 »
εκοψα ενα καλαμακι και το εφαρμοσα πανω στον ατμοποιητη και φυσι3α και απο τις 2 μεριες τον 3αναεβαλα στη 8εση του και οκ δεν εχω τοσο εντονη την αισ8ηση καμενου πλεον εχουν περασει 12 μερες και ειμαι ακομη με τον πρωτο αλλα εχω την εντυπωση οτι αρχιζει και μειωνετε το ντουμανι και η γευση.
Πηρα ενα φαρμακευτικο οινοπνευμα(70%) λετε να βουτη3ω τον ατμοποιητη μεσα? δεν γνωριζς να πως να βγαλω το πλεγμα το ειχα κανει με δυσκολια στους πρωτους μου εγοτ και τους αχρηστεψα.
Τι μου προτεινετε να κανω? ποσο να τον αφησω τον ατμοποιητη μεσα στο οινοπνευμα ετσι ωστε να κα8αρισει καλα?
Τωρα που ατμιζς με τριμπεκα εχω περιεργη γευση καμια σχεση με τριμπεκα  :wall: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:58 από DjLouiS »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #491 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 14:17 »
Θα σου πρότεινα να αλλάξεις ατμοποιητή. Το πιθανότερο είναι ότι θα έχει φθαρεί αρκετά το φιτίλι. αν τον βάλεις σε οινόπνευμα , δεν χρειάζεται να τον αφήσεις αρκετή ώρα.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #492 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 14:41 »
ναι εχεις δικιο και τωρα που αλλα3α γευση σε τορκ 56 ειδα οτι δεν εχει το ιδιο ντουμανι και την ιδια γευση οπως πριν 5 μερες,8α τον βγαλω και 8α τον αφησω μεσα σε οινοπνευμα κανα 10 λεπτο και μετα 8α τον βγαλω να στεγνςσει και 8α τον φυσι3ω οσο μπορω καλυτερα με καλαμακι!
ευχαριστω πολυ φιλε καλη συνεχεια!!

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #493 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 16:53 »
μια χαρα εβαλα και τα 3 κομματια κωνο ατμοποιητη μεσα σε ενα μικρο μπολακι με φαρμακευτικο οινοπνευμα για καμια 20αρια λεπτα τα εβγαλα τα αφησα να στεγνωσουν τα κα8αρισα,εστα3α 6 σταγονες πανω στο καρφακι να ποτισει το φυτιλακι και το εβαλα μπρος μπορω να πω οτι δεν εχω καμια αλλοιωση γευσης και οτι συνεχιζω ακα8εκτα ακομη με το πρωτο ατμοποιητη, καλη συνεχεια σε ολη τη παρεα!!

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #494 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 16:58 »
Mε ένα μικρο κατσαβίδι θα βγάλεις προσεκτικά το καρφάκι  με το φυτίλι θα δεις ότι το φυτίλι από κάτω εχει μαζέψει μαυρίλα  θα τα βαλης και τα δυο σε ένα ποτηράκι με οινόπνευμα για 5-10 λεπτα δεν χρειάζεται παραπάνω, προσεκτικά ξύνουμε απαλά το φυτιλακι (θα καθαρίσεις με μια οδοντογλυφίδα ή άλλο εργαλείο) θα δεις ότι η μαυρίλα φεύγει σιγα-σιγα σε μια χαρτοπετσέτα θα το ακουμπάς συνεχόμενα μεχρι να δεις ότι εχει καθαρίσει εντελώς σαν καινούργιο θα γίνει το φυτιλακι  είναι καλή ποιότητα καμία σχέση με τους Τ  θα τα πλύνεις στην βρύση με ζεστό νερό για λιγο, (θα βάλεις τον ατμ. χωρίς το καρφάκι στον κώνο) θα κάνεις (dry burn) στην αντίσταση μετα θα ρίξεις 2 σταγόνες στην αντίσταση και θα ποτίσεις και το φυτίλι, θα τα ενώσεις, εγω αυτό εκανα και εχει απόδοση σαν την πρώτη μέρα. 32μερες σήμερα με 2 καθαρισμούς μόνο, και το tribecca είναι απόλαυση!

ΑΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΑΤΜ. ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΣΙ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix