vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 8 χρήστες
gstamatos, Sergios, Buliwyf, Milarepa, grag, bloodlessz, marauder800, lemon78

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1905 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:07 »
Εδώ και 15 μέρες χρησιμοποιώ τις κεφαλές τύπου Β στη βάση τύπου Α.
Δουλεύει άψογα.

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1906 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:13 »
Έχει πάρει κανείς από εκεί να μας πεί εντυπώσεις? ???

Διονύση  :party_beer_01:
Δεν ξέρω ρε παιδί μου έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα 3 διαφορετικούς no name αλλά δεν μού άρεσαν.
Λένε ότι αυτοί που έχει στο ZEROBACCO είναι καλοί. Δεν έχω πάρει. Ούτε από εκεί που ρωτάς.


Αποσυνδεδεμένος hliask1

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ATMIZO FOUL
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1907 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:30 »
εχω παρει . αμα πας να τους  καθαρισεις  θα σου μεινει το φυτιλι (γρασσο) στα χερια

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1908 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:30 »
Εγώ είχα πάρει c από clevestor κώνο και ατμοποιητές.

Οι πρώτοι δύο μου έβγαζαν καμμένο και τους έβαλα στο συρτάρι μαζί με το τσιγάρο.
Σε συνάντηση στην Αγία Παρασκευή συνατμιστής μου είπε να κοιτάξω την τρύπα από το πλαστικό πιπάκι μήπως ήταν κλειστή και δεν έκανε καλή
τροφοδοσία.
Πράγματι την κοίταξα και ήταν κλειστή από το πλαστικό σιλικονάκι που είχε μεν τρυπήσει αλλά το κομμάτι δεν άφηνε την ελεύθερη τροφοδοσία.
Έκοψα το κομμάτι άνοιξα καιλίγο την τρύπη και έβαλα καινούργιο ατμοποιητή.
Μετά από 10 μέρες ο ατμοποιητής πάει κανόνι ούτε καμμένο ούτε τίποτε.

Α και κάτι άλλο στην αρχή χρησιμοποιούσα πιπάκι από ego-t αλλά ήταν 1-2 χιλιοστά πιό κοντό από πιπάκι που πήρα ειδικά για το c.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1909 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:32 »
Αντώνη
Από zerobacco έχω πάρει  :yes:
Καλοί είναι  :thumpup:
Όχι βέβαια σαν τους γνήσιους πάνω σε eGo μπαταρία. :yes:
Τώρα με το κριάρι, όλοι που έχω oval, joytech, zerobacco πετάνε κ' όταν λέμε όλοι εννοούμε όλοι.
Γι'αυτό ρώτησα  8)


hliask1
Άν είναι αυτό το πρόβλημα, τους ανοίγω κ' αλλάζω το φυτιλάκι. ;)

Αποσυνδεδεμένος hliask1

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ATMIZO FOUL
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1910 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:42 »
BigRed..   σε μενα  μου βγαζει αλλη  γευσει

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1911 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:47 »
Σε ευχαριστώ hliask1  :thank_you2:
Οπότε τους αποκλείω.   8)
Θα πάω σε δοκιμασμένες λύσεις  ;D

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1912 στις: Μαΐου 25, 2012, 19:47 »
Τελικά παρόλο που το θέμα εδώ είναι "Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C" καταλήξαμε ότι δεν πρέπει να αγοράζουμε ...no name  ;D

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1913 στις: Μαΐου 25, 2012, 19:55 »
καλησπερα.τελικα οι ατμο C τυπου Β δεν ανοιγουν για καθαρισμα μιας και ειναι σφραγισμενοι και περναν το φυτιλι μεσα απο την αντισταση.κατα τα αλα σωληνας κωνος ταιριαζουν σε ολους τους ατμο

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1914 στις: Μαΐου 27, 2012, 23:42 »
Αν δεν κάνω λάθος αναφέρεσαι σε no name eGo-C Type B Μάκη.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1915 στις: Μαΐου 28, 2012, 18:17 »
Λοιπον μου ηρθαν οι Joytech LR .  Εντυπωσεις..
Στα συν χτυπιμα πιο εντονο (Ενοχλητικα εντονο για μενα θα ελεγα και κατεβασα την νικοτινη 3-4mg στα υγρα μου..) και ελαφρως πιο εντονη γευση.
Στα μειον ζεστενετε πολυ πιο γρηγορα αρα περισσοτερα διαλειμματα για να κρυωσει.
Επισης ειχα προβλημα τροφοδοσιας μετα απο καθε δευτερη τζουρα δοκιμασα κι αλλον απο την 5αδα, και παλι τα ιδια. Μονο αφου τον ανοιξα εβγαλα το καρφακι και περασα βελονα απο τα πλαινα του φιτιλιου εστρωσαν. Το κακο ειναι πως στον εναν μειωθηκε η παραγωγη ατμου γιατι τωρα μαλλον τρεχει παραπανω υγρο απ'οτι πρεπει. Σε οvale NR αν και περασε καιρος οι προηγουμενη c που ειχα ηταν no name δεν θυμαμαι να χρειαζοταν να βαλω χερι για να δουλεψουν σωστα.
Παραγωγη ατμου σε σχεση με ΝR εγω προσωπικα δεν βλεπω μεγαλη διαφορα.
Λοιπον μετα απο 3 βδομαδες συμβιωσεις με τους LR εχω μια πιο ξεκαθαρη εικονα πιστευω ???
Λοιπον. Σε συγκριση με τους NR.
1. Πολυ καλυτερο χτυπιμα σιγουρα  :thumpup:.
2. Γευση.. :hmmm: Πιο καπνικη στα καπνικα .. Τις φρουτενιες-γλυκες γευσης τις αποδυναμωνει καπως μπορω να πω. :dontknow:
3. Κατανάλωσή υγρου. Τρωει τ'αντερα του..  :-\
4. Μπαταριες... εννοειται τις ξελιγωνει πολυ πιο γρηγορα  :thumpdown:
5. Παραγωγη ατμου.. οχι τρελα ντουμανια αλλα νομιζω καπως καλυτερα  :thumpup:
6. Το χειροτερο για μενα ειναι οτι ανα 2-3 μερες σχεδον θελει να τους βαζω χερι και τους καθαριζω με dry burn ή αλλαζω φιτιλι γιατι αισθανομαι οτι βγαζουν μια καηλα, και αυτο με εχει ξενερωσει αφανταστα. Πραγμα που με NR ξεχνουσα να κανω. Πολλες φορες με μια 2η ''απανωτη'' τζουρα εχω dryhits... Δεν προλαβαινει να ρουφιξει υγρο και  :cigar: :shock_sick_02:..  :thumpdown:

Προσωπικα αυτο που καταλαβα ειναι οτι προτιμαω NR που εχουν πιο σταθερη και απροβληματιστη λειτουργεια  :dontknow: :-\.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2012, 22:52 από NewHolborn »

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1916 στις: Μαΐου 29, 2012, 01:09 »
Έβαλα σήμερα έναν καινούργιο C Joyetech στο Provari και άτμιζα 2 ώρες 1 tank στα 4,5 volt και
πράγματι μου θύμισε όπως στην eGo μπαταρία μου αλλά με διπλάσιο ατμό και ήταν ευχάριστη
απόλαυση. Τελικά όντως η γεύση του είναι κορυφαία αλλά όταν ανέβασα τα volt άρχισε και
έβγαζε τον ατμό ελαφρώς χλιαρό οπότε και το κατέβασα. Είναι κορυφή σε γεύση και ντουμάνι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1917 στις: Μαΐου 29, 2012, 10:28 »
το eco c δεν τον αλλαζω με τιποτα επειδη μου αρεσει η γευση που βγαζει και το βασικο οτι επειδη αλλαζω γευσεις ευκολα,με 3 τζουρες εχω την νεα,συν ο ατμος που δεν ειναι ζεστος,το εχω στα 4 βολτ και παει τελεια,και το βασικο οτι ειναι φθηνος και με βγαζει 15 μερες ανετα

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1918 στις: Ιουνίου 01, 2012, 00:24 »
Ρε παίδες, δεν θα κάνω παράθεση για να μην αναφερθώ σε φίλους συνατμιστές που έγραψαν νωρίτερα, αλλά ρε σεις ξεκολλήστε από τα φθηνοκινέζικα!!! Ή τουλάχιστον αφού τα αγοράζετε και τρώτε φόλες μετά μη διαμαρτύρεστε :dontknow:
Και οκ, μπορεί όλα στη Κίνα να φτιάχνονται αλλά υπάρχει αποδεδειγμένα διαφορά ποιότητας :yes: Δεν είναι το ίδιο πχ ο ατμο Joyetech με το noname όπως και να το κάνουμε. Το να αγοράσεις μια πεντάδα ατμο επώνυμο από ένα ανώνυμο, η διαφορά είναι 5 Ευρώ δηλ 1 €/κομμάτι. 1 μπύρα να πιεις έξω πάει το τάληρο ;)
Άλλωστε με το να αγοράζετε τις φτηνοκινεζομπαχατέλες, τους ενισχύετε και ενθαρρίνετε να συνεχίζουν να βγάζουν παραγωγή σκάρτα προϊόντα. Θέλω να πω ότι η οικονομία βρίσκεται τελικά στο καλό. Εμένα ο ατμ C (με ήπιο κάπνισμα κι όχι ξελιγοτικό) στη χειρότερη μου πήγε 2 βδομάδες και στη καλύτερη μου έβγαλε και μήνα :thumpup: Με ατμο τενεκέ θα έδινα τα τριπλάσια για να μου βγάλουν την ίδια περίοδο και θα 'χα και ένα σωρό προβλήματα (απ' ότι λέτε εδώ μέσα) με γεύση καμμένου, μπουκώματα, ξεχειλίσματα, αλλαγές φυτιλιών, συχνά καθαρίσματα, εργοστασιακά ελαττώματα κλπ.
Χωρίς παρεξήγηση και σόρυ κιόλας για το ωμό ύφος, αλλά πιστεύω ότι κάποτε πρέπει να σταματήσουμε να είμαστε τα θύματα των φθηνοκινέζικων προϊόντων ή τουλάχιστον να μη παραπονιόμαστε μετά γιατί τα 'θελε ο λώλος μας :-\

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1919 στις: Ιουνίου 01, 2012, 00:40 »
το kill kiss τα ειπε εξω απο τα δοντια και ηταν σα να ειχα γραψει εγω αυτο το ποστ..
ευγε συμφωνω και επαυξανω.
στο μοναδικο σημειο που ισως το βλεπω διαφορετικα ειναι στο να κανουν μοκο οταν τρωνε φολες..
για μενα θα επρεπε να βγαινουν και να το φωναζουν προς γνωση των υπολοιπων..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 43 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix